Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Приемане на обаждане от SIM 1/2
#1

Здравейте, 
Моля за мнение. Трябва ми телефон с две активни сим карти. Когато говоря по едната, и някой ме търси по другата, не искам да ми дава че телефона е изключен. Имам samsung galaxy j 5, с две карти, които работят едновременно, и когато говоря по едната, и някой ме търси на другата дава свободно, и аз виждам че ми звънят през другата карта. 

Днес пробвах с две карти на телефона на жена ми-P 9 Lite, но останах изненадан, че по време на разговор, при опит за връзка с картата, по която не говоря ми дава заето, или че телефона е изключен. Останах с впечатление, че телефона е с две активни карти, не само за набиране, но и за приемане на обаждане. 

Да не би да греша някъде, до настройки ли опира?

Иначе телефона е чудесен, искам да го купя, но ако не мога да ползвам картите, както на самсунга ми, иначе няма смисъл от него за мен.

Huawei Mate 20 lite 
Цитирай
Аксесоари
#2

Не са и двете активни при повикване. Съжалявам

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Пренасочи сим 1 към сим 2 и обратно, когато са недостъпни и активирай изчакващо повикване и за двете сим и ще получаваш сигнал по време на разговор, ако те търсят на другата линия.
Цитирай
#4

Телефона не е с две активни сим карти. 
Ориентирай се или към чистата Р9 или към Honor 7 или Honor 8.
Цитирай
#5

От къде мога да си активирам това "изчакващо повикване"? В момента, ако говоря и някой ми звъни му дава "заето" и по никакъв начин не мога да разбера, че ме е търсил. Всъщност това от оператора ли е или от настройките на телефона?

П.П.: Намерих го, не било в основните настройки, а в настройките на дайлъра.

HUAWEI P20 lite
Цитирай
#6

Да, точно там са настройките. По този начин се ползват пълноценно и двете карти. Единствен недостатък е това, че ако някой те търси, докато говориш по сим 1 да речем, в регистъра се отбелязва пропуснато повикване към сим 1, независимо на коя карта са те търсили (респективно се отбелязва пропуснато на сим 2, ако те търсят, докато говориш по сим 2).
Цитирай
#7

Когато ме търсят по сим 1, а аз говоря по сим 2, какво ще чува този който звъни,сигнал за заето,или за изключен телефон?

Huawei Mate 20 lite 
Цитирай
#8

Сигнал заето или съобщение от оператора, че абонатът разговаря
Цитирай
#9

Значи единствено няма да се индикира, че пропуснатото повикване,може и да е през другата карта, което прави телефона с две напълноно пълноценни карти, по подобие на Самсунг Duos.
Някой пробвал ли е да съчета два сума със СД карта наведнъж, с лепене на чипа върху СД картата. Тогава вече ще заприлича на Самсунг.

Новото поколение ще има две активни карти с отделен слот за СД карта.

Huawei Mate 20 lite 
Цитирай
#10

[Изображение: attachment.php?aid=15129]Да, аз успях. Получи се доста добре.
Цитирай
#11

Лесно ли я вкарваш/вадиш? Опасявам се да не запъне в телефона и да няма вадене след това.

Huawei Mate 20 lite 
Цитирай
#12

Аз пробвах само чипа, но идва дебеличко... Започнах да пиля картата малко по малко, но все си е дебеличко, а в един прекрасен момент влезе...ама и картата ”излезе” от употреба.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#13

Много зависи от сд картата. Първо за проба опитах с една а-дата 16гб от старият ми телефон и една стара сим карта. Когато ги залепих стана малко дебело, но след леко изпиляване на СИМ картата, успях да я вкарам и изкарам после. Реших че ще е по-добре така и така ще си прецаквам сим картата да си купя 32гб сд карта за да имам повече място. Взех си някакъв филипс за 28лв, който се оказа с около 0,2мм по-тънък и реших да опитам без да шкуря картите. Просто ги залепих и стана. Кофти е че ако искам да си пoставя сим картата в друг телфон не мога Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)