Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с преместване на приложения в SD card - Android 7.0
#1

Здравейте, от вчера съм с Honor 8 Lite. Имам проблем с местенето на приложения в SD картата,  които даже не са фабрични.  Активирах опции на програмиста,  намирам си графата - Принуд.разреш. на прилож. на външ.памет, но когато натисна включване и не става нищо.... Остава си изключена тази опция за преместването,  докато другите опции на програмиста под и над опцията на преместването ми позволява да ги включвам и изключвам.  Sd картата е 32 gb телефона я разпознава , виждам си всичката информация , която е върху нея и я използвам с телефона. КЪДЕ МОЖЕ ДА Е ПРОБЛЕМА ?
   
 

 
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Проблема е в ROM-а, който ползваш, ако е stock ROM е напълно нормално да нямаш такава опция (имам предвид да е активна).
При custom ROM със сигурност ще я имаш.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Мисля, че съм със stock ROM, защото си е фабрично, би ли ми разяснил със custom ROM-а как стават нещата? Трябва да го изтегля от някъде ли? А след това?
Цитирай
#4

При custom ROM-овете ще го можеш по подразбиране без да включваш опции на програмиста. Самият custom ROM е твой избор - кой добър, кой лош ти си преценяваш, но за да сложиш custom ROM трябва да ти е root-нат телефона, да си сменил recovery-то и чак тогава ти трябва custom ROM.
Ако не ме разбираш за какво говоря ... по-добре не се занимавай, че ще омажеш нещо.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#5

Разбирам те какво ми обясняваш, бих се проблал, но като никога не съм го правил , по-добре да не опитвам. Намерих опция главното хранилище да е sd картата и засега го оставям така. Последно си мисля, възможно ли е да не ми е активен бутона в опции за програмиста, понеже като сложих първоначално sd картата написа, че за добрата работа на телефона трябвало дс сложс версия 10 или по-висока? Т. Е. ако взема нова карта дали ще бъде активно или да не си давам парите на вятъра?
Цитирай
#6

Каквато и карта да сложиш,все тая - без ровене в Андро няма да стане (рут,преименуване на партишани,смяна на пътища в паметта и т.н.) Най-вероятно до сега си бил с по-стара версия на на Андро,с колко беше-4.3/4.4 ?Там всичко беше по-друг начин-цъкаш на копчето и си готов! От 5.0 нагоре,всичко се промени-програмистите решиха,че СД картата е необходима само за хранилище на данни.Попадал съм на машинки,които със стоковия ром си поддържат свободно инстал на картата и са на 5.0 и нагоре(асус зенфон),но са рядкост!Накратко-който иска по-голяма памет,си отваря очите при покупка на апарата!
Цитирай
#7

Благодаря за отговоритеотговорите, в нета успях да намеря това , дано да е така. Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)