Темата е заключена
Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 2 & Pixel 2 XL представени на 4.10.17

(2017-10-27, 08:22:26)GH0STFACE написа:  Представители на Google заявяват, че burn-in ефекта при OLED-a на Pixel 2 XL не е по-често срещан отколкото при другите подобни дисплеи на другите марки и производители. Просто сега се раздува толкова поради завишените критерии към Пикселите.

Казвам какво чета, не е лично мнение.

"Google says it investigated this and found the rate of burn-in is similar to other premium smartphones."

И повече: http://www.androidpolice.com/2017/10/26/...not-issue/

Заявяват, но не е така. На работа имаме един 1+3т, S7, S7 edge и Note 8. Айде ноутът е новичък, но останалите са поне на 6+ месеца. Всичките ги тествах на сив фон. Нямат нищо отбелязано. Преди имах Nexus 6. И той така бързо се отбелязваше, като новите пиксели. Бързо и се заличаване, но после пак бързо се отбелязва.

Иначе за синеето под ъгъл, няма как да го оправят с нова калибровка. Ако по принцип даден екран има студена настройка на екрана и синее заради това, може да се оправи. Но в този случай - не. Тези изявления са за да смъкнат малко напрежението и който повярва, повярва.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Аксесоари

(2017-10-27, 10:54:32)e34v8 написа:  Заявяват, но не е така. На работа имаме един 1+3т, S7, S7 edge и Note 8. Айде ноутът е новичък, но останалите са поне на 6+ месеца. Всичките ги тествах на сив фон. Нямат нищо отбелязано. Преди имах Nexus 6. И той така бързо се отбелязваше, като новите пиксели. Бързо и се заличаване, но после пак бързо се отбелязва.

Аз също доскоро мотах един S2 в къщи (ок, под доскоро имам предвид преди няколко месеца) и при него също нямаше абсолютно никакви проблеми с екрана.
За момента ако трябва да съм честен, не съм имал АМОЛЕД телефон който да е имал бърн ин, освен една S4-ка, която се държеше идеално докато не я дадох на майка ми - от там нещата деградираха.

Trust nobody who smiles before 10am...

Имах burn-in на Nexus 6P,при гледане на видео ми бодеше очите..имал съм и на други апарати,но там беше най-силно изразено.Дисплея беше същия като на ноте 5.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro

(2017-10-27, 11:09:30)smiley написа:  Аз също доскоро мотах един S2 в къщи (ок, под доскоро имам предвид преди няколко месеца) и при него също нямаше абсолютно никакви проблеми с екрана.
За момента ако трябва да съм честен, не съм имал АМОЛЕД телефон който да е имал бърн ин, освен една S4-ка, която се държеше идеално докато не я дадох на майка ми - от там нещата деградираха.

И ти си прав, че зависи от начина на ползване също. Приятелката ми си настройва телефоните да не гаснат сами и като го забрави някъде... стои си светнат на статично изображение половин час...

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

Половин час за новите амоледи не е много. Но по старите доста бързо изгаряха.

Sent from my SM-G935F

Колкото и някои да защитават новитят Пиксел, си има проблем, сигурно и малкия ще има, но колкото и да се плюе по Samsung, да не забряваме че са N1 по дисплейте.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

При OLED технологията "прогарянето" е непредвидим недостатък. При висока яркост може и на ден пети, но може и на петата година да се "отпечата" нещо.
Проблема на Pixel 2XL (V30) е във вградения поляризационен слой в pOLED екрана. Този "филтър" е поставен за да осигури максимална видимост на екрана (в пейзажно или портретно ориентиране) навън дори и при носенето на поляризирани слънчеви очила. Предполагам някои от Вас ползват такива слънчеви очила и са забелязали как филтрират изображенията от всякакъв вид дисплеи, телевизори, табла и т.н. под определени ъгли. (примерно видео тук)
Затова го има и този "зърнист" ефект при Pixel 2XL (V30) който се забелязва пък при по-ниска яркост на екрана.
Може би тази Plastic технология при OLED екраните е още прекалено нова и от комерсиални причини LG решават да си я "развиват в движение".
Pixel 2 използва панел на Samsung който също има поляризационен слой, но при него няма никакви отклонения.
Обицата на ухото трябва да е за Google.

Always looking forward

Общо взето изявления в стил Епъл - "... държите го грешно..." . Лично мен, такова отношение винаги ме е дразнило много. Фен съм на Гугъл телефоните, обаче за пореден път ги дънят LG и продължават с тях да работят... Всички екрани били така... ала бала... Да. Ние не сме виждали други телефони.

https://www.gsmarena.com/google_calls_pi...-27951.php

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

Чакайте, чакайте. Пак бързате да коментирате нещо, което не е навлезло както трябва сред масовите потребители.

Самсунг го има същия проблем: https://www.google.co.uk/search?q=galaxy...UKfr5Dfq_M:

Това след колко време ще се появи е божа работа както при едните, така и при другите. След време 100% ще се появи статистика на колко от пикселите се е появило...и (надявям се) ще видим, че не толкова голям процент го имат този проблем.

https://www.androidauthority.com/samsung...ue-768623/ и забележете, статията е писана Май, а кога обявиха G 8, Април. О чудо, за 1 месец burn-in.

(2017-10-27, 14:56:29)GH0STFACE написа:  https://www.androidauthority.com/samsung...ue-768623/ и забележете, статията е писана Май, а кога обявиха G 8, Април. О чудо, за 1 месец burn-in.

Какъв месец, само след седмица ползване се е появило на някои
https://android.gadgethacks.com/how-to/f...n-0177379/

А за розовеенето по извитата част и трите цветови настройки, които Самсунг добавиха, на мен лично ми се сториха доста сложни за нагласяне.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s

Винаги съм се чудел това обгаряне покрива ли се от гаранцията? Ако отида след година ползване с очеваден бърн-ин на дисплея, ще го приемат ли за смяна?

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB

Защо да не го приемат? То си е дефект. Как ми се минава на чист android и втора година по ред фал.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

(2017-10-27, 18:56:55)mg22 написа:  Винаги съм се чудел това обгаряне покрива ли се от гаранцията? Ако отида след година ползване с очеваден бърн-ин на дисплея, ще го приемат ли за смяна?

Много зависи от сервиза и от ОЕМ-а.
Доколкото знам при Самсунг специално, го зачитат това за хардуерен дефект, ако са прегорели повече от Н на брой пиксели. Не знам как го измерват или просто са го сложили проформа, но ми се върти нещо такова в главата.
Не знам Гугъл как ще процедират обаче

Trust nobody who smiles before 10am...

(2017-10-27, 18:56:55)mg22 написа:  Винаги съм се чудел това обгаряне покрива ли се от гаранцията? Ако отида след година ползване с очеваден бърн-ин на дисплея, ще го приемат ли за смяна?
Да кажем го приемат. Дали няма да ти сложат пак такъв който след месец се прецака на ново

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

На това видео примерно на 4.15 минути са снимани Самсунг телефони под ъгъл. На мен ми синеят дисплеите. На пикселите този ефект ли имат предвид?

https://youtu.be/WTQr6VwMfBI



Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

(2017-10-27, 19:00:10)Marto.g написа:  Защо да не го приемат? То си е дефект. Как ми се минава на чист android и втора година по ред фал.
На теория е дефект и би трябвало, въпросът е на практитка. Прави логика както smiley казва да зависи от от сервиза и от ОЕМ-а. Както знаем някои серивизи от 9 кладенеца вода ще донесат, но няма да приемат даден дефект.

(2017-10-27, 23:41:56)m.dachev80 написа:  Да кажем го приемат. Дали няма да ти сложат пак такъв който след месец се прецака на ново
Тогава след месец пак, или пиеш една студена вода и приемаш, че си си купил калпав телефон. Smile

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB

https://youtu.be/f1Tv3-yDp00
Много добре обобщава ситуацията с екрана на големия пиксел. Екранът произведен от ЛГ, просто не е на ниво. Няма бягане от този факт, за съжаление.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

Аз не знам тези от LG защо не си оправят един път завинаги дисплейте или ако не могат да спрат да продават откровени боклуци. Да случват се издънки но при тях е всеки път така.

(2017-10-28, 12:46:45)ivanov_km написа:  Аз не знам тези от LG защо не си оправят един път завинаги дисплейте или ако не могат да спрат да продават откровени боклуци.

Кога за последно ЛъДжи си ги виждал да пуснат телефон (в телевизорите са добри, което е още по-странното) с добър екран? (:
Или ще са дефектни или ще са калибрирани от далтноист, няма друго положение.

Trust nobody who smiles before 10am...

Има още някакъв проблем със звука при запис на видео
https://m.gsmarena.com/google_confirms_p...-27972.php

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

(2017-10-29, 00:25:33)smiley написа:  Кога за последно ЛъДжи си ги виждал да пуснат телефон (в телевизорите са добри, което е още по-странното) с добър екран? (:
Или ще са дефектни или ще са калибрирани от далтноист, няма друго положение.

Не разбирам, Pixel 2 XL ли се обсъжда тук или LG V30? Как изведнъж се прехвърли вината на LG? Google много добре знаят за качеството на дисплеите и въпреки това ги слагат и си продават телефоните. LG ли са виновни? Iphone-a вероятно ти е с дисплей от LG, да разбираме ли, че дисплея ти е дефектен и не е добър?
Калибрирането Google ли го правят или LG? Защото виждам, че не са с еднаква калибровка. И освен това повечето потребители с V30 казват, че нямат неравномерни цветове, но при гледане на екрана под повече от 45° ъгъл започва да синее. Но не го намират за дефект защото си гледат екраните фронтално.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s

@vargala Apple не използват LG дисплей, а Samsung и още някаква марка беше, и да използват LG дисплей е в много малки количества.
И те са виновни, за дисплея, да не би Google да са виновни, че LG незнаят какво правят.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Сигурен ли си? Дисплея в Iphone X е на Самсунг, но в Iphone 8/8 Plus са и на LG https://9to5mac.com/2017/10/25/iphone-lc...ns-strong/

"И те са виновни, за дисплея, да не би Google да са виновни, че LG незнаят какво правят."

LG на сила ли ги накараха да купуват техните дисплеи?
Кой е виновен за провала на Note 7 , оная китайска компания, където правеше една част от батериите за Note 7 и подразделението на Самсунг за батерии?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s

То е ясно, че изцяло Гугъл са си виновни. Къде са гледали преди да си пуснат продукта на пазара? Относно недостатъците - всеки телефон си изменя цвета леко под ъгъл, но всички споделят, че при големия пиксел е много явно и се получава дори при леко изместване. Същото е и за бърна. Много лесно и явно.

Ако беше дано един недостатък, ок. Но като добавим и слабото калибриране, стават три.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

(2017-10-29, 07:00:08)vargala81 написа:  Не разбирам, Pixel 2 XL ли се обсъжда тук или LG V30? Как изведнъж се прехвърли вината на LG? Google много добре знаят за качеството на дисплеите и въпреки това ги слагат и си продават телефоните. LG ли са виновни? Iphone-a  вероятно ти е с дисплей от LG, да разбираме ли, че дисплея ти е дефектен и не е добър?
Калибрирането Google ли го правят или LG? Защото виждам, че не са с еднаква калибровка. И освен това повечето потребители с V30 казват, че нямат неравномерни цветове, но при гледане на екрана под повече от 45° ъгъл започва да синее. Но не го намират за дефект защото си гледат екраните фронтално.

Тъй като Пиксела и В30 са с един и същи дисплей, като се говори за единия автоматично се подразбира и другия. Но в интерес на истината, не съм имал В30 на ум - по-скоро G4 и G5. Light bleeding, жълтеене...
А от кой Епъл си сорсват LCD-тата в интерес на истината не го знаех. Но явно техните изисквания са по-сериозни от тия на Google, което ме навежда на мисълта - естествено, че вината е основно на Гугъл. Това не променя факта, че въпросния Амолед не е на нивото на останалите.
Естествено че това е скъпа технология и примерно Самсунг, за да я развият на нивото на което са я, са вкарали ужаааааааасно много пари. Пари които мобилното подразделение на LG надали някога би могло да си позволи.

Trust nobody who smiles before 10am...

Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)