Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Помощ за PayPal и наличен баланс
#1

Нов съм в PayPal и не мога да разбера как да го използвам за разплащания - добавих си банковата карта , виждам я в Summary и в сайта, и в мобилното приложение, само, че PayPal Balance ми е 0.00 при положение, че в картата има налична сума.

Как да използвам PP за плащане, какво да направя, за да се покаже кредита?
Цитирай
Аксесоари
#2

Този баланс не е на картата, а в самия paypal, който можеш, ако искаш, да зареждаш с пари.
Дори и да нямаш пари в акаунта, можеш през добавената карта да плащаш. Просто в някой сайт, който има paypal разплащане избери този метод. Ще ти даде да се логнеш в акаунта ти и ще си избереш конкретния номер на картата с която да платиш.

П.С. През PP не можеш да виждаш баланса на картата си. Това ще го правиш през банкирането си.
Цитирай
#3

Т.е. ако искам да закупя дадена стока през онлайн магазин, мога да избера метод на плащане PP и от там да избера картата си, така ли?
Цитирай
#4

Няма нужда да избираш картата си, щом картата е обвързана с РР плащането ще мине от картата през РР към търговеца

Изпратено от моят LG-H840 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Ясно, благодаря. Значи вече всичко е готово и мога да си пазарувам без проблем.

А някой да ми каже какви са удръжките при пращане/получаване на пари по PayPal, при пазаруване и т.н. ?

Знам, че във помощния раздел ги има тези неща, но въпреки, че знам английски някак не успявам да разбера нещата, а тарифния раздел в help-а на приложението не ми го отваря (PayPal Help Desk is currently unavailable, try again later, при положение, че другите раздели ги показва).

Също ако прехвърля на някой кредит по PayPal ще може ли да го прехвърли по картата си и да я изтегли на банкомат?

Цялата работа е, че искам да пращам пари по този начин, един вид да заместя Western Union, които за мен са неудобни и високи такси.
Също и да пазарувам онлайн , но там разбрах вече и балгодаря за отговорите по този въпрос. Очакавам и по другите Smile Smile
Цитирай
#6

(2017-03-14, 18:41:11)alisali1234 написа:  ...
Също ако прехвърля на някой кредит по PayPal ще може ли да го прехвърли по картата си и да я изтегли на банкомат?
...
Да, но не веднага. Доколкото знам има няколкодневен срок за преминаване на парите от PayPal в банк акаунта (не помня, колко точно работни дни бяха). Нямам представа, какви са таксите за прехвърляне на пари от PayPal в PayPal.


Цитирай
#7

(2017-03-14, 18:41:11)alisali1234 написа:  Ясно, благодаря. Значи вече всичко е готово и мога да си пазарувам без проблем.

А някой да ми каже какви са удръжките при пращане/получаване на пари по PayPal, при пазаруване и т.н. ?

Знам, че във помощния раздел ги има тези неща, но въпреки, че знам английски някак не успявам да разбера нещата, а тарифния раздел в help-а на приложението не ми го отваря (PayPal Help Desk is currently unavailable, try again later, при положение, че другите раздели ги показва).

Също ако прехвърля на някой кредит по PayPal ще може ли да го прехвърли по картата си и да я изтегли на банкомат?

Цялата работа е, че искам да пращам пари по този начин, един вид да заместя Western Union, които за мен са неудобни и високи такси.
Също и да пазарувам онлайн , но там разбрах вече и балгодаря за отговорите по този въпрос. Очакавам и по другите Smile Smile

Когато плащаш чрез свързана карта PP не ти удържа такса. Такава може да ти удържа твоята банка. УниКредит примерно не удържат такса. Имаше колеги в друга банка им удържаха малък процент, но не помня коя беше банката.

Превода до друг PP акаунт също няма такса за теб. За получателя има, ако е от търговска сделка: https://www.paypal.com/gf/cgi-bin/webscr...es-outside. Мисля обаче, че ако изпращаш на "friends and family" нямаше такса за получателя. Но това не съм убеден. Той си получава сумата не по карта, а в PP сметката. От нея може да си прехвърля по карта срещу съответната такса (за US и UK няма такса) за другите страни разгледай тук: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cm...es-outside
Цитирай
#8

Днес успях да прехвърля за тест сума от акаунт към акаунт и няма проблем, само, че идват като наличност в самия PP, а не в картата на получателя, но може да си ги прехвърли и там. Идеално.

Благодаря за отговорите!
Цитирай
#9

Срока за прехвърляне от PayPal баланса към картата е 5 работни дни.

При мен, за сумата от 430 евро, ми удържаха от пейпал 2.50 евро за прехвърляне от PayPal баланса към банковата ми карта и на 3-тия работен ден ми бяха в картата.

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
#10

Благодаря.

Ще пробвам и през карта, иначе към баланс ги прехвърля веднага (РР кредита, не към карта).

Отново благодаря на всички, включили се в темата Smile
Цитирай
#11

Лично аз бих взел заем по друг начин и по-бързо. Просто трябва да знаете местата, където това се прави бързо, защото, разбира се, има и такива, които ще ви карат до различни места постоянно и за много дълго време. Имах късмета да намеря https://foxycredit.com/bg/kredit/ferratum преглед на компания, специализирана в бързи кредити. Така разбрах за тях, затова ви препоръчвам първо да прочетете прегледа и няма да имате никакви проблеми.
Цитирай
#12

(2022-08-08, 01:30:39)Manicopus написа:  Лично аз бих взел заем по друг начин и по-бързо.

Напиши КАК Wink ?
Темичката е малко старичка ,но от към днешна дата да напишеш КАК да вземем и от къде няма да е лошо Blush ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)