Темата е заключена
Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 2 & Pixel 2 XL представени на 4.10.17

Нова седмица - нов "открит" проблем.  Този път с олеофобното покритие на Pixel 2 XL.
А добрата новина от тази седмица е, че.... LG е развяло бялото знаме и спира авантюрата наречена POLED панели. Щели да се съсредоточават върху собствен AMOLED и ново поколение IPS за бъдещите им флагмани от G и V серията. Visslar

Always looking forward
Аксесоари

Не е истина, как компания като Гугъл се е предоверила до такава степен.

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”

Е само ЛГ могат да надробят такава помия.Те от G2 безпроблемен екран не са имали.Все дефекти.

XIAOMI MI5S..

(2017-11-08, 12:47:39)BeyondHorizont написа:  Нова седмица - нов "открит" проблем.  Този път с олеофобното покритие на Pixel 2 XL.
А добрата новина от тази седмица е, че.... LG е развяло бялото знаме и спира авантюрата наречена POLED панели. Щели да се съсредоточават върху собствен AMOLED и ново поколение IPS за бъдещите им флагмани от G и V серията. Visslar

Това с покритието силно ме съмнява да е истина. Не че останалите недостатъци са малко...

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

Добре де, защо тогава g6 няма толкова дефекти? V30 не мога да го коментирам, защото още не е достатъчно масов.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Защото използва коренно различен и доста по-изпипан екран от този използван в голения пиксел и v30.

iPhone 14 Pro

Има оплаквания и за неактивни зони по краищата на дисплея.
https://www.youtube.com/watch?v=nMXJCqyi...e=youtu.be

POCO F5 12/256 GB





Но от Google обещаха да фикснат този проблем: www.androidpolice.com/2017/11/11/pixel-2-xl-touchscreens-unresponsive-near-edges-fix-coming/

 

Горките Google... Всеки ден нещо.

Samsung Galaxy S10+ Green

Е защо пък "горките"... те собственоръчно успяха да си прецакат всичко. Ок, дефекти има всяко устройство, ама при Гугъл (или по-конкретно производителя на телефона, а именно LG) няма никакъв качествен контрол. Половината от тия глупости можеха да се избегнат, ако просто се бяха постарали малко повече.
За мен цялата ситуация с новите Пиксели е абсолютно комична и вече не мога да възприема Google като сериозен производител на хардуер. Комапния с размерите на интернет гигантът да не може да пусне един читав телефон е абсолютно смехотворно.

Trust nobody who smiles before 10am...

Напълно съм съгласен с това което си написал. Аз затова написах горките, защото наистина се изложиха. И от към дизайн с малкия и проблете с големия, само 6 държави, чудеса са очаквали.

Samsung Galaxy S10+ Green

Е на малкия какво му има ? Това че не следва "новата мода" на издължени и странно пропорционални дисплей може пък да се хареса на някой. Не на всички им е удобно да мъкнат и ползват тухла с размери от 5.8" нагоре ..

Честно да ти кажа, даже не знам какво са очаквали. Не виждам вселена в която техния начин на продаване може да е успешен. Предвид фака, че миналата година продадоха около 1 милион бройки (което е нищо) и тази година да не направиш нищо, че да си подобриш availability-то и предлагането, трябва да си е*@си коня с капаци. Е поне тая година телефоните са им по-скъпи.
Няма да коментираме, че реално освен едната камера, телефоните на гугъл не предлагат абсолютно нищо специално или дори интересно. Функция дет да ме слуша нон стоп.... мерси, ще пропусна.
Като цяло, за мен лично, прехода Nexus -> Pixel си беше абсолютен провал. Същите телефони като нексусите, с по-висока цена и по-трудни за купуване.

"Е на малкия какво му има ?"
Освен, че се гъне като вафла, защото Гугъл не се научиха къде им е слабото място на шасито на телефоните им? Или че решиха да обвият "металното унибоди" в слой пластмаса? Не бе, перфектен е. Но в интерес на истината, сравнение с големия си брат верно е перфектен.
За мен лично проблема с малкия е, че в презентацията си говориха как не деляли функциите на телефона между големия и малкия (стил Епъл с двойната камера на + модела), ама в същото време малкия им изглежда като телефон от 2015-та. Или че с толкова много безели не сложиха един жак за слушалки (и да, да, да, това важи и за айфоните... мрън мрън).

Trust nobody who smiles before 10am...

Отново приказки от 1001 нощ, кога видя телефона че кога разбра че се гъни като вафла .. всъщност какво очакваш от един телефон толкова ? Пиксел предлага в момента най-добрата камера, най-оптимизирания софтуер, най-добрата софтуерна подръжка с гарантиран вече 3 годишен срок.
Pixel2 в момента е на цена от 629 паунда/1380лв и можеш да си го поръчаш както си искаш, ама нали най-лесно е да изревем .. за сравнение можеш да прочетеш колко колеги тук са си го поръчали вече.

И колко са, че май няма никой, и какво, че е с най-добра камера и най-оптимизиран софтуер, то след толкова проблеми, купува ли го въобще някой.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Абе... и аз съм фен на пикселите, но за тази цена, не трябва да има такива проблеми.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

Какво значение кой го купува или не ? Не проумяхте ли най-накрая че при телефоните това правило е крайно изкривено. Няма понятие най-добър защото е продаван най-много пъти, факт е обаче че телефона предлага най-добрия софтуер при Андроид, както и най-добрата камера .. това малко ли е ?
Аз говоря за малкия Пиксел, дело на HTC при него проблеми няма, за ХЛ модела и аз съм на мнение че е недопустимо да е на пазара в подобно състояние .. ама кой ли е нямал проблеми. Да не повдигаме темата за най-големия производител, с най-многото продадени телефони който се палеше напред назад по света ..

(2017-11-13, 18:51:37)don_gori написа:  Какво значение кой го купува или не ? Не проумяхте ли най-накрая че при телефоните това правило е крайно изкривено. Няма понятие най-добър защото е продаван най-много пъти, факт е обаче че телефона предлага най-добрия софтуер при Андроид, както и най-добрата камера .. това малко ли е ?
Аз говоря за малкия Пиксел, дело на HTC при него проблеми няма, за ХЛ модела и аз съм на мнение че е недопустимо да е на пазара в подобно състояние .. ама кой ли е нямал проблеми. Да не повдигаме темата за най-големия производител, с най-многото продадени телефони който се палеше напред назад по света ..
Най-добрата камера?! Ти да видиш! Според кой? Dxo и подобните им? Пак излишна фенщина!

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT

Е то миналогодишния имаше проблеми, тоя има, в традиция ли ще се превръща Big Grin, та и какво като е най по еди кой си показател, нали има проблеми и хората се оплакват, значи нещо куца, а също и като не е най-продаван даден телефон и това него прави най-добър телефон, а нещо по-лошо от най-продавания.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Какви толкова големи проблеми има Pixel2 ? И пак да се повторя говоря за Pixel 2, a не PixelXL 2 .. да камерата е относително нещо, но в 90% от ревютата дават крайно позитивни мнения.

Извън темата - Интересно как всеки изказва категорично мнение без дори да се е докосвал до даденото устройство. По принцип говиря, не само за конкретния случай. Съгласен съм, че има доста коментари "в полза" на проблемите, но също така има и достатъчно такива, които казват, че при тях не се наблюдават тези проблеми.

По темата - Моят XL вчера беше успешно платен, а преди малко успешно шипнат от Google към склада на GGBG в UK. Очаквам в събота да тръгне от там и в сряда другата седмица да е тук.

iPhone 14 Pro

(2017-11-13, 19:26:55)Константинов написа:  Извън темата - Интересно как всеки изказва категорично мнение без дори да се е докосвал до даденото устройство. По принцип говиря, не само за конкретния случай. Съгласен съм, че има доста коментари "в полза" на проблемите, но също така има и достатъчно такива, които казват, че при тях не се наблюдават тези проблеми....
В една далечна, далечна галактика...имаше тема за Google Pixel. И в нея по същия начин се постваха категорични мнения и коментари на хората, които също не са се докосвали до дадено устройство. И тази тема е "дежавю" за мен с подобни мнения за наследника му.

 

(2017-11-13, 18:56:09)maktub19 написа:  Най-добрата камера?! Ти да видиш! Според кой? Dxo и подобните им? Пак излишна фенщина!

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

Според всички ревюта и сравнения в нета и тубата! Да, има най-добрата камера в смартфон досега! И не е заоблен и извит като сапунерка! Cool

А и малкия засега няма проблеми, от HTC, и си е топ устройство с компактни размери.

Миналите пиксели имаха проблеми точно колкото имат самсунг като пуснат първите бройки. Друг е въпроса, че не си ги спомням. Номера е, че g6 си беше добре като качество. Не знам и дали врявата, която се вдига не е твърде голяма. Колко от проблемите са напълно достоверно потвърдени или има окраски.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

(2017-11-13, 18:56:09)maktub19 написа:  Най-добрата камера?! Ти да видиш! Според кой? Dxo и подобните им? Пак излишна фенщина!

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

В камерата действително са най-добрите. Софтуерно вършат чудеса с шутъра. 
Комбинират machine learning и AI о такъв начин, че наистина прави страхотни снимки за телефон. А и колкото повече снимаш, толкова повече ще се учи софтуера и догодина Пиксела съм убеден че ще прави още по-добри сники.
Само защо не вкараха и втора камера. При другите производители според мен втората камера е повече gimmick отколкото нещо полезно, но Гугъл ако имаха втора камера, информацията и датата която щяха да съберат от нея щеше да им даде супер ценни дани за още по-добри снимки. Ама нали трябва да оставят нещо и за по нататък...

Ако можеха и в другото да се постараят така както в камерата, мисля че щяха да изкарат перфектния телефон.

Trust nobody who smiles before 10am...

Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)