Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy Note 8 представен на 23.08.2017

@smiley може и така да е, но по-добре да представят нещо от Note серията, отколкото да не представят нищо, все пак се задава iPhone 8, LG V30, Huawei Mate 10, нали им трябва добър конкурент, ето го. Big Grin.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари

Няма какво да свалям розовите очила имам 1+3 и S8 пред мен, единия с 3000мАч батерия на 5.5" другия същия мАч но на 5.8" .. е Samsung-a без никакви допълнителни неща (роот,РОМ,кернел) кара повече от Плюса .. и аз не вярвах отначалото но се уверих с очите си. И какво има да се спори при положение, че характеристики/цена са ясни още отпреди 2 месеца ? Ясно беше 7цата с какво ще го пуснат, ясно беше и сега 8 с какво ще се появи на пазара , аз не съм изненадан а ти ? Докато няма насреща поне един конкурентен телефон нещата ще се запазят - S series + Spen , това е. Да лежим на голи кълки отпреди 3-4 години не става, нещата се изменят, технологиите също и няма кой луд да тръгне да се връща на някаква стара концепция за едните 4-500мАч повече. То какво остана друго ?
РАМта мисля, че е повече от ясно кой от 2та телефона разполага с повече .. процесора на пазара не съм видял по-нов от Exynos 8895/Snapdragon 835 , така че и тук нещата се изясняват. Какво друго остана по хардуера - камерата, имаш изцяло нова концепция с 2 сензора, отново плюс над S8цата.
В днешно време не могат и не искат да се изсмукват много неща в едно устройство, нали трябва да остане нещо и за догодина. Това е факт, който и да не ни харесва си е така.
Цитирай

(2017-08-24, 15:21:29)hazART написа:  @smiley може и така да е, но по-добре да представят нещо от Note серията, отколкото да не представят нищо, все пак се задава iPhone 8, LG V30, Huawei Mate 10, нали им трябва добър конкурент, ето го. Big Grin.

E то това е логиката на Самсунг от както съществуват горе долу - имат най-объркващото портфолио от може би всички компании дето правят телефони в момента. Буквално имат телефон във всяка категория, а ако имат телефон за който няма категория, те простоя създват и продължават да блъскат телефони в нея.
Но следвайки тая логика: "по-добре да представим нещо от колкото нищо" + фактора време и недоизпипват нещата. Фиаското с Note 7, предполагам че спокойно можеше да бъде избегнато, ако не бързаха да го представят преди айфоните. Тая година, надявайки се че Note 8 няма да избухва, е същото положението - това което пуснаха ми се струва крайно безлично и някак недовършено. Поне от това което се очертава да бъде iPhone 8/X/Pro, или както там решат да го нарекат, въпросния Note не изпъква с нищо кой знае какво, освен стилуса.

Цитат: И какво има да се спори при положение, че характеристики/цена са ясни още отпреди 2 месеца ? Ясно беше 7цата с какво ще го пуснат, ясно беше и сега 8 с какво ще се появи на пазара , аз не съм изненадан а ти ?

Ама кой ти е казал, че съм изненадан? Пуснаха точно това което беше лийквано от месеци преди представянето. Това не променя факта, че това което представиха е нищо особено и е нелогично. Да, Note 7-цата беше същото, Note 9 няма да е по-различен. И точно, защото Самсунг стигат максимума на хардуера който могат да вкарат в даден телефон (поне за момента), т.е. няма по-нов чипсет, по-добър екран и т.н. и т.н. Note серията си губи смисъла (нещо което го повтарям сигурно за 100ен път). В момента Самсунг просто доят върлите фенове на серията, това е. Нищо повече. Не се опитват да представят нещо ново, не се опитват да са интуитивни - просто лапат в момента. Точно за това, устройството което представиха не ми харесва и ми се струва прибързано. Надявам се вече да сме се разбрали....

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай

Не се бийте народе да купувате.
Ще има и "евтина" версия на Note 8: http://www.gsmarena.com/galaxy_note8_4gb...-26911.php
От него ще грабите.
Цитирай

Както С8, така и Нот8 са много скъпи телефони. Приемете, че с Нот8 Самсунг галят и най-взискателните си клиенти. Телефона е в повече с 2ГБ рам, писалка и малко по-голям екран от С8+, което в крайна сметка никак не е малко. Сега +2ГБ РАМ за нищо не ги смятате. Като прибавим и по-ръбестите форми на телефона и двойната камера телефонът вече доста се откроява от С8+. Факт е, че на този етап не са готови с по-голяма батерия и пръстов отпечатък под дисплея. На този етап това е максимума, не си мислете, че Айфон 8 ще блесне с нещо по-съществено.
Цитирай

Снимки с двойна камера на Samsung Galaxy Note 8 в реални условия : https://www.gizmochina.com/2017/08/24/sa...r-cameras/

 
Цитирай

Apple се излагаха с безумните си цени и доене на потребителите си. Сега от както самсунг откриха, че има и друг материал освен пластмасата, започнаха да се надлъгват с Apple, кой ще вземе повече пари от потребителите си. Цената на тези телефони е безумна, а производството на един такъв телефон не възлиза на повече от 600лв вероятно.

Samsung S8 Black
Цитирай

Чета и се чудя искам да попитам хората на които не им харесва, а какво повече очаквахте? Холограми ли да прави, какъв по-добър екран от това, рама е повече камерата е двойна може би трябваше да е тройна?? Или рама да е 10??? Искате да ви готви ли какво толкова очаквате -да надграден с8+ е, но не е и същият телефоните отдавна се изчерпаха и няма какво толкова ново и иновативно да се представи. Така или иначе зареждаме всяка вечер.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

С Note 8 може да зареждаме следобед, а вечер да дозареждаме. Big Grin Като махнем скромната батерия и безсрамната цена, телефонът е това, което трябва да бъде. А, да, да не забравяме и безкрайно тъпото място за сензора за пръстов отпечатък.

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Всъщност не се знае кога ще се зарежда, не вярвам да е толкова зле, колкото си мислите че ще е. Всъщност лично аз съм с малки ръце и не ми трябваше много да свикна с разположението на пръстовия при 8+. За С8 пак се пишеха същите неща като му излезнаха характеристиките на батерията, но аз лично зареждам вечерта най-малко съм го слагал на 20% мисля, а не го оставям цял ден.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

На всички ни се иска нещо сензационно и на достъпна цена, но това са само наши желания, реалностите са други. С8 все пак излезе преди около 4 месеца и няма как нот 8 да е коренно различен. Все пак сложиха двойна камера и +2 гига Рам и това е.
Цитирай

(2017-08-24, 20:31:02)vladi1 написа:  За С8 пак се пишеха същите неща като му излезнаха характеристиките на батерията, но аз лично зареждам вечерта най-малко съм го слагал на 20% мисля, а не го оставям цял ден.

Забравяш, че батерията на Note-a е по-малка, телефонът разполага с писалка + основната х-ка, която рекламираха беше мултитаскинга т.е. две приложения ще цоцат от скромната батерийка. Всички блогъри, които отразяваха събитието, непременно изтъкнаха малката батерия. Тя си е компромис.

А и сам казваш, че с по-голяма батерия си на 20% вечер. Смятай с по-малка батерия и писалка, която предразполага за повече ползване на телефона... Но то не може да копират готов дизайн(S8) и да наврат в него по-голяма батерия + писалка. Но това са последиците от тъпотията да слеят Note-серията с S-серията. Пестят от закуски, прецакват потребителите и вдигат цените... Корейската ябълка, алчност до дупка.

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Незнам ще видим как ще е при реални тестове

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

(2017-08-24, 21:18:57)kayovas написа:  Забравяш, че батерията на Note-a е по-малка, телефонът разполага с писалка + основната х-ка, която рекламираха беше мултитаскинга т.е. две приложения ще цоцат от скромната батерийка. Всички блогъри, които отразяваха събитието, непременно изтъкнаха малката батерия. Тя си е компромис.

А и сам казваш, че с по-голяма батерия си на 20% вечер. Смятай с по-малка батерия и писалка, която предразполага за повече ползване на телефона... Но то не може да копират готов дизайн(S8) и да наврат в него по-голяма батерия + писалка. Но това са последиците от тъпотията да слеят Note-серията с S-серията. Пестят от закуски, прецакват потребителите и вдигат цените... Корейската ябълка, алчност до дупка.
Потресаващ апокалипсис. Като чета ми иде да се гръмна

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Цитирай

(2017-08-24, 21:28:30)vladi1 написа:  Незнам ще видим как ще е при реални тестове
И какво точно очакваш от тях? При нормални условия никой не ги ползва така, така че в този план нещата са много относителни.

 
Цитирай

Не ме интересува скъп ли е, не ме интересуват тестовете, не ме интересува хорското мнение, само едно знам, че телефона е убиец.
Аз си го поръчах Smile Черен.
Ще ви пиша как е като дойде...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

Миналата година имаше реален шанс да се върна отново към Самсунг с техните ноут 7! Телефонът наистина ми хареса.За съжаление всички знаем какво се случи с модела. Сега при Ноут 8 ефекта "Еха" поне при мен го няма. Не ми харесва като визия. Процесор,видео и рам като при S8 (добър хардуер), камера,която на първо четене изглежда интересно. Батерията ми се струва малка за такъв телефон, но ще си проличи дали е така. Възможно е корейците наистина да са оптимизирали софтуера си, но аз се съмнявам да е така. И всичко това гарнирано с цена, която е безумна. Без значение марката, нито един телефон не би трябвало да струва толкова. Лично аз не бих платил тези пари. И хайде да не си говорим за гроздето....! По дяволите, та един прекрасен Nikon D7200 струва по- малко, ако ще си говорим за снимки. Със здраве да си го използват всички, които са се решили на подобна покупка. Аз ще се въздържа.

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай

Хората изкарват топ устройство, тука пък се пише, че не бил нищо и едва ли не, защо го пуснаха, аз пък не знам какво толкова очаквахте като всичко се знаеше преди много време.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Защо, да не трябва дружно да изпаднем във възторг, че корейците пуснали новото 8-мо "чудо" на света? Благодаря, но не! Това си е "привилегия" на феновете на марката! Слава Богу, тук има и инако мислещи хора.

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай

Ми не ама го изкарвате ненужен боклук. Не е най-супер-мега-топ невероятния, но на този етап това е. Вече няма нещо, което да изненада хората, това не е преди години всичко е пренаситено. Няма какво ново да се представи с ефекта "уау" вече се надгражда старото.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

Каквото и да си пишем към днешна дата на пазара няма по-добро мобилно устройство от Нот8. Поради тази причина Самсунг могат да си позволят да го стартират на цена 1000 Евро. Докато не излезе Айфон 8 цената му ще остане надута, ако не им тръгнат продажбите както са очаквали цената ще падне с 100 до 150 евро и то в скоро време. Аз лично очаквам до нова година в техномагазините да се продава на цена до 1750 лв.
Цитирай

Колко ли ще струва 256гб версия ?

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай

(2017-08-25, 08:53:38)ivanov_km написа:  Каквото и да си пишем към днешна дата на пазара няма по-добро мобилно устройство от Нот8. Поради тази причина Самсунг могат да си позволят да го стартират на цена 1000 Евро. Докато не излезе Айфон 8 цената му ще остане надута, ако не им тръгнат продажбите както са очаквали цената ще падне с 100 до 150 евро и то в скоро време. Аз лично очаквам до нова година в техномагазините да се продава на цена до 1750 лв.
Мога да се обзаложа че месец след излизането  цената  му ще е към 800 евро в някой от амазоните.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

Е да но от там няма да дам за телефон 1600 лв. с гаранция Франция. Телефон над 500 кинта само от техно магазин или оператор това си е мое правило, което спазвам.
Цитирай

(2017-08-25, 10:16:37)ivanov_km написа:  Е да но от там няма да дам за телефон 1600 лв. с гаранция Франция. Телефон над 500 кинта само от техно магазин или оператор това си е мое правило, което спазвам.

Гаранцията от амазон е най добрата която може да има , отнася се за всичко. С българска гаранция вероятността за проблеми е пъти по висока.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)