Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми с модема на нуга при абонати на Теленор

Аз тъкмо смятах тази вечер да актуализирам а тя виж каква станала.Пак мътна и кървава.
Цитирай
Аксесоари

(2017-03-03, 19:47:19)i770514 написа:  Аз тъкмо смятах тази вечер да актуализирам а тя виж каква станала.Пак мътна и кървава.

Ти имал ли си тоя проблем?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Аз нямам проблем за сега, но нямам гаранция, че ако отида в друг град няма да се случи и на мен и пуснах доста обширно оплакване. В смисъл обясних им за проблемите от миналата година и че сега отново ги има и са при много хора.
23.09.2016 е моя Edge. А чистата седмица не е в мен в момента а и се ползва с мтел. От Бургас съм.

'g'SM-G955F
Цитирай

[Изображение: 93f705423e3c2d0b26c72043fc5775d5.jpg] моя е произведен 2017

[Изображение: cf67e3ea615ceaf6d94748545ea47295.jpg] още се чудя дали да ъпвам до 7.0?

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB Phantom Black
Цитирай

Давай на теленор ли си, с какъв csc?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Не. На виваком съм ето CSC[Изображение: 86a4350f7bd83046be32c020a99a27a4.jpg]

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB Phantom Black
Цитирай

Флашвай, птоблемите са при теленор

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Ще го пускам през ОТА не през Один, BTU версията ми правеше проблеми.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB Phantom Black
Цитирай

Какви проблеми?

Хайде, трети път губя обхват. Кво става незнам. От 14:00 съм с тоя ром и до сега 3 път губи обхвата.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Хем четох за проблема и все пак ъпдейтнах... Направих фабричен рисет след това, настроих си всичко и 2 часа след това в един централен мол (и то на първия етаж, не подземен) случайно устаовявам, че нямам мобилни данни, но сигнала показваше пълен обхват. Оказа се, че всъщност няма никакъв обхват и нещата се оправиха само с рестарт. Много кофти проблем, телефонията и мобилния нет са ми най-важни в телефона - точно това ли намериха да омажат!

Иначе ръбатата седмица е чисто нова от Теленор. Сега съм върнал връзката на 3г с надеждата там да няма проблем, ако не ще се флашват модеми и тн. Ако трябва дори ще се върна на 6.0, макар и Нугата да е доста изпипана.

All we are is dust in the wind...
Цитирай

Ами звънете на тези нещастници от теленор.Като ти вземат парите няма проблем а да си оправят мрежата не могат ,а ти нищо не знаели самсунг били виновни.Когато си купих телефона преди година месец и половина неможех да ползвам 4g и работеши само на 3g но не си взеха поука и сега всичко се повтаря добре че с модема на 6.0.1 няма проблем засега .
Цитирай

Проблемите при мен бяха дрейн и слаб обхват може и аз да съм имал проблеми както при вас макар и с вивакомска карта, но мен рядко ме търсят и го издържах няколко часа андроид 7 и си върнах на 6.01

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB Phantom Black
Цитирай

Сигурно модема на седмицата трябва да се барне ,както на шестицата.Какво им пречи на Самсунг да пуснат фикс,както преди няколко месеца само за мрежата на Теленор.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Ами не знам какъв фикс аса пуснали, но аз бях бгл и си работише. Сега и какъвто и модем да сложим от 6 работи.

(2017-03-03, 20:21:54)radanchev написа:  Проблемите при мен бяха дрейн и слаб обхват може и аз да съм имал проблеми както при вас макар и с вивакомска карта, но мен рядко ме търсят и го издържах няколко часа андроид 7 и си върнах на 6.01

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Ние нямаме слаб обхват, той направо изчезва и се оправя само с рестарт.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

(2017-03-03, 19:48:17)Nikito82 написа:  Ти имал ли си тоя проблем?

Не нямам го,но както споменах не съм го актуализирал.Стоя си на 6,0,1.
Цитирай

(2017-03-03, 20:16:46)centavar написа:  Хем четох за проблема и все пак ъпдейтнах... Направих фабричен рисет след това, настроих си всичко и 2 часа след това в един централен мол (и то на първия етаж, не подземен) случайно устаовявам, че нямам мобилни данни, но сигнала показваше пълен обхват. Оказа се, че всъщност няма никакъв обхват и нещата се оправиха само с рестарт. Много кофти проблем, телефонията и мобилния нет са ми най-важни в телефона - точно това ли намериха да омажат!

Иначе ръбатата седмица е чисто нова от Теленор. Сега съм върнал връзката на 3г с надеждата там да няма проблем, ако не ще се флашват модеми и тн. Ако трябва дори ще се върна на 6.0, макар и Нугата да е доста изпипана.
Пускай оплакване, кво ще се връщаме на 6, за кво сме дали пари. Нека всеки да се оплаче да знаят, че има този проблем. Кога е произведен телефона? Ако не могат да го опраят да сменят апаратите ни.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Някой може ли да ми направи услуга, и да ме насочи къде да видя как става флашването на модема? Не съм се занимавал с тези неща от години, а сега нямам много време да чета..

@Nikito82 Разбира се, ще пусна и оплакване към Теленор и към Самсунг България. Призовавам всички, които четат и имат този проблем да го направят, иначе няма да обърнат внимание.

А само с 4г ли е проблема, или го има и при 3г? Ако някой има наблюдения.

All we are is dust in the wind...
Цитирай

Ами не съм пробвал да е на 3г, но и не искам. Аз си плащам за 4г телефон и 4г интернет, така че. При мен тотално се губи всякаква мрежа.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Има ли някой колега на който телефона да му е закупен /брандиран към Теленор/.И да го ползва с мтелска карта.И ако има да сподели дали има тези проблеми.
Цитирай

Аз имам по-точно жена ми е с теленорски софтуер и е на мтел. Няма никакви проблеми.

'g'SM-G955F
Цитирай

Питам защото А5-цата е ползвам с карта на мтел. И се двоумя  дали да не го актуализирам и ако има проблем.Да им завъртя картите.
Цитирай

Проблемите са само с карти на теленор и модемите на 7. Софтуера няма значение, просто трябва да се пусне фикс или да се флашва модем от андроид 6.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

И аз се оплаках на 123.
Иначе, преди да флашна модема от 6.0 gbl, на 3g/2g режим нямаше проблем с обхвата. От оня ден съм с въпросния модем и за сега не съм го хващал в изневяра.
Моят s7 е произведен на 11.08.2016.

Galaxy s7
Цитирай

(2017-03-03, 21:22:46)dmitko написа:  И аз се оплаках на 123.
Иначе, преди да флашна модема от 6.0 gbl, на 3g/2g режим нямаше проблем с обхвата. От оня ден съм с въпросния модем и за сега не съм го хващал в изневяра.
Моят s7 е произведен на 11.08.2016.

А на 4г имаше ли проблеми? Какво казаха от теленор, след като се оплака?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Да, точно на 4г ми бяха проблемите, По-горе съм разказал подробно.
От 123 ми казаха, че ми приемат сигнала. Мисля, че не ме взеха на сериозно.

Galaxy s7
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)