Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения за следните rugged телефони: Blackview BV6000, Ulefone Armor, Nomu S10...
#1

На кратко, решил съм да си взема някакъв rugged телефон до около $200.
Заглеждам тези: Blackview BV6000, Ulefone Armor, Nomu S10
Ще се радвам, ако някой има преки впечатления от тях, да ги сподели, понеже вече съм изчел и изгледал повечето ревюта за гореизброените.
За сега нещата клонят към Nomu S10, понеже има доста репорти за сериозни бъгове и проблеми с BVто и Ulefone-a, които не знам до колко са верни...
Приемам и предложения за други марки/модели, които са около този бюджет. Smile
Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

В крайна сметка взех Nomu-то.
Предвид "огромния" интерес към темата, няма да се впускам във впечатления от телефона. Big Grin Като цяло, съм доволен.
Ако на някой му е интересно, може да ме пита.

Поздрави!
Цитирай
#3

Пионер! :-)
Със здраве и безпроблемно да си го ползваш!
Цитирай
#4

(2017-01-26, 19:34:29)buktop3 написа:  Заглеждам тези: Blackview BV6000, Ulefone Armor, Nomu S10
Ще се радвам, ако някой има преки впечатления от тях, да ги сподели, понеже вече съм изчел и изгледал повечето ревюта за гореизброените. 

Колега, ти така си поставил въпроса и си го подчертал даже...
Честито и ако не си много обиден може да споделиш кое как с този телефон... И откъде, да е малко по-полезна темата.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#5

(2017-02-23, 11:39:30)bobyn написа:  Колега, ти така си поставил въпроса и си го подчертал даже...
Честито и ако не си много обиден може да споделиш кое как с този телефон... И откъде, да е малко по-полезна темата.

И ти си прав... Big Grin
Както казах, като цяло, съм доволен. Все пак телефона е бюджетен (130$) и нямах кой знае какви очаквания.
Купих го от gearbest, намерих продавач с европейски склад, за да не се налага после да си губя времето по митници и да се занимавам с ръбове... От китайски складове, го имаше и по 110$, но реших, че времето и нервите ми са по-ценни. Big Grin
Дипслея е ОК, сравнен с този на S6 е с по-кофти цветове, но си се вижда всичко нормално и от добри ъгли.
Батерията е супер издържлива, 5000mAh. Без проблем ме изкарва 3 дни с постоянно пуснат интернет, браузване, разговори и игри от време на време. Почти съм сигурен, че ако не играя, ще ме изкара и 4 дни.
Звука е най-силния, който съм чувал от телефон някога. Бяхме пробвали в кола на макс. звук, 4 човека трябваше да се надвикваме за да си говорим... Big Grin На най-високите нива обаче си има леки изкривявания.
Камерата за момента ми се струва доста кофти. Все още не съм я пробвал по-сериозно, но съдейки и по ревютата, които гледах, не очаквам нищо висококачествено.
Изработката е супер солидна и не изглежда евтино, стои много удобно в ръката. Идва си със залепен скрийн протектор.Тежи повечко от стандартен 5" телефон и е малко по-дебел, заради голямата батерия, но останалите размери са си напълно нормални.
Пристига с напълно стоков Андроид 6, без излишни приложения.

Това е в общи линии, надявам се, да съм бил полезен. Smile

Поздрави!
Цитирай
#6

Благодаря за ревюто, изглежда много читаво телефонче според думите ти.

Със кеф да си го ползваш, честито.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#7

Да изкарам темата от прахоляка...
Аз пък от няколко месеца заглеждам Bv600 и чета доста за него, предимно при руснаците. А те са капризен и много информиран пазар. Впечатли ме камерата по ревютата. Досега все съм ползвал флагмани и не ми се правеше крачка назад, но...Направих го.
Камерата наистина се справя добре дори и на тъмно. Батерията е чук. Освен че е голяма, често тела си влиза в дийп слийп. Андроида е чист и много пъргав. Нито една 3D игра не гое затормозила, дори не загрява. Единствената слабост е средното качество на дисплея. Няма го уау ефекта, ама си се вижда добре. Просто цветовете са слабички. Ама за 400лв. си е супер.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#8

(2017-02-22, 21:31:33)buktop3 написа:  В крайна сметка взех Nomu-то.
Предвид "огромния" интерес към темата, няма да се впускам във впечатления от телефона. Big Grin Като цяло, съм доволен.
Ако на някой му е интересно, може да ме пита.

Поздрави!

Здравей! Има ли промяна от впечатленията ти към смартфона Nomu S10 или нещо ново да добавиш като дефекти и минуси? Аз ще си поръчам такъв смартфон. Знаеш ли дали Nomu S10 се явява като менте на полската марка MyPhone Hammer Energy или просто е копие правено в Китай? Защото е с около 200 лева по-евтин от MyPhone Hammer Energy, а пък като вид и технически данни двата телефона са идентични. Или пък да има разлика в състава на материалите от които са направени? За мен е важно да и здрав и да издържа батерията защото в работата телефона се подлага редовно на натиск в джоба, понякога падане от 1,5 метра. За това се ориентирах към Nomu S10 защото знам, че е здрав, трайна батерия, силен звук и смотана камера, която става за снимане на разни предмети, ел. табла, машини, части и такива работи, а не пейзажи(имам си хубав апарат), а всичо останало като игри, филми, музика, медии и интернет си ги правя на мощен настолен компютър. Накратко - ще ми стига за работа в тежки екстремни условия, обаждане и смс веднъж на ден, сигурно събуждане и преглед на новини в интернет за 20 минути(колкото да видя данеби да е почнала третата световна война Big Grin )
Цитирай
#9

http://www.nomu.hk/

Здравейте.Аз съм с NOMU S20 вече почти една година и мога да кажа че телефона би бил супер ,ако не беше бъгавия андроид който му е инсталиран.Телефона е добър за цената си.Работи бързо и до сега да е забивал 3 пъти. Имам подводни снимки с прилично качество.Ще пробвам да инсталирам андроид 7 ( има ROM на официалния сайт ) да видим дали ще се оправят някои дребни и дразнещи проблеми .

Samsung Galaxy Core
Цитирай
#10

Малко feedback след близо година и половина ползване на телефона.
Стоковия андроид е бъгав, след заводски ъпдейт положенеито стана още по-зле. Връщането към старата версия не отстрани появилите се проблеми от новата...
Телефона има сериозни проблеми с превключването между 3G и 4G изразяващи се в губене на обхват постоянно. Когато е само в 3G режим е ок.
GPS-a започна да губи сигнал също и на дълъг път е доста дразнещо.
Гумата по панела започна да се отлепя и трябваше да играе моментното лепило и вече не изглежа толкова добре, колкото в началото.
Всичко останало работи безпроблемно, батерията държи много, но бъгавия андроид разваля кефа от ползването.
Не бих си купил Nomu отново, освен, ако няма някакви грандиозни промени на софт/фърмуерно ниво.
Поздрави!
[-] 1 потребител изказва благодарност на buktop3 за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#11

Понеже се разрових и аз да търся някакъв "железен" телефон, намерих едно ревю на BV6000 след една година (https://youtu.be/_K3aRacjQUM) и много ми хареса. Някой ако има BV6000 да сподели мнение.
Поздрави
Цитирай
#12

И аз съм се насочил към тази марка ама не намирам никакво инфо.
Цитирай
#13

(2019-07-10, 08:17:03)i770514 написа:  И аз съм се насочил към тази марка ама не намирам никакво инфо.
Blackview BV6000 - мнения на потребители тук : цък

 
Цитирай
#14

blackview 9800 pro  някой собственик или ползвател?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)