Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S-OFF и S-ON на Official Gingerbread 2.3[Ето как]

има ли значение с какво рекавъри съм? аз съм сложил Amon Ra, телефона ми е руут-нат с къстъм ром но ми пише S-ON! и немога да променям всичко като например буут анимация. а с зипа от първа страница ми дава грешка, как да си направя S-OFF. мерси
Цитирай
Аксесоари

Каква грешка ти дава по метода от първия пост? Коя ти е версията на Hboot-а? Инсталирал ли си необходимите драйвъри?

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Привет колеги.В момента съм с Андроид 2.2 и версия на HBoot-0.93.0001.Мога ли по този метод да направя S-OFF или трябва да ъпдейтна до 2.3.Търсих как се прави S-OFF на2.2,но никъде не намерих.И още нещо да попитам.След ъпдейта ще се промени ли версията на HBoot.
Цитирай

ivanivanov74 написа:Привет колеги.В момента съм с Андроид 2.2 и версия на HBoot-0.93.0001.Мога ли по този метод да направя S-OFF или трябва да ъпдейтна до 2.3.Търсих как се прави S-OFF на2.2,но никъде не намерих.И още нещо да попитам.След ъпдейта ще се промени ли версията на HBoot.
Да колега....първо трябва да ъпдейтнеш до 2.3 и след това по този метод правиш S-OFF.След като качиш 2.3...ще ти се ъпдейтне и версията на h-boot.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай

b_ignatov написа:Да колега....първо трябва да ъпдейтнеш до 2.3 и след това по този метод правиш S-OFF.След като качиш 2.3...ще ти се ъпдейтне и версията на h-boot.
Не го лъжи, не е нужно да ъпдейтва, Revolutionary поддържа тази версия на H-boot-а.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

reaper22 написа:
b_ignatov написа:Да колега....първо трябва да ъпдейтнеш до 2.3 и след това по този метод правиш S-OFF.След като качиш 2.3...ще ти се ъпдейтне и версията на h-boot.
Не го лъжи, не е нужно да ъпдейтва, Revolutionary поддържа тази версия на H-boot-а.
Правилно колега.....моя грешка Confusedtupid: .При прцедурата ти дава да избереш с коя версия на Hboot си.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай

Аз също забелязах че се поддържа тази версия на H-boot-а,но не видях някой да го е правил с 2.2.Това вече няма значение.Така или иначе направих ъпдейта и работата стана.
Цитирай

При мен S-OFF не се получи Sad. Дава някаква грешка. Приема кодове, приема всичко и после..... Caraline .....write or bad block, някакви глупости. Нищо не става
Знаете ли дали не трябва да се освободи място в паметта за тази операция.
Някой може ли да дадее съвет?
Цитирай

micro16v написа:При мен S-OFF не се получи Sad. Дава някаква грешка. Приема кодове, приема всичко и после..... Caraline .....write or bad block, някакви глупости. Нищо не става
Знаете ли дали не трябва да се освободи място в паметта за тази операция.
Някой може ли да дадее съвет?
някой може ли да помогне?
Цитирай

Понеже съм на прага да си купя този модел искам да попитам: Официалния 2.3.3 ако го руутна с този метод,
после ще мога ли с "fastboot flash hboot xxxxx.img" да си сложа друг hboot?
Така си ъпгрейднах Меджика, но все пак той е доста по-hackfriendly от Desire.

Въпроса ми идва от там, че видях оплаквания от този метод за придобиване на руут достъп и честно казано ще ме е страх, а ако не мога да сменям РОМ-овете няма да ми е кеф да използвам телефона.

Нa меджик всичко си правя през ADB-то

HTC Desire 500 1 SIM
Цитирай

След като направиш S-OFF можеш да му флашнеш друг hboot през fastboot. Щом си свикнал да се оправяш с команди можеш и така, иначе си има програми с графичен интерфейс с които става с два клика.
Освен всичко друго, най-лесно е да смениш hboot-а, като флашнеш като PB99IMG.zip файл през bootloader менюто.

П.П. Ако питаш мен Desire е в пъти по hackfriendly от Magic-а.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Имам малък проблем. От скоро съм с HTC Desire. Имах Clockworkmod и се наложи да се инсталира някякъв файл, защото телефона не искаше да се буутне (проблемът ми е, че не съм инсталирал мод-а сам и незнам точно какво се е случвало). След инсталацията на този файл, телефона се върна на по стара версия андроид - 2.2.2. И тук идва проблемът - навсякъде пише, че за да се руутне, телефонът трябва да е с HBOOT 0.75 или 0.80, а моят е 6.93.1002. Сега обаче, незнам това какво означава и какво трябва да направя за да го променя. Проблем ли ще е ако инсталирам Clockworkmod-а така (незнам как, но телефонът е S-Off), или ще се наложи някаква друга процедура за промяна на HBOOT версията?
Цитирай

Абсолютно никъде не пише "че за да се руутне, телефонът трябва да е с HBOOT 0.75 или 0.80".

Щом вече имаш S-OFF можеш да флашнеш .img файл с къстъм рекавъри през fastboot.
Първо от тук http://www.clockworkmod.com/rommanager си свали ClockworkMod рекавъри за HTC Desire, ти си решаваш дали класическото или touch версията.
След това сваляш тази програма http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=794638 и през нея флашваш .img файла на рекавърито.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Благодаря за бързия отговор, но как да изтегля Android Flasher? Нещо не мога да открия от къде. Може ли да се ползва алтернатива на тази програма? Също така искам да попитам,защото не разбрах - ще имам ли нужда да руутна телефона или направо по посочената по-горе процедура, защото нямам Суперюзър.Също така ще мога ли по този начин да ъпдейтна андроида отново до 2.3.3? Благодаря предварително!
Цитирай

Е как не намери от къде да го свалиш, то си има един огромен надпис Download, както и да е, ето директния линк http://deltaxent.com.au/af/download.php.
Относно руутването, зависи какво искаш да правиш, ако ще флашваш къстъм ром, ще получиш руут заедно с него.
Ако обаче искаш да ползваш стоковия ром, но искаш да имаш руут, трябва да флашнеш този зип http://goo-inside.me/superuser/su-2.3.6....signed.zip, през рекавърито.
Какво значи ще може ли да ъпдейтнеш до 2.3.3, ти сега не си ли с него?

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Ами за жалост не Sad В момента съм с 2.2.2 S-off. Сега се ще се опитам да го флашна с програмката да видим какво ще се получи. Smile))
Цитирай

Ако питаш мен по-добре си стой с 2.2.2, нищо повече няма да получиш от стоковия 2.3. Ако искаш да минеш на по-висока версия на Андроид, по-добре се насочи към къстъм ромовете.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Ами аз точно това исках и да направя, обаче май не съм обяснил както трябва. Smile Индианец съм си все още Crazy Много ще се радвам ако ми препоръчате някой къстъм ром. Smile))
Цитирай

Здравейте и помагайте.Направих S-off стига до въпрос за рекавъри давам му Y започва някаква процедура и FAILED.Къде греша, и какво да правя.Благодаря
Цитирай

Ако имаш S-OFF, направи това от пост 163.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Всичко е ОК,много благодаря.
Цитирай

micro16v написа:
micro16v написа:При мен S-OFF не се получи Sad. Дава някаква грешка. Приема кодове, приема всичко и после..... Caraline .....write or bad block, някакви глупости. Нищо не става
Знаете ли дали не трябва да се освободи място в паметта за тази операция.
Някой може ли да дадее съвет?
някой може ли да помогне?

Някой знае ли защо S-off не се получава при мен. Направих всичко по инструкцията приема кода започва но ми дава грешка. Да не би да трябва да изключа нещо....? Или можеби трябва да деинсталирам HTC Sync..?
Цитирай

micro16v написа:
micro16v написа:
micro16v написа:При мен S-OFF не се получи Sad. Дава някаква грешка. Приема кодове, приема всичко и после..... Caraline .....write or bad block, някакви глупости. Нищо не става
Знаете ли дали не трябва да се освободи място в паметта за тази операция.
Някой може ли да дадее съвет?
някой може ли да помогне?

Някой знае ли защо S-off не се получава при мен. Направих всичко по инструкцията приема кода започва но ми дава грешка. Да не би да трябва да изключа нещо....? Или можеби трябва да деинсталирам HTC Sync..?
Колега включил ли си Usb Debuging?Ako не си го направи и ако пак нестане кажи дали ти дава същата грешка?.За по-сигурно махни HTC Sync.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай

Момчета, направих всичко. С-офнах, руутнах, че и кейджен 7 сложих. Изчезнаха всички апп, но здраве да е. Много съм доволен... место бол Smile Благодаря на всички писали! Само един проблем се появи. При място в тел 130 мб и 12 гб в картата от маркета ми излиза съобщение, че нямам достатъчно място даунлоудна която и де апп :-о Ще съм благодарен за малко помощ Smile
Цитирай

b_ignatov написа:
micro16v написа:
micro16v написа:някой може ли да помогне?

Някой знае ли защо S-off не се получава при мен. Направих всичко по инструкцията приема кода започва но ми дава грешка. Да не би да трябва да изключа нещо....? Или можеби трябва да деинсталирам HTC Sync..?
Колега включил ли си Usb Debuging?Ako не си го направи и ако пак нестане кажи дали ти дава същата грешка?.За по-сигурно махни HTC Sync.
[Изображение: problem.jpg]

махнах Синха инсталирах друг драйвер и... пак си остана проблема
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)