Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Модеми за Xiaomi REDMI 4 PRO/PRIME
#1

Здравейте,
Правя тази тема за всички, които имат проблеми с мрежата на телефона. За незнаещите, "модема" както го наричаме на жаргон, е софтуерен драйвър за радио модула на телефона. Можете да си изберете най-подходящия за вас и да го флашнете през TWRP. При мен, при някои от версиите на радио модула, пускани с актуализациите, телефона не можеше да възстанови мобилните данни, при загуба на обхват на Wi-Fi. Тъй като аз не съм от хората, които постоянно се занимават да спират и пускат данните и wifi, всичко ми е включено и искам при излизане от вкъщи телефона ми да минава автоматично на мобилен интернет, а при влизане в обхват на някое от запаметените от мен мрежи, да се свързва автоматично. При някои от актуализациите, това не се случваше винаги, а когато възникне проблема, единствения начин да се оправи е да се рестартира устройството. Този проблем ми се появи и с последния ъпдейт 8.3.1 от ЕУ. В тази версия имаше и проблем с 4G. Просто телефона не минава в този режим. Пише си Н+ и до там. Оправяше се, като сменя от превключвателя за предпочитан тип мрежа, от 4G --> 3G --> 2G --> 4G.
Това са доста досадни бъгове, които се надявам скоро да поправят. До тогава ще флашвам модеми версии 36 или 37, с които телефона работи чудесно, няма ги досадните бъгове, а и скоростта на download е добра. 

Модемите можете да намерите ТУК

ТЕМАТА И ЛИНКА ОТГОРЕ СЕ ОТНАСЯТ ЕДИНСТВЕНО И САМО ЗА PRO/PRIME ВЕРСИЯТА НА ТЕЛЕФОНА!

Надявам се, че съм бил полезен.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
Аксесоари




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)