Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Тъча не реагира на определено място ! Защо ?
#1
Sad 

Здравейте на всички. Дано да съм уцелил правилното място за тази тема.
Та имам следния проблем. Телефонът ми е Sony Xperia Z3 Compact (още е в гаранция). От известно време имам странен проблем с тъча. Когато искам да пусна падащото меню от горе на системата не тъча реагида само в горния ляв ъгъл на екрана. От дясната половина въобще не реагира (или много трудно) Много е дразнещо. Angry  А най-странното е, че когато телефона е заключен и дисплея му е светнат (при заключен тел.) нямам абсолютно никакъв проблем с тъча и падащото меню. Мистерия е поне за нем. Да се надявам за вас да не е така и да имате логично обяснение за този проблем. 
Помислих, че е от стъкления протектор. Махнах го и пак същото. После сложих друг и пак същото...
Прогвах с калибриране на дисплея с разни APP от play.google.com нищо не помогна.
Андройда е 6.0.1   23.5.А.1.291
Ще се опитам да прикача малко видео за да ви стане по-ясно какво точно искам да ви опиша.

= - Sony Xperia Z3 Compact - =
Цитирай
Аксесоари
#2

@mitaka369, Имаш ли наблюдение в сервизното меню, дали при тест на тъч скрийна, всеки допир и плъзване върху дисплея, биват отчетени коректно?
Може да откриеш опцията при Андроид 6.0.1 за тест в Настройки/ Всичко за телефона / Диагностика
Също така би могъл да приведеш телефона в Безопасен режим за даден период от време и да провериш дали проблема се повтаря и там.
За влизане в Безопасен режим, при заредена операционна система задържаш бутона за изключване на телефона и след това задържаш върху излязлата опция, Изключване на телефона.
Ще бъдеш попитан дали искаш телефона да се рестартира в Безопасен режим. Потвърждаваш и телефона ще се рестартира.
Възможно е и странично приложение да прави подобни проблеми.
Погледни също така и следните мнения:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1310388

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Пробвах и тези два варианта днес. Просто не се получава. Но защо става така само когато е отключен телефона ? Това ме навежда на мисълта, че е софтуерен проблема.

https://www.youtube.com/watch?v=Ryb9XEfx...e=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=ujoWe3h2...e=youtu.be

= - Sony Xperia Z3 Compact - =
Цитирай
#4

Изплозвай PC Companion Tool и го преинсталирай, ако не стане значи е от тъча

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#5

Благодаря за съвета BGDropche. Днес направих и това. Изтеглих програмата и прейнсталирах софтуера на телефона. Резултат никакъв за съжаление. Проблема си остава същия.
Много ще се надявам да има друго решение, а не сервиз Sad
Ако имате други предложения колеги, моля споделете ги.
Благодаря.

= - Sony Xperia Z3 Compact - =
Цитирай
#6

Здравейте да се намеся и аз как ще е от тъча като при положение на заключен екран си пада менюто, от която и точка да е. Значи проблема няма да е в тъча. Има нещо объркано тука, но какво ли е хахаха. Възможно ли е да си го направил от някакви настройки падащото меню при положение на включен телефон и дисплей да реагира само от лявата страна? Нямам такъв телефон затова само гадая или някое приложение за дисплея ако имаш.

HTC One V -> LG G2 32GB Black -> LG G4 H815 32GB Black leather -> Huawei P30 Pro 128GB Aurora
Цитирай
#7

Ами и аз продължавам да се чудя какво става с този телефон. Няма такава настройка за падащото меню на този андройд. Или поне аз не знам да има въпреки, че какво ли не опитах. Каквито и приложения да съм инсталирал до сега два пъти съм изтривал всичко. Първо върнах фабричните настройки на телефона, а след това го преинсталнах с PC Companion Tool както спомена по-горе колегата. И след всяко мое действие все едно нищо не съм направил. Ако можех да извадя батерията на телефона... ама не става. Или поне не бих го направил. Ако има някакъв начин софтуерно да я рестартирам, не знам.

= - Sony Xperia Z3 Compact - =
Цитирай
#8

Докато си в гаранция бягай в сервиз. Проблемът е точно в тъча и гаранционно се сменя с нов тъч и панел. Поне при мен беше така - първо трудно падаше менюто, после отдолу почна да няма чувствителност и т.н. При теста ясно се вижда къде тъча не работи.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#9

Явно така ще направя и аз. След като не мога аз да го оправя няма смисъл да се мъча и губя време. Предполагам, че идната седмица ще го дам за ремонт.
Благодаря за помоща на всички. Ще пища като ми го върнат задължително.

= - Sony Xperia Z3 Compact - =
Цитирай
#10

При мен стана същото но с трите бутона долу. Не реагират никак. Парадокса е, че при заключен апарат бутоните на същите места си реагират идеално? Пробвах с пълен ресет, safe mode ... нищо. Отива в сервиза.

HTC P3600 => HTC G1 => HTC Hero => Sony Xperia Z3 Compact
Цитирай
#11

Само за инфо, след посещение в Булграм, телефона е като нов. Сменен тъч, говорители, всичко в комплект. При това само за 24 часа. Много съм доволен.

HTC P3600 => HTC G1 => HTC Hero => Sony Xperia Z3 Compact
Цитирай
#12

Здравейте.  За съжаление и при мен същия проблем. Започна с лека загуба на чувствителност  на тъча в горната част на екрана. Помислих, че е софтуерен проблем -  и при мен при заключен екран все едно нямаше проблем. При тест в настройките се почиства екрана. При друг тест нещата са различни-с тънка линия си личи, как в горния ръб на телефона линия има само най -  ляво. При теста на Сони проблема се забелязва при плъзгане отгоре (отдолу)  и извън екрана в посока към екрана. При плъзгане от екрана навън, може да се заблудим, че няма проблем - широка следа след плъзгане, която все едно е инертна. При заключен екран и плъзгане отгоре на долу, директно се появяват иконите за бързи настройки, като се прескачат уведомленията - доста заслужава, че нещата са наред.  От долу на горе не работи въобще при мен, особено при заключен екран --трудно го установих, тъй като почти не плъзгам от ръба нагоре. За щастие имам още месец гаранция, въпреки че гледам доста песимистично на смяна на екран. Повече не мисля да взимам влагозащитено устройство, въпреки че работq в пожарната. Дано не ми се случи и на z3tabC.
Цитирай
#13

Здравейте колеги. Долните три иконки на тъчскрийна станаха неактивни и не мога да върна нищо назад или в изходно положение. Рестарт не помагага. Сега ще опитам със заводските настройки. Това мирише на смяна на целия панел ли?
При мен се получи същия дефект както на колегата Мега75. Ще ходя и аз в Булграм. Само да попитам каква сума да приготвя?
Цитирай
#14

Мда. Дано да си още гаранционен...

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#15

За съжаление не.
Цитирай
#16

Смяна на тъчскрийн в Булграм - 245 лв. В Citytel - 145 лв.
Цитирай
#17

Днес и при мен стана същото нещо + загуба на вибрацията!Жалко,телефона го ползвам 2 години вече искаше ми се поне още 6-7 меца да го ползвам,но уви ще се търси нов!Понеже 250 лв за ремонт на телефон който вече струва 270лв нов не си струва....
Цитирай
#18

Явно правилното решение е при по-голяма повреда е да се купува нов. Смениха тъча в Ситител, но при набиране гасне целия дисплей и не може да прекратиш разговора. Хайде носи го обратно. Вече 3 седмици е в сервиза-не можели да разрешат проблема.
Цитирай
#19

И моя тъч замина... пак... сменян веднъж в гаранция, без забележки... сега пак се разлепи, мизерника гаден... 6 дни след края на гаранцията... имам опция да ми го залепят, но докато чакам човека да се освободи почна пак да ми дава проблеми проксимити сензора както миналия път като се беше разлепил - след края на разговор дисплея остава черен и няма шанс да затвориш... и сега се чудя ако лепенето не помогне има ли смисъл да сменям пак целия дисплей (не в оторизиран сервиз, разбира се, не си заслужава)... или направо да му тегля една и да се изръся за нов телефон... ей така просто си споделям мъката тука с други колеги със същите проблеми Big Grin Иначе в момента се движа като мутра от 90те - телефона е омотан в ластици, което е изключително забавно най-вече като трябва да плъзнеш менюто надолу... ей такива ми ти неволи Wink
Цитирай
#20

Аз лично започнах да си търся нов телефон, просто вече на сонито явно му е дошло времето! Но по мои наблюдения издържа доста повече от другите телефони.
Цитирай
#21

Моят телефон стана като Франкенщаин! Сменен тъч с дисплей гаранционно. Следващите ремонти вече сам си ги правя - сменен лентов кабел за бутоните и вибрацията, изтърбушен слот за microSD карта. В момента работи перфектно, естествено без карта за памет, и не виждам никаква причина да се набутвам за нов телефон. Ако не е скъпо да се смени тъча сменяй го и си свиркай. Антуту показва точно 2 пъти повече точки от Хюаей P8 lite на жената, няма лаг, софтуера е перфектен, батерията държи 2 дена.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#22

Колеги,и при мен се появи същия проблем. Първо, и при мен тъча от горе с падащото меню-цялата дясна половина не реагира. Даже вече само най-в ляво хваща, никъде другаде. Но айде, това се преглъща някак си. От два дена, спря да ми работи бутона за назад. Тоест трите бутона които се намират долу,най-левия който е за връщане назад изобщо не реагира. Другите два бутона си работят. Пробвах с рестартиране -нищо,направих и Резет-тоест върнах фабричните настройки на телефона, пак без никакъв ефект. Телефона го ползвам вече почти 3години, и не искам да се разделям все още с него.Работи си добре, не зацикля, не блокира, батерията се държи прилично за почти 3 годишен телефон, снимките ги прави доста добри. Просто бутона за назад много ме притеснява, защото всеки път сега натискам крайния десен бутон за да се покажат отворените приложения за момента и ги изчиствам. Дали ще трябва да се смени целия тъч заради този бутон? При диагностиката на Сони си работи всичко перфектно. Дори и тъча точно на това място си рисува. Направо незнам. Ще го закарам в сервиз да видя какво ще кажат. Да ми предложите сервиз, къде в Пловдив да го закарам.
Цитирай
#23

@kstoichev, Рестартирал си, върнал си към фабрични Настройки.
Сега ти остава да минеш и през Xperia Companion за преинсталиране на софтуера и ако няма резултат, тогава вече може да мислиш и за сервиз.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#24

Ще пробвам и през XPERIA COMPANION,но ме съмнява да се получи .
Цитирай
#25

След като при тест менюто на Сони всичко е наред с конкретното място при докосване, вероятно софтуера се е сринал.
Ако бе хардуерен проблем, вярвам, че не би трябвало да отчита допира и при тест менюто, нещо, за което ти твърдиш, че реагира коректно на допир там.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)