Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A5 2017 (SM-A520F) - Мнения

Миналата година беше юни-юли. От Самсунг двата големи ъпдейта на андроид са гарантирани на телефоните от А серията, но проблема е че ги бавят много.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
Аксесоари

Нова актуализация.


Прикачени файлове Миниатюри
   

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай

Здравейте искам да попитам как се копират номера от телефона в сим картата става въпрос за самсунг а5 2017 година.запаметени са ми като някакво врц файл в телефона и само виждам иконата експортиране/импортиране веднъж го натиснах и ми изчезнаха и от телефона после от този врц файл мисе възвърнаха но ми стоят само в телефона в сим картата искам да си ги копирам...
Цитирай

Отново по-стария модел а5 2017 изпревари по-новия а8 2018 с получаването на Орео, както се получи миналата година с Нугата, когато а5 2016 изпревари а5 2017.
Model SM-A520F
Model name Galaxy A5
Country
Russia
Version Android 8.0.0
Changelist 13389536
Build date Wed, 19 Apr 5251 14:23:51 +0000
Security Patch Level 2018-04-01
Product code SER
PDA A520FXXU4CRD5
CSC A520FOXE4CRD3

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Някой има ли изтеглен руския фърмуеър с Ореото. Имам някакъв проблем със Sammobile и не мога да изтегля нищо.

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай

Ето - линк

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Благодаря, много!

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай

Oreo-то вече достигна Европа. Повечето firmware-и са за брандираните устройства на Vodafone (има и за A1 в Австрия, VIPNET в Хърватия и за Swisscom в Швейцария). Така че може доста скоро актуализацията да дойде и за България.


Прикачени файлове Миниатюри
       

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай

Излязло е Орео за България в SamMobile, ама още нямам OTA. https://www.sammobile.com/firmwares/gala...D5/218110/

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай

Да и при мен го няма още. Знае ли някой какви са видимите разлики с Нуга

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай

Засега може да се актуализира през Smart Switch, но по-добре нека се изчака OTA.

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай

Вече е наличен през ОТА днес мисля да го изтегля.Телефона е от Виваком.Някой тествал ли го е да не се окаже грешка.
Цитирай

Аз снощи го инсталирах през Smart Switch. Засега е доста бърз.

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай

И аз го инсталирах днес, разликата в бързината е едвам забележима, моя телефон си лети откакто съм го купил вече 7-8 месеца. Нищо коренно като промяна не виждам, освен Samsung Pass, който помни паролите в приложения и ги поставя с пръстов отпечатък, но за съжаление не работи за всяко приложение все още. За мен разликата с предишния ъпдейт като цяло е минимална, ще видим батерията как ще се държи засега всичко си е същото.
Цитирай

(2018-05-09, 06:51:50)dubspace написа:  Аз снощи го инсталирах през Smart Switch. Засега е доста бърз.

Здравейте, с какво го инсталирахте? Защото с SmartSwitch последната версия не успях да го инстална с Odin3 също не можах.
Цитирай

На мен ми дойде през OTA на Виваком.
Цитирай

И при мен дойде през ОТА на Мтел. Не намирам съществена разлика

POCO F1
Цитирай

Да попитам така ли ви изглежда прозорец при консумация на батерията след актуализацията. Имам чувството че преди беше по-голям и по-подробен


Прикачени файлове Миниатюри
   

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай

(2018-05-10, 09:57:50)memmfis написа:  Да попитам така ли ви изглежда прозорец при консумация на батерията след актуализацията. Имам чувството че преди беше по-голям и по-подробен

Беше сега е така Smile и при с8 е същата работа... за сега се държи досна добре (жената е с А5 2017) и определено е доста по бърз (не че и преди не беше) Но сега е пълна фурия Smile

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай

При мен има сеиозен дерйн.
Направен е хард ресет след инсталацията.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Интересното е че сега следя обновяването при С7/С7 едж и там ситуацията е такава с дрейн при Cell Standby ... При С8 харча пък беше в "Система Androiod". Тая смяна на версиите не се отразява добре.

Един фабричен ресет най лесно решава проблема може би.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

След инсталацията направих фабричен ресет.
Сега пак ще го ресетна да видим дали ще е от полза
Цитирай

        Няма дрейн, а бъг с отчитането на разхода. Като СоТ си кара както досега, просто показва някакви нереални консуматори отгоре. Преди малко пуснах да сваля няколко торента и за 5мин ТТорент се качи най-отгоре. Бях на 25%, 26% преди да го пусна.


Прикачени файлове Миниатюри
   

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай

То по принцип Орео отчита по малко по различен начин от Нугата. И аз съм забелязал, че дори при едно и също ползване се получават разлики.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Ама, дали е само в отчитането?
Направи ми впечатление вчера, батерията ми падна повече от нормалното.Като се прибера от работа винаги съм с над 50 процента батерия.Игри ртчкане музика.А вчера без тия работи пак падна на толкова.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)