Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Покупка на S7 edge или да чакам S8?
#1

Здравейте
Дали има смисъл в момента да се купи S7 edge или е по-добре да се чака S8?
Новата още по-издължена форма на S8 не ми изглежда особено функционална като че ли. Обикновено мястото на екрана не достига в посока настрани, а не нагоре-надолу. Махането на хардуеръните бутони също ми се струва стъпка назад. 
От друга страна не знам до колко е оправдано да се купува телефон, който е излязъл преди повече от година...
Какво мислите?
Цитирай
Аксесоари
#2

Изчакай да излезе 8 и тогава. Самсунг доколкото четох свалят цената на 7 със 100 долара. Тъкмо ако не ти хареса 8 ще е доста по евтин 7. Иначе си е супер все още 7.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#3

Точно гледах едни снимки на S8 и си мислех- " колко не функционално и с грозен дизайн е това нещо".
Някаква мода дойде да се махат рамките, които за мен са си необходими, както за завършеният външен вид, така и за по удобна работа в хоризонтален режим.
Цената на S7 Edge не вярвам да падне още много , но тя ще е достатъчно ниска спрямо първоначалната на S8(~1600 лв.)

                                                                    
Цитирай
#4

И аз бих казал да изчакаш излизането на S8 и тогава да си вземеш S7 Edge.
Цитирай
#5

S8+ ще е с големината на S7 edge, S8 ще е колкото S7. Смалените рамки ще покриват разликата в големината на дисплея. Свалената цена все още не важи за Европа. Иначе за мене телефона няма ли рамки, не важи. Освен с дизайна си и асистента си, за мене S8 няма с какво да ме впечатли спрямо сегашния ми S7 edge.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай
#6

Аз лично май вече стопроцентово съм решил, че ще взема С7 като излезе осмицата. Няма как да не му падне цената. Според мен осмицата не е "довършена" и я пускат прибързано. Нещата ще се доизчистят в С9. Нещо като С6 и С7 Wink


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#7

(2017-03-14, 19:42:54)С.Игнатов написа:  S8+ ще е с големината на S7 edge, S8 ще е колкото S7. Смалените рамки ще покриват разликата в големината на дисплея. Свалената цена все още не важи за Европа. Иначе за мене телефона няма ли рамки, не важи. Освен с дизайна си и асистента си, за мене S8 няма с какво да ме впечатли спрямо сегашния ми S7 edge.

S8 – 148.90 x 68 mm / S7 – 142.4 x 69.6 mm
S8+ – 159 x 74 mm / S7 Edge – 150.9 x 72.6 mm
Цитирай
#8

Изчакай

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#9

На Самсунг нечетните модели са по-читави. Няма логика, ама е така. Справка 3 и 4, 5 и 6, 7 и ... 8.
Цитирай
#10

По добре изчакай s8 и след това си вземи s7
Цитирай
#11

(2017-03-15, 10:43:32)potiron написа:  На Самсунг нечетните модели са по-читави. Няма логика, ама е така. Справка 3 и 4, 5 и 6, 7 и ... 8.
По - точно са 2, 4, 7 и евентуално 9. Както са слуховете сега 8 ще е нещо като 6 и по добре предишния или по - следващия. Но трябва да излезе официално разбира се. Трябва да се изчака просто.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#12

Ако трябваше да ъпгрейдвам сега, не бих сменил с S8, а бих взел S7 edge след месец-два като му падне цената, а догодина бих сменил с S9. Надеждите ми бяха, че ще вградят сензора за отпечатъци под дисплея, защото миналата година Synaptics представиха технологията. Наскоро обаче четох, че не сработвало както трябва и затова се отказали да го вкарат в S8, а просто преместили сензора отзад. Първо не съм фен на сензорите на гърба, второ разположението при S8 е просто непрактично и камерата 100% ще се замазва.

За тази една година, от която имам S7 edge, нищо не се е променило към по-зле. За мен все още това е перфектният телефон, дори и след излизането на тазгодишните флагмани на LG и Sony. Докато не излезе Note 8. Tongue

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#13

Не случайно коментирах(като притежател на няколко, последни флагмана с различните ОС-и), че S7 EDGE e брутално добър телефон.
Не знам, какво трябва да излезе...
(Huawei P9/P10 и други подобни "имат още хляб да ядат")

p.s Малките забележки, които имах към S7...ги допълни S7 Edge

                                                                    
Цитирай
#14

Съгласен съм, но не и за коментара с huawei преди бях с п9 и смея да твърдя че са супер добри и изпипани телефони , в последно време много започна да ме дразни извития дисплей и май скоро ще го сменям или с пиксел или с Р10...
Цитирай
#15

аз пък ще бъда още по конкретен(и съгласен Smile) и ще кажа ,ч е П9 е отличен телефон(3м. бях с него) и за парите си е страхотен...НО, как да кажа, без да обидя..- няма класата и усещането на S7, особено на S7 Edge..както и някои възможности, разбира се.
п.с Не вярвам с "ръка на сърцето" да сравняваш P9 с S7Еджа..- "няма как да стане тая работа"

                                                                    
Цитирай
#16

За мен всеки един от изброените горе телефони, който е с LCD матрица, по дефолт губи от S7 edge. Но това е лично мнение, защото съм фен на амоледите. Явно ще чакаме Apple да "иновират" с AMOLED в тазгодишния айфон, ще се наложи като стандарт и LCD ще остане само в ниския клас китайфони.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#17

Не, за мен не e заради "амоледите", аз лично идвам от Iphone 7 и ти гарантирам, че няма визуално предимство в амоледите..по скоро предимството е на технологично ниво ...липсват ми някои работи в IOS, но от друга страна ми допада прогреса в Андро..иииии(тук ще се изненадате)- много по добрият пърформанс на компонентите в(за S7/Edge) " подводна" среда. (ако ме разбирате)- адаптивност на говорители- качество- звук и т.н.

п.с Много мога да говоря "по сравненията" , но мисля, че не е тук темата.

                                                                    
Цитирай
#18

(2017-03-15, 23:23:46)g1kata написа:  Съгласен съм, но не и за коментара с huawei преди бях с п9 и смея да твърдя че са супер добри и изпипани телефони , в последно време много започна да ме дразни извития дисплей и май скоро ще го сменям или с пиксел или с Р10...

Внимавай. Хардуерно действително са страхотни (Р9 и 10) ,но софтуеърът им не издържа.

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай
#19

В какъв смисъл не издържа? Точно софтуера беше едно от нещата които ми харесваха най-много, супер изчистен и същевременно с много благинки Smile
Цитирай
#20

Всичко е въпрос на вкус колеги- лош телефон Няма.

И мен много ме кефи еджа, но съм сигурен че и с други флагмани ще се "разбера".

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#21

(2017-03-16, 00:31:30)georgi4a написа:  Не, за мен не e заради "амоледите", аз лично идвам от Iphone 7 и ти гарантирам, че няма визуално предимство в амоледите

Да бе да, няма (: 
Разликата в цветоподаването между ЛСД-тата и Амоледите е може би най-голямата разлика между двата вида екрани. Няма ЛСД дето дори да се доближи до черното на Амоледите.

По темата - S7e. S8 ще е с много хубав дизайн на пример, но както каза някой в темата - чувства се недовършен. Ясно се вижда, че поставянето на FP четеца отзад е било решение в последната минута просто защото са нямали избор. Мен лично такива неща ме дразнят супер много в устройство струващо няколко вноски за апартамент в Бояна.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#22

Само да кажа че си взех S7 edge и съм много доволен Smile Предполагам че S8 ще е много по-скъп когато излезе спрямо сегашната цена на S7 edge, така че едва ли би било оправдано да го чакам.
Цитирай
#23

Честито. Smile
Цитирай
#24

Хубав телефон, ще останеш доволен от него. Честито и със здраве да се ползва :-).

Samsung Galaxy A14 5G and A34
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)