Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung J7 или Xperia XA
#1

Предстои ми подписване на договор,и ми предлагат да си закупя нов телефон.Спрях се на моделите от заглавието на темата.До сега съм имал все Сонита.За сега везните клонят към Самсунга. Интересуваме и вашето мнение,впечатления от телефона ... Wink

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай
Аксесоари
#2

Експериата. По-нов, по-мощен, ти си имал само сони телефони, мисля че ще ти допадне.

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай
#3

Сонито разбирасе

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#4

Чета из форумите,че Сонито имал проблем с батерията.Много бързо падала,и греел самия телефон при натоварване.

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай
#5

Samsung-a.
5.5 инча срещу 5.0 инча дисплей на ХА
Exynos по 14nm технология срещу Mediatek (28nm).
3300 ma/h батерия, което в комбинация с Exynos-a = 101 часа Endurance rating,
срещу 54 часа при XA...
Предполагам, че говорим за J7 2016.... а не за J7....

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#6

Samsung.
Санито и аз четох за проблем с батерията и бързото и падане, а при Samsung J7 2016 батерията кара дори по 7-8 дни според използването на телефона.
Цитирай
#7

Да,за същия Самсунг говорим Wink

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай
#8

SONY Xperia XA може да са го управили с ъпдейт, но ако не ти се рискува вземи Samsung Galaxy J7 2016.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

Бягай далече от това Сони батерията му пада много бързо и не може да се оправи . Самсунга бива , ако не те интересува камера взмеай самсунга , но никога СОни

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#10

Потвърждавам за Сонито, имам познати, които го ползват и много се оплакват от батерията!
А на Самсунга, тази серия, поне е с една от най-добрите оптимизации на батерията!

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай
#11

Не съм толкова по камерите,но поне да прави горе-долу хубави снимки.Само да не е по зле от сегашната ми 5 годишна Xperia S Big Grin

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай
#12

За ценовия си клас ще прави добри сминки, невиждам проблем.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

Пуснал съм няколко снимки правени с моя Samsung Galaxy J7 2016. Мисля,че за този ценови клас не са от най-лошите... Wink  Правени са без никакви допълнителни настройки - в режим Auto:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1349447

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#14
Big Grin 

Колеги взех Самсунга :Smile Някой може ли да ми каже как мога да активирам като пропусна обаждане,или някое друго известие да ми мига  цвето лед-а.Че на Сонито ми мигаше цяла лента отдолу [Изображение: biggrin.png]

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай
#15

Настройки => Дисплей => Светодиоден индикатор => Уведомления
Цитирай
#16

Няма я тази подредба на менюто при мен.Не ми дава никъде светодиод на индикация

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай
#17

plmng:

Индикация за пропуснати повиквания:
И този проблем се решава с приложение от Google Play - NoLED. Светлина индикация върху заключения дисплей, придружена със звукова сигнализация (по желание). Индицира както пропуснати разговори и SMS-и, така и пропуснати съобщения или повиквания от наличните месинджъри (WhatsApp, Viber и др.)
Цитирай
#18

Оказа се, че J7 няма светодиод за известяване. Има приложения за нотификация с предната светкавица.
Цитирай
#19

NoLed в Андроид 6 не работи коректно, а и се оказа енергоемко - изпробвал съм го на практика.
Препоръчвам Prof Reminder или Missed Notification  Reminder - предупреждават Ви със звуков сигнал по ваш избор. Няма светлинно известяване, но звуковото напомняне е напълно достатъчно според мене. А и споменатите приложения са страшно икономични...
Всъщност Prof Reminder има както вибрация, така и възможност за използване на предната светкавица...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)