Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi RedMi4 /4X/ Pro - Откъде да си купим
#51

(2018-02-20, 11:15:13)Georgepetrov137 написа:  Ще купувам такова телефонче за сина и засега добрите оферти са Емаг и няколко интернет магазина. Дали рискувам ако купя от такъв магазин - чел съм са сменени батерии, лошо гаранционно обслужване, изпращане на телефон с друг цвят ако нямат наличен и т.н. Предполагам, че внасят по втория начин апарати от Китай и тук евентуално само сменят с глобален ром.
Точно така правели. Аз моя го купих от онлайн магазин, кутията беше отворена (бил е китайска версия и са му сложили глобална) но и така отворена успях на място да роверя ИМЕЙ-а и дали бачка. Бачкаше и го взех, за сега няма проблеми 4 месеца.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
Аксесоари
#52

Явно са те прекарали. Най-добре е да се купи от Китай.
Цитирай
#53

(2018-02-20, 17:20:19)anatol06 написа:  Явно са те прекарали. Най-добре е да се купи от Китай.
С кое по-точно са ме прекарали? Те самите са го купили от китай, докарали са си го в България и ми пристигна на следващия ден от поръчката.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#54

Да. И аз не смятам че е прекарване. Отварянето означава че е тестван поне.
Цитирай
#55

И аз мислех да си го взема от Китай, но като сложиш ДДС-то и става все едно си го взел от България.
Купих го от allgsm. Кутията беше фабрично запечатана. Всичко си беше както трябва. Поръчах в петък и в събота беше в офиса на куриера.
Все пак гледайте видео за unbox и вижте как трябва да е запечатан и какво има в кутията. Няма слушалки, което е тъпо, но все пак.
Цитирай
#56

(2018-02-20, 20:59:46)treeofforce написа:  И аз мислех да си го взема от Китай, но като сложиш ДДС-то и става все едно си го взел от България...
Не точно така, би могло да си спестиш до 100 лв. и без ДДС - при поръчка от правилен търговец.

 
Цитирай
#57

Аз говоря за 32/3 версията. Както и да го смяташ по-евтин от 110-120 долара не съм виждал. И да ти пише на пратката, че е 5 долара не минава или поне в 95% от случаите.
Цитирай
#58

пращаш го в англия и минава в 95% от случаите, като след това за 2лв си е при теб.
Цитирай
#59

Да и каква ти е крайната цена? За следващият път да знам.
Цитирай
#60

Ами точно в момента не са удачни такива покупки. Китайците вдигнаха цените заради празника.

но в момента имам в англия един 4х
Който общо е бил 110$
Ако всичко мине наред там (търговеца каза че ги декларира по 23$, а там минимума е 39 паунда за разлика от при нас - 30лв)
след една седмица ще тук за 2лв.
110$ бяха около 170 лева в деня на поръчката
Цитирай
#61

(2018-02-21, 08:18:03)suffer написа:  но в момента имам в англия един 4х
Който общо е бил 110$
Сега обаче уточни че става въпрос за 2гб рам за тея пари. Моя с 4гб го взех от тук за 380лв а от Китай с DHL излизаше 350-60лв и не видях смисъл да го чакам тогава. Тук в Бг по около 200лв и нагоре са версиите с 2гб.


Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#62

да, този е 2/16 - то мисля че беше ясно от цената,
това с дхл са ти 40лв поне отгоре и си струва ако бързаш и взимаш скъп телефон
Цитирай
#63

(2018-02-21, 08:18:03)suffer написа:  Ами точно в момента не са удачни такива покупки. Китайците вдигнаха цените заради празника.

но в момента имам в англия един 4х
Който общо е бил 110$
Ако всичко мине наред там (търговеца каза че ги декларира по 23$, а там минимума е 39 паунда за разлика от при нас - 30лв)
след една седмица ще тук за 2лв.
110$ бяха около 170 лева в деня на поръчката

Може ли повече инфо за минимума през УК? 
Искам да взема добавка, която е 24 долара, но през немция не пращат на този етап (там е 22Е и не дължиш 20%))... ( от Iherb . com ), а в УК чух, че е 15 паунда, а не 39?!

Иначе телефона тук е почти изчерпан в черно (3ГБ)... та - май и аз ще рискувам от Изтока. При оператор са ми скъпи.
Някакви препоръки? Или друг двусимов с по-добра камера и обвахт, за 200-300лв 5"?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#64

https://www.gov.uk/government/publicatio...post-users

"if you’re sent a gift with a value of £39 or less, which complies with the rules shown in paragraph 2.4, it will be free from Customs Duty and import VAT (gifts of alcohol, tobacco, perfumes and toilet waters are subject to the limits shown in paragraph 2.5, while gifts of perfumes and toilet waters are subject to the limits in paragraph 2.6)"
Цитирай
#65

А ако няма опция да се чекне като Подарък?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#66

молиш се или си приготвяш пари за Габиели или Габко, за да ти го освободят
Цитирай
#67

(2018-07-11, 10:11:19)suffer написа:  молиш се или си приготвяш пари за Габиели или Габко, за да ти го освободят

20% ли? 
Защото на нашата митница взимат 20% + 16,50лв за  митнически такси/а.

ПП: Но като взимам техника или аксесоари, ще го имам предвид. Ако взема 76 бр от един артикул, пак ли може да мине за подарък?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#68

Не съм сигурен колко % им е ДДС-то и дали има допълнителни такси.

Всеки си чете и преценява рисковете.

Казах само каквото знам: Там не е на 30лв ограничението, а на 39лири, което са около 51$
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • hakama
Цитирай
#69

Има ли шанс за черен или друг с Глобал Ром, по-тънкана?
Redmi 4x 3/32GB

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)