Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dual Sim or not
#1

Колеги, запътил със се да купувам S7 обикновенния и моля за информация бройките предлагани от Мтел дали са DUAL SIM и има ли вероятност да се приспособят към 2 карти със смяна на държача или самата платка на телефона е различна
Цитирай
Аксесоари
#2

Доколкото съм запознат операторите предлагат само едносимови. Firmware-а за S7 Edge е същият като за S7 Edge Dual Sim, оттам насетне нямам представа дали в хардуерно отношение има разлика.

Samsung Galaxy S10+ Prism Green
Цитирай
#3

(2017-04-05, 01:35:34)histar написа:  Колеги, запътил със се да купувам S7 обикновенния и моля за информация бройките предлагани от Мтел дали са DUAL SIM и има ли вероятност да се приспособят към 2 карти със смяна на държача или самата платка на телефона е различна

Не може да се преправи! Хардуера е еднакъв и ромовете за едносимов и дуал сим са еднакви.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#4

Аз съм а двусимов колега мога да ти кажа че разлика а обикновения няма, супер удобно е вместо да носиш два телефона, има вариант ако не ти трябва втора карта да си сложиш карта памет, а пък в Интернет има доста клипове как да си направиш телефона да работи с две сим карти плюс карта памет, не съм го пробвал понеже не ми е било необходимо засега

Phone : Xiaomi Mi 9T Pro 128GB Red Flame
Цитирай
#5

На двусимовия трябва да пише DUAL отзад, ако не пише не става, така мисля.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#6

Здравейте. Операторите предлагат този модел само едносимов. Хардуерно не е едно също. От опит основната платка за едносимовия е различна от двусимовия. За нещастие ако намерите двусимов той няма да е за европейския пазар и няма да се покрива гаранционно. Другия недостатък, за да работят две сим карти трябва да няма сложена микро СД карта, защото втората сим карта се слага на нейно място. Накратко имате два варианта или го позлвате с една сим карта и микро СД или само две сим карти. Поздрави.
Цитирай
#7

Това последното мнение от колега просто без коментар !!! Е добре де малък....

1. Имам S7 Edge Duos 24 месеца гаранционен закупен от България колега, не само операторите продават телефони не знам дали си наясно с това но има една камара магазини за телефони и Интернет предлагащи това все пак живеем в 21 век. 
2. Има си вариант да се ползват 2 сим карти и карта памет по едно и също време както казах в същото това място Интернет има доста клипове качени как става това, Аз лично не съм го пробвал защото ме ми е трябвало 32Гб са достатъчни но не е нищо сложно и всеки с малко сръчност в ръцете си би го направил без проблем

Phone : Xiaomi Mi 9T Pro 128GB Red Flame
Цитирай
#8

Ама значи  големите Самсунг,флагмани и не знам какво...
Правилно ли разбирам или греша?Значи купувам си двусимов телефон за хиляда и кусур лева за да го ползвам с две сим карти .Но също така искам да ползвам и карта памет,независимо от това че има голяма вътрешна памет.Но тук идва момента да избирам дали да го ползвам с две сим карти и без карта памет или с една сим и карта памет.А пък ако искам да ползвам всичко трябва да гледам клипове за да правя някакви кръпки за да стане.Еми аз мисля,че всички сме достатъчно грамотни да си отворим слотовете и да сложим кое където трябва без да гледаме клипове и да се чудим дали ще стане.Не мисля ,че при такива цени на една слушалка трябва да се правят компромиси от страна на нас потребителите.Направо се учудих на прехваените S7.
Извинявам се за офтопика но това направо ми бръкна в здравето Big Grin
Цитирай
#9

Колега, това е право на избор - или избираш карта памет или втора сим карта. Имаш избор все пак. Ако искаш всичко, гледаш клиповете и се опитваш да направиш това https://www.youtube.com/watch?v=DC_r265VSGs
По отношение на гаранцията мисля, че колегата има предвид официална гаранция от Самсунг. Аз също съм с двусимов и се наложи подмяна на дисплея. От магазина, от който го взех, изпратиха телефона за гаранционен ремонт в КиК. Смениха ми дисплея и си взех устройството директно от тях, с цел спестяване на време за транспорт от една точка на Сф до друга.

Samsung Galaxy S10+ Prism Green
Цитирай
#10

Аз съм с двусимов, който е варианта за Хонг Конг-ския пазар. Запитал съм Самсунг България относно гаранцията и отговора им беше че телефона позлва официална гаранционна поддръжка от Самсунг, независимо от кой пазар е купен.

Отделно от това, мога да кажа че направо се родих с това че взех такъв телефона. За марката и модела всеки си преценява, така че тук няма да коментирам, но опцията да имат в един апарат 2 карти е ужасно добро удобство за хора за които това е необходмост. Единственият малък минус е може би факта че поради 2-т карти и съответно двата модема, батерията пада малко по-бързо от стандартният вариант, но пък С7 Едж като цяло има много голяма батерия, което донякъде компенсира.

Samsung Galaxy S7 Edge G9350
Цитирай
#11

Аз също съм със С7 Дуал, украйнски. Разкарах двата телефона стари и си освободих един джоб и се родих(особено за лятно време-супер). Отделно и на двете сим карти имам интернет, като свършат 15гб на единия прехвърлям на 12гб на другата карта-в смисъл не ровя на два телефона като свърши нета на единия. Абе всичко в едно, служебен и личен. А преди единия го мъкнех основно и за снимки. 
Недостатък-ако говоря на едната сим карта и ме търсят на другата-им дава че съм изключен. Ако ме търсят на сим картата на която и говоря в момента-няма проблем(чакащо).
Др. недостатък-За 4мес. от както го имам-3 пъти ми е губил обхват и на двете карти едновременно-и няма връзка с мен докато не рестартирам.  С нуга 7 не ми е правил още такъв проблем.
Цитирай
#12

Махни украинския софтуер и сложи BTU. Няма да имаш проблеми.

Samsung Galaxy S10+ Prism Green
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)