Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с GPS-a
#1

Със 7.2.9Beta съм. Преди това бях с Global Stable 8.1.4 и на двете версии имах проблем с GPS-a. На снимките се вижда за какво говоря - той просто не иска да се пусна. Когато го активирам иконата горе в статус бара стой бледа. Дал съм всички пермишъни на Google Maps но изглежда приложението ме локализира само по мобилни данни а не по GPS. Явно нещо ми блокира GPS-a но какво е то , идея си нямам ....


Прикачени файлове Миниатюри
                   

Xiaomi Mi5

Цитирай
Аксесоари
#2

Някога работел ли ти е изобщо? Започвам да мисля, че е хардуерно при теб.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#3

В началото работеше коректно, от няколко ъпдейта насам ги прави тия номера. Преди няколко дни някак си накарах GPS-а горе в статус бара да светне и да не е блед и тогава ме позиционираше правилно но сега е блед - не работещ.

От GPS Status приложението Управление - Diagnose sensors , гпс-а го намира като available
но не може да ме позиционира , стой в статус "Търся GPS местоположение..." .

Как да разбера, дали GPS-a работи


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Mi5

Цитирай
#4

И в другите теми писах, инсталирай GPSTest от маркета да можеш да виждаш колко спътника вижда и колко се използват за позиционирането. Преди това от третата ти снимка отбележи "Само чрез устройството". Излез на открито и изчакай неподвижно ако трябва и 30 мин. Пусни снимка да видим какво приема. После ще я мислим.
Цитирай
#5

Хвана 6 сателита.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Xiaomi Mi5

Цитирай
#6

@B_A_D, провери в "Google История на приложенията" дали там устройството ти е активирано.

 
Цитирай
#7

Google История е активирана , въпреки че в услуги за местоположение пише че е off.
Имам google история.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Xiaomi Mi5

Цитирай
#8

Даже те е позиционирало (за GPSTest става въпрос) , което означава, че хардуерно работи GPS, макар че ми се струват малко броя на сателитите и нивото им, но това зависи вече от много други фактори. Също не виждам и сателити на GLONAS, имаш само номера на спътници от системата GPS, но все пак те е позиционирала и GLONAS не са задължителни, но в лоши условия помагат.
Според мен търси проблема някъде в Googlemap, аз не я ползвам за навигация и не мога да дам съвет.

П.П.
Пробвай направи един "Clear and Update" както съм го описал тук, но по принцип програмата вече те е позиционирала:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1363496
Цитирай
#9

Чисто информативно.
7.2.9 Global dev
Спрях wifi и мобилния нет и пуснах GPS на device only.

Набрах *#*#6484#*#* и от менюто GPS изчаках да се закачи към сателитите.
Обикновено с включени данни или wi-fi позиционира за под 10 секунди.
Тук отне около минута.
   

След това стартирах и GPS тест, макар че не съм сигурен точно какво трябва да гледам. Ето и от нея скрийншот:
   
Цитирай
#10

B_A_D, имаш ли някакви калъфи, в кола ли тестваш? Да не е някоя с екранирано предно стъкло или да имаш някой FM предавател включен в колата, има и такива случаи. Явно малко на брой спътници хващаш.
Цитирай
#11

Мисля, че го оправих - от програмата GPSTest горе в дясно има три точки (бутона за настройки), от падащото меню избирате AGPS и после "Clear and update" сега ме позиционира навсякъде коректно бързо и точно. Искам да изчакам малко и да му направя още няколко теста и ще пиша.

Xiaomi Mi5

Цитирай
#12

Тествай и с друга навигация - може да работи по-коректно.

 
Цитирай
#13

Това са резултатите днес след 10km каране, Google Maps показваше коректно до последно.
Коя навигация ще ми препоръчате ?


Прикачени файлове Миниатюри
       

Xiaomi Mi5

Цитирай
#14

Here: https://play.google.com/store/apps/detai...e.app.maps
Цитирай
#15

Здравейте,

Последно какво се случва с GPS. Интересува ме защото мога да направя бартер за нов ми5 прайм, а в момента съм с Huawei Honor 8, който се справя много добре с всичко.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#16

тествай го на място.
Според мен работи.
Цитирай
#17

GPS-а работи - спор няма и определено е по-добре след, като дадох AGPS и после "Clear and update" през GPSTest.
Но ужасно се работи с него ... повече от 8 сателите не мога да хвана и то като съм на открито. 
И както обичам да си държа телефона ниско в колата , когато го ползвам за GPS-а се случва да изгуби сигнал - мноооого е дразнещо.
Дано Xiaomi го фикснат със следващ update , защото доста хора се оплакват от тоя скапан GPS .... КЛИК

Xiaomi Mi5

Цитирай
#18

По-нагоре ти казаха на открито да тестваш.
Понякога наистина колата е добре изолирана(херметизирана) или има фм трансмитер, който наистина смущава и пречи на GPS устройствата като цяло
Цитирай
#19

както написах в горния пост , повече от 8 сателите не мога да хвана на открито

Xiaomi Mi5

Цитирай
#20

Не отговори никъде(или поне аз не видях) дали ползваш калъф?
Цитирай
#21

Моя, грешка. Извинявай.
Цитирай
#22

(2017-02-14, 16:18:15)Friz написа:  Не отговори никъде(или поне аз не видях) дали ползваш калъф?

Със силнотоково кейсче съм , това с което дойде телефона. С него или без него ефекта е един и същ - max 8 сателита.

Xiaomi Mi5

Цитирай
#23

(2017-02-14, 12:21:45)hamilcar написа:  Последно какво се случва с GPS. Интересува ме защото мога да направя бартер за нов ми5 прайм, а в момента съм с Huawei Honor 8, който се справя много добре с всичко.
Според мен в темата се дискутира единичен случай. При мен проблем с GPS не се наблюдава. Наистина има някакво забавяне при свързване със спътниците при стоковото приложение, но при Here и такъв момент няма, така че си ползвам при нужда него.

 
Цитирай
#24

Мога да пусна анкета, но не съм сигурен че съм се ориентирал за опциите
Цитирай
#25

И аз нямам проблеми с GPS(всъщност никога не съм имал) при колегата или има хардуерен проблем или нещо се е омазало от префлашвания. Според мен ако си с откючен буутлоадер флашни начисто с MiFlash.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)