Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Слухове и очаквани спецификации за Google Pixel 3 / Pixel 3a
#1

[Изображение: 689d2e222eb2989a4838dc348adc8ce9.jpg]


Двугодишния договор между HTC и Google за производството на Pixel изтича в края на 2017г,което означава,че тайванската компания ще оваканти мястото за производител на третата генерация телефони на Google.

Според новина,разпространена от Commercial Times,в наддаването за Pixel 3(освен HTC) са се включили още LG,TCL и Coolpad.

От четирите компании с най-големи шансове разбира се е LG,по обясними причини.

Според изданието,HTC са шипнали 2.1млн броя PIxel и Pixel XL,но това явно се оказва крайно недостатъчно,а изгледи ситуацията да се промени в положителна посока за сега няма.

http://www.digitimes.com/news/a20170329PB200.html









Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Логично развитие. Трябва им компания, способна да произведе повече от HTC. Мисля, че ще има и други кандидати за Pixel 3.
Цитирай
#3

Защо ли ми се струва че "Nokia" също ще се включи в битката?

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#4

Едва ли ще се включи Nokia. Нямат голям производствен капацитет в момента. Или поне не подсказват за такъв.
Цитирай
#5

Какъвто е на Фокскон, такъв е и на Нокиа.
Какво значи няма капацитет? Малко са заводи в Китай. И аз имам капацитет да произвеждам, въпросът е дали ще ми го възложат и при какви условия

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#6

Харесва ми обаче оптимизма на Coolpad Big Grin

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#7

(2017-03-31, 07:31:08)jorrddan написа:  Какъвто е на Фокскон, такъв е и на Нокиа.
Какво значи няма капацитет? Малко са заводи в Китай. И аз имам капацитет да произвеждам, въпросът е дали ще ми го възложат и при какви условия

Изпратено с пощенски гълъб

Трябва им компания, способна да произведе повече. Nokia/Foxconn не е голям фактор в момента, още прохожда. Може да има много заводи, но Google се интересува от конкретни брандове.
Цитирай
#8

Следващия месец би трябвало да бъде обявен и победителя в надпреварата...Smile



Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай
#9

Google ли се интересува или "конкретните брандове" се интересуват от Google? Надали Google щеше да се "чуди" кого да им е партньор и надали щеше да има "битка" за мястото при чичко Гугъл.
А защо Nokia/Foxconn да не получи шанса (примерно), какво като прохожда? Nokia/Foxconn тепърва започват с тазгодишните анонси.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#10

Въпрос на договорка с Гугъл. До сега, най - много нексуси са правили LG. Точно техните бяха с по - ниската цена.
Nokia не е фактор в момента и не са доказани, като производител на Андроид смартфони за да им се възложи проектирането и производството на Пиксел.
За тези, които не знаят, Фокскон не е Нокиа. Това е фирмата, в чиито заводи се произвеждат голяма част от устройствата на всички марки, в това число и на Епъл.

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#11

Foxconn не е Nokia, а фирмата, която произвежда и разработва телефоните под бранда ''Nokia''. HMD, от своя страна, е компанията, която е инвестирала в бизнеса със смартфони, използвайки името ''Nokia''. Тя се занимава и с продажбите. А от финландската Nokia са името, патентите и надзора. Нека като обясняваме да сме точни. Offtopic
Цитирай
#12

Жалко, че от Гугъл не продължиха и с пускането на по-бюджетни телефони като от серията Nexus. Сега трябва да броим по 2000 лв. за Pixel...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Цитирай
#13

Точно така освен че са по 2000лв. нямат и слот за Micro SD карта. Затова ще се гледат други модели за купуване.
А по темата за Pixel 3 според мен ще я спечели LG или HTC. Но ще се разбере към края на годината.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай
#14

Защо ли продадоха Моторола..? Имаха затворен кръг.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#15

Те Моторола я купиха на първо място заради броя патенти, които притежаваха когато Апфел съдиха наляво и надясно заради глупости.

Аз лично искам да видя Пиксел от Сони. Ако си намалят безелите (as if) би бил много добър телефон. Но двата основни проблема над които Гугъл трябва да поработят с бъдещите си пиксели са: безумно необоснованата цена която му искат, както и наличността. Да се продава в 5 страни офицално е безумие, като дори и в тях имат проблеми със складовата наличност.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#16

За патентите е ясно. Чудно ми е защо продават останалото, след като знаят, че ще им трябва хардуерен производител. Не ми се вярва този проект Пиксел да е бил от днес за утре. Имало е някакво планиране все пак. Ама всичко е възможно де. Странно е как оставят една линия и започват друга без нищо да се променя като стратегия. Дават на други производители да им правят телефоните. Ако беше нов бранд, който сами да си произвеждат - ОК
Може би единственото логично е, че сега го разработват сами, другите само го сглобяват. Преди май на производителите беше поверено всичко. Може би е това.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#17

Мойта логика е че, ако Гугъл не бяха продали моторола и те бяха продължили да правят нексусите и пикселите, то тогава Гуглето влизаха в пазара на хардуерните производители, което автоматично значи че влизат в пряка конкуренция със Сами, htc, LG и т.н. Предвид факта, че интернет гиганта основно печели от реклами и данни, да влезеш в пряка конкуренция с най-големите дистрибутори на андроид (която е голяма част от печалбата на гугъл) би било неразумен ход. За това и дават шанс на по-малките производители като htc да произвеждат пикселите.
Не твърдя, че съм дори remotely прав, но такава ми е логиката.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#18

И защо да не влезнат в пряка конкуренция ? А и какво общо има android-a от Google с този на....Sony примерно ?
Моята логика е,че е време Google да фрасне с бейзболна бухалка в лицето останалите,заради издевателствата,които вършат над android.....Дори и закъсняха според мен...Smile


Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
Цитирай
#19

Истината е някъде посредата. Но те си знаят най-добре.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#20

(2017-04-01, 14:15:53)tonkata07 написа:  И защо да не влезнат в пряка конкуренция ? А и какво общо има android-a от Google с този на....Sony примерно ?
Моята логика е,че е време Google да фрасне с бейзболна бухалка в лицето останалите,заради издевателствата,които вършат над android.....Дори и закъсняха според мен...Smile


Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

По софтуер визуално си приличат много тия бета версии (които доста често първо при Сони се пускат след телефоните на google), при които е пълен сток андроида.
Визуално - рамките отгоре и отдолу са еднакво големи  Big Grin
Цена - все скъпи..

Не, че нещо, но всеки си има предпочитания как да изглежда визуално. Затова ти няма да си вземеш примерно телефон с китайски произход само заради липса на home menu, други икони и т.н.. Мисля, че е пределно ясно защо се прави това - всяка марка си се отличава със своя UI и не е нужно всички да почитат в култ Google и да бъде 1 към 1..
Тая бяла лентичка на началния екран не ти ли бие на Айфонската лента? SmileДемек айфон да вземе да фрасне Гугъл, че са си сложили бяла лента и то в андроид (боже, какво чудо Big Grin)
Извинявам се, ако е оф топик.. Не мисля да отговарям, ако ми отговори автора на темата, защото последната ще се задръсти. На лично може и да си попишем, ако сметне Smile
Цитирай
#21

(2017-04-01, 14:15:53)tonkata07 написа:  И защо да не влезнат в пряка конкуренция ? А и какво общо има android-a от Google с този на....Sony примерно ?
Моята логика е,че е време Google да фрасне с бейзболна бухалка в лицето останалите,заради издевателствата,които вършат над android.....Дори и закъсняха според мен...Smile


Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Много ми харесват вижданията ти ала "кон с капаци" (: 
Защото ако "фраснат с бейзболна бухалка" останалите производители на андроид (като примерно Samsung, които са BY FAR най-големите в бранша) те ще се оттеглят към собствените си операционни системи - Тизен. Тогава Google ще загубят толкова много (а също и корейците), колкото няма да могат да наваксат ако ще и пиксел с холограмен дисплей да пуснат. Това е първия случай.
Ти сега ще ми кажеш, да ама htc и Sony нямат собствени операционни системи. Правилно, нямат. Те просто ще излязат от пазара. Те и без това htc в момента се крепят на юнашко довере, а като Google им стане пряк конкурент, с техните значително по-големи възможности за реклама и маркетинг - замина коньо у реката за тайванците.
И как какво общо има андроида на Google с този на Sony???? Имат ВСИЧКО общо. Това че Sony са плякнали грозния си UI върху Andro, не променя факта че под капака е андроида на Google. Интернет гиганта печели ужасно много от всеки продаден андроид телефон - реклами, лични данни и т.н. Крайно нерентабилно и глупаво би било да си отрежеш сам партньорите при положение, че ти самия не можеш да пуснеш един читав телефон на повече от 5 пазара (:

А относо тези "издевателсва" които OEM-ите вършат над андроид... да си се замислял, че на хората може би им харесват? Да си се замислял, че голяма част от потребителите на Samsung си купуват техните телефони именно заради софтуерните разлики спрямо конкурентите? Или пък това, че чистия андроид щеше да е години назад от към развитие и функции ако не бяха OEM-ите с техните скинове и custom ромовете (само погледни Android O и неговата бяла тема... да ти прилича на скина на един твой омразен производител)? Не знам дали помниш какво беше чистия андроид до преди 2 години, но аз помня. Да работеше добре, но беше една голяма пръчка от към функции. Та той дори нямаше quick settings в notification бара до скоро. Ама защо да мислиш такива неща, нали важното е да има безпочвена храна - другото нема значение (:

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#22

Ами пак според мен,всяко нещо си има граници....Покажи ми работещ телефон след ъпдейт от една версия към друга...Smile
Нека си модват стоковия андроид,но да го правят до степен в,която ще могат и лесно и бързо и безпроблемно да си up-нат телефоните...И не е проблема в това да си продават новия модел:справка-Galaxy S8,който излиза със 7.0....Със същтата версия е и S7,че и S6.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай
#23

(2017-04-01, 14:15:53)tonkata07 написа:  И защо да не влезнат в пряка конкуренция ? А и какво общо има android-a от Google с този на....Sony примерно ?
Моята логика е,че е време Google да фрасне с бейзболна бухалка в лицето останалите,заради издевателствата,които вършат над android.....Дори и закъсняха според мен...Smile


Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Google не могат да фраснат никой с нищо относно Android, Open source проект е. Според правилата всеки може да го ползва и модифицира както намери за добре. Тънкият момент са услугите, и за това Google не искат да са конкуренция на ОЕМ производителите, за да не се принудят другите компании да правят алтернативни магазини за приложения и т.н.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#24

(2017-04-01, 15:04:26)tonkata07 написа:  Покажи ми работещ телефон след ъпдейт от една версия към друга...Smile
Нека си модват стоковия андроид,но да го правят до степен в,която ще могат и лесно и бързо и безпроблемно да си up-нат телефоните...И не е проблема в това да си продават новия модел:справка-Galaxy S8,който излиза със 7.0....Със същтата версия е и S7,че и S6.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Това първото грам не го разбрах - S7 работи по-добре на нугата отколкото на ММ. Значително по-плавен и добре държащ се. 
Да, съгласен съм - фрагментацията е огромен проблем, за който Google не си мърда пръста нищо да направи. Този спор сме го водили вече.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#25

(2017-04-01, 15:04:26)tonkata07 написа:  Покажи ми работещ телефон след ъпдейт от една версия към друга...Smile

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Тонка, това вече е прекалено несериозно. По-трудно е да ти се покаже телефон, който не работи по-добре след ъпдейт към по-нова версия. Всеки модел, за който се сещам, с Андроид 4.4, актуализиран до 5, работи по-добре, от 5 към 6- още повече, същото важи и към днешна дата със седмицата...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)