Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Mi band 2] - Проблем
#1

Имам проблеми с гривната,та телефона ми седи в джоба на безшумен режим и разсчитам на гривната ползвам я от около 20 дни и до сега не съм имал проблем но днес сутринта работеше и по обяд извадих телефона и гледам пропуснати повиквания ми фит изписва че не е свързан с гривната дадох свързване и не ще,влязох в блутуут гривната я има но не може да се сдвои,идеи някакви рестартирах блутуут включвах изключвах и не ще.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Да не ѝ е паднала батерията?
Цитирай
#3

55%

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Работи мери крачки ала бала,но не ще да се сдвои

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Ами Рестарт на телефона, евентуално изтриване от блутуут като сдвоено устройство и/или затриване на кеш и данни от самото блутуут приложение.
Не знам дали има значение, но все пак: марка и модел на телефона да споменеш, както и версия на ми фит+ версия на фърмуера на гривната
Цитирай
#5

На ми фит последната от гугъл плей 2 нещо си на гривната не знам телефона е хуавей п9 но пробвах и на друг и с друго приложение намира я блутута и сдвояване няма.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Няколко човека вече с подобен проблем. При мен помогна- раздвояване от мифит - триене на сдвояване в самия блуту (даже и кеша му) - зареждане на 100% на гриивната- рестарт на тела- и после на ново я свързваш през мифит.
На един колега се оправи като си преинсталира телефона...
Като краен вариант може да върнеш фабрични настройки.

Samsung Galaxy S3 I9305 Titanium Gray old and faithful - Samsung J5 2016 служебен - Xiaomi Redmi Note 4X - > Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black служебен звер
Цитирай
#7

Ебати,скъса ми нервите,три телефона пробвам намират я и сдвояване няма,пробвах с fix it for mi band2 намира гривната с мак адреса давам кънект и пак нъцки

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Изчакай да ѝ умре батерията. Забила е нещо. Някои ги слагат в хладилника за известно време, но това е, обикновено, ако умре
Цитирай
#9

Днес реших пак да пробвам и я включих към пц то и след опит за свързване о чудо свърза се от раз.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Забравих да спомена, че се твърди за съществуването на ресет на гривна, който се осъществява със задържане на бутона 30 секунди при поставянето на гривната да се зарежда...

Не е доказан, но трябва да се тества накой път
Цитирай
#11

(2017-02-15, 09:39:15)belovodski написа:  Днес реших пак да пробвам и я включих към пц то и след опит за свързване о чудо свърза се от раз.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Явно без да искаш си уцелил процедурата. Тука един е събрал разни трикове и единия от тях е при напълно разредена гривна да пробваш да я свържеш точно когато почва да се зарежда. А за по-бързо разреждане, предклагат да я охлаждаш в хладилника (не фризера).


Ако някой иска да погледне гореспоменатите трикове, но е на немски
Цитирай
#12

С натискане и задържане на копчето за 30сек не става,бях на работа нощна смяна и навън беше—10 заредена на 100% за цяла нощ навън на една ламарина падна само до 99% явно трябва в фризер,четох някъде че като се включи към пц не към зарядно и после се свързваш се рестартира и то реално така стана включих я към пц то и се сдвои.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

Aми зарядното обикновено е настроено да пуска повече ток. Гривната от своя страна трябва да има съпротивление, за да устои на по-силния ток..
Някои хора имат проблеми след като са боднали кабелчето в 2A зарядно
Цитирай
#14

То гривната няма как да разбере дали е на ПЦ или зарядно. Като погледнеш кабела, има само 2 контакта - тоест няма прехвърляне на данни.
Цитирай
#15

oбясни ми защо се "прецакват"(не винаги) като им пуснеш 2 ампера, тогава?
Цитирай
#16

Отговора ми беше към belovodski, че като закачил за ПЦ-то и се оправило.

А иначе нямам представа защо се прецакват, когато им дадеш възможност да дърпат повече ток. Единственото обяснение е, че са направили да може да се зарежда бързо, без да са се подсигурили за токовете, които протичт в тоя случай.
Цитирай
#17

Извинявай, не исках да звучи толкова нападателно. Аз от ток не разбирам, така или иначе, просто чета, че някои хора имат проблеми и ми става любопитно
Цитирай
#18

Да не отварям нова тема за подобна дреболия, която днес открих - в затворената тема стана дума, че не може да бъде записван пулса по време на някаква спортна активност през някакъв интервал, защото стойностите много варират. Оказа се обаче, че ако пуснеш постоянно измерване, стойностите са си наред. На всеки 10-15 сек постъпва нова стойност. Днес направих опит с 30 минути бягане и нямаше нито една точка да е извън кривата. Накрая на графиката съвсем отчетливо се вижда къде съм увеличавал или намалял темпото, също и паузите.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
Цитирай
#19

А един приятел има малко по сложен проблем,гривната му показва само час,колкото и да натиска копчето само час,на ми фит излизат и крачки и пулс и батерия,на гривната само час и повикване.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#20

Има настройки в приложението mifit и от се настройва какво да се показва на дисплея

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

[Изображение: e5ba46a5e46d707a1caee079aca773da.jpg]

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#21

Да види с коя версия на Ми фит и на firmware-a е
Цитирай
#22

Да питам от къде се пуска да показва текста на съобщенията(от viber примерно). Има ли въобще такава функция? Мисля, че някъде четох нещо такова, а не го намирам никъде.
Цитирай
#23

Трябва ти допълнителна програма. Например Tools & Miband разширява функционалността на Mi fit, а Notify & Fitness for mi band на практика замества Mi fit. Въпрос на предпочитания е коя от 2те да ползваш.
Цитирай
#24

Благодаря, разбрах(така си и мислех де). Коя от двете все пак ще препоръчате, защото гледам са платени?
Цитирай
#25

(2017-02-27, 09:49:17)Friz написа:  Благодаря, разбрах(така си и мислех де). Коя от двете все пак ще препоръчате, защото гледам са платени?

Лично аз ползвам Mi Band Tools. Но всичко е въпрос на личен избор. При мен поне по - коректно работи тази програма. Нека колегите от форума да споделят и своя опит.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)