Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 7 - Официално?
#51

Не, HiCare програмата която е на телефона, да не се бърка с HiSuite.
MUFC, и през стандартния Updater ще получиш актуализацията, но първо се появява в HiCare.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
Аксесоари
#52

Това HiCare го има в два варианта, леко зеленото с надписа вътре си е с телефона както съм го купил а синьото се появи когато сложих бета нуга и тогава се събраха две еднакви програми.
http://prikachi.com/images.php?images/793/9062793R.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/799/9062799C.jpg
Цитирай
#53

Аз фабрично имам само това със сърцето и ръката. Другото го видях в маркета, но не го свалих.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#54

Преди около 3г си бях купил таблет Huawei Mediapad 7 Youth, ползвах го 2г през които не получи нито една софтуерна актуализация, сега като гледам от ноември месец насам и Р9 lite го забравиха само говорене и обещания а на практика нищо, като ги питаш отговарят учтиво, моля за търпение работим по въпроса. Не че толкова ми е зор за тази нуга но все пак този телефон има нужда от софтуерни промени за да работи по добре и всички се надяваме това да стане с нова актуализация.
Цитирай
#55

Само Xiaomi правят чести актуализации, но това не ти дава гаранция за по-нов андроид. Аз избягах от тях, ако искаш ги пробвай

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#56

Аз имам друг въпрос.
P9 Lite с Nougat има ли опция за OTG без Root?

Ако беше за мен да съм го отключил и руутнал отдавна, но е на човек, който си държи на гаранцията и не обича да му се правят неща, които не разбира, с телефона.
Цитирай
#57

Добре бе.... вие правите ли разлика от средата и края на месеца..... знаете ли колко дни ги разграничава като ”среда” и ”край” на месец.... можете ли да смятате, броите... а да проявявате търпение ????? Само това ли ще дъвчете....хайде !хайде! адииии беее! тез нямат подръжка. Кви ги дъвчете едни и същи. Хората ПИСАХА В КРАЯ НА МАРТ ЩЕ ЗАПОЧНЕ.... ТОЧКА. Интересно ,като получите ъпдейт, какво ще започнете да мрънкате ? може би за малък ъпдейт, та виж тоз не е отново добър. СПРЕТЕ ! МЛЪКНЕТЕ И ЧАКАЙТЕ. Днес е 13-ти, а края на месеца е с дата 31-ви. Не сте банални...направо сте отвратително, натрапчиво Досадни ...и в частност този потребител ”есил” , който вече ЦЕЛИЯ ФОРУМ ГО ЗНАЕ , КАТО МРЪНКАЧ. Бетата е повече от прекрасна и се надявам скоро да НЕ пускат ъпдейт...че някои потребители няма да имат за какво после да мрънкат.

suffer... Нямат otg, човече ...поне на бетата няма.
П.П. ... цитат от личната ми поща...
До: niksanvn мнение от esil2
Не ми се прави на разбирач давай го по спокойно само знаеш да определяш хората кой какъв бил, като те дразнят мненията ми отиди на лекар има специалисти за тази цел може да ти помогнат да станеш по сдържан по спокоен и толерантен. Успех


отговарям гласно, защото не съм ”мишка”.
Разбрах целта на глупостите ти ,които пишеш след всеки трети пост... Вадиш нервите на хората, а после им пишеш ЛИЧНИ СЪОБЩЕНИЯ. Ясно.... липсва ти внимание , нуждаеш се от комуникация за да може да си ползваш телефона...рефрешвайки форума...чакащ нова публикация, да се очароваш , че някой ти пише на лични съобщения, удовлетворявайки душевния си мир, че си център на внимание....не не...на вселената. Бъди все така ”толерантен” към мненията на хората, с призив към същите те да са толерантни към ”твоите” мнения.... Това май противоречи на нормалните разбирания на един колега с ник esil.... я ... това май беше Ти. Жив и здрав бъди.
Давай следваща тема за размисъл ....

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#58

Сафър,
Няма опция за OTG. Засега...
Цитирай
#59

Колеги, преди да пусна ъпдейта за 170 или 336... трябва ли да махам руута и да заключвам буутлоудъра?
Гледам в firmware finder -а го има вече 170-ката...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай
#60

Ако имаш предвид ОТА ъпдейт - задължително. Иначе просто няма да се получи. Ако имаш руут, ъпдейт можеш да качиш чрез TWRP.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#61

т. е. трябва да сваля целят пакет... този над 1 гб и да го пусна през ТВРП без да махам руута и заключвам буутлоудъра?

Или се сваля специялен за TWRP?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай
#62

Ето отговора на Хуавей България от днес относно запитването ми за липсата на софтуерна актуализация.
Здравейте,

Благодарим, че се свързахте с нас.Съвсем скоро ъпдейт до Андроид 7 ще бъде активен, чрез ОТА актуализация.
Учтиво молим да актуализирате HiCare приложението и да проверявате периодично за този ъпдейт.
Предварително благодарим за проявеното търпение.

Поздрави,
Екипът на Huawei
Цитирай
#63

(2017-03-14, 18:46:03)esil2 написа:  Ето отговора на Хуавей България от днес относно запитването ми за липсата на софтуерна актуализация.
Здравейте,

Благодарим, че се свързахте с нас.Съвсем скоро ъпдейт до Андроид 7 ще бъде активен, чрез ОТА актуализация.
Учтиво молим да актуализирате HiCare приложението и да проверявате периодично за този ъпдейт.
Предварително благодарим за проявеното търпение.

Поздрави,
Екипът на Huawei

Същото са ми писали и на мен днес.
Цитирай
#64

Кое да му актуализираме на това приложение HiCare?

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай
#65

Стана ми смешно, излиза че имат готов отговор и който им пише само му го изпращат.
Цитирай
#66

Моля, ако е възможно, някой който е все още със 7.0 бета да провери дали все още я има инсталирана тази хуавейска боза "Power Genie" (излиза в списъка с инсталирани приложения, обаче трябва от менюто да се избере да се показват и системните)? Това е приложенийцето, което се прави на умно и уж пести батерия. То вярно го прави, но на цената на това, че почти нищо не работи както трябва и както е документирано от google. Ако видите в системния лог какви неща бълва и какви химии прави, гарантирано няма да припарите до тази марка повече. Популярните приложения работят, защото ги познава по имената и не ги закача, но с останалите си прави каквото си иска. Та, надявам се да са разкарали това безумие от седмицата, затова питам Smile
Цитирай
#67

   
Имам си го....проблем с телефона нямам. Дай инфо какви точно поразии прави с ”не популярните” за да инсталирам и тествам.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#68

Ще престанете ли със тоз андройд 7.За 3 4 анимаций повече и app drawera са оа*хте.Тука ще дойде май ,юни - и за нетърпеливите на всякъде го получават вече тоест месец два идва (да се радвате на син шрифт на падащото меню).
Цитирай
#69

(2017-03-14, 20:35:37)CursedSoN написа:  Ще престанете ли със тоз андройд 7.За 3 4 анимаций повече и app drawera са оа*хте.Тука ще дойде май ,юни - и за нетърпеливите на всякъде го получават вече тоест месец два идва (да се радвате на син шрифт на падащото меню).

И защо трябва да преставаме? Темата си е за седмицата и ако не те кефи, спокойно можеш да спреш да я четеш.
Цитирай
#70

кажи за някое не популярно приложение ,което да прави проблем, за да пробвам , че ми стана любопитно.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#71

(2017-03-14, 22:03:49)niksanvn написа:  кажи за някое не популярно приложение ,което да прави проблем, за да пробвам , че ми стана любопитно.

Мерси колега Wink Има надежди, защото на картинката виждам, че в 7.0 приложението е по-малко и се казва "Power GeniUS", вместо "Power GeniE". По-малкия размер ме обнадеждава, че може би ще прави по-малко глупости Smile

Приложение - примерно GTasks, което даже не може да се каже, че не е популярно, защото има над 1млн. изтегляния. Това е приложение за работа със задачи, може да работи както с gmail, така и локално. Аз го ползвам от години в локален режим, не му трябва мрежа, за да работи. Единствено на телефони хуавей имам проблем, че не ми звъни навреме. В един момент се ядосах и реших да погледна в системния лог какво става. Gtasks, както и всяко нормално приложение, което иска да показва нотификации, или да прави нещо друго в някакво зададено време, използва AlarmManager. Проблемът се получава, когато някоя от алармите на gtasks сработи и в този момент по някаква причина няма мрежа (например човек е в чужбина и си е спрял интернета временно). Гениалният power manager на хуавей казва следното в лога:

ash: org.dayp.gtasks keeps in H for no NET!

И в този момент пренасочва следващите аларми на GTasks с 12 часа по-късно от оригинално зададеното им време. Да де, ама това приложение по никакъв начин не зависи от мрежата, за да му прави този номер и въобще е тотална глупост да се приема, че на едно приложение не му трябват аларми, защото няма мрежа.
Експериментът е много прост: инсталираме gtasks, пускаме го с локален акаунт, въвеждаме 2 задачи - едната с напомняне за след 10 мин., втората за след 30 мин., след което спираме WiFi и мобилните данни и оставяме телефона. Резултат: първото напомняне сработва, а второто не. Ако имаме достатъчно търпение, ще установим, че следващата аларма идва с 12ч закъснение.  Може и с adb да се провери и да се види, че ще стане така.

Иначе, аз също разработвам едно приложение, което прави разни работи във фонов режим. Само на хуавея не работи както трябва и причината отново се оказа в тения power manager. Въобще, когато нещата опрат до работа във фонов режим, нищо не работи както е документирано от google - процесите се хибернират по всякакво време (такова нещо в андроид по принцип няма), игнорират се WakeLocks дори когато устройството не е в doze режим и приложението е в т.нар. whitelist. Да не говорим, че power manager-ът решава как да се държи с едно приложение дори по това как се казва. Примерно - направих една малка тестова програмка с име "alarmtest". И какво да видя в лога:

alarmtest is alarm app, can be hibernated!

И бам - хибернация по средата на изпълнявани операции и при активен WakeLock. Същото това приложение като му сменя името на "alabala", започва се държи по коренно различен начин. Въобще, голяма химия и тотална непредвидимост какво може да очаква човек.
Цитирай
#72

ти си много напред в ”материята”.. можем да учим от теб. Аз ползвам едно приложение за задачи ”SplenDo”. Държи се адекватно и известява навреме. Обаче имам проблем с приложението ”Strava”. Когато съм го оставил да работи във фонов режим, докато карам колело... решава ,че иска си почине и се затваря. Реших ,че е от версията на стравата, но след няколко ъпдейта, пак така. Не го бях ползвал доста време , а предната почивка го изпробвах пак.. държеше се добре във фонов режим. Не знам на какъв принцип решава кога да работи. Дал съм всякакви права и заключено да не се килва при фонов режим.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#73

Има ли вариант да сложа Бетата да вида за какво става въпрос без Руут и манипулации по телефона.?
Цитирай
#74

И аз вчера попитах за ъпдейта и същият отговор.

Здравейте,

Благодарим, че се свързахте с нас.Съвсем скоро този ъпдейт ще бъде активен, чрез ОТА актуализация.Учтиво молим да актуализирате HiCare приложението и да проверявате периодично за този ъпдейт.
Предварително благодарим за проявеното търпение.

Поздрави,
Екипът на Huawei

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай
#75

(2017-03-15, 18:25:32)usani написа:  Има ли вариант да сложа Бетата да вида за какво става въпрос без Руут и манипулации по телефона.?

Лично аз пробвах няколко пъти и не се получи
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)