Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как се синхронизират телефонните номера с Google и други въпроси по ?
#1

Имам 2 телефона Xperia - Z1 Compact и Z5 Compact. Z5 е този, който ползвам за телефония. По стария за сега ползвам само за навигация. Чувал съм, че ако си купя нов телефон, само като си вляза в гугълския акаунт, ще ми се появят сами контактите в него - ако те до сега са били синхронизирани през предишния телефон. Да подчертая, че под контакти аз имам предвид единствени и само телефонните номера (и други данни от визитките, разбира се), които са ми били в указателя "Контакти". Нямам предвид контактите, които имам в Gmail, които са предимно имейли и в никакъв случай не ги свързвам с телефонната си книга. Знам как мога да си създам чрез експортване на контакти един vcf, който да си пренеса на новото устройство с мемори картата и да си импортирам телефоните, както са си били на стария телефон. Обаче! Аз искам да стане по онзи модерен начин, ама нещо не стоплям как става. Опитах какви ли не синхронизации с двата си телефона - 5-ицата да качи телефоните на някакво тайнствено място в акаунта ми в Google, а 1-ицата да си ги свали от там (естествени, че и двата телефона са логнати с един и същи акаунт), но не става и не става. Има ли някой, който разбра какво питам и да ми обясни стъпка по стъпка какво да направя на единия телефон, после на другия? Къде в профила ми в Google се съхраняват телефонните номера? Мога ли през компютъра да видя архива, файла ии каквото е там? Аз съм от онова по-старо поколение, което иска да знае и да види къде физически се случват нещата, и не разбирам съвременната концепция на големите технологични фирми да правят нещата вместо мен, а аз да мигам тъпо и да се радвам, че "просто работело". Може ли някой, ама подробно, на български, с минимални английски побългарени фрази, да го обясни това т.нар. синхронизиране?
Цитирай
Аксесоари
#2

@lgibm, Преди всичко, за да е възможна тази синхронизация на контакти, трябва да е била активна опцията за синхронизиране на същите, в устройството от което искаш да ги прехвърлиш на следващото.
С други думи, имаш 100 контакта в едното устройство, синхронизираш ги с Гугъл акаунта от Настройките на телефона, след което би могъл да ги провериш през компютър, като влезеш в същия този Гугъл мейл и горе в ляво на страницата, намираш опция / поле, Контакти.
Уверяваш се, че всички контакти са налични там (в пощата, под меню Контакти) и след това при следващото устройство, разбира се със същия Гугъл акаунт, отново маркираш в Настройките на акаунта, да се синхронизират контакти, календари и каквото друго пожелаеш.
Редно е след около минута, според броя контакти, те да бъдат визуализирани в другото устройство.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Благодаря Ти, Monipeev!
Всъщност, точно това и аз се опитвах да направя, но това, което казваш, че трябва да се случи, така и не се случи. Моля те, приеми, че съм наистина много тъп и ми опиши, ако не е проблем, точно както трябва да сторя, за да активирам предварително опцията за синхронизиране на контактите, защото и това мислех, че съм направил, ама знам ли. От друга страна, аз вече имам контакти в имейла си в gmail, които, както вече казах, са ми имейл партньорите. Те логически не са свързани с телефонната книга на телефона ми, но са контакти и ако правилно те разбирам, сред тях трябва да се появят и тези от телефона - един вид да се омесят... Както и да е, за сега са ми само контактите от имейла, но и те не се синхронизират - по моята логика, те също трябва да се появят в телефонната ми книга... ама как? В тях телефони няма... Абе нищо не разбирам. Искам някой да ми го обясни наистина много подробно, не на две-на три
Цитирай
#4

Далеч съм от мисълта,  че по-горния ми текст, би могъл да се определи като "на две, на три".
Иначе ако погледнеш снимките по-долу, на първата снимка е необходимата опция,  която позволява синхронизиране на контактите, а на втората снимка е Страница от Гугъл мейла, меню Контакти, част от именно тези контакти с телефонни номера, които са и в устройството ми.  
Ако са изпълнени тези две условия, е редно същите тези контакти,  да бъдат синхронизирани със всяко устройство,  на което си се вписал със същия Гугъл акаунт.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Smile Благодаря ти Smile Не исках теб да обвиня за повърхностна информация, защото не е Smile написах го за хората, които четат и също решат да ми помогнат. Аз наистина имам нужда от повече обяснение Smile Съжалявам за недоразумението и ти благодаря за бързата помощ!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)