Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S-OFF и S-ON на Official Gingerbread 2.3[Ето как]

Момчета наистина имам нужда от малко помощ от пост 174. :bow:
Цитирай
Аксесоари

b_ignatov написа:
micro16v написа:
micro16v написа:някой може ли да помогне?

Някой знае ли защо S-off не се получава при мен. Направих всичко по инструкцията приема кода започва но ми дава грешка. Да не би да трябва да изключа нещо....? Или можеби трябва да деинсталирам HTC Sync..?
Колега включил ли си Usb Debuging?Ako не си го направи и ако пак нестане кажи дали ти дава същата грешка?.За по-сигурно махни HTC Sync.
[Изображение: problem.jpg]

махнах Синха инсталирах друг драйвер и... пак си остана проблема
Цитирай

@stanjo1306 Пробвай като за начало с Clear cache и clear data на маркета, ако не стане пробвай през рекавъри wipe cache и wipe dalvik cache. Ако и така не стане и този "кейджен 7" е Цианоген 7, може да преинсталираш gapps през рекавъри. Ако и това не помогне преинсталирай целия ром.

@micro16v с стоков ром ли си или с къстъм, пробвай да преинсталираш рома и направи отново процедурата за S-OFF начисто.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Не става. Изчистих всички възможни видове кеш и дата. Factory reset какво ли не. Мисля, че преинсталирах Цианогена(7.1.0). Не мога да сложа друг, защото да ъпдейтна ром менагера, а в маркета не мога. Всичката памет ми е свободна, но от маркета ми пише: Error downloading"...app...". There is insufficient space on the device. ПОМООООЩ :wall:
Цитирай

Какво значи не мога да сложа друг, какви ром мениджъри, аз като нямам инсталиран rom manager да не би да стоя все със един и същ ром. Ще направиш както правят всички, отиваш в XDA, харесваш си даден ром, четеш какво се изиска да го сложиш, сваляш му зип файла и го флашваш през рекавъри.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Блгодарности на reaper22! Сложих Cyanogen 7.2 и нещата се оправиха. :thumbup:
Цитирай

reaper22 написа:@stanjo1306 Пробвай като за начало с Clear cache и clear data на маркета, ако не стане пробвай през рекавъри wipe cache и wipe dalvik cache. Ако и така не стане и този "кейджен 7" е Цианоген 7, може да преинсталираш gapps през рекавъри. Ако и това не помогне преинсталирай целия ром.

@micro16v с стоков ром ли си или с къстъм, пробвай да преинсталираш рома и направи отново процедурата за S-OFF начисто.
Със стоков ром съм :-(
Как да го преинсталирам... ?
Цитирай

Здравейте,
направих стъпките за S-OFF, s androit 2.3.3 съм, но отново нямам ROOT, a в темата за ROOT и NROOT пише че ROOT и NROOT не важи за андроит версии 2.2.2 и 2.3.3. Kakво може да се направи?
Цитирай

Като за начало прочети темата, още на втората страница ще ти се проясни пред очите.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Здравейте!
След описаното в процедурата по S-On, телефонът ми се рестартира постоянно, без да може да зареди. Някакви идеи?

Мемору картата ми в момента се използва от рома и е на партишъни.
ROM:
Runnymede AIO V6.0.4.3 Special Edition [Stable]
AlphaRev CM7 r2
BRAVO PVT4 SHIP S-OFF
HBOOT-6.93.1002
RADIO -5.17.05.23

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

Първо върни стоковия hboot, преди да флашнеш официалния ром.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

А как мога да го направя? Търся по темите в момента... :unknw:

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

Ами свали файла за стоковия hboot от сайта на alpharev. Вече ти си решаваш дали ще свалиш PB99IMG.zip версията за флаш през bootloader или .img файла за флаш през fastboot.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Свалих този през Bootloader-a. Дадох му да се инсталира. След това тела се рестартира и пак сме в състояние на бял екран и рестарти. Тела си е все още S-Off. :confused:
Поне HBOOT-a вече е стоковият.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

Той трябва да си все още S-OFF, Ако вече в bootloader менюто ти пише че си със стоков hboot, направи всички точки за връщане на S-ON от първия пост и тогава вече, трябва да стане S-ON и да е със стоков ром.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Ами да, но Android 2.3 (Gingerbread) Upgrade for HTC Desire не съществува, или поне аз не го намирам.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

Ако държиш да е 2.3 и тъй като не ми позволява да дам директен линк, отиди на тази страница http://htcdev.com/devcenter/downloads и задай във филтъра Desire, а под него за тип файл Other, после дай на Find Files и RUU-то е първото, което излиза в списъка по-долу.
Ако искаш да е 2.2 изтегли това RUU http://shipped-roms.com/download.php?cat...signed.exe

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Аз не държа да е 2.3
При вторият линк обаче не съм сигурен какво трябва да правя. Телефонът ми така и не стартира. Остана с S-Off и със Stock HBOOT.

Деиснталирал съм HTCSync, има инстал. HTC Driver, тела беше с изключен Fastboot. Но не мога да го стартирам. Стигам до бял екран и започват рестарти.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

Ами те и двата линка са RUU файлове, които се стартират на компа. Ето линк http://shipped-roms.com/download.php?cat...signed.zip към 2.2, който се флашва през bootloadera по метода с PB99IMG.zip, а ето и линк https://www.rapidshare.com/#!download|77...ip|157708/ за 2.3 по този метод (взел съм го от тази тема https://www.androidbg.com/forum/topic154...o-kak.html).

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Надявам се през bootloader-a да стане. Ще го оставя да се зареди на 100 % и утре ще пробвам. Благодаря за момента. Ще пиша какво се случва :cheers:

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

някои да помага! аз съм с къстъм ром и имам супер узър ама ми пише че S-ON, нз как става така, и сега се опитах да го направя S-OFF, всичко варви добре и накрая ми изписва че няма да стане хах
Цитирай

Всичко мина гладко. Благодаря за помощта, reaper22.

Ще пътува за Румъния с гаранция за смяна на дъно Smile

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

Имам следния въпрос.. телефона ми беше с cool droid.. обаче не ми хареса и го направих на оригинален 2.3 който си е фабричен.. сега като искам пак да си сложа къстъм какво трябва да направя? Като влезя в Hboot ми пише че е S-off.. но пък като дам на рековери и избера.. телефона все едно се рестартира и изписва едно кръгче със стрелка надолу за 2 секунди и после телефон с триъгълник с удивителен.. и никаква реакция докато не извадя батерията... Има ли някаква грешка от моя страна или трабва да направя нещо?
Цитирай

Ще трябва да сложиш отново къстъм рекавъри, защото си го премахнал, като си сложил стоков ром.
Ето тук съм https://www.androidbg.com/forum/post494082.html#p494082, описвал как става.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Искам да попитам имали начин телефона ми отново да стане S-ON след като сам сложил отново стоковиа ром 2.3.Опитвам по написания начин но не се получава отново си е S-OFF.Благодари ви предварително за помощта.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)