Темата е заключена
Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 2 & Pixel 2 XL представени на 4.10.17

Едно интересно четиво за Гугъл, Пиксел, Нексус и Андроид 1.
Предлагам на някои от участниците в темата повече да четат и по-малко да пишат... Има изненадващо добри резултати.

https://www.androidauthority.com/nexus-p...go-814276/

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie
Аксесоари

(2017-11-15, 22:04:36)bobyn написа:  Едно интересно четиво за Гугъл, Пиксел, Нексус и Андроид 1.
Предлагам на някои от участниците в темата повече да четат и по-малко да пишат... Има изненадващо добри резултати.

https://www.androidauthority.com/nexus-p...go-814276/

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Значи премахнаха Нексус линята, за да може с Пискелите да се позиционират към флагшип нивото. Звучи чудесно на теория. Ама забравиха нещо ключово - да разграничат Пикселите от Нексусите, понеже за момента са едно и също като просто новите модели имат значително по-висока цена. 
Ок, сега ще кажеш, ама така дават път за растеж на Android One. Уау. Феноменално. Евтини андроид телефони, със слаби спецификации, на ниски цени, предназначени основно за развиващите се пазари (като Европа не се води такъв, just FYI). Как това трябва да ни бърка нас? И без андроид 1 има предстатъчно entry level и mid-range телефони, на много сносни цени.

От статията явно се разбира едно - Google все повече и повече заприличват на Apple с техните hostile начини на продаване. Ще чарджим повече пари за същия продукт, като се извиним с това че даваме поле на развитие на евините телефони. Дръжки от марули.
Единствното правилно нещо, от чисто стратегическа гледна точка, което направиха Гугъл с Пискелите (и то таз годишните Пиксели) е да вдигнат обещаните години поддръжка от 2 на 3. Което предвид факта, че са се прицелили към Епъл (а те предлагат поне 4 години софтуерни ъпдейти) пак не е достатъчно.

AndroidAuthority написа: Google's smartphone strategy now is hardly any different than it was back in the Nexus days, it's just more effective
lol, say what? 
Как стратегията им е по-ефективна от Нексус дните, че нещо не разбрах? Че не могат да си оправят бъкиите и да пуснат флагшип телефоните си навсякъде, или това че Android One е все още hit or miss?

Trust nobody who smiles before 10am...

Ти си толкова заслепен, че и Сундар Пичай да дойде у вас да ти я обясни стратегията, няма да отлепиш.
Преди малко ненапразно написах това за четенето и писането, ама...
Хайде, няма смисъл повече...

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie

Това, че не вярвам на някаква глупава статия, която не обяснява нищо повече от очевидното и изключва фактори като... невъзможността на Гугъл да си наложат стратегията, ме прави..... заслепен? Въх, до къде я докарахме.
Значи: вярвай на всичко написано в интернет, без да се съмняваш в нищо и не си заслепен. Момче, ти как.....? Тука ме остави напълно безмълвен.

Стратегията им за момента е глупава и необмислена. И ти казах що - не успяха да диференцират Пиксела от Нексуса по никакъв начин. А и това, че не знаят как да го продават също не им помага особено. Ти ми извади още 100 статии ако искаш.

Но ми е интересно - от цялата ситуация с Пикселите и Android One ти кое по-точно виждаш като успех? Че 1 не може още да се наложи като нищо, а е на пазара вече сума време? Или че от миналата година Гугъл продадоха около милион бройки Пиксели само (и то не защото няма търсене)? Или че Гугъл още са неспособни да се оправят с един глупав блутут? Или пък факта, че почнаха да превръщат Андроид в айос в толкова много аспекти? Кой последен ход на Гугъл в последно време точно е успешен, освен якото натискане в посока AI и machine learning, което силно го приветствам? Ми че те от Нексус 5 насам не са пускали читав телефон....

Trust nobody who smiles before 10am...

(2017-11-16, 00:33:18)smiley написа:  ... Или пък факта, че почнаха да превръщат Андроид в айос в толкова много аспекти? ...

 За много неща си прав,  но тук си много далеч от истината.  Толкова осакатен и недомислен, откъм every day use (нали обичаш английския), все още не е. Айде да не генерализираме всичко. И ние знаем какво е това iOS... ползваме. Нямат място за сравнение.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

(2017-11-16, 00:33:18)smiley написа:   Или пък факта, че почнаха да превръщат Андроид в айос в толкова много аспекти?

Бухахахахахаха,ТОП изказване от ТОП потребител на форума,разменил си реда на думите обаче.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro

(2017-11-16, 07:20:56)e34v8 написа:   За много неща си прав,  но тук си много далеч от истината.  Толкова осакатен и недомислен, откъм every day use (нали обичаш английския), все още не е. Айде да не генерализираме всичко. И ние знаем какво е това iOS... ползваме. Нямат място за сравнение.

Чакай, чакай, чакай.... никога не съм написал че андроид Е айос. Казах, че бавно но славно Гугъл вървят в тази посока - всяка година ще виждаме все повече и повече ограничения. И преди да прочета поредния подобен коментар:

"Бухахахахахаха,ТОП изказване от ТОП потребител на форума,разменил си реда на думите обаче."

от индивид дет не знам къде си е заврял главата, ето какво имам предвид:

http://www.androidpolice.com/2017/11/12/google-will-remove-play-store-apps-use-accessibility-services-anything-except-helping-disabled-users/

Това е само един пример, за това как Гугъл сами си създават някакви проблеми, опитват се да ги решават по най-неадекватния начин възможен и то толкова късно, че направо не знам защо изобщо се мъчат. Няма да говорим, че специално този проблем може да е огромен удар за customisation-а на андроид. Приложения като LastPass за всички версии на Андроид под 8-цата (а познайте колко устройства са с Орео) стават практически неизползваеми. Tasker, Join, Pushbullet и т.н. всички ще станат неизползваеми, а специално те даваха the upper edge на андроид да бъде виждана като операционна система за power users. Тия неща с Таскъра успех да ги направиш от айфон. 
Андроид, за добро или лошо, НЕ върви в правилната посока в момента. Сори, ако този факт не ви харесва, но не това че сме в андроид форум, нека не ни спира да мислим трезво. Така де, не очаквам някой да е съгласен с мен на тая тема, но както може и да се доестите ми пука прекалено малко за това (:

Trust nobody who smiles before 10am...

За съжаление кoлегата @smiley е прав. Google закръглят ъглите, като при iOS  Grater  Eто пример: 
Link: Google is testing another Search results layout with rounded cards
[Изображение: nexus2cee_screenshot_2015-05-02-12-08-431.jpg] [Изображение: nexus2cee_google-search-test-rounded-car...68x390.png]

Samsung Galaxy S10+ Green

(2017-11-16, 12:04:31)smiley написа:  Чакай, чакай, чакай.... никога не съм написал че андроид Е айос. Казах, че бавно но славно Гугъл вървят в тази посока - всяка година ще виждаме все повече и повече ограничения. И преди да прочета поредния подобен коментар:

"Бухахахахахаха,ТОП изказване от ТОП потребител на форума,разменил си реда на думите обаче."

от индивид дет не знам къде си е заврял главата, ето какво имам предвид:

http://www.androidpolice.com/2017/11/12/google-will-remove-play-store-apps-use-accessibility-services-anything-except-helping-disabled-users/

Това е само един пример, за това как Гугъл сами си създават някакви проблеми, опитват се да ги решават по най-неадекватния начин възможен и то толкова късно, че направо не знам защо изобщо се мъчат. Няма да говорим, че специално този проблем може да е огромен удар за customisation-а на андроид. Приложения като LastPass за всички версии на Андроид под 8-цата (а познайте колко устройства са с Орео) стават практически неизползваеми. Tasker, Join, Pushbullet и т.н. всички ще станат неизползваеми, а специално те даваха the upper edge на андроид да бъде виждана като операционна система за power users. Тия неща с Таскъра успех да ги направиш от айфон. 
Андроид, за добро или лошо, НЕ върви в правилната посока в момента. Сори, ако този факт не ви харесва, но не това че сме в андроид форум, нека не ни спира да мислим трезво. Така де, не очаквам някой да е съгласен с мен на тая тема, но както може и да се доестите ми пука прекалено малко за това (:

Това означава едно,драги ми смехурко с обратна усмивка:Google Play става по-чист и сигурен,а приложенията,които са ти на сърце,но са свалени от Google Play поради няколко причини-теглиш от XDA или други източници и инсталираш чрез опцията "Неизвестни източници" и отговаряш сам за поразията,която могат да ти докарат(евентуално).Тоооолкова много си приличат Apple и Android,че не мога да се сетя къде беше опцията за инсталиране на странични приложения извън app store в iOS.За едно съм съгласен обаче-Гугъл са си виновни сами,за това че са позволили достъпа години наред до accessibility service и го режат така от нищото сега.Трябваше да стане преди години това нещо,но уви.Ай да не спамим повече темата,че ще я заключат.Ти ще идеш в айфон форума,но ние ще сме с още една заключена тема.Не е честно просто.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro

Драги ми смехурко, не се излагай.

Приложения като Таскър, Джйоин и LastPass (!) знаеш ли колко дълго ще се поддържат от разработичците им, ако единствения начин за тяхното инсталиране е чрез .арк файл, който на тях не им носи никакви приходи? Отделно кой ще е толкова ненормален, да си качи приложение в което да си държи всички лични пароли от интернет, който предоставя никаква сигурност? Защо говориш врели некипели? Гугъл обричат тези приложения и разработчиците им, щото те самите не могат да си оправят мизериите.
А как можеш изобщо да ми говориш за по-чист и сигурен Play Store като все още има антивирусни програми и аппове за "оптимизация" в него?????????????????????? Какво говориш ти? И да, това е сфера в която Гугъл сериозно трябва да си размърдат д-то, а не да се прицелват към приложения които носят някаква реална стойност.

Цитат: Ти ще идеш в айфон форума

Никъде няма да ходя (: Все още имам и андроид телефон, бъди спокоен. А защо ще се заключва темата не ми е ясно - говорим за неща тясно свързани с Гугъл, техните телефони и начина им на продаване. Както и за Андроид.

Цитат: Тоооолкова много си приличат Apple и Android

О не, в момента нямат много общо. Но не се притеснявай, дай му някоя и друга година. Ще си говорим пак след примерно 2 години (:

И тъй като не може да минат 24 часа без новите Пиксели да си покажат рогата:
http://www.androidpolice.com/2017/11/15/...ed-google/

Trust nobody who smiles before 10am...

Да обобщим. Гугъл са пред фалит и са идиоти.
Моля, съгласявайте се със Смайли иначе се опитва да убеди всички, дори и съгласните с него, че е прав и четем само негови монолози от по 2-3 страници.
По темата: Ми Pixel 2 XL явно си е дърво и е пълен с фабрични дефекти, но не разбирам защо са под общ знаменател с Pixel 2 (малкия) - той явно си работи? Явно всичко му е наред и няма проблеми.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )

Гугъл може би най-сетне ще разберат, че на този етап, не могат да разчитат на ЛГ да им правят телефоните. Явно ЛГ имат сериозни проблеми с надеждността на телефоните си и за 4 поредна година не могат да разрешат. Гугъл са много голяма компания, която и за напред ще забогатява така, че едва ли едно ненадеждно устройство ще им сложи прът в колелото. Едва ли някой вече може да си представи света и Интернет без Google. A иначе LG телефоните са много добре замислени, работят ли са много приятни за употреба. Множеството проблеми обаче ме отказаха от тях.

Получих си малкия Пиксел днес. От няколко часа си цъкам и за сега съм много доволен. Shopper свършиха добра работа, всичко по график.

yo_asakura, честито и със здраве да си го ползваш!
Може ли малко повече детайли за доставката? От предните ти коментари бях останал с впечатление, че Google ще изпратят телефона на 13.11, очакваната дата за пристигане в склада на Shopper беше 14-16 и съответно датата на потегляне от UK - 17.11. А днес, 18.11, вече е при теб?!
Даде ли му някакво време със "стоковия" софтуер (предполагам Октомврийския секлюрити пач) или директно пачна и товага започна да го ползваш?
При теб наблюдава/ат ли се някой/и от вече споменатите проблеми?

iPhone 14 Pro

@Константинов, останах с впечатление, че досега споменатите проблеми в темата основно засягат големия пиксел, а не малкия или нещо бъркам?

 

NoMaD, по-скоро имам предвид глобално споменати проблеми.

iPhone 14 Pro

(2017-11-18, 19:59:53)Константинов написа:  yo_asakura, честито и със здраве да си го ползваш!
Може ли малко повече детайли за доставката? От предните ти коментари бях останал с впечатление, че Google ще изпратят телефона на 13.11, очакваната дата за пристигане в склада на Shopper беше 14-16 и съответно датата на потегляне от UK - 17.11. А днес, 18.11, вече е при теб?!
Даде ли му някакво време със "стоковия" софтуер (предполагам Октомврийския секлюрити пач) или директно пачна и товага започна да го ползваш?
При теб наблюдава/ат ли се някой/и от вече споменатите проблеми?
Какво им пачвате на пикселите?!

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie

Аз ще си извъртя мнението за телефона на 180 градуса. Днес си поиграх с него в магазина, говоря за XL-ла. Аз по-грозен чисто от дизайн гледна точка телефон не съм хващал в живота си. Има много странна извивка на екрана по ъглите която изглежда просто тъпо. Знам че дизайна е изцяло въпрос на вкус но не знам какъв вкус би го харесал. Гърба също ми изглеждаше много странно ( беше панда варианта ) . Build quality също. Не изглежда че е здрав телефон и беше толкова лекичък в ръцете ми че все едно беше кух от вътре. PREMIUM ЕЛЕМЕНТИ не видях никъде в изработката му. Не би ми било чисто естетически приятен за гледане и ползване. iPhone X беше точно до него и изглеждаше много пъти по красив чисто визуално ( Всъщност iPhone-на адски много ми хареса ама няма да спамя с него )

Това което наистина ми хареса в пиксела беше софтуера. Много бърз, много добър layout на всичко в него, постарали са се и получават мойте поздрави. И в предишния коментар споменах че са направили феноменален софтуер за него ( чисто теоретично на база ревюта ) и потвърждавам тезата си като наживо си поиграх с него. Просто прекрасен. Камерата няма да я коментирам тъй като в условия на магазин неможе да се добие представа.

Екрана беше трагедия. То неможе леко да го наклоня и целия посиняваше грозно. До него беше малкия пиксел и бяха с един и същ Wallpaper и просто разликата беше WOW. Трябва софтуерно нещо да направят по въпроса с цветовете. Бяха едни бледи и измити. Пуснах клип от YouTube от онези пейзажи в 4К и не успях да видя никакво качество което да ме впечатли. Общо взето толкова.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 

ами за доставката пишеше на 16 ще пристигне на адреса в Англия, но по рано го пратиха и пристигна на 9. съответно на 10 тръгна от Англия и вчера беше в София, а днес с Еконт стигна и при мен. Телефона като го включих първо пуснах update, какъвто имаше, демек за ноември и си го ползвам до сега цял ден. не виждам проблеми от споменатите, но те са за големия модел. за малкия само заключения bootloader беше проблем, но при мен опцията за отключване си е активна. така или иначе никога не руутвам, поне за сега. това е историята, ако имате въпроси питайте.

п.п. Само се сетих едно нещо, че нямам никакъв документ за покупка. Но предполагам в профила ми някъде пише, че съм го поръчал и това използват Google като касова бележка.

И моята бройка пристигна вчера по това време. За първите 24 часа съм изключително приятно впечатлен от всичко, качество, сглобка, усещане, издържливост на батерията (знам, че не е показателно на този етап, но все пак) и цялостен експириънс. За момента не съм забелязал никой от познатите проблеми с дисплея, с изключение на blue tint-а, който е неизбежен, но поне на този етап по никакъв начин не прави впечатление или пречи. За перформънса мисля няма какво да коментираме. Споменатите проблеми със звуци и шумуве от колоните, както и по време на разговор не се наблюдават. Все още не съм имал възможността да проверя проблема при камерата и ЛЕД осветление, така че за него нищо не мога да кажа. Още с отварянето на кутията първото нещо което направих беше да пусна ноемврийския пач, преди който беше със септмвийския, за който не мога да кажа нищо.
Синтезирано, за момента всичко е безпроблемно, нядвам се така да остане и за напред.
Ако някой го интересува нещо конкретно - питайте. Smile

iPhone 14 Pro

Аз да се похваля, зареждам го веднъж на 2 дни и изкарва по 6-7 часа на екран. Игри не играя, но за останалото толкова много ползване трудно достигах с предишните си телефони. За сега съм доста доволен.

п.п. камерата е много добра. ревютата все я хвалят, но не очаквах толково добро представяне.

Доста разлики спрямо малкия, странно...


iPhone 14 Pro

нормално... различни компании ги правят

Така е, но "дизайнерът" е един.

iPhone 14 Pro

Някой от притежателите могат ли да качат някое .DNG от камерата да видим в това отношение как е.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)