Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A5 2017 (SM-A520F) - Мнения
#76

КАЛЪФ SAMSUNG NEON A5 7 EF-FA520PBEG от Технополис за 42 лева. Много е готин и оранжевите линии светят. Линк: http://www.technopolis.bg/bg/Accessories...G/p/595077

Протекторчето е дебел силикон (антишок) за 20 лева два броя пак от Технополис, оригинален на Самсунг.

Samsung Galaxy A14 5G and A34
Цитирай
Аксесоари
#77

Здравейте,
ползвам телефона от 2 дни, към момента съм очарован.
Идвам от LG G3 и се чувствам все едно до сега телефона ми не е имал батерия. След първо зареждане подминах 5 часа СОТ, смесено 4Г и ви фи и бях на 40% батерия....
Дизайна е много добър, цената не е лоша, като се има в предвид, че миналогодишния флагман, все още е около 1000лв.
Цитирай
#78

Колеги как се държи машината след малко повече навъртяни км?Снимки батерия и общо усещане,силата на звука при звънене как е?
Цитирай
#79

Имам едно въпросче - на вашите A5-ци бързо ли им се бели решетката отгоре над логото на Samsung?
Цитирай
#80

На модела Galaxy A5 (2016), ползвам го вече 1 година и 4 месеца, стои като нов няма нищо обелено. Нито софтуерни или хардуерни проблеми.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#81

(2017-04-21, 13:23:00)skysoft написа:  На модела Galaxy A5 (2016), ползвам го вече 1 година и 4 месеца, стои като нов няма нищо обелено. Нито софтуерни или хардуерни проблеми.
А мога ли да те попитам колко ти издържа батерията сега горе-долу?
Цитирай
#82

На wifi приблизително 7 часа SoT. На мобилни данни около 5 часа и малко.
Като мобилните данни, wifi и gps на висока точност никога не се изключват.
Това за 2016. За 2017 май и той докарва тия резултати.

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай
#83

Въобще не се е обелило нищо при решетката отгоре над логото на Samsung. От толкова много самсунг телефони досега никога не съм срещал този проблем.

Samsung Galaxy A14 5G and A34
Цитирай
#84

(2017-04-21, 18:45:35)Александър написа:  А мога ли да те попитам колко ти издържа батерията сега горе-долу?

около 5 - 6 дена - средно ползване на интернет, игри и разговори.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#85

Колега посмали малко дните, на стенд бай може и да изкара толкова но с игри и нет забрави.Умерен нет и без много разговори съм му докарвал 3 дни макс,човъркаш ли го много и без да говориш и без игри 2 дни макс и ще е на 5 % батерия
Цитирай
#86

(2017-04-25, 00:46:24)j95monster написа:  Колега посмали малко дните, на стенд бай може и да изкара толкова но с игри и нет забрави.Умерен нет и без много разговори съм му докарвал 3 дни макс,човъркаш ли го много и без да говориш и без игри 2 дни макс и ще е на 5 % батерия
Дните са толкова, значи на едно зареждане имам разговори около 30 мин., интернет около 20 мин. и игри около 40 мин.
И ако има значение телефона го зареждам със зарядно от Galaxy S3 5V/1A и понякога от поуер банка. При зареждане с неговото зарядно 5V/2A изкарвам значително по-малко време. Това е положението с моя Galaxy A5 (2016). Ако искаш вярвай, ако искаш не вярвай.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#87

Здрасти.
И аз да споделя за батерията.С моя начин на ползване(около 30 минути нет на ден,15 минути разговори,изкючен AOD) издържа около 3 пълни дни.И аз съм забелязал ,че когато се зарежда от оригиналното си зарядно,издържа около 3 пъти по-малко време,отколкото при зареждане от компютър.
Цитирай
#88

Да така е , те се водят бързи зарядни и зареждат с по-голям ток което не е полезно за батерията, отделно ако трябва да се замени тази батерия на този модел това трябва да се извърши в специализиран сервиз, а в домашни условия е по-сложно.
За това зареждам с "по-слабо" зарядно за да щадя батерията и да ме "изкара" дълго време.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#89

(2017-04-25, 08:19:17)skysoft написа:  Дните са толкова, значи на едно зареждане имам разговори около 30 мин., интернет около 20 мин. и игри около 40 мин.
И ако има значение телефона го зареждам със зарядно от Galaxy S3 5V/1A и понякога от поуер банка. При зареждане с неговото зарядно 5V/2A изкарвам значително по-малко време. Това е положението с моя Galaxy A5 (2016). Ако искаш вярвай, ако искаш не вярвай.
След тази информация съм склонен да повярвам.Не съм искал да те обидя просто имаме различни разбирания за умерено ползване.
Цитирай
#90

Съгласен съм.
Вярно че мерките ми за време които дадох бяха прибързани и неточни и от там разминаване в уточненията.
И спокойно не съм се обидил всеки има право на мнение, било вярно или невярно. :-)

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#91

Притеснява ме че пишем само собственици на модела 2016.Няма ли собственици на 2017 да споделят как се държи телефона че ми е в полезрението!?
Цитирай
#92

те не могат да се вредят от нас :-)
аз от моя А5 - 2016 не се отказвам, ако "сгъне" тогава ще го мисля за смяна до тогава съм с него.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#93

Мисля, че темата е за модела 2017 (520F),ако не бъркам.
И пиша тук, защото съм с такъв.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

HP Pre 3 ; Palm Pre
Цитирай
#94

Ти да но има доста постове от хора като мен с по стария.Кажи как е телефона доволен ли си?Обхват батерия и звук при разговор как са?Снимките прилични ли са?
Цитирай
#95

Здрасти. От 2 месеца имам телефона и още малко свивам, най вече към софтуера.
Батерията ме държи по около 3 дена (разговори, Интернет, малко слушане на музика от облак през Bluetooth,). С качеството на разговорите не съм имал проблеми. С връзката също. Телефона е на 4G и Wi-Fi включени постоянно. За камерата не мога да кажа нищо, защото не я ползвам и не ме вълнува. Не можах да свикна с оригиналния лаунчер и сложих други Nova и Evie, които ме устройват идеално.
Единственото, което ме влудява в телефона е работата на четеца за пръстов отпечатък. Горе долу на 10 опита един е успешен и затова направо съм го изключил.
В резюме телефона ми харесва и го ползвам с удоволствие.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

HP Pre 3 ; Palm Pre
Цитирай
#96

Някой може ли да ми помогне за намирането на Stock Rom lolipop за Galaxy A5 (2016) модела ? Понеже не ме радва marshmallow
Цитирай
#97

Хмммм, гледам А5-2015 е предвиден за Андроид 7 (според гсм-арена), а за моделите 2016 и 2017 нищо. То в това както има логика, така и няма, та ако някой е прочел нещо по темата...

П.С Телефона на жена ми е А5-2015 и се оказа много сполучливо попадение макар, че тя си го избра щот' бил тънък.

Samsung Galaxy S23
Цитирай
#98

И Samsung Galaxy A5 2016 и Samsung Galaxy A5 2017 ще получат Android 7.0, споко.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#99

Дали ще има смисъл да качваме андройда не знам!?От лични наблюдения модела и от двете години се справя добре с сегашния софт. Игри не играя но за всичко друго си бачкат перфектно.Ако има някой добавки на единия амолед нотификацията на другия авто стабилизация на снимки няма да е зле иначе за други "+" аз не се сещам.
Цитирай

Вече се оборудвах с въпросния телефон - черен. На живо изглежда доста по-добре отколкото на ревютата. Ще си търся някакъв калъф, защото много се плъзга межу ръцете - какво да се прави нали трябва да е лъскав та да ни боде очите да го купим :-). Неприятна изненада за мен бе новия симетричен USB-порт за зареждане. Удобен е, че не трябва в тъмното да се чудиш да го въртиш ли или не - явно това е бъдещето, но докато се подменят всчки останали устройства в къщи ще трябва да се оборудвам с по още един кабел за командировки, колата и работата - тъкмо бяхме забравили с разни там преходници и айде пак. Като цяло и като начало няма неприятни изненади, всичко работи добре - бързо и без лагове. А, с още един проблем се сблъсках, но това е проблем май на андроида отколкото на телефона: така нар. "екранно наслагване на приложенията". Та за две приложения ми излиза това предупреждение и реално не можеха да се ползват. Докато рових за решение в нета, включвах настройки/изключвах и нищо не ставаше и почти се бях отказал и в един момент това наслагване изчезна и всичко тръгна както трябва - дали тръгна от моята намеса за съжаление не мога да кажа. В нета се обвинява "Clean Master" за този проблем и се оказа, че май е инсталиран с андроида, защото при почистването на паметта от настройките излиза съобщение "Powered by Clean Master", но така не го намерих инсталиран като отделно приложение (дори в системните). Възможно да се включва от време на време - знам ли, но истината е че вече няма проблем. А и последно - пръстовото отключване работи прекрасно - само докосваш бутона без да го натискаш и всичко изгрява. Настроих си повече пръсти защото докато ми е в ръката го отключвам с палеца, а като е на масата с поазалеца.
Това е от мен засега, надявам се да съм бил полезен.

Samsung Galaxy S23
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)