Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A5 2017 (SM-A520F) - Мнения

(2018-07-14, 03:53:35)Madmaxx написа:  Ако беше нарочно щеше да е при всички , а при мен няма такъв проблем батерията си ми държи колкото и с 7 Smile
При мен  след цял ден ползване (около 12 часа след изваждане от контакта) на 7.1 се прибирах общо взето с 40+ батерия, айде околко 30 с много ползване, 3G/Wi-Fi едното от двете постоянно включено. Сега общо взето винаги под 15 пада. Отделно и без да го ползвам си пада по- бързо.
Цитирай
Аксесоари

Някой успял ли е да го върне до Андроид 6 ? От 8.
Или ако може да дадете линк за A520F за Андроид 6/7 за по-бързо теглене.

Благодаря!
Цитирай

Аз пробвах да се върна на 7.0, но след стартиране на рома не ми прочете сим картата. Мисля, че проблема е в това, че трябва предварително да се инсталират през Один бутлоудъра и модема на Нуга-та. Това е за връщане към Нугат. В събота ще пробвам пак , че след последната интервенция ми се заключи отново тела.

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай

Нов ъпдейт, не пише какво е новото, освен поправка на защитата от 01 юли. 220Мб

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай

Някой може ли да ми помогне как да си сменя CSC кода сега е ативен XEH а аз искам да го направя VVT.
Със Android 8 съм на A5 (2017).
Цитирай

За A5 2017, единствения ROM за България е със CSC BGL. Няма операторски. Иначе мисля, че трябва да си изтеглиш BGL ROM-а от SamMobile или от някъде другаде и Odin, и като флашваш, трябва всичките 4 файла да се флашнат, като обаче файла за CSC, трябва да се само CSC (да знаеш, че с него се трие цялата информация на телефона и е добре да е така, за да няма бъгове след това).

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
[-] 1 потребител изказва благодарност на dubspace за това мнение:
  • predator4521
Цитирай

На AOD като чукна върху часовника се показват стрелките с които мога да сменям музикалния плейър с часовника или You Tube плейър. На заключен екран музикалния плейър свири а защо You Tube не иска да тръгне?
Цитирай

(2018-08-05, 13:13:57)dubspace написа:  За A5 2017, единствения ROM за България е със CSC BGL. Няма операторски. Иначе мисля, че трябва да си изтеглиш BGL ROM-а от SamMobile или от някъде другаде и Odin, и като флашваш, трябва всичките 4 файла да се флашнат, като обаче файла за CSC, трябва да се само CSC (да знаеш, че с него се трие цялата информация на телефона и е добре да е така, за да няма бъгове след това).

В bgl  рома има и продуктов код csc XEH, така че и да флашне с Один български ром csc -то ще си остане XEH.  Единствено с руут и отпадане на гаранцията може да се върне към csc BGL. Жалко че в А класа няма български операторски ромове, защото в тях има само по едно csc(vvt,gbl или mtl) и като го флашнеш с Один телефона си зарежда съответното csc на български оператор. Като гледам тенденцията и при флагманите е оперторските телефони е да идват със продуктов код bgl, последно при S8/S8+ имаше такива с vvt, gbl и mtl.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • predator4521
Цитирай

(2018-08-06, 17:50:02)tonus написа:  В bgl  рома има и продуктов код csc XEH, така че и да флашне с Один български ром csc -то ще си остане XEH.  Единствено с руут и отпадане на гаранцията може да се върне към csc BGL.

Здравей, може ли да ми опишеш стъпките за това как се рутва моя модел телефон и да сменя CSC кода на BGL 
И след като го сменя може ли да си остане BGL но да се ънрутне пак.
Цитирай

Метод за рутване за Андроид 7.0 имаше описан в хда форума, за 8.0 не знам дали има вече работещ руут.
След руут се инсталира програмата phone info samsung от google play  и с нея се променя  csc на BGL, след което автоматично телефона се рестартира и се връща до заводско състояние(хард ресет). Ънрутването става лесно, като флашнеш стоков български фърмуер, при което кода остава bgl и се премахва руута. Телефона вече може да получава бъдещите софтуерни ъпдейти през wifi и lte/3g за България. Минус е само че гаранцията отпада, защото при руут knox брояча в download mode се променя ат 0х0 на 0х1 и няма начин да се занули дори и след ънруут.
Миналата година имах същият модел и след флаш с Один на заводски фърмуер без да го рутвам брояча се беше променил на 0х1, след което беше ми дефектирал телефона и в сервиза имах доста разправии докато ми признаят гаранцията и ми го подмениха. Месец след това на колега s8+ му отказаха гаранцията при 0х1 и дори КЗП не успя да помогне.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Нов ъпдейт за защитата -1.9.2018. При мен дойде току-що.
Цитирай

Здравейте,
Имам А5 2017 и не може да се упдейтне от както е купен. Стои си на Андроид 7.0 и ниво за поправка на Андроид : 01,08,2017 г. Не е руутван и пипан. Може ли съвет ?

POCO F1
Цитирай

Нова актуализация:


Прикачени файлове Миниатюри
   

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
[-] 1 потребител изказва благодарност на dubspace за това мнение:
  • 1984user
Цитирай

Нов месец нова актуализация - ноемврийска.

Samsung Galaxy S23
Цитирай

Къде мога да намеря двойнозалепваща лепенка за задният капак?
Или той се хваща по друг начин ?
Цитирай

Има секюрити ъпдейт - 1.1.2019 г.
Цитирай

Някой има ли представа, защо спраха да идват ъпдейти за България.
Глеадм, че за другите страни си има.
Цитирай

Днеска най-сетне дойде февруарския пач за България (след като в страни като Русия, Украйна и други дойде вече мартенския пач за него).


Прикачени файлове Миниатюри
   

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай

4 дни след получаването на февруарския пач, дойде и мартенския. Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай

Това, че се бавят актуализацийте не е проблем според мен. Все пак нямаме проблеми, нали? За съжаление вече няма такъв клас телефони с IP за такава цена.

Samsung Galaxy S23
Цитирай

Има А8 лек ъпгрейд.
Цитирай

Мда прав си, А8(2018) съм го пропуснал, но пък от друга страна той също попада в графата стари телефони.
Не, че не съм доволен от а5(2017) даже напротив, но в момента трябва да се възползвам от възможността, която ми предлага фирмата - да си сменя телефона като ми доплати известна сума (за съжаление не е голяма). Та затова се оглеждах какво има на пазара излезнало в края на 2018 и като забия филтър - IP и излизат само телефони с най-висок клас (изключвам китайските и екзотиките).
В крайна сметка А8(2018) също е вариант, мерси.

Samsung Galaxy S23
Цитирай

От 4 месеца съм с А8 и съм доволен А 7 остана при жената.А 8 от оператор ми излезе 320 лв което са мен си е оферта.Още не мога да се престраша са мина на нещо натурално Китайско.
Цитирай

След последният ъпдейт ми дойде опция FM радио като екстра и работи. Без интернет и задължително със слушалки. Телефончето е купувано от български оператор и е с Exynos процесор.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)