Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Помощ в избор на нов телефон
#1

Добър ден!
От край време се каня да си взема нов телефон и си избрах от емаг някакъв не много скъп, но преди да се хвърля искам да питам за някои неща за които не съм много нясно.Та тия смартфони имат някакви софтуери или версии на андроид и аз не знам.Сегашния ми телефон е sony ericsson wt19 (от 5 години го имам истинско железо е) обаче преди година и нещо опитвайки да си свалям приложения от гугъл магазина все по-често започваше да ми изписва как приложението е несъвместимо с устройството ми и в крайна сметка към днешна дата нищо не мога да сваля на тоя телефон.Дори и да започне да се сваля вече започна да ми прави нови номера и малко преди приложението да се свали окончателно свалянето просто спира и ми изписва нещо от рода на "google play market спря неочаквано".Отделно все нямам памет каквото и да изтрия, но това настрана да го оставим.И опитвах да си намеря в настройките на телефона начин да го ъпгрейдна по някакъв начин, но все ми изписва че на телефона е инсталирана последна версия на андроид.Доколкото разбрах няма възможност да му сложа по-новата версия на андроид, а и дори да е възможно телефона вече нямало да върви нормално.
Ето телефона на който се спрях аз  http://www.emag.bg/smartfon-huawei-y3ii-...1%81%D1%82

1) сега като го купя това нещо има ли гаранция че след 5-6-7 месеца някой няма да реши да модернизира версията на андроид и пак да не мога да свалям нищо с чисто нов телефон?
2) никога не съм купувал каквото и да е онлайн.Някой има ли идея този сайт емаг дали изобщо е надежден?Също така телефона ти го пращат нов, а не 2ра ръка доколкото виждам?
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз бих търсил нещо с 16gb вътрешна памет, и максимално нов андроид. Този май най-става.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#3

Здравейте.
Относно запитването на podporuchik_filev - повечето приложения в Google play са достъпни за няколко версии на Андроид назад. За да се стигне дотам, че приложенията няма да ви вървят на телефона, трябва да сте го закупили чисто нов и едва след 3-4 год. някои, повтарям, някои приложения няма да могат да се поддържат. Имам едно старо устройство с Android JellyBean (пуснат на пазара през 2012) и все още поддържа повечето app-ове. Друг е въпросът, че е похабено, износено, бавно и т.н.
Така, че версията на Андроид не би трябвало да ви притеснява. Така или иначе, в момента трудно ще намерите на пазара ново у-во, което да работи с Андроид по-стар от КитКат (пуснат през 2013) или Lollipop (пуснат през 2014,какъвто е и Андроида, на Huawei-a, който искате да закупите)
Относно Emag - аз лично съм поръчвал няколко продукта от тях - SSD 250, няколко аксесоара за смартфони, флаш памет, аудио слушалки и т.н. но никога не съм имал проблеми с тях. Доставката е сравнително бърза, изпълнението на поръчката - коректно.
Цитирай
#4

Sony Xperia X си вземи и ще ти е мирна главата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)