Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MIUI 8 - Настройки за батерията
#1

Здравейте,

Искам малко да разясня заглавието, като за начало:

В тази тема можем да споделяме настройките, които правим, и с които мислим че кара най-много батерията.
Никой не казва, че тези настройки са правилни или че ще подобрят живота на ВАШАТА батерия, но нека всеки, който има време и му се занимава да опише или снима какво е настроил и евентуалните си впечатлния от текущата конфигурация.



Започвам с моите.
Телефонът е Mi 5 3/32, с последния Global Dev 7.3.9 - Андроид 7.0

Започвам с нещо, което няма в Нугата, но ако го имаше бих го избрал - Hide system Animations - Изисква рестарт на телефона
Намира се в Settings - Battery & Performance

   


След това започвам както е при мен в менюто - Отгоре-надолу:

Wi-Fi - Advanced settings - Задължително махам отметката на Scanning always available. Oписано е отдолу какво прави. Сигурен съм че не ми трябва.
Аз си знам кога имам нужда от Wi-Fi

   


Sound & Vibration - махам отметките, за всякакви звуци и вибрации, освен при входящо звънене

   



Lockscreen & Password - По избор, ако искате да ви светва екрана от разни неща. Известията, коието ми трябват идват на Mi Band-a и съм направил да идват само при изгасен екран, така че с тази настройка се застраховам, че ще ги получа наистина

   


Battery - Тук ще обединя снимките, понеже са в подменюта настройките за батерията:
1. избирам Manage apps battery usage и от Choose Аpps преглеждам кои инсталирани и системни приложения не искам изобщо да работят с телефона, като им слагам всички възможни рестрикции. Полезно е при хора без руут, които искат да ограничат нещо на Google, или друго от вградените. Четенето на упътванията под опциите трябва да ви ориентира достатъчно добре.
2. Battery - Power - Battery saver - по избор включвате/изключвате в определено време или на определени проценти на батерията..

3. останалото е да погледнете настройките (горе в дясно) в Battery - Power (има още два начина да се достъпи: System apps - Security - Battery usage или Securty приложението - Battery  и пак горе в дясно (зъбното колело) )

   


Следващото нещо, което проверявам е дали изключено профилирането ми от google, с цел персонализирани реклами
Settings - Google - Ads:

[Изображение: 8uvVFsB.png]


Settings - Aditional Settings - Privacy - Location:

[Изображение: TT7uAF7.png]

Settings - Additional settings - Privacy - Ads:
(предполагам че е същото като при Google - при всички случаи не ми трябва)

[Изображение: HiVa7mv.png]

Settings - additional settings - developer options (ако сте си го активирали):
(променям анимациите от 1.0 на off и оставям оптимизацията включена)

[Изображение: heCSooh.png]


Settings - System apps - Dialer - advanced settings - Слагам вибрацията на Light:

[Изображение: jRui9c4.png]


Security приложението - Performance - Autostart
(задължително махате излишните приложения или слагате тези, на които искате да имате винаги нотификации)

[Изображение: 53k7FYj.png]


И последно - Спирам автоматичното чистене на клийнъра:

[Изображение: YmdPty4.png]


Сигурно съм изпуснал нещо, но това е на първо четене след разходка по настройките и скрийншоти там където бих пипнал нещо касаещо производителност или живот на батерията.

Както казах и по-горе - Споделяйте и вашите настройки, впечатления, препоръки и т.н.



Благодаря за вниманието!!!
Цитирай
Аксесоари
#2

http://en.miui.com/thread-322811-1-1.html - Ultimate Battery Saving Mode: How to activate and deactivate?

Ако някой се нуждае от превод:
Това е инструкция, в която освен "Аdvanced" опция в settings->battery->Manage App Battery usage, вече има как да изкарате и "Ultimate mode"
което фрийзва всичко, което е на заден план (по ваш избор, предполагам)

[Изображение: 150632h3z39tghq3xd3dgs.png]
Цитирай
#3

В настройки "всичко за телефона" натискаме 4 пъти на "вътрешна памет". Натискаме "Информация за телефон 1/2"  намираме "Включване на СМС през услугата за незабавни съобщения" - натискаме един път и я изключваме. Получава се икономия на батерия.

   

 Xiaomi Redmi Note 3 Pro - ROM  Xiaomi.eu
 Xiaomi Redmi 4x
 Xiaomi Mi A2 Lite


http://nick-name.ru/nickname/id911368/




Цитирай
#4

Тествах въпросната опция, резултат по отношение икономия на батерията не отбелязах.

 
Цитирай
#5

Къде се намира настройката за спиране на системни анимации в 9-ката, тъй като не я намирам?

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай
#6

settings-additional settings - developer options
другата опция е махната, което беше налична в 8цата
Цитирай
#7

Полезна тема, направих някои неща, за които не предполагах, че съществуват. Обаче имам един такъв проблем, който може би е дефект в софтуера и не знам къде точно да го споделя, затова избрах този раздел.

Значи на Ноут 2-ката преди време бях с ДЕВ 6.11.3 - работеше чудесно, стабилно, 5, 5:30 часа екран за 16 часа работа с телефона ( с около 1 час Clash of clans). В началото на февруари 2017та сложих по-нова ДЕВ версия, 7.2. нещо. С нея веднага, още на секундата батерията започна да държи с около 20-25 % по-малко време - 3, максимум 3.5 часа. Махах всякакви системни приложения, за които се сетих, но така и нямаше промяна към подобрение. Даже се появи някакъв огромен консуматор на батерия Cell Standby - оранжева икона със знак на обхват на мрежа. Не всеки път го има. Не му обръщах много внимание. Качих последната 8-ца, с която бях до миналата седмица. С нея - същото, пак от време на време се появява това Cell Standby. Понякога използва над 70%, понякога - 1-2 %, все различно. Наскоро подмених и батерията, с новата е много по-добре, за 1 ден работа прави по 4-4:30, а понякога и по 5 часа екран ако не играя игра. Но пак този огромен консуматор Cell Standby си го има. В комплект с него, в някакъв момент, графата Awake в статистиката на батерията започва да е постоянно в син цвят, сякаш непрекъснато ползвам телефона, а той примерно спи от 1 час. Понякога през това време дори ми отчита включен екран. Пробвах с Wakelock detector, и той отчита най-голяма активност все на известни и уж добри приложения - The weather channel, Sygic, МMi Fit... Даже Sygic му виждам иконката как се включва и търси GPS сигнал, при положение, че му е забранен автостарта. Махнах ги, но няма промяна. А Wakelock-а даже си показва - включен екран 1:30 часа, телефонът е буден общо 4:45 часа, примерно.

ПРеди няколко дни минах на MIUI 9, защото реших, че може да е някакъв бъг в 8-цата, но не. Продължава това Cell Standby да стои в статистиката с много голям %, а също и това дето отчита, че телефонът е буден - синята графика - да речем от 100 до 70 % е насечена, от 70 до 0 % е плътно синя. Не помага нито изчистване на приложения, нито рестарт, нито изключване на блутуут, GPS, данни, Ви Фи...

Преди 3 седмици префлашнах 8-цата с Wipe на всичко през ТВРП и с flash all в Mi Flash.

По снимките на колегите в другите раздели гледам телефони с не много по-големи батерии, показват двойно, двойно и половина повече време екран. Сега не знам дали е някакъв бъг в МИУИто или наистина нещо ми източва, и не знам какво. В другия телефон Redmi 3s въобще го нямам този консуматор Cell Standby. (той е с една карта) А гледам и по снимките на колегите - не я виждам тази оранжева икона. 

Дайте някоя идея за това? От какво може да е, да проверя?

Ето тук е на 2:53 часа екран. Вижда се как изведнъж телефонът решава, че постоянно е буден. Иначе си остава студен, не е като да прави нещо.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#8

Ами по шотовете дето си дал изглежда нормално за мен.Cell standby ти е времето през което не ползваш телефона.И като гледам графиката нямаш много продължителни включвания на екрана.Просто можеби батерията не е наред.И на мен ми излиза като 4,5 дни направя 6,7 часа екран.Иначе ако ден или два стопя батерията с включен екран няма как,екрана ще е на първо място.
Цитирай
#9

cell standby e проблем в мрежата или сим картата.
На графиката не се вижда проблем с обхвата, така че остава сим да буди телефона с нещо си - прекалено много събуждания има на база неработещ екран.
Вариант е да се сложи телефона за една вечер на самолетен режим или без сим (пак на самолетен) и да видим дали ще има разлика в консумацията
Цитирай
#10

Благодаря ви за насоките, ще пробвам и тези неща. Miro2210, понякога това Cell Standby е над 70 % и то само за няколко часа ползване, да речем 7-8 часа, през които съм завъртял и 2 часа екран. Преди време като бях с по-ранна версия на МИУИ, винаги екранът е заемал над 60, до 70 %, без значение дали ги правя за ден или за два. Това Cell Standby ако изобщо е било в статистиката, е било в рамките на 2 %. Докато не минах на по-нова версия от MIUI DEV 6.11.3, Даже не знам дали тогава не стана миграцията от 7 на 8, нямам спомен. Виж също как в по-ранен период нито екранът свети, нито телефонът е Awake, а изведнъж, около 50-я процент на батерията на тези снимки, Нещо го събужда и държи буден. В допълнение ще кажа, че не се движа, т.е. по отношение на мобилния обхват може би стоя в една и съща клетка регистриран. А времето през което не ползвам телефона е Phone Idle и на другия в момента 86.8%, защото съм в отпуск, той ми е служебен и просто си стои на шкафчето без да го пипам.

На другия телефон, които обикновено или е в мен, или е на около метър от мен - никога не е имало подобен проблем. Той е с малко по-ранна версия, 8.2.4.

Тази вечер ще пробвам да извадя сим картите и да го оставя на самолетен, да видим дали ще има промяна.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#11

Никакво развитие няма. Cell Standby продължава да трупа огромни часове, точно толкова, колкото е телефонът е бил на батерия. Поне открих, че го прави, когато работят двете карти заедно. В момента в който спра едната, без значение дали е първата или втората, броячът спира. Едната е на теленор, с нея говоря, ползвам интернет, картата е 4G. Другата е на виваком, не е 4G, държа я просто така, ако на първата нямам обхват, да ползвам евентуално втората. Също и няма значение коя в кой слот е, няма значение от коя ползвам интернет, няма значение дали съм избрал 4G мрежа или 3G, или само 2G. Дори не съм сигурен, че изобщо хаби батерията повече отколкото с една карта, но в статистиката го отчита като огромен разход.

По другия проблем - също никакво развитие. В някакъв момент изведнъж телефонът решава, че е буден и го отчита като безкрайно състояние AWAKE. В момента дори съм го поглеждал за 2-3 минути в последните 6 часа и все пак - през цялото време е бил буден. Махах разни приложения, които според Wakelock Detector са основна причина, но с тях, без тях - все тая. Сега най-голям потребител е Mi FIT приложението, но предишната снимка беше без него.

Ако някой има свежи идеи за проблема - моля да сподели. Ако не - здраве да е.

Снимка


Прикачени файлове Миниатюри
       

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#12

Свежата идея е да си върнеш по-стар модем.
Цитирай
#13

Направо върнах Xiaomi.EU.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#14

Дано помага.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)