Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi mi5c с Soc chipset "Surge S1"
#1

Първия им телефон със собствен Soc chipset "Surge S1"
  SOC:
 - Octa-core 64-bit chipset (4xA53 cores 2.2GHz + 4xA53 cores 1.4GHz)
- 28nm High Performance Computing (HPC) process
- Mali-T860 quad-core GPU
- AFBC + ASTC image compression technology 
- 32-bit high performance DSP for voice processing 
- 14-bit dual ISP; enhanced image processing capabilities
- Surge ISP algorithm improves camera light sensitivity by 150%
- Dual noise reduction algorithm reduces noise and preserves image detail in low light
- Upgradable baseband; programmable modem, OTA upgradable
- VoLTE high quality call and video support
- Chip-level security; TEE architecture, strict compliance with safety regulations
- Antutu score 64,817


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
Аксесоари
#2

Това трябва да е конкурент на Snapdragon 615,616,617. Но е далеч от Snapdragon 625, който стана супер популярен. Но все пак като за първи процесор е окей.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#3

Според бенчовете S1 се нарежда грубо между SD625 и Helio P20
http://www.gsmarena.com/xiaomi_displays_...-23696.php

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#4

Според бенчовете да се нарежда където си ще- това е боклук сглобен в час по трудово от кьорави китайци използвайки 28нм процес. Но не е важно какъв боклук е- важното е, че още един не малък производител тръгва да прави свой процесор. Няма да се учудя скоро и OPPO, Vivo & 1+ да се заиграят със свой процесор и Куалком да го закъсат...
Цитирай
#5

чакаме давидим Pinecone V970
10nm
4x A73 + 4x A53
Mali-G71
Цитирай
#6

А има ли информация дали Xiaomi модели с Pinecone/Surge процесора могат да се продават и в Индия? Все пак те имат забрана и могат да продават телефони в Индия само и единствено със Snapdragon.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#7

Както се разбра 5C включва ultra-light sensitive camera с 12MP 1.25μm сензор, който улавя 150% повече светлина. Ето и снимки с камерата, които изглеждат доста добре:
[Изображение: 2-Xiaomi-Mi-5c-camera-samples-will-make-...70x658.jpg]

[Изображение: 3-Xiaomi-Mi-5c-camera-samples-will-make-...70x658.jpg]

[Изображение: 4-Xiaomi-Mi-5c-camera-samples-will-make-...70x658.jpg]

[Изображение: 5-Xiaomi-Mi-5c-camera-samples-will-make-...70x658.jpg]

Тази е снимана с предната камера, която е 8mp
[Изображение: 7-Xiaomi-Mi-5c-camera-samples-will-make-...70x658.jpg]
Цитирай
#8

Много добри снимки чак не е за вярване, намирисва ми на допълнителна обработка.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#9

(2017-03-01, 15:16:43)Friz написа:  Както се разбра 5C включва ultra-light sensitive camera с 12MP 1.25μm сензор, който улавя 150% повече светлина. Ето и снимки с камерата, които изглеждат доста добре:


Тази е снимана с предната камера, която е 8mp

камерата на mi5s е IMX378
4032 x 3024  12.2 MP
7.81 mm (1/2.3")
1.55 μm


само казвам

оп моя грешка 5С трябва да е с 

IMX386
3968 x 2976
12 MP
6.2 mm (1/2.9")
1.25 μm

Mi Mix 2/Mi Pad
Цитирай
#10

Та те от година и нещо говорят, че ще произвеждат собствени процесори за бюджетни телефониа снапа ще е за флагманите

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#11

(2017-03-02, 01:25:33)Gosho223 написа:  Та те от година и нещо говорят, че ще произвеждат собствени процесори за бюджетни телефониа снапа ще е за флагманите

Впрочем се опитват да се оттърват от зависимостта си към Snapdragon. Говори се, че тази година ще пуснат телефон с процесор конкурент на Exynos 9, SD835, Kirin 960. Като ориентировъчни параметри - 8 ядрен, 10 nm, GPU Mali G71 (MP8/12). Ако не им изгърмят телефоните, до 2-3 години ще се откажат от МедиаТек/Куалком.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#12

Има едно друго нещо и това е дали ще са сполучливи процесорите но хубаво е да има човек какво да избере пожелавам им да се справят с това тяхно начинание, но този път който избират ще е много труден за тях, процеса при тях няма да е бърз и ще правят по малко бройки и ще има голям недостиг и може от челните позиции да паднат на дъното заради забавяне

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#13

Не мисля, просто в началото ще го слагат в определени модели и, ако им се получи тогава във флагманите.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#14

От няколко седмици съм с Ми 5ц, не знам колко им е сполучлив процесора, но е факт, че работи много по- мазно от Ми 4ц, който на антуту изкарва към 20к точки повече.
Цитирай
#15

а батерията как се държи, колега.
Проблеми с честотите има ли?
Цитирай
#16

Батерията държи малко повече от Ми 4ц, с честотите проблем нямам на Мтел съм. Явно доста са го оптимизирали, все пак техен си е чипа.
Цитирай
#17

3G-то как е, мерил ли си му скоростта ?
С кой ром си?
Цитирай
#18

Не съм мерил нищо, защото ползвам само 2г, само като го настройвах видях, че се връзва без проблем на 3г. Рома ми е 8.5.4 на Xiaomi.eu. Гледах в нета обаче, че при проблеми с честотите се влиза в сервизното меню с комбинация от символи през диал пада и се активирал някакъв банд мисля 5 се казваше, тогава тръгвало всичко на 6 .
Цитирай
#19

A това сервизно меню като на медиатек ли е?
Или си е на Xiaomi - *#*#6484#*#* / или това за всички телефони *#*#4636#*#*
Цитирай
#20

Step by step how to enable 4G network on xiaomi mi5c
1. go to phone dialing menu
2. dial this number *#*#1#*#*
3. the 'Song Assistant' menu will appear, select 'TEL_Assistant'
4. select 'Telephony' and then 'Radio Access Tec'
5. choose the '5 MODE' and then 'Save'
6. reboot/restart your device
7. done! you should now have 4G network
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)