Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Забива при ъпдейт на MUI 8
#1

Привет,
преди седмица взех от bross.bg едно Redmi Note 3 Special Edition. Телефонът работи нормално, но не иска да ъпдейтне MUI 8-цата. Като си изтегли ъпдейта - започва да го инсталира - и ...дотам. Започва да се рестартира - да пълни лентата за напредъка за инсталацията- след няколко секунди пак се рестартира...За втори път опитвам да го ъпдейтна. Първият път след около 3 часа се рестартира и каза, че ъпдейтът е бил неуспешен - и си влезе в менюто. Позлзвах го няколко дни нормално. Вчера пак реших да го ъпдейтна - този път с батерия на 90% и включен в тока. Същата работа - само че вече цяла вечер го прави същото упражнение и не е стигнал доникъде. В същото време ме е страх да го изключа, защото има съобщение на  дисплея да не се рестартира Rolleyes . С някакъв Global Developer Rom е. Какво може да означава това? Някои имал ли е подобни проблеми? Дали може нещо хардуерно с телефона да не е наред?

предварително благодаря за съветите!
Цитирай
Аксесоари
#2

Първо трябва да се убедиш, че наистина е special edition.
Това става в режим fastboot с командата:
fastboot getvar product
Трябва да ти върне „kate"
И щом не става през ъпдейтъра използвай edl режим или се разправяй с брос бг че нямаш официални ъпдейти
Цитирай
#3

Благодаря за отговора!
Мисля, че е Special Edition, защото е с 2мм по-дълъг от другия, освен това на кутията има само надпици на латиница, няма йероглифи, зарядното е с български щепсел и дойде с Андроид 6.0.1 и MIUI 8.
MIUI версията в момента е МИУИ 8 Global 6.12.15 Beta ( объркал съм се горе, не е Developer).
IMEI-номерата от кутията и телефона съвпадат.
Мина authetication test-а на Antutu.
Ако искам да сложа Global Stable - трябва ли да е специално за Спешъл Едишъна - или става за всеки Redmi Note 3 със Snaphdragon?
Цитирай
#4

МИУИ 8 Global 6.12.15 Beta си е точно Dev Rom , за да ъпдейтнеш до Stable Rom , най-добре го инсталирай с MiFlash и след това ъпдейтите ще ти идват директно на телефона. А относно видовете Ромове виж тази тема.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#5

И слагаш само за special edition, ако не искаш да останеш без телефон
Цитирай
#6

Един приятел си купи преди Коледа едно Про и едно Се.Двата бяха оригинално с глобъл дев 6.9.29,Про-то се ъпдейтна без проблеми до 6.12.22,но Се- то почна да забива като на колегата.Дръпнах целия ром и го флашнах на чисто с Ми флаш.На следващия ъпдейт отново почна с рестартирането,не съм се занимавал повече с него,забраних му ъпдейтите и край.Явно тоя модел Се ще излезе голямо дърво в някои отношения.

Xiaomi MI 9T Pro 6/128
Цитирай
#7

А със стейбъл как се държи?
Цитирай
#8

Не съм му слагал стейбъл все още.Той си се държи много добре с девелопърския,проблема е само с ъпдейта.

Xiaomi MI 9T Pro 6/128
Цитирай
#9

И при мен се държи добре засега преинсталираният ром. Но аз досега съм му инсталирал само 4-5 приложения, които работят нормално. Ще продължавам да дерзая. Има ли линк, откъдето да сваля последния Global Stable Rom за моя модел точно?
Цитирай
#10

Fastboot:
http://en.miui.com/a-234.html
Recovery:
http://en.miui.com/download-301.html#449
Цитирай
#11

Благодаря.
Доколкото разбирам, това са два начина за едно и също нещо, така ли?
Ако не стане по единия - по другия, така ли? Аз с кой да пробвам първо?
Гореспоменатият MiFlash е част от Fastboot-метода, нали?
А какво ще стане, ако по някаква причина не иска да се ъпдейтне по този метод? Няма да имам телефон май.. Чета, че за различните модели смартфони понякога става, понякога не става флашването.. Undecided
Цитирай
#12

Опитах да му сложа Global Stable чрез Miflash във Fastboot, не стана. В Miflash има само бутона Refresh, като пейстна адреса на разархивираният ром намира телефона със серийния номер, no няма бутон Flash...?
Цитирай
#13

Коя версия на ми флаш?
Цитирай
#14

Благодаря за отговора!
Версията е 2016.08.30.0,  която се сваля от гореспоменатия линк.
Отметките отдолу са  - clean all  *  save user data  *  clean all and lock.
Мисля, че бешeпо дифолт нагласено на средното - ''save user data. Правилно е да се нагласи на ''clean all'', предполагам?
Само да добавя, че вчера свалих и инсталирах някакъв ADB-драйвър, който в момента системата ми го дава като ADB Server...не знам дали това може да има някакво значение. Останах с впечатление, че е някакъв вид за съвместимост с телефона и компютъра. В менюъла за флаша на РОМ-а НЕ пише, че е необходим, де.
Каква е раликата на Fastboot Update  с  Recovery Update и  System Update?
Цитирай
#15

Здрасти, няма как да нямаш бутон Флаш.


Добре е на чисто да се сложи рома, така че: Clean all

Адб драйвъра ти е нужен, за да можеш да рестартираш в ЕДЛ режим и съответно да можеш да боравиш с Mi Flash.

fastboot update e да свалиш ром в TGZ формат и да флашнеш през фастбуут или едл режим с ми флаш

Recovery update ползва вграденото рековъри за фабрично отключени телефони (всичко преди Mi note pro ) и Ми PC Suite за заключени телефони

System Update - това си е OTA update-a и точно там дето си ги прочел и трите пише кое какво е


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#16

Уви Smile


Довечера ще я деинсталирам и инсталирам наново, не знам какво може да е станало.

Благодаря за разясненията. От четеното из разни форуми попадам на противоречива информация; някои твърдят, че за тоя модел специално - могло да се мине на МИУИ 8 Global Stable - само от MIUI 7-ца. Тоест - трябва да мина първо на 7-ца - и от там да се ъпдейтне на 8-ца. Другаде чета, че даже и с Глобъл Стейбъл пак забивал при ъпдейтите...но това е информация и постове отпреди месеци, сега какво е положението - един бог знае..
Колкото повече чета по въпроса - толкова по-оплетено става с тея ромове и какво работи и какво не..
Обадих се на Брос да ги питам евентуално за някакъв съвет при флашване - в сервиза момчето не беше чувало за такива работи; каза, че ще направи запитване и ще ми се обади...и - дотам..


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#17

Не ти вижда телефона като за начало
Цитирай
#18

Това е без телефона, вчера, като го закачих във Фастбут режим - го видя. Бутон пак нямаше. На твоя скриншот също няма телефон - а има бутон.
Цитирай
#19

Аз с този MiFlash също имах проблеми. Пробвай с тези по-стари версии:
http://dox.bg/files/dw?a=183de13353
http://dox.bg/files/dw?a=5c878aa270
И спирай проверката на подписа на драйверите от Windows.
Цитирай
#20

Благодаря. Свалих единият от тези пакети и го инсталирах. МиФлашът (2015.10.28.0) показа Флаш бутон този път. Може би на новата версия не стана, защото съм с Уиндоус 7..?
 Телефона във Фастбут - свързах, копирах адреса на разархивираните РОМ файлове, разпозна телефона след Рифреш - дадох му ''Флаш' - и върна веднага грешка, че не може да зареди файловете...не знам как да му ги покажа по по-нагледен начин.
Цитирай
#21

преименувай давидим папките да нямат празно в името си,при тебе има.
Цитирай
#22

На заключен bootloader дали ще мине флаша през Fastboot ?
Цитирай
#23

Махнат празнотиите, пак не стана, сега даде друго собщение, на скриншота го пише. Егаси и каръка...Smile

Може и да е от това, че му дадох ''flash all'' ''flash all except storage'', както беше дифолта. Или му е заключен буутлоудъра.. Undecided


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#24

Кириле , аз съм със Kenzo /Redmi Note 3 pro/ , и при флашване с МиФлаш вкарвам телефона първо във Fastboot и после в  EDL режим и след това флашвам. 90% от грешките които ми е давала програмата са били или от драйвери или не добро раззипване на Ром-а. А дали е заключен буутлоудъра , няма никакво значение при флашване с МиФлаш.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#25

(2017-01-18, 21:34:50)Кирил написа:  Махнат празнотиите, пак не стана, сега даде друго собщение, на скриншота го пише. Егаси и каръка...Smile

Може и да е от това, че му дадох ''flash all'' ''flash all except storage'', както беше дифолта. Или му е заключен буутлоудъра.. Undecided

е,не било станало.толкова ли е трудно да се признае грешка,изобщо невнимаваш за никакви детайли и се мъчим яко.това с празните полета е просто задължително.върни си ги пак и си блъскай главата.ненавиждам неблагодарници
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)