Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт от B360/1 до B378 чрез dload. EVA-L09/19
#1

Инструкции как да направите ъпдейт през dload до официалната версия B378.
Ъпдейта не трие данните от телефона.


Линкове за L09C432B360/361 -> L09C432B378!!! 

update_data_full_hw_eu.zip: ТУК
update.zip:  ТУК

________________________________________

Линкове за L19C432B360 -> L19C432B378!!! 

update_data_full_hw_eu.zip: ТУК
update.zip:  ТУК

1. Изтегляне "update.zip" и "update_data_full_hw_eu.zip" за модела, който ползвате (L09 или L19).
2. Разархивирайте "update_data_full_hw_eu.zip" с WinRAR и копирате файла "update.APP"  в dload папката във вътрешната памет на телефона  (ако не разполагате с тази папка я създайте и кръстете "dload").
3. Изключете телефона.
4. Натиснете и задръжте бутоните за усилване, намаляне и включване едновременно, докато не се покаже логото на Huawei.
5. Когато инсталирането завърши, включете телефона. Разархивирайте "update.zip", изтрийте стария файл "update.APP" от dload и сложете на негово място "update.APP" от "update.zip"
6. Изключете телефона.
7. Натиснете и задръжте бутоните за усилване, намаляне и включване едновременно, докато не се покаже логото на Huawei.
8. Когато телефонът се включи ще сте на B378, изтрийте всичко от папка dload.


Ако имате въпроси питайте!

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
Аксесоари
#2

Много полезна тема! Dload-ът трие ли данните от телефона, понеже ги свалям и двата пакета на него, да не стане така, че като инсталирам единия да ми се изтрие другия..?

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай
#3

(2017-02-08, 14:44:53)aico60 написа:  Много полезна тема! Dload-ът трие ли данните от телефона, понеже ги свалям и двата пакета на него, да не стане така, че като инсталирам единия да ми се изтрие другия..?
Данните се запазват нищо не се трие но не ги слагай и двата файла едновременно в dload. И преди да пуснеш ъпдейта към B378 изтрий всички файлове от dload.

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#4

След инсталацията на hw_eu.zip излиза актуализацията. Не трябва да се прави преди да се инсталира update.zip, нали?

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай
#5

(2017-02-08, 15:07:15)aico60 написа:  След инсталацията на hw_eu.zip излиза актуализацията. Не трябва да се прави преди да се инсталира update.zip, нали?
Да не трябва направи и update.zip и тогава

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#6

Според мен го добави в главния пост, че някой да не вземе да го инсталира и да се прецака.

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай
#7

(2017-02-08, 15:11:18)aico60 написа:  Според мен го добави в главния пост, че някой да не вземе да го инсталира и да се прецака.
Да сега ще го добавя.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#8

Мисля, че ще е добре и да добавиш като последна точка : Преди инсталацията на B378, изтрийте всичко от папката dload. Smile

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай
#9

(2017-02-08, 15:21:19)aico60 написа:  Мисля, че ще е добре и да добавиш като последна точка : Преди инсталацията на B378, изтрийте всичко от папката dload. Smile
Готово а ти до къде стигна с инсталирането сложи ли и двата файла?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#10

Аз вече съм готов с инсталацията на 378.Чакам да буутне и да му дам едни заводски, щото се оказа, че 360 бил тестов, както и 361. Big Grin
п.п.: Буут анимацията ми харесва!
п.п.2: Като дадох да върне заводските настройки ме вкара в нещо като recovery, имам 3 опции, reboot system now, wipe data/factory reset и wipe cache.Разбира се избрах второто Big Grin

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай
#11

Ами да ти кажа аз не направих заводски и нямам никакви проблеми. Да и на мен буут анимацията ми харесва.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#12

След като се ресетна пак ме върна в това меню, възможно ли е да са променили стъпките с актуализацията?
offtopic: ние оспамихме темата Big Grin

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай
#13

(2017-02-08, 15:31:34)aico60 написа:  След като се ресетна пак ме върна в това меню, възможно ли е да са променили стъпките с актуализацията?
offtopic: ние оспамихме темата Big Grin
В кое меню те върна нещо не схаванах?

Е сега обсъжадаме важни неща

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#14

Онова което описах.С трите опции.
http://imgur.com/a/bXJ6m

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай
#15

Дай му ребуут

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#16

Така и направих.Дано да са пооправили батерията.Бях доволен и с 360, но няма да откажа да ми даде още малко screen time Big Grin
При увеличаване и намаляване на звука на мен ми пишеше без звук, а сега е мелодия.

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай
#17

(2017-02-08, 15:39:57)aico60 написа:  Така и направих.Дано да са пооправили батерията.Бях доволен и с 360, но няма да откажа да ми даде още малко screen time Big Grin
Ами да пише че са я пооправили. Ще разберем след няколко цикъла на батерията.
Да си кажа не знам за това винаги телефонът ми е бил на английски и винаги си ми е пишело ringtone.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#18

Извинявам се тъпия въпрос! Но тези двата файла трябва да се качат на карта с памет която е в телефона, нали така като следваш стъпките които е описал колегата?

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#19

(2017-02-08, 16:03:14)fafi1979 написа:  Извинявам се тъпия въпрос! Но тези двата файла трябва да се качат на карта с памет която е в телефона, нали така като следваш стъпките които е описал колегата?

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Не на СД картата, а на вътрешната памет на телефона и да после по стъпките.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#20

Благодаря, колега! Още един път се извинявам за глупавия въпрос!

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Папката има ли значение дали е с кавички или без "dload" или dload

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#21

(2017-02-08, 16:09:14)fafi1979 написа:  Благодаря, колега! Още един път се извинявам за глупавия въпрос!

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Папката има ли значение дали е с кавички или без "dload" или dload

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Да голямо трябва да е без кавички

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#22

Dload или DLOAD?

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

(2017-02-08, 16:20:46)fafi1979 написа:  Dload или DLOAD?

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
???

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

(2017-02-08, 16:20:46)fafi1979 написа:  Dload или DLOAD?

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

???

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
dload

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#24

Явно нещо бъркам. Някой може ли да помогне. Правя всичко както е описано но телефона замръзва на 5℅ когато започне да инсталира и не мърда повече.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#25

Сигурен ли си че файлвете са наред. Точно за това съм написал колко са големи. Първият е 16МБ а второят е 1,4ГБ. И друго сигурен ли си че си със версия на телефона С432, а не някоя друга?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)