Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Карта памет
#1

Колеги нормално ли е тоя боклук да заключи картата и да не мога да я форматирам пробвах дори със на брат ми телефона същата история не знам какво да го правя това нещо и пак се върнах на Lenovo Z2 PRO което е 10 пъти по добре според мен

HTC DESIRE Z>HTC EVO 3D>NEXUS 7 4.4.4 (ROOTED)>LG OPTIMUS G BLACK ([ROM] | ARTMOD v7 | 4.4.2 | E97520A |)>NOKIA 1020(WINDOWS PHONE 8.1 JAILBREAKED)>LG G 3 16GB GOLD 5.0 (ROOTED)(LOST)>LENOVO VIBE Z2 PRO CM14>Huawei P9 lite>Galaxy A3 2017>iPhone 5>iPhone 5s>iPhone 6s>iPhone 6s plus>Huawei P20>Lenovo Z6Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма начин.... вероятно картата не е в час. Сега ще кажеш..ама тя нова.. да ама вече картите са големи боклуци, а не този телефон.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#3

(2017-02-10, 10:15:51)BAHKOONE написа:  Колеги нормално ли е тоя боклук да заключи картата и да не мога да я форматирам пробвах дори със на брат ми телефона същата история не знам какво да го правя това нещо и пак се върнах на Lenovo Z2 PRO което е 10 пъти по добре според мен

Не е от телефона.
Случва сe често с евтините карти памет и не зависи от устройството Wink
Двете устройства(P9 lite vs Lenovo Z2 PRO ) са различни класове и нямат място за сравнение !
Интересно ми е с каква версия на Андроид си на Lenovo Z2 PRO ? Не е ли малко "старичка" Wink ?
Цитирай
#4

Колега 85лв. за карта не е евтино за мен.Имайки на предвид че тоя телефон го платих 200лв. не е нормално.

Може да е старец но работи много по добре за разлика от някой нови модели

HTC DESIRE Z>HTC EVO 3D>NEXUS 7 4.4.4 (ROOTED)>LG OPTIMUS G BLACK ([ROM] | ARTMOD v7 | 4.4.2 | E97520A |)>NOKIA 1020(WINDOWS PHONE 8.1 JAILBREAKED)>LG G 3 16GB GOLD 5.0 (ROOTED)(LOST)>LENOVO VIBE Z2 PRO CM14>Huawei P9 lite>Galaxy A3 2017>iPhone 5>iPhone 5s>iPhone 6s>iPhone 6s plus>Huawei P20>Lenovo Z6Pro
Цитирай
#5

Пробвай на компютъра да е форматираш.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

HUWAEI P9 Lite
Цитирай
#6

Не става какво ли не пробвах

HTC DESIRE Z>HTC EVO 3D>NEXUS 7 4.4.4 (ROOTED)>LG OPTIMUS G BLACK ([ROM] | ARTMOD v7 | 4.4.2 | E97520A |)>NOKIA 1020(WINDOWS PHONE 8.1 JAILBREAKED)>LG G 3 16GB GOLD 5.0 (ROOTED)(LOST)>LENOVO VIBE Z2 PRO CM14>Huawei P9 lite>Galaxy A3 2017>iPhone 5>iPhone 5s>iPhone 6s>iPhone 6s plus>Huawei P20>Lenovo Z6Pro
Цитирай
#7

Аз също съм с карта памет 64GB, на ADATA. Нямам НИКАЪВ проблем!

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#8

Цената на картата по никакъв начин не гарантира работоспособност за вечни времена, за съжаление е техника и винаги може да сдаде багажа. Цената определя единствено вероятността за настъпване на горното събитие.

Какво се случва с картата, може ли да се чете инфото на нея, или не само не може да се форматира, но и няма достъп до съдържанието на самата карта?

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#9

Гаранция няма ли тая карта

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

HUWAEI P9 Lite
Цитирай
#10

може и 100лв да ти е картата ама има огромна разлика от 100лв за 4 GB и 100лв за 32GB

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#11

Мога даже си свалих информацията от нея има и гаранция но имам лични неща на нея който не искам да ги гледат и няма смисъл да я пращам гаранционно.

HTC DESIRE Z>HTC EVO 3D>NEXUS 7 4.4.4 (ROOTED)>LG OPTIMUS G BLACK ([ROM] | ARTMOD v7 | 4.4.2 | E97520A |)>NOKIA 1020(WINDOWS PHONE 8.1 JAILBREAKED)>LG G 3 16GB GOLD 5.0 (ROOTED)(LOST)>LENOVO VIBE Z2 PRO CM14>Huawei P9 lite>Galaxy A3 2017>iPhone 5>iPhone 5s>iPhone 6s>iPhone 6s plus>Huawei P20>Lenovo Z6Pro
Цитирай
#12

сега се сетих нещо... възможно е да ти заключва картата ”някое” приложение от ”не добронамерените”, което може да бъде на всеки телефон, а не само на този.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#13

Zanon леновото е със СМ 14.1 android 7.1 и е доста стабилен и бърз

HTC DESIRE Z>HTC EVO 3D>NEXUS 7 4.4.4 (ROOTED)>LG OPTIMUS G BLACK ([ROM] | ARTMOD v7 | 4.4.2 | E97520A |)>NOKIA 1020(WINDOWS PHONE 8.1 JAILBREAKED)>LG G 3 16GB GOLD 5.0 (ROOTED)(LOST)>LENOVO VIBE Z2 PRO CM14>Huawei P9 lite>Galaxy A3 2017>iPhone 5>iPhone 5s>iPhone 6s>iPhone 6s plus>Huawei P20>Lenovo Z6Pro
Цитирай
#14

Пробвай с друга карта. Ако при нея всичко е ОК, значи е от твоята.

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#15

При мен се получи същия проблем, дори да я форматираш всичко остава в картата пак и си взех нова, при мен си го обяснявам с това,че имах пуснат Huawei Safe, който заключва избрани от мен файлове, но като се опитах да махна сейфа дори не ми даваше, явно картата беше заминала.

Prestigio 4040->Galaxy S3 Mini->Lumia 520->Lumia 535->iPhone 4->Idol 2-> Idol 3 Mini -> Huawei P9 Lite->Huawei P20 Lite -> iPhone 7 -> iPhone XR
Цитирай
#16

Прецакват се тези карти за това трябва да са маркови. Аз от както съм с телефона му купих една Kodak 64GB клас 10 за 45лв и до сега да чукна на дърво няма ядове.
Цитирай
#17

(2017-02-10, 10:15:51)BAHKOONE написа:  Колеги нормално ли е тоя боклук да заключи картата и да не мога да я форматирам пробвах дори със на брат ми телефона същата история не знам какво да го правя това нещо и пак се върнах на Lenovo Z2 PRO което е 10 пъти по добре според мен

пробвай като промениш местоположението по подразбиране.смени го от СД картата на вътрешно съхранение през разширените настройки-памет и съхранение.ако и така не става,значи проблема е в картата...
Цитирай
#18

Щом и след форматиране нещата пак си остават вътре значи картата е сдала багажа или е дефектна. Единственото решение или да връщаш гаранционно или другия вариант който аз приложих на една моя карта със същия проблем - хващаш я с двете ръце и БАМ на две парчета 😀

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Цитирай
#19

Така и не разбрахме като форматира картата на компютьр там вижда ли се нормално. Иначе така се прецакват, изведньж спира и дотам )
Цитирай
#20

Направи ли първо unmount и после да пробваш format
Цитирай
#21

Така картата не може да се форматира нито през телефона нито през компютъра но може да се чете когато пробвам да я форматирам изписва write protected и не ми дава да я форматирам

HTC DESIRE Z>HTC EVO 3D>NEXUS 7 4.4.4 (ROOTED)>LG OPTIMUS G BLACK ([ROM] | ARTMOD v7 | 4.4.2 | E97520A |)>NOKIA 1020(WINDOWS PHONE 8.1 JAILBREAKED)>LG G 3 16GB GOLD 5.0 (ROOTED)(LOST)>LENOVO VIBE Z2 PRO CM14>Huawei P9 lite>Galaxy A3 2017>iPhone 5>iPhone 5s>iPhone 6s>iPhone 6s plus>Huawei P20>Lenovo Z6Pro
Цитирай
#22

Write protected, странна работа. в какво я слагаш на компа? Ако е в sd card переходник да не е заключено там ключето. Виж хубаво и отделно пробвай формат с някоя отделна програма а не с самия windows. Например с easeus partition master, само гледай да не си форматнеш уйндоуса )
Цитирай
#23

(2017-02-11, 17:11:39)BAHKOONE написа:  Така картата не може да се форматира нито през телефона нито през компютъра но може да се чете когато пробвам да я форматирам изписва write protected и не ми дава да я форматирам

Имал съм същия проблем на времето, с няколко карти .Не става за ползван, каквото и да се направи
Сдала е багажа . Използвал съм и софтуери за софтуерно отключване, но само съм си губил времето
Цитирай
#24

+1 и от мен за коментара на zanon. Имах същия случай, с нищо не успях да я оправя тази карта, пробвах дори и с Linux distro, орпавия няма, а тогава дори и бях с LG та.. явно си попаднал на кофти карта.
Цитирай
#25

За да не отварям нова тема някой знае ли как се местят файлове на SDто? Разгледах файловия мениджър и не намерих такава опция. И още един въпрос, как сте си направили

Не можах да си редактирам мнението, та как сте синаправили местоположението по подразбиране на SDто или на телефона?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)