Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сервиз Булграм ремонт
#1

Здравейте,
Имам един апарат Sony Xperia Z3 compact. Беше в сервиз вече 6 пъти.
Първия път от както му се разлепи екрана има проблем с говорителите и микрофона.
От говорителите се чува по-тихо, отколкото от други z3 compact-и.
Има проблем и с това как ме чуват. Често има прекъсвания, насичания, чуват ме като в тунел, канал
и други подобни. Сменял съм разни версии на андроида, играх си с много настройки. По едно време 
си мислих, че всички са такива, докато не си взех друг, с който говоря от два месеца.
И там чудо - всичко е шест - говорител, микрофон няма проблем.
Наскоро пак му се отлепи дисплея (на проблемния телефон).  Занесох го, казах за проблемите, които
имам, и преди са го гледали за този проблем, но според тях нищо му нямало.
Казаха ми, че когато се сменя дисплей, се подменят говорители, микрофони и какво ли не и практически
ставал нов. Остават моите гръб и батерия. 
Искам да попитам това вярно ли е или не ?
На познат със Z3 dual му ремонтираха телефона пак за екран и там имаше 14 позиции и там по спомен имаше
описани говорители и микрофони. При мен е подменено следното:
https://www.dropbox.com/s/0eqbz4rj7py3kc...1.jpg?dl=0
Според Вас какво включва това, което е описано ?

Благодаря предварително !

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
Аксесоари
#2

На моя Z3 му е сменян 3 пъти гаранционно екрана и всеки път сменяха говорители, микрофони, металните рамки, капачетата и още някакви вътрешни неща. Външно само задното стъкло не беше сменяно.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#3

Пазиш ли документите, по-скоро протокола какво е сменено ?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#4

Ако от тези 6 пъти поне на 3 от тях му е сменяна някаква част (независимо каква) на четвъртия път имаш право да искаш да ти издадат протокол за замяна. Ако е сменян само софтуер то тогава не се брои за основателна рекламация. В Булграм си имат база данни, по IMEI номера излиза колко пъти и за какво е бил на ремонт.
Цитирай
#5

Смениха ми радио модула. Нов Imei, нови говорители, слушалки.
Сега работи екстра, чува се силно и ясно. Единствен кусур.
На високоговрител отсреща казват, че си чуват гласа.
С другия z3compact, който го ползвам го няма това нещо.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#6

Как в официален сервиз ще ти сменят IMEI и то гаранционно? Просто са ти дали друг (дали нов, дали някой по-запазен), но не вярвам да ти сменят IMEI, защото е незаконно.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#7

Нов IMEI означава сменено дъно на телефона.
Цитирай
#8

Навремето Мост пращаха за ремонт HTC в Румъния помня че ми бе сменено дъно и имах нов IMEI.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)