Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM][7.1.1_r22] AospExtended ROM V3.2 [OMS/DUI][oneplus3/3T]
#1

[Изображение: NMwYugd.png]

Всички екстри на ромчето можете да видите в официалната тема тук : https://forum.xda-developers.com/oneplus...1-t3557363

Както винаги:
Важно: Не нося абсолютно никаква отговорност за това какво може да се случи на устройството Ви преди, след и по време на ползването на този софтуер! Ползвайте на собствена отговорност!


Информация:
Разликата с официалния билд е, че аз ползвам device tree от lineage и kernel-a, което означава по-бързо оправяне на бъгове, по-малко бъгове и по-лесна поддръжка на всички нови неща които излизат за този телефон. Също така в този ром няма и повечето от бъговете в официалния(поради горното) като например липсващ модел в настройките, FC на Skype и разни други подобни. Рома би трябвало да поддържа всички излезли къстъм кернели, защото както казах вграденият е този от laos, а всички известни къстъми са базирани на него.

Важна разлика с официалният релииз е, че на този selinux НЕ Е в permissive mode. Permissive mode открива голяма дупка в сигурността на телефона и много нежелани неща могат да се случат.


Бъгове:
Единствения бъг който успях да намеря е с добавянето на допълнителни пръстови отпечатъци, копчето просто действа като хоум бутон и не можете да добавите отпечатък. Нямам представа от къде идва проблема за сега(може да си е от рома, не от мен), но ще се опитам да го отстраня.
Решението е да добавите отпечатъци при началната настройка на Гугъл или да включите софтуерните бутони и да изключите хардуерните при добавянето от менюто.


Ето някой от нещата които съм добавил към официалния:
   1. sRGB by default
   2. OnePlusCamera app


Инсталация: (При идване от друг ром)
    Ще се нуждаете от 4.0.3 firmware/modem за да можете да флашнете рома. Можете да ги свалите от тук за OP3 и OP3T.
    1. Свалете на телефона си последния ром и firmware/modem за вашето устройство
    2. Влезте в TWRP и инсталирайте firmware/modem (опционално ако не сте вече на него)
    3. Инсталирайте AEX рома
    4. Инсталирайте Gapps (опционално, не са нужни на рома, но препоръчвам opengapps pico)
    5. Инсталирайте предпочитания от вас Root пакет (отново опционално, рома НЯМА вграден root)
    6. Рестартирайте и изчакайте да зареди. Готово


Ъпдейт: (При следващи версии на този ром)
    1. Сваляте новата версия на AEX на телефона си
    2. Влизате в TWRP и инсталирате
    3. Рестартирате и чакате да зареди. Готово.


Линк за сваляне: 
   [Изображение: android.gif]   >>  AospExtended_v3.3 << [Изображение: android.gif]


Приятно ползване и моля споделете ако откриете някакви проблеми и ще се опитам да ги отстраня бързо.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
Аксесоари
#2

Бъгът с пръстовия отпечатък го има и в RR-N-v5.8.2-20170225-oneplus3-Official, с който се бях заиграл днес. Начина за добавяне на нов пръстов отпечатък е след като влезете в менюто за добавяне на нов пръстов отпечатък изчаквате няколко секунди и .... започва да работи както се очаква. Свалям новото ромче да видим как се държи. siankatabg, можеш ли да добавиш настройките от меню configurations от resurrectionremix. Има доста полезни нещица.

OnePlus 3T
Цитирай
#3

(2017-02-25, 19:31:50)didipov написа:  Бъгът с пръстовия отпечатък го има и в RR-N-v5.8.2-20170225-oneplus3-Official, с който се бях заиграл днес. Начина за добавяне на нов пръстов отпечатък е след като влезете в менюто за добавяне на нов пръстов отпечатък изчаквате няколко секунди и .... започва да работи както се очаква. Свалям новото ромче да видим как се държи. siankatabg, можеш ли да добавиш настройките от меню configurations от resurrectionremix. Има доста полезни нещица.

Никакъв шанс. Първо, че нямам време за това, второ съм самоук и ще ми отнеме много време и третото и най-важно е, че направя ли нещо такова мога да забравя за ъпдейт, защото всяко нещо което добавят официално ще има конфликти с тези промени и трябва да ги оправям, а много вероятни са и бъгове и дори да спре да работи всичко Smile

Пък и ромчето има предостатъчно екстри. Аз едва ли ще ползвам и 1/3 от тях Smile

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#4

То ги имало същите екстри и в твоето ромче .... ама нали да избързам да пиша Smile. Та реших да пробвам този път Mini_Dynamic_GApps да видим дали има някаква разлика. На пръв прочит всичко си работи безпроблемно...оставам си с него за по-нататъшни тестове.

Един страничен въпрос: какво беше предназначението на пакета no-verity-opt-encrypt ?

OnePlus 3T
Цитирай
#5

Незнам, никога не съм срещал този пакет, но знам, че имаше един друг дето фиксваше dm-verity screen-a като ти флашва буутлоудъра от ММ... Пълна простотия.

Нямам никаква идея защо, но този ром е много по плавен при скролване и няма почти никакво засичане. Не вярвах, че ром с толкова притурки може да върви така добре...(впечатление от RR).

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#6

Оставам с този ром, всичко работи перфектно и е добавена опцията активен дисплей в настройки (нямаше я в оригиналния билд и ми липсваше)
siankatabg искам да те попитам защо при твоите ромове цветовете на дисплея са една идея по-бледи?

HTC Desire 600 DSFA / Huawei Honor 6 (H60-L02) / LG G4 H818N / OnePlus 3T / Huawei Mate10 Pro / Huawei P20 Pro / Huawei P30 Pro / Huawei P40 Pro
Цитирай
#7

По-бледи от кои, от оригиналните? Както съм написал, сложил съм sRGB да се задава по подразбиране, защото без sRGB ми вади очите. Не съм пипал нищо по калибрацията иначе, просто задавам стойността там където всички приложения за тази работа я слагат(като примерно exkernelmanager) Smile

Иначе да, там е опцията за амбиент и в следващата версия съм преименувал "Gestures" на "Touchscreen Gestures" защото сега има 2 еднакви менюта.

За съжаление не успях да подкарам допълнителните екстри за слайдера, но по натам ще ги пробвам пак.

Следващата версия ще бъде с EAS kernel, но спокойно може да ползвате всеки друг, няма да има проблем. В момента тествам да видя кои стойности са оптимални за този ром и ще добавя субстратум, галерията и музикалния плеър от стоковия като в предишния ром.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#8

Много добро ромче се е получило, като добавиш и новия кернел ще стане супер. Само добри думи мога да кажа, малко си поиграх докато намеря от къде се променят местата на бутоните отдолу.Рома има опция за записване на разговора, сега го открих.Тествах го работи перфектно.

OnePlus 3


Цитирай
#9

На мен ми се струва че бутона за пръстови отпечатъци ако се използва като главен хоум бутон работи с някакво закъснение, в сравнение останалите(хардуерни и ако примерно се активира лентата със софтуерни бутони). Никакви настройки в посока хардуерни бутони не съм правил.

OnePlus 3T
Цитирай
#10

(2017-02-26, 12:50:10)didipov написа:  На мен ми се струва че бутона за пръстови отпечатъци ако се използва като главен хоум бутон работи с някакво закъснение, в сравнение останалите(хардуерни и ако примерно се активира лентата със софтуерни бутони). Никакви настройки в посока хардуерни бутони не съм правил.
По подразбиране е зададено нещо на double tap за сензора, махни го и ще работи по-добре. Това забавяне го има и при стоковия когато зададеш нещо на double tap, предполагам изчаква да види ще има ли втори тап и тогава действа.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#11

От как си активирах дубълтапа на нова лаунчер да ми гаси дисплея, не съм се занимавал с настройки на хардуерния бутон. Оставям го по подразбиране. Прерових всички настройки де видях освен, настройка за задържане друга не видях .....както и да е със софтуерните бутони всичко е ОК.
Нещо странично касаещо шаренийката, понеже на този етап няма друго неработещо: има ли някакъв начин да се активира анимация при затваряне на приложенията както при стоковия, мисля че се казва Fade.

OnePlus 3T
Цитирай
#12

(2017-02-26, 13:17:31)didipov написа:  От как си активирах дубълтапа на нова лаунчер да ми гаси дисплея, не съм се занимавал с настройки на хардуерния бутон. Оставям го по подразбиране. Прерових всички настройки де видях освен, настройка за задържане друга не видях .....както и да е със софтуерните бутони всичко е ОК.
Нещо странично касаещо шаренийката, понеже на този етап няма друго неработещо: има ли някакъв начин да се активира анимация при затваряне на приложенията както при стоковия, мисля че се казва Fade.
При мен беше настриен double tap за recent менюто
[Изображение: fadb8e0566a59ec8f32be0adfdf7b394.jpg]
Като го премахна (no action) всичко е точно (аз знаех, че там е проблема)

За анимациите има цяло меню с много видове, но незнайно защо за да тръгне анимациите за приложенията трябва да настройш тези:
[Изображение: d9edb1c1e42a1b4ad4dd0042f0c29cdc.jpg]


Аз в момента компилирам новата версия, ще я тествам и до няколко часа е качена Smile

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#13

Ето колеги новата версия:
https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767140316

Първият буут може да отнеме доста време (има официални промени в фреймуорка), на мен ми се наложи да изчистя даже cache и dalvik cache, и след първия буут рестартирах и пак отне доста време за втория, но сега всичко е нормално.

Моля споделете впечатления от кернела и работата му, защото отделих половин ден в тестове за намиране на оптимални настройки, но все пак може да не са напълно подходящи за всеки. Както казах флашването на друг кернел не е проблем и може да ползвате каквито искате Smile

Официалната ми тема в xda: https://forum.xda-developers.com/oneplus...2-t3563765

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#14

(2017-02-26, 12:03:51)optoniks написа:  Рома има опция за записване на разговора, сега го открих.Тествах го работи перфектно.

Ще споделиш ли къде е тази опция ,нещо не я откривам.

Инсталирах новия ром върху стария и засега всичко е наред, ще се тества.
siankatabg тази опция sRGB вградена ли е в рома или има опция да се изключва?
Четох че трябва де е в опции на програмиста но не намирам такава отметка.

HTC Desire 600 DSFA / Huawei Honor 6 (H60-L02) / LG G4 H818N / OnePlus 3T / Huawei Mate10 Pro / Huawei P20 Pro / Huawei P30 Pro / Huawei P40 Pro
Цитирай
#15

(2017-02-26, 18:45:52)stobi написа:  Ще споделиш ли къде е тази опция ,нещо не я откривам.

Инсталирах новия ром върху стария и засега всичко е наред, ще се тества.
siankatabg тази опция sRGB вградена ли е в рома или има опция да се изключва?
Четох че трябва де е в опции на програмиста но не намирам такава отметка.
Беше премахната от там, защото това беше опция останала от аосп и работеща само на пиксел, можеш да го смениш с всяка програма за тунинг на кернела като екс кернел мениджъра.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#16

(2017-02-26, 18:45:52)stobi написа:  Ще споделиш ли къде е тази опция ,нещо не я откривам.

Инсталирах новия ром върху стария и засега всичко е наред, ще се тества.
siankatabg тази опция sRGB вградена ли е в рома или има опция да се изключва?
Четох че трябва де е в опции на програмиста но не намирам такава отметка.

Като набереш някой и ти вдигнат най отдясно имаш едни точици такива  .... демек като допълнителни опций, като чукнеш ще видиш.

OnePlus 3


Цитирай
#17

Браво siankatabg, отлична работа. Тествам яко новото ромче. За сега съм супер доволен особено от fade анимацията, никога нямаше да се сетя да барам точно тези две менюта. Ако и батерията се държи подобаващо....няма и да погледна по-вече други ромове.

OnePlus 3T
Цитирай
#18

Опцията за запис на разговора я има и в новата версия, супер е станал рома.

OnePlus 3


Цитирай
#19

Кoлеги, все се каня да попитам, случайно някой да има компилиран adblock_bg хост хайл за adaway?

OnePlus 3T
Цитирай
#20

(2017-02-26, 21:59:00)didipov написа:  Кoлеги, все се каня да попитам, случайно някой да има компилиран adblock_bg хост хайл за adaway?
Ако имаш линк за сорса можеш да го добавиш в адауай и да бъде вграден с другите (нямам представа иначе какъв е тоя бг хост)

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#21

Линка го имам но структурата е доста различна от тази която ползва adaway. Иначе като цяло си работи много добре, блокира си всички реклами по приложенията, но ми се искаше да бъде също толкова ефективна и когато се ползва примерно хром, за ровичкане из нета.
По отношение на рома: само при мен ли звука при отключване и заключване на екрана е супер гаден-дрънчащ като в тенекия Smile

OnePlus 3T
Цитирай
#22

(2017-02-26, 23:35:22)didipov написа:  Линка го имам но структурата е доста различна от тази която ползва adaway. Иначе като цяло си работи много добре, блокира си всички реклами по приложенията, но ми се искаше да бъде също толкова ефективна и когато се ползва примерно хром, за ровичкане из нета.
По отношение на рома: само при мен ли звука при отключване и заключване на екрана е супер гаден-дрънчащ като в тенекия Smile
Смени ги Аз гася всички звуци още при първоначалните настройки и само като тествам са пуснати, тъй че нямам представа.


(2017-02-26, 21:45:27)didipov написа:  Браво siankatabg, отлична работа. Тествам яко новото ромче. За сега съм супер доволен особено от fade анимацията, никога нямаше да се сетя да барам точно тези две менюта. Ако и батерията се държи подобаващо....няма и да погледна по-вече други ромове.
Батерията с този кернел трябва даже да е по-добра от обикновено

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#23

За съжаление не успях да намеря от къде да сменя звука при закл/откл а само вкл/изкл.

OnePlus 3T
Цитирай
#24

(2017-02-26, 23:59:15)didipov написа:  За съжаление не успях да намеря от къде да сменя звука при закл/откл а само вкл/изкл.
Можеш ръчно да замени файловете в :
/syatem/media/audio/ui
Lock и Unlock, но предполагам трябва да ги вземеш от друг ром. Ако искаш може да ти извадя тези от стоковия когато имам време.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#25

Този вариант го пробвах, но не от стоковия а от РР-а, понеже той ми беше под ръка. Прехвърлих ги файлчетата, зададах им съответните права и пак си звучи по същия гаден начин. За това си мисля че нещо куца в декодинга на звука .... стрелям на посоки.

OnePlus 3T
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)