Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Покупка на Meizu M2 Note
#1

Здравейте, колебая се между Xiaomi Redmi Note 2 и Meizu M2 Note. Мейзу-то за сега ми хваща повече окото, но все пак искам да попитам:

- какви са известните минуси/бъгове на М2?
- има ли редовни актуализации?
- за какво трябва да се гледа и внимава при покупка?


Всякакви други съвети по въпроса ще са от полза Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз ти препоръчвам Мейзу. Много добра сглобка, невероятен дисплей и издръжлива батерия. Единствения минус за мен е камерата. Денем на добра светлина снимките са добре, но при не много добра осветеност....можеше и по добре. Флайм ос е базирана на Андроид 5.1 и е версия Фклайм 5. До месец очакваме Флайм 6. Самата Флайм е много опростена и лека. На мен това ми харесва. Идва с 5 приложения на кръст и това е. Няма лаг, рестарт, забивания. Много лека и приятна.
От къде смяташ да го купуваш и какъв бюджет си отделил?
Ако имаш въпроси питай ъук или на л.с.
Лек ден Smile
Цитирай
#3

Като човек минал от Мейзу на Redmi Note 3 pro, мога да кажа че камерата на Meizu е по-добра. Meizu определено са много приятни телефони.

Huawei P30
Цитирай
#4

Направо съм навит вече, вероятно днес ще се сдобия с Meizu M2 Note. Купувам го от olx от един потребител, с него проведохме малко разговор. Имам информация, че версията на софтуера е "G", което би трябвало да означава, че е международна, което пък на мени нищо не ми говори, тоест за добро или лошо е това. Чисто нов е, сив, в кутията, даже каза, че още не бил включван. Обаче пък сега видях един Meizu MX4, и изпаднах в голямо чудене вече. При него обаче ме отблъсква това, че няма слот за SD карта, а пък камерата е 20мп, къде ще ги събирам тия големи клипове и снимки... Мисля, че ще скоча на M2 Note по-скоро..

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#5

По добре М2 Ноте от колкото МХ4. М2 е по нов модел, вярно че не става за тежки игри, но за ежедневни нужди е перфектен. Не знам как е МХ4, предполагам с 4.4.2, но М2 е с андроид 5.1. Един съвет, като го вземеш го ъпдейтни до 5.1.11G. Не слагай 5.1.12, защото има проблем, голям дрен на батерията.

Ако имаш още въпроси питай. Успех с покупката и да споделиш после, какво е станало.
Цитирай
#6

Ясно, обаче за съжаление M2 Note го продадоха преди да го купя Sad Явно ще е MX4. Това, което ме успокоява при него, е че има 20мп камера на Сони поне Smile Пък и сега гледам ревюта - доста производителен му е чипсета. А и металната лайсна така ме привлича у него... Та в момента се (само)навивам за него. Иначе като бюджет съм отдлелил 230лв макс. Спрях се на едно идеално запазено MX4 за точно толкова пари, купуван преди малко повече от година от Виваком. До вечерта ако е рекъл Бог ще съм собственик на Meizu Smile Иначе благодаря за съвета за ъпдейта. Вероятно после като дойда с машината ще има не малко въпроси за него. Иначе за протокола - идвам от Huawei P8 Lite.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#7

Ами не знам, защо не потърсиш друг М2 Ноте? Все пак е с една година по-нов модел. поразгледай и за М3 Ноте. Също не е лошо телефонче.
Ако не е тайна, защо махаш П8 Лайт ?
Цитирай
#8

Сега ще се разтърся още за M2 Note, да видя няма ли някоя бройка из други сайтове. Ами махам го, понеже ми се иска нещо с 1080р екран и малко по-производително GPU, но пък със също така добре оптимизиран софтуер. На P8 Lite софтуера е оптимизиран на безпрецедентно ниво, без нито един бъг, лаг и каквото и да е друго несъвършенство. Искрено се надявам и при Meizu-то да е така.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#9

Поне при М2 е така. Екрана на М2 е невероятен. IGZO на Шарп. Но дали е по-производителен от П8 Лайт, нямам преценка.
Цитирай
#10

Колеги, сдобих се вече с Meizu MX4 Smile По стечения на обстоятелствата, така се случи накрая. Благодаря на помощта на всички! Отивам оттатък в раздела за МХ Tongue Темата е за ключ.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#11

Мейзото е много добра марка, аз го предпочитам пред Шаомито - заради потребителски софт и иновативен хардуер. Но еМ серията е среден клас и ядрата са по-слаби от тези на Шамито - нз дали тези са Кселио - аз имам Прайм 32гб и там е 2,2 такъв.
На практика тр те равдва! Като го сложиш в ръка ще разбереш Wink Успех и което да харесаш няма сбъркаш Wink

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)