Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Root/Recovery] OnePlus 3T - OOS 4/4.0.1/4.0.2
#1

За да се рутне телефона на първо място трябва да се отключи бутлоудера. Тая операция е свързана със затриване на всички данни така че преди да почнете да правите каквото и да било .... пълен архив.
Подготовка:
драйвери, адб ... от тук: https://drive.google.com/file/d/0B0MKgCb...NPR0k/view
supersu последното Recovery Flashable.zip : http://www.supersu.com/download
twr twrp-3.0.3-1-oneplus3t.img от https://dl.twrp.me/oneplus3t/

1. Активираме в Developer options:
1. 1. Enable USB debugging;
1.2. OEM Unlocking
2. Изключваме телефона
3. Задържаме бутона за усилване на звука и за включване и влизаме във fastboot mode
4. Вкл телефона към компа през кабела инсталираме драйверите, ако не се появи в дивайс менажера android ..... Може да се наложи ръчно инсталиране на драйвера .... по стария метод с ръчен избор на устройства.
5.Отиваме в C:\adb с натиснат клавиш шифт и десен бутон на мишката стартираме command...
6. пишем fastboot oem unlock
7. с бутона за усилване намаляне се предвижваме през показалото се меню на телефона до yes .... с бутона за изкл/вкл се прави избор.
8. Копираме twrp-3.0.3-1-oneplus3t.img в C:\adb
9. пишем в цмд-то fastboot boot twrp-3.0.3-1-oneplus3t.img
10. При стартиране на тврп ако ви иска пин си пишете този който сте въвели в андроида;
11. следва стандартно инсталиране на zip файл през twrp.....

Тествано на 4; 4.0.1; 4.0.2

OnePlus 3T
Цитирай
Аксесоари
#2

Руута работи точно както е описано.
Аз лично препоръчвам след влашване на zip-a един wipe на cache и dalvik.
Цитирай
#3

А за чистата тройка върши ли работа това? Има ли отделно TWRP за 3?

OnePlus 3 64Gb

Цитирай
#4

Същите стъпки и същите файлове без този за recovery.
Свали за чиста 3-ка от тук: https://dl.twrp.me/oneplus3/
Цитирай
#5

Днес инсталирах TWRP обаче при първия старт ме пита дали да променя /system и му дадох не. Сега обаче след рестарт TWRP изчезва. Но сега като флашна наново TWRP не ме пита при старт дали да променя. Решението беше да инсталирам приложението на TWRP чрез него като системно, и да флашна TWRP през аппа.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#6

след като го руутна ще получавам ли ъпдейт през ота?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 
Цитирай
#7

Ще получаваш, но ще ти позволява да теглиш и инсталираш "само" целия зип файл на новия ром.

OnePlus 3T
Цитирай
#8

(2017-06-01, 11:45:24)didipov написа:  Ще получаваш, но ще ти позволява да теглиш и инсталираш "само" целия зип файл на новия ром.

А бета ъпдейти ще мога ли да инсталирам?

ONEPLUS 6 
Цитирай
#9

Един въпрос, онзи ден SuperSU ми даде че има ъпдейт от маркета и го инсталирах, поиска рестарт, но след това като отворя апп-а ми дава че устройството не е руутнато ? Решение ?
Цитирай
#10

(2017-06-01, 12:35:24)chorlav написа:  А бета ъпдейти ще мога ли да инсталирам?

Можеш. Няма проблем.

(2017-06-01, 12:35:36)don_gori написа:  Един въпрос, онзи ден SuperSU ми даде че има ъпдейт от маркета и го инсталирах, поиска рестарт, но след това като отворя апп-а ми дава че устройството не е руутнато ? Решение ?

Виж има ли пак ъпдейт. Имаше проблем с някоя от версиите. Пуснаха нова версия с фикс. Последната работеща е 2.82
Цитирай
#11

С нея съм, но като влезна в SuperSU пише Device is not rooted и линк към страницата. Сигурно пак ще трябва да флашна работещ руут ..
Цитирай
#12

Руутнах го, но забелязах, че след руутнах звукът ми стана много по тих от преди руута. Някой с подобен проблем. Възможно е да е станало и след ъпдейта до OP17?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 
Цитирай
#13

С какво руутна ?
Цитирай
#14

super su 2.82

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 
Цитирай
#15

При версия 4.1.3 принципа на рутване същия ли е? Или има и други допълнителни стъпки? Един въпрос малко встрани от темата, защо при 128гб имам наличност от 113гб. Разликата от 15гб е доста знам,че не са налични 100% , но..

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T A3003  Android 9.  OxygenOS 9.0.5
iGO Primo NextGen 9.18.27.687519
Цитирай
#16

Az imam sushtiya problem az sum na Beta-20

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Цитирай
#17

Не стана ясно, пиши на кирилица.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)