Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy Note 8 представен на 23.08.2017

(2017-08-26, 13:58:13)arrogant написа:  То по тази логика с какво се различава S8 от S7? А S7 от S6?
Нищо общо с Note 8. Първо разликита между S6, S7 и S8 е една година време. Това е ъпдейтване на съществуващ флагмен, без новия модел да влиза в директна конкуренция с предишния. При Note 8/ S8+ положението не е такова. Те влизат в директна конкруцения без някакви съществени разлики. Разликите между S6, S7 и S8 бяха доста по-съществени.

arrogant написа:Кой бранд е по-разпознаваем от Самсунг?
Apple. By a long shot. 

arrogant написа:Другите производители какво правят?
Производителите които пускат по два идентични флагшипа на година вече се броят на пръсти. Сони и Самсунг горе долу. Като положението при първите поне до преди година/ две беше просто скандално - Z1, Z2, Z3, Z4, Z5, Z6, Z7, абсолютно идентични с 3 месеца разлика между моделите. Просто трагедия.

Отговаряйки ти на всички въпроси продължавам да не схващам смисъла на въпросното устройство.
Колите са крайно неточен пример. Ти не си сменяш колата всяка година (или на две), т.е. колата е дълготраен актив, не краткотраен както е телефона.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
Аксесоари

Ми не виждам как ще е пряка конкуренция, точно защото телефоните се сменят често. Предполага се, че който иска S8 е купил вече. На който не му трябва писалка, толкова голям екран, и иска по-ниска цена пак ще купи S8. Както аз следващата седмица.
Пък и нека са конкуренция, по-добре два модела да си делят продажбите, отколкото с друг производител.
Казваш разликата била писалката. Ами след като няма аналог на пазара точно тази писалка, как се явява това незначителна разлика по твоите думи?
Нека видим след няколко месеца продажбите, то ще си покаже имало ли е логика в модела, справили ли са се Самсунг и т.н.
И не ми казвай, че продажбите не са важни. За Самсунг това е важно, не дали ти или аз мислим, че модела е излишен.
At the end of the day телефонът е супер.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

(2017-08-26, 14:31:48)arrogant написа:  Казваш разликата била писалката. Ами след като няма аналог на пазара точно тази писалка, как се явява това незначителна разлика по твоите думи?
Нека видим след няколко месеца продажбите, то ще си покаже имало ли е логика в модела, справили ли са се Самсунг и т.н.
И не ми казвай, че продажбите не са важни. За Самсунг това е важно, не дали ти или аз мислим, че модела е излишен.
At the end of the day телефонът е супер.


Точно това ще ти кажа - продажбите не са важни. Няма значение колко продадени бройки има дадено устройсво, няма значение колко търсене има и т.н. За Самсунг естествено, че имат значение, ама нито аз, нито ти (предполагам) рабоитме за Самсунг, та продажбите толкова да не ме касят, че представа си нямаш (: Нямам никакви съмнения, че ще се продава. Както каза ти, Самсунг както и Епъл имат супер голям brand recognition. В общи линии да пуснат пръчка с тяхното лого пак ще се продава. All the more reasons продажбите да са крайно незначителен фактор.

И точно това ми е мисълта - ако единствената разлика между двете линии ще е един стилус, защо просто не обединиш двата бранда? Няма да коментираме, че това направили се и производствените разходи ще паднат. 

Но да, съгласен съм - изключвайки че е със смешно малка батерия и изглежда като дистанционно за телевизор което струва 1000 евро, телефона наистина е супер (това го казвам без ирония btw). Действително в много аспекти Самсунг нямат конкуренция - но това беше случая от времето на S7 горе долу (ако не и по-рано). Та топ хардуера, поне за мен, не обяснява съществуването на подобен телефон, при положение че такъв вече съществува. Просто е без стилус.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай

Просто да започнат да слагат един стилус на плюсовете та освен дисплея да имат и писалка и готово.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

Sony бълват доста, предимно безсмислици. XA1 е едно такова никакво...
Цитирай

Надявам се, да не не го наречете хейтър, щото ще стане смешно... 

Цитирай

(2017-08-27, 02:25:49)cinizam написа:  Надявам се, да не не го наречете хейтър, щото ще стане смешно... 

Тоя е айшит фен.. нормално Big Grin

Black Galaxy Note 8, Samsung Galaxy S21 Ultra 512 GB
Цитирай

Добре @cinizam щомто Jerry ти определя кой телефон да купиш браво, продължавай в същия дух, има и хора, които си имат личен вкус, и не се въобразяват с на хората мнението. Big Grin Big Grin Lol Lol  Cool

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

И кво каза Джери - страхотен телефон, но за по-малко пари си вземете S8/S8+.
Нищо ново от това, което дъвчем тука 10 страници.
И забележете - той казва, че за повечето хора телефонът е прекалено скъп... Хммм а хората тук си мислят, че в „белите“ страни това са пари за семки за хората...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Съвсем не са и за тях, ама за хора, които не са живели в чужбина самостоятелно , а са ходили при приятели, роднини , пращали са ги от университет (т.е. с финансово спонсорство) няма как да го разберат. От едни 2000 евро заплата като извадиш най-малко 600-800 за най-смотаната германска квартира , като сложиш после вода, ток , всички текущи разходи и данъци, и си останал с по-малко от половината на тая заплата. В същото време ако си и пушач, а и имаш семейството (а и да нямаш) живота става още по-тъжен. И накрая скъпите градски карти или гориво за собствен автомобил, което не винаги е поето от работодател, и ти за Note 8 ще мислиш... хм, надали. Ако имаш и деца, положението е още по-трагично.
И преди някой да каже, че ние там сме по квартири, а те са в собствени жилища - много голяма част от тях съвсем не са.

Така, че и чужбина не е злато. В Америка масово се живее на кредит, в западните държави почти всеки кара кола на изплащане , имат доста ипотеки, изобщо не е толкова златно и розово колкото си мислят повечето хора, решили , че само тук цените на флагманите са високи. Съвсем не.

Всеки с правото си на мислене и личните си потребности, в крайна сметка Note 8 е един прекрасен апарат с висока цена, но който е решил да го има и го харесва по една или друга причина - ще си намери начина да го има, пък било то и чакане половин година за price drop.
Цитирай

В нашето семейство има два Nota: 3 и 4, които чакаха за смяна. 5 беше излъгация, 7 гърмеше. 8-цата я чакат две жени, които казват, че не могат без писалка. Тая седмица и двете се отказаха, заради цената. Не е, че не можем да си го позволим, просто е жалко да се стимулират такива кожодери. От нас: -2. Пък нека има фенове, дето се успокояват, че някъде в митичния "запад" на техните изкривени представи, хората просто вадят едни джобни и с подскоци и жизнерадостни песни отиват да снесат едни 1000 долара/евро на корейската ябълка...

Личната ми прогноза е, че продажбите ще са добри, дори в някои региони може и да са отлични. Но вече почва да пада кривата на надуване на балона на цените. Взел съм пуканки, чакам да се спука, ще има много сеир. Ще гледаме кой колко е бил умен и как е инвестирал. При растящ пазар/цени всички са смели... после ще бягат като овцИ.

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Не разбрах само как Лу стана Джери, но ...


Аз харесвам телефона и ще си го купя от оператор с подарък док станцията.
Важни са и другите характеристики не само цената.

Samsung GALAXY Z Fold5 5G, Pixel 8 Pro , Pixelbook  & Google Home max
Samsung GALAXY Z Fold2 5G, Pixel 5 , Pixelbook , Galaxy watch 3 LTEGalaxy Note 10+ .Pixel 4 XL,Galaxy S10 +,Galaxy Note 9, Galaxy S7 Edge, Oneplus 3 64GB ; Galaxy S6 edge+;LG G4; LG G Flex; HTC M8 ; Galaxy S4; Nexus 4; Galaxy S2; HTC Dream
Цитирай

Тука, в Белгия примерно много малко са хората, които да дават 1000+ евро за телефон. Те повечето ги купуват с абонамент, на изплащане. Спомням си преди месец имаше някакъв тарифен план, 2 годишен договор/ 40 евро на месец и ти дават с8 за 200 евро.


Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Аз казах кои си мислят, че "лъскавия, готин , уреден и прекрасен" запад е такъв. Или са тийнове, или са хора, които са били там на гръб - било университетски (доста студенти по практики), било то родител, било то плеймейтка с космат дебел спонсор. На чуждия гръб и реклама всичко е лесно , тогава , когато не плащаш ти разходите, не ти отива половин заплата за квартира (която под 800 евра е мизерична, ама нали има къде да легнеш...) , транспорт и храна.

На запада масово има социални слаби и масово хора по квартири, с ипотеки и заеми, да не се повтарям с предния пост, и е абсурдно да мислим, че едва ли не италианеца или германеца има 1000 евро за играчка. Тия с децата да не коментирам, там е още по-тежко.

Не всеки "западняк" е милионер , но нека си има хора с изкривени представи, мислещи си, че само България е мизерна. Занимавам се с туризъм и знам какво говоря, съвсем не сме на дъното европейско и съвсем не сме единствените, страдащи от трудова експлоатация на места.

Да се върнем към Note-а, аз щях да питам и от темата за S8 , но доста време не съм влизал във форума - добре де, как му се слага протектор на това нещо, и то как точно пази?
Много ми е интересно как се опазва екрана на такъв апарат, и с такава цена.
Цитирай

(2017-08-27, 16:00:01)alisali1234 написа:  Да се върнем към Note-а, аз щях да питам и от темата за S8 , но доста време не съм влизал във форума - добре де, как му се слага протектор на това нещо, и то как точно пази?
Много ми е интересно как се опазва екрана на такъв апарат, и с такава цена.

Имаш три варианта
1) Протектор с мокро лепене, като тогава "портокаловата повърхност" убива абсолютно всякакво удоволствие от ползването на телефона, тъй като пръстите ти вече не се хлъзгат по екрана, ами направо си задират.
2) Ако Самсунг отново решат да пуснат официален протектор, както направиха с Note 7 и S7 Edge, го купуваш него и си свиркаш. Може би най-добрия вариант за хора, които не могат без протектори.
3) Не ползваш никакви протектори, тъй като след Х на брой месец борба да намериш правилния, осъзнаваш че такъв няма и просто се отказваш, преосмисляш живота си и решаваш че това е просто вещ, над която няма да робуваш защото не си заслужава. След още известно време си изпускаш телефона в басейн и като го извадиш осъзнаваш че си си пукнал екрана и те хваща яд, но вече няма какво да направиш по въпроса  Lol Lol Lol (тук говоря от личен опит).

Важно е да се отбележи, че заради физиката на телефона и начина по който се извива екрана, при първите два варианта шансовете че няма да можеш да сложиш протектор и калъф едновременно са много големи. Калъфа просто ще повдига протектора и ще стои грозно. Разбира се зависи и от вида калъф, който ще се ползва.

Също така, всякакъв вид стъклени, сапфирени, пластмасови и друг вид твърди протектори, независимо колко ги рекламират НЕ вършат НИКАКВА работа и изгглеждат меко казано глупаво на тези извити екрани, тъй като реално покриват около 40% от самата предница на устройството.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай

(2017-08-25, 19:06:10)slavia_13 написа:  Бих желал да се включа в дискусията със следния въпрос: някой има ли представа каква е цената на слушалките които са в комплекта. AKG са и не изглеждат никак евтини. Това може би също оказва някакво влияние върху цената, нищо в тази кутия не идва даром според мен Smile

Скъпи скъпи колко да са скъпи,  като си ги купих за 39лв от дайс.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Нищо даром няма.

И аз със Huawei P10 lite преоткрих света на екран без протектор. Иначе има балончета, едни ленти, зле.

А хубаво де, като изпуснеш едно такова като S8 или Note 8 и нямаш и протектор, к'во прайш...

Това е още едно нещо, което ме държи далеч от флагманите (освен , че нямам за какво да им ползвам всичките екстри). Едно е да изпусна 550 лв., чийто нов екран ще е не повече от стотина , друго е да изплющя 2000 лв. и екран колкото минимална заплата.
Цитирай

На 24:08 като гледах цените на Ноте 8 в Теленор,без договор беше 2199лв.,а с най-скъпия план 1699лв.Сега цените вече са надолу,без договор е 1879лв.
http://www.telenor.bg/private/device/vie...ote8#plans

Samsung Galaxy Note 8 Midnight Black
Цитирай

Телефонът е хубав, спор няма. След 2 дни ще направя 1 година със S7 Edge, идвам от 4 години употреба на S3 и S3 Neo и за мен скокът в посока Еджа се усети. Ако взема ноут-а за да имам 2 камери на гърба и +2 рам + писалка ... ами за мен не си струва тази идея. Преди 3 месеца си взех доста сериозен лаптоп, който е геймърска конфигурация, не играя игри, но ми е нужен силен хардуер за специализирания софтуер, с който работя служебно. Та този лаптоп е Asus, модел от ROG линията им. Конфигурацията включва i7 процесор, последния модел 7700, 16 гб ддр4 рам, 1 тб хард + 256 SSD, 17.3 инча фул ейч ди ай пи ес матов екран и алуминиев корпус, видео карта с 4 гб ддр 5 памет. Този компютър струва 3000 лева, но го ударих в акция на една популярна онлайн верига и стана мой за 1899 лева. На мен ми е добре с едж-а и този лаптоп. Ноут 8 в случая ми е излишен. За феновере на Самсунг и Ноут серията, които идват от телефони като Ноут 4/S5-6 или по-стари - този Ноут би бил чудесен избор, стига да имате 2к лева, които да лупнете на масата (или 1500 със средно висок тарифен план). Аз съм убеден, че този телефон ще е чудесен и ще се купува доста (стига да не гърми пак), но за мен като собственик на 7 Едж, този ъпгрейд е ненужен и по-скоро ще сменя телефона си като излезе Note 9/S10.

Siemens M55 > Sony Ericsson K750i > Sony Ericsson K800i > Sony Ericsson C905 > Sony Ericsson Xperia X10i > Samsung Galaxy SIII Sapphire black > Samsung Galaxy SIII Neo Metalic Blue > Samsung Galaxy SVII Edge Black Onyx > Samsung Galaxy S9+ Midnight black > Samsung Galaxy Note 20 Ultra Mystic Black with android 12 and ONE UI 4.1 > Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black with android 12 and ONE UI 4.1
Цитирай

В теленор Note 8 (с който и да е план) е с 9лв./месец по-скъп от S8+. Заради двойната камера, 6 GB ram и s pen и най-вече по-удобния захват Note 8 си заслужава всяка стотинка отгоре.
Цитирай

$1499 свободна цена в Австралия.
Аз ще го взема с договор. Тъкмо изтича на 1 Септември Smile
Телефона е хубав. Много исках Note7 ама той се изложи. Та сега тоз.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

Не забравяйте да си направите застраховка още същия ден на купуването, има си едни срокове различни при застрахователите, понякога може и от мястото , от което си купувате (Handy Guard напр. - до седмица от покупката).

Ако това нещо го изльопате на земята ще имате 3 недели да изброявате майки и лели по всички роднински линии.
Цитирай

Скъп или евтин,всеки си прави сметка.За първите 12ч след пускането на предварителните поръчки при оранжевите има 48 направени поръчки.Аз като фен на NOTE серията много му се кефя,но.....грехота е толкова пари за телефон,редовно виждам на улицата едно рено меган за 1300лв за още 600лв ще го стегнеш и ще стане кукла.Но както казах,всеки си прави сметките.

 GALAXY NOTE 9 / GALAXY S 22 ULTRA
Цитирай

Много сме бедни и с малки доходи за това правим такива сметки. Примера с Реното е показателен, но с ръка на сърце може ли кола струваща 1300 да е кола? Болно е 85 % автомобилите в България да се взимат на по 10 г. и навъртени куп километри и същевременно да ги считаме за сравнително нови. Еми писва на човек тази втора употреба. В този ред на мисли човек ако може малко да се поузори и ако желае този телефон, защо пък да не даде тези пари и най-накрая да има нещо стойностно на разположение. Един живот имаме хора!
Цитирай

Колега престани да пишеш откровенни глупости .. не всичко в тоя живот е лъскави коли и телефончета. Пълен абсурд е идеята, че 2000лв при нас за телефон били много щото видиш ли сме били много бедни, а в чужбина тея 1000евро били като жълти стотинки .. кажи ми честно би ли дал 2000лв за телефон, който да ползваш за мутитаскинг на 6.3" дисплей ??? или пък да правиш снимки и да имаш "огромните" 2х zoom ??? или пък да работиш нещо на супер мощния хардуер ? Това е пълен абсурд, днешно време тея телефони в 99,99% от случайте се взимат с цел да покажеш на всички колко си велик и какъв скъп, лъскав и красив телефон си си взел или да си начешеш крастата, друга основателна причина ще се радвам някой да сподели Smile
Познавам и работя с много хора с възможности и да ти кажа ако не са с Айфон то са с някой Хуайвей за 4-500лв макс, никой който си цени парите няма да хвърли 2к за телефон ама никой , дори да има милиони сметката си, защото това е една абсурдна инвестиция за мислещите трезво.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)