Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S-OFF и S-ON на Official Gingerbread 2.3[Ето как]

Ето линк за RUU с официален 2.2 http://shipped-roms.com/download.php?cat...signed.exe

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
Аксесоари

Здравейте,

Искам да си S-OFF телефона, за да сложа ром изискващ CM7r2 HBoot. В BOOTLOAD менюто пише, че съм с HBOOT - 0.93.0001 и S-ON. За да сложа CM7r2 се иска S-OFF. С Revolutionary не се получава, защото изписва, че не поддържа 0.93.0001. Телофона е рутнат. Гледах тук http://alpharev.nl/, но нищо не ми стана ясно. Може ли някой да обясни как най-лесно да стане S-OFF на рутнат телефон.

Поздрави

Forza S.S. Lazio
Цитирай

Много странно, някъде бъркаш, защото Revolutionary поддържа 0.93.0001, има го в полето за beta key, а и аз, когато правих S-OFF, бях със същия HBOOT 0.93.0001, така че мога да потвърдя, че работи.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

reaper22 написа:Много странно, някъде бъркаш, защото Revolutionary поддържа 0.93.0001, има го в полето за beta key, а и аз, когато правих S-OFF, бях със същия HBOOT 0.93.0001, така че мога да потвърдя, че работи.

И на мен това ми направи впечатление, че го има в полето. Има ли значение това, че телефона е рутнат и е с не-стоков ром. Иначе къде може да бъркам? Свалил съм си туулчето, драйверите, закачам си телефона и стартирам Revolutionary. Няма кой знае какво сложно. Your device: ace, with HBOOT 0.93.0001 is not supported at this time.
Found your device: HTC Desire <ace-0.93.0001, Android: 2.3.5, ROM Version 3.06.405.1

Това е което ми дава програмата.

Явно версията на Андроид също е от значение. Флашнах стоков РОМ и се получава. Ами не, всъщност не става. Failed to get Root! И това е. Може би ми пречи, че телефона е рутнат.

Forza S.S. Lazio
Цитирай

Не мисля, че рома или руута са проблем, защото аз като правех S-OFF, от доста време преди това бях с руут и къстъм ром. Все пак може да флашеш едно RUU с официален 2.2 и да пробваш пак.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Здравеите
Бях с Андроид 2.2 на Оранж пробвах да го рутна по този начин https://www.androidbg.com/forum/topic332...o-224.html, но постоянно получавах ерор качих си Андроид 2.2 от същия саит и при старт на ХТЦ-то иконката на Оранж изчезна. Сле това през "Систем софт ъпдейт" на апарата го ъпдейнах до 2.3, обаче забелязах ,че на ХНООТ ми пише S-off
Цитирай

В ХБООТ забелязах че има рековари като се опитах да вляза ми излезе телефон с червен триъгълник натиснах копчетата за усилване и намаляне и ми излезе
кажете ми моля какво става да не сам направил рут или с-оф и защо така
Цитирай

Хора помогнете де
Цитирай

S-OFF очевидно имаш, как е станал ти си знаеш. Рекавърито обаче ти е стоково, нямаш къстъм рекавъри. А дали имаш руут няма как да разбера от това, което си постнал.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Здравейте, опитвах и по този начин и по другите описани от AlphaRev но явно компютърът ми не иска или не може да разпознае телефона. Аз съм с htc Desire, 16gb 10class, Runnymede AIO V6.0.4 Special Edition. Пробвах всички драйвери за уин.7 но компа се пънка. Дори не иска да ми синхронизира телефона с компютъра. Бихте ли дали идея как да процедирам, ?????

miroone | hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JB Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| Recovery: 4Ext Touch 1.0.0.5 RC9| sdcard: 16 GB Class 10 | battery: Anker 1900 |
Цитирай

miroone написа:Здравейте, опитвах и по този начин и по другите описани от AlphaRev но явно компютърът ми не иска или не може да разпознае телефона. Аз съм с htc Desire, 16gb 10class, Runnymede AIO V6.0.4 Special Edition. Пробвах всички драйвери за уин.7 но компа се пънка. Дори не иска да ми синхронизира телефона с компютъра. Бихте ли дали идея как да процедирам, ?????
Сложи отметката на USB DEBUGING и махни HTC Sync ако го имаш инсталиран.Ако нестане пробвай на друг USB Port.Няма как да не ти открива телефона.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай

А какво правим ако телефона ни е с 2.2 froyo?
Цитирай

e7 написа:А какво правим ако телефона ни е с 2.2 froyo?
Елементарно.....ъпдейтваш до 2.3 от тук и действаш.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай

Здравейте колеги, проблема ми е следния

2.3.3
Буут - 1.02.0001
Win 7

имам код от сайта, но самото екзе("revolutionary.exe") ми се стартира и изчезва, после нищо не се появя,
говоря за стъпката след като вържеме Телефона към ПЦ, "revolutionary.exe"не се стартира..... Моля за помощ
Цитирай

olimir написа:Здравейте колеги, проблема ми е следния

2.3.3
Буут - 1.02.0001
Win 7

имам код от сайта, но самото екзе("revolutionary.exe") ми се стартира и изчезва, после нищо не се появя,
говоря за стъпката след като вържеме Телефона към ПЦ, "revolutionary.exe"не се стартира..... Моля за помощ
Провери дали си вкл. USB debuting.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай

колега и на мен ми се беше появи този проблем, но когато смених USB порта се оправи. Явно не ти засича устройството. пробвай и успех

miroone | hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JB Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| Recovery: 4Ext Touch 1.0.0.5 RC9| sdcard: 16 GB Class 10 | battery: Anker 1900 |
Цитирай

В момента съм с 2.2.2 и S-OFF. Мога да ли кача CWM рекавъри по описания метод?
Цитирай

Трябва да може, ако версията на Hboot-а се поддържа от Revolutionary, но щом имаш S-OFF можеш да го флашнеш и през fastboot. Свали си .img файла на рекавърито от сайта на ClockworkMod, свали си Android Flasher от XDA и през него си флашни .img файла.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Здравейте! Ще започна с това, че исках да си руут-на телефона, но понеже съм с версия 2.2 трябваше да направя S-OFF. Поразрових се във форума, но от много нова и от части информация, която не успях да разбера се обърках. :unknw: Сега искам да го руут-на и да си сложа къстъм РОМ. След като вече имам S-OFF какво да направя, за да го руутна. Много съжалявам, ако някой вече е питал, но просто тотално се обърках и предпочетох да попитам. Android
Добавям, че пробвах да го руутна и ми изписва Internal Error: installing package failed. Защо ?
Цитирай

Ако, когато си правила S-OFF, си избрала да се инсталира къстъм рекавъри, просто влезни в рекавъри и си флашни желания ром, не е нужно допълнително да руутваш, защото самите ромове са руутнати.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

reaper22 написа:Ако, когато си правила S-OFF, си избрала да се инсталира къстъм рекавъри, просто влезни в рекавъри и си флашни желания ром, не е нужно допълнително да руутваш, защото самите ромове са руутнати.
Пробвах да руутна през Рекавъри, но този зип - су, където е, не ми го разпознава като зип... т.е. изобщо не ми го показва.
Цитирай

sylvia_johan написа:Пробвах да руутна през Рекавъри, но този зип - су, където е, не ми го разпознава като зип... т.е. изобщо не ми го показва.
Не може да не го разпознава, сигурна ли си, че си го качила на мемори картата.
И пак ще повторя, ако искаш да сложиш къстъм ром, не е нужно отделно да руутваш, защото къстъм ромовете, така или иначе са руутнати.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

reaper22 написа:
sylvia_johan написа:Пробвах да руутна през Рекавъри, но този зип - су, където е, не ми го разпознава като зип... т.е. изобщо не ми го показва.
Не може да не го разпознава, сигурна ли си, че си го качила на мемори картата.
И пак ще повторя, ако искаш да сложиш къстъм ром, не е нужно отделно да руутваш, защото къстъм ромовете, така или иначе са руутнати.
Да, на СД- картата го слагам. Там ми е абсолютно всичко. Мога да снимам телефона и да кача снимка. Просто го няма. Слагах го и го трих няколко пъти. Просто се дразня така като искам да направя нещо и не става. Вече не знам защо изобщо не иска. Иначе да, разбрах, че може и без да съм го руутнала.
Цитирай

Току що пробвах зипа (пост 26 от темата) и нямаше проблем, разпозна си го. Разликата е само, че аз съм с друго рекавъри, но не мисля че това е проблема, да не би да не се е свалил правилно.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

reaper22 написа:Току що пробвах зипа (пост 26 от темата) и нямаше проблем, разпозна си го. Разликата е само, че аз съм с друго рекавъри, но не мисля че това е проблема, да не би да не се е свалил правилно.
Стана, но го свалих през телефона чрез Wi-fi. Тогава го разпозна като зип. Не знам защо не искаше, важното е, че успя. :thumbup:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)