Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Праблем с ROOTна HTC Desire 500 1 sim
#1

Колеги някой знае ли защо cmd.exe не ми разчита андроида? Там трябва да се напише това - fastboot oem get_identifier_toke

Стига се до - C:\>Users\albena> и до там.....android изобщо го няма! Драйвърите са на лице....


https://androidp1.ru/razblokirovat-bootloader-htc/
Цитирай
Аксесоари
#2

Искаш да отключиш буутлоадера ли?
Като създадеш пряк път до cmd в папката със adb и fastboot , копираш пътя където се намират и после с десен бутон върху прекият пътна cmd натискаш "свойства>стартирай в"и там поставяш пътя до adb и fastboot драйверите.
След като стартираш телефона във fastboot режим трябва да изчакаш компютъра да инсталира драйверите.
Но за всеки случай да си сигурен виж в device manager какво показва когато свържеш телефона с USB-то и е във fastboot режим. И след това напиши adb fastboot devices и ако ти излезе серийният номер значи е свързано, а вече след това там пишеш каквото е нужно за марката да отключиш буутлоадера fastboot oem unlock x.x.x.x.. и т.н.
Цитирай
#3

(2017-04-11, 17:46:31)script kid написа:  Искаш да отключиш буутлоадера ли?
Като създаде пряк път до cmd в папката със adb и fastboot , копираш пътя където се намират и после с десен бутон върху прекият пътна cmd натискаш "свойства>стартирай в"и там поставяш пътя до adb и fastboot драйверите.
След като стартираш телефона във fastboot режим трябва да изчакаш компютъра да инсталира драйверите.
Но за всеки случай да си сигурен виж в device manager какво показва когато свържеш телефона с USB-то и е във fastboot режим. И след това напиши adb fastboot devices и ако ти излезе серийният номер значи е свързано, а вече след това там пишеш каквото е нужно за марката да отключиш буутлоадера ome unlock x.x.x.x..  и т.н.

Колега благодаря ти за изчерпателният отговор! Но трябва да се има предвид че аз съм начинаещ...Ако е възможно поясненията да бъдат със малко снимков материал може би?
Цитирай
#4

Ами в момента от компютъра не мога да пращам скрийншоти, така, че за по-бързо влез в папката на драйверите и натисни shift+десен бутон на мишката след това избери "отвори команден прозорец тук".
(open command window here).
Цитирай
#5

(2017-04-11, 18:18:24)script kid написа:  Ами в момента от компютъра не мога да пращам скрийншоти, така, че за по-бързо влез в папката на драйверите и натисни shift+десен бутон на мишката след това избери "отвори команден прозорец тук".
(open command window here).

Имаш предвид в С: диска на компа?
Цитирай
#6

[Изображение: image.png]
[Изображение: Screenshot_1.png]
Влизаш в папката където са adb.exe и fastboot.exe с десен бутон и пишеш cmd после свойства и кликваш на "стартирай в" и там поставяш пътя където са тези два файла, ето дал съм ти пример.
Цитирай
#7

(2017-04-11, 18:24:29)dozatora1 написа:  Имаш предвид в С: диска на компа?

Отворих и се показа това - C:\Windows\System 32\drivers>

и после кякво се прави?
Цитирай
#8

Не там. В папката където си изтеглил фастбуут и адб, не е задължително да са в ц, там са системните драйвери.

Може да ги дръпнеш от тука: https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347847458
И да ги разархивираш където ти е удобно, и отваряш команден прозорец както ти казах в папката където се намират файловете.
Цитирай
#9

(2017-04-11, 18:48:25)script kid написа:  Не там. В папката където си изтеглил фастбуут и адб, не е задължително да са в ц, там са системните драйвери.

Може да ги дръпнеш от тука: https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347847458
И да ги разархивираш където ти е удобно, и отваряш команден прозорец както ти казах в папката където се намират файловете.

Благодаря, и какво точно се пише в командният прозорец? При мен така излиза - c:\users\albena\Decstop\ADB_FASTBOOT

никъде нямам опция - стартирай.....
Цитирай
#10

То така трябва да е, това означава, че командният прозорец е отворен в директотията където са файловете и има достъп до тях.
Ами няма опция стартирай, тук се работи с команди и няма графичен интерфейс.
Сега като въвеждаш команди пишеш adb *** и съответно командата ще активира adb.exe (android debugging bridge)а когато си стартирал във фастбуут мод пишеш fastboot ** и т.н..
Рууткитите ползват adb така, че ще трябва да включиш usb debugging от настройките за разработчици когато стигнеш до стъпките с руутването.

Виж в 4pda или XDA какъв е кода за отключване на твоят модел HTC, ако я няма тази информация в официалният сайт, за това първо можеш да провериш в сайта на HTC. Иначе за да поставиш телефона в фастбуут режим обикновенно когато го изключиш задържаш бутона за увеличаване на звука и бутона за включване, ако има LED светлинки по панела на телефона трябва да светнат а ако не, може да провериш с командата fastboot devices(и за да има достъп командният прозорец до файловете, трябва да е в правилната директория, както е на скрийншота по-горе.)
И ако телефона е стартирал във фастбуут режим и компютъра го е разпознал тогава може да продължиш напред с отключването на буутлоадера.
fastboot oem unlock 0x********** и тук ти трябва кода с който ще отключиш буутлоадера за твоят модел. Но погледни за всеки случай в XDA да видиш точните инструкции, ако не разбираш нещо как е пиши.
Ти се опитваш да го руутнеш ама ще ти е малко трудно ако телефона е с lolipop 5.1 защото там има промени по системата и повечето рууткити не се справят, но погледни как стоят нещата. Все пак трябва да има начин, пък ако не стане или оплескаш нещо, винаги може да флашнеш един къстъм ром по твой вкус.
Цитирай
#11

Колега сега ще обясня какво се получава.

(2017-04-11, 21:51:16)script kid написа:  То така трябва да е, това означава, че командният прозорец е отворен в директотията където са файловете и има достъп до тях.
Ами няма опция стартирай, тук се работи с команди и няма графичен интерфейс.
Сега като въвеждаш команди пишеш adb *** и съответно командата  ще активира adb.exe (android debugging bridge)а когато си стартирал във фастбуут мод пишеш fastboot ** и т.н..
Рууткитите ползват adb така, че ще трябва да включиш usb debugging от настройките за разработчици когато стигнеш до стъпките с руутването.

Виж в 4pda или XDA какъв е кода за отключване на твоят модел HTC, ако я няма тази информация в официалният сайт, за това първо можеш да провериш в сайта на HTC. Иначе за да поставиш телефона в фастбуут режим обикновенно когато го изключиш задържаш бутона за увеличаване на звука и бутона за включване, ако има LED светлинки по панела на телефона трябва да светнат а ако не, може да провериш с командата fastboot devices(и за да има достъп командният прозорец до файловете, трябва да е в правилната директория, както е на скрийншота по-горе.)
И ако телефона е стартирал във фастбуут режим и компютъра го е разпознал тогава може да продължиш напред с отключването на буутлоадера.
fastboot oem unlock 0x********** и тук ти трябва кода с който ще отключиш буутлоадера за твоят модел. Но погледни за всеки случай в XDA да видиш точните инструкции, ако не разбираш нещо как е пиши.
Ти се опитваш да го руутнеш ама ще ти е малко трудно ако телефона е с lolipop 5.1 защото там има промени по системата и повечето рууткити не се справят, но погледни как стоят нещата. Все пак трябва да има начин, пък ако не стане или оплескаш нещо, винаги може да флашнеш един къстъм ром по твой вкус.

http://prikachi.com/images.php?images/219/9094219H.jpg



Моята папка се намира в Computer\Local Disk©\adb...............вътре в папката има други папки - app,bootzip,fod,img,odex,progbin,pull,push,usb_driver..........


http://prikachi.com/images.php?images/225/9094225a.jpg


Ти ми прати линк със други драйвъри те защо са ми нужни? Получава се така че ще ги имам на две места едновременно!?
Звачи отварям папката adb и вътре в нея натиснах Shift и десен бутон на мишката и отворих нов команден прозорец в който пишеше - C:\adb>
аз добавих още едно adb>fastboot

и излезна това което е на снимката!

Моля те кажи ми, напиши ми какво точно се пише в този команден прозорец! Моите ли да ползвам които си ги имам в С диска или трябва да използвам твоите които са на произволно място....Но мисля че не бива да има на две места? Все пак моите програмата сама си ги е направила като съм я инсталирал....

До колкото разбирам cmd разчита че има инсталирана такава програма.....идеята е че от там на сетне не разбирам именно какво трябва да се прави? Телефона знам как да му покажа менюто, вчера го правих.....Най горе в розаво ми пише -<<< Locked>>>

Имам регистрация в сайта на HTC, Там се иска да се прати едно файлче през форма My Device Identifier Token - което се копира именно от cmd - to........Пращат ти на пощата bin отключващ файл......Това разбрах.....

Само с този bin файл ли отключва Bootloader или има и друг начин?

Ето точно това не ми се получава! - http://prikachi.com/images.php?images/253/9094253r.jpg

На телефона ми се вижда ето това - http://prikachi.com/images.php?images/323/9094323V.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/378/9094378u.jpg

Колега ако ще ми помагаш моля те стъпка по стъпка точно какво се прави и пише! Благодаря!
Цитирай
#12

Ами добре щом ги имаш, просто изтрий папката която ти пратих. Не пречи да ги имаш на две места, пречи ако едновременно ги стартираш.
И гледам си написал само fastboot, а когато стартираш телефона в този режим трябва за да провериш трябва да напишеш fastboot devices. 
За да провериш дали adb драйверите са инсталирани, отиваш в настройките, скролваш до най-долната опция където пише " за телефона или about phone" и там отиваш също най-долу и тапваш няколко пъти върху надписа "версия на компилацията или съответно ако ти е на английски compile version" това ти е точната версия на ром-а/системният фърмуер.
Сега след като си направил това и ти излезе надпис "вече сте разработчик" или нещо подобно, връщаш се назад и ще има още едно меню в настройките "опции на разработчика"
цъкаш там и намираш къде пише "Откриване на USB грешки или USB debugging" включваш тази опция. 
След това свързваш телефона с компютъра и в контролния панел отиваш и цъкаш на "диспечер на устройства/devide manager" и търсиш дали е разпознато устройството, трябва да изглежда така само, че с модела на твоят телефон.
[Изображение: image.png]

Като свържеш USB кабела трябва да ти излезе запитване на телефона "отпечатък на RSA ключа на този компютър е :ххх:ххх.. и ще има някакви цифри и буки сложи тикче за да позволява връзката винаги с този компютър и натисни "ОК".
Сега ако всичко е наред отваряш командният прозорец в която и да е папка със adb и fastboot, стига двата файла да са там ще работи. След това пишеш adb devices и трябва да ти излезе нещо подобно. 
[Изображение: image.png]
Това е за да сме сигурни, че по-нататък няма да има проблеми с това.
Сега да продължим със стартирането на телефона във фастбуут режим а след това отключването на буутлоадера.

Сега за да стартираш телефона във фастбуут режим първо го изключи след това задръж бутона за намаляване на звука и бутона за включване, и трябва да ти излезе запитване дали искаш да стартираш във фастбуут режим, движиш със бутоните за звука и избираш със бутона за вкл. и изкл.
След като е стартиран в този режим компютъра трябва да инсталира драйвер, ако вече не е инсталиран такъв. И за да видиш дали всичко е наред отиваш в диспечера на устройства и преглеждаш ако някъде пише My HTC, след което пак в командният прозорец който е отворен  в директорията с файловете пишеш fastboot devices, трябва да ти изпише нещо подобно.
[Изображение: image.png]
И ако всичко е наред продължаваме напред. 

Сега пишеш: fastboot oem get_identifier_token и натискаш "Enter".
За да копираш текста правиш следното: 
[Изображение: image.png]
[Изображение: image.png]
Логваш се в сайта на HTC: http://www.htcdev.com/bootloader/
Избираш "All Other Supported Models" (защото като гледам твоят телефон го няма там, може би защото е по-стар модел.)
Сега постави кода който копира по-рано в полето където ти иска идентификационният токен.
Сега чакаш мейл със прикачен файл към него с името "Unlock_code.bin" когато го сваляш е важно да го запазиш във същата папка къде са ти adb.exe и fastboot.exe за да може cmd да има достъп до файла и fastboot.exe да отключи буутлоадера със даденият код.
След това отваряш cmd отново и пишеш: fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin
След това телефона ще покаже, че са направени промени и за да потвърдиш навигирай с бутоните за звукиа след това натисни бутона за вкл. и изкл.
Сега BOOTloader-а е отключен, но телефона не е root-нат само може да се стартират и други процеси при включване на телефона освен системните.
Може да флашнеш рековъри след това ако искаш може да сложиш някакъв къстъм ром(който не е официалният от HTC. На кратно нова не-официална система.) 
А ако искаш да си руутнеш телефона, но да си останеш със тази система първо трябва да инсталираш рековъри  изображение посредством с което ще флашнеш приложението което ще контролира руут достъпа на приложение до системата на телефона. 
Беше странно за мен, че тук не трябва да се използва рууткит а е нужно само флашване на един архив.
Сега за да инсталираме къстъм рековъри, няма да е сток рековъри защото вече отключихме буутлоадера.
Сваляш CWM Recovery местиш го в папката където са adb.exe, fastboot.exe след това преименуваш архива на recovery.img.
Стартираш телефона във фастбуут режим, по същият начин както съм написал по-горе. След това влизаш в cmd и пишеш fastboot Flash Recovery recovery.img и натискаш "Enter". 
След като процеса е приключил и телефона се е включил за да провериш дали рековърито е правилно флашнато пишеш в командният прозорец: adb reboot recovery, и телефона трябва да се рестартира в рековъри режим.

Сега за да го root-неш телефона свали това: SuperSU 
Без да го разархивирваш го местиш в SD картата на телефона.
Рестартирваш го в рековъри режим или със командата по горе чрез cmd или след като си изключил телефона задържаш бутона за увеличаване на звука и след това бутона за вкл. и изкл.

След като си в рековъри менюто навигирай чрез бутоните за звука а за да избереш дадена опция натискаш бутона за вкл. изкл.
Намираш този файл който по-рано свали и премести на картата с памет, след това го флашваш като натиснеш върху него с бутона за вкл. и изкл.
Сега просто рестартирай телефона от рековъри менюто.
Цитирай
#13

Колега успях! Хиляди благодарности!!! Телефона е - <<<<UNLOCKED>>>>

Кажи ми моля те сега какво да правя? Smile
Цитирай
#14

Ъпдейтнах темата и написах как да инсталираш рековъри, след малко ще допиша и как ще го root-неш.!
_________________________________________________________________________________________
Готово! Ако има някакъв проблем пиши.
Цитирай
#15

(2017-04-12, 14:22:49)script kid написа:  Ъпдейтнах темата и написах как да инсталираш рековъри, след малко ще допиша и как ще го root-неш.!
_________________________________________________________________________________________
Готово! Ако има някакъв проблем пиши.

Много съм ти задължен колега! Дано нещо не оплескамSmile

Ето как изглежда при мен след като натисна RECOVERY прочита за миг CD Card оцветено в зелено и после излиза това - http://prikachi.com/images.php?images/642/9094642C.jpg


Влизам в CMD в папката с рекавърито - http://prikachi.com/images.php?images/643/9094643k.jpg и пиша това което си ми написал - adb reboot recovery

излиза ето това

C:\adb>adb reboot recovery
adb server version (31) doesn't match this client (35); killing...
* daemon started successfully *
error: no devices/emulators found

Според мен дава някаква грешка .......FASTBOOT USB е в червено....може би нещо не разчита?

C:\adb>
Процесът приключи с Рекавърито горе на телефона изписва процеса с малки розови букви. Изписва следното - ENTERING RECOVERY след което телефонът се рестартира !

В менюто RECOVERY свети в зелено! Но няма нищо друго.....Всяко от менютата се активира със бутонът вкл. изкл? От горе на телефона? Иначе със бутоните за увеличаване и намаляване на звука се местя по менютата само...

Сега забелязвам че когато съм във ADB RUN и премина към FASTBOOT и после към RECOVERT се отваря папката в която съм сложил zip архива recovery.img......въпросът е че този архив иска запис на ДИСК!!!? - DVD R 1? - трябва ли да се записва на такъв диск?..... това не съм направил!!!......също така архивът е сложен във - adb,img,recovery.....Възможно ли е именно заради това нещо да не се е получило със инсталирането!?


Сложих и Super Su l CD Card на телефона но нещо не се получава....Като отида на Recovery Натискам? Бутона за влючване? Тела се рестартира без нищо друго! Няма никакви папки за да открия зипа на Super Su

Мисля че дава грешка в CD Card - http://prikachi.com/images.php?images/684/9094684Y.jpg


Не знам......дали е от това то горе в дясно пише - S - ON.......до колкото схванах трябва да е Е - S -OFF
Цитирай
#16

Ами не този .img файл се се флашва от рековърито.
И за да влезеш в рековъри ако правилно си го инсталирал трябва да напишеш adb reboot recovery.
Цитирай
#17

А кой файл се флашва? Не е ли този който се преименува? Моля те малко по конкретно!

Ето какво си ми написал:

А ако искаш да си руутнеш телефона, но да си останеш със тази система първо трябва да инсталираш рековъри изображение посредством с което ще флашнеш приложението което ще контролира руут достъпа на приложение до системата на телефона.


Това изображение не е ли преименуваното CWM Recovery? - recovery.omg?

Как се инсталира правилно това изображение?.....Може би аз греша някъде но ми се стори че иска да се записва на DVD ??
Цитирай
#18

Пиши fastboot вместо adb преди командите
Цитирай
#19

(2017-04-13, 20:13:00)MOHTbOPA написа:  Пиши fastboot вместо adb преди командите

Благодаря за помощта!   Успях да  флашна и SR3-SuperSU-v2.79-SR3-20170114223742   Не знам дали е последна версия и това дали има значение? Това означава ли че телефонът ми вече е ROOT?   Дайте малко инфо от къде и как се качват CUSTOM ROM?

Изобщо човек как може да се ориентира какво да си избере? И как се инсталира и съответно деинсталира този ROM ако не ти допадне?
Цитирай
#20

Руут не беше нужен щом си искал да инсталираш къстъм ром, беше нужно само да се отключи буутлоадера за да се флашне рековъри за да може д стартира като системен процес и след това се трие системата с помощтта на рековърито за да може правилно да флашнеш новият къстъм ром който е в .zip файл.
Относно за избора на къстъм ром може да се насочиш към RessurectionRemix, CyanogenMode(макар, че вече CM го спряха и вече е LineageOS) защото са пуснали ромове за голяма аудиория на различни марки. Те не са единствени разбира се.
Но за да си сигурен кое ще е най-доброто решение за твоя модел прочети в XDA като напишеш марката модела и custom rom.
Цитирай
#21

(2017-04-13, 21:18:35)script kid написа:  Руут не беше нужен щом си искал да инсталираш къстъм ром, беше нужно само да се отключи буутлоадера за да се флашне рековъри за да може д стартира като системен процес и след това се трие системата с помощтта на рековърито за да може правилно да флашнеш новият къстъм ром който е в .zip файл.
Относно за избора на къстъм ром може да се насочиш към RessurectionRemix, CyanogenMode(макар, че вече CM го спряха и вече е LineageOS) защото са пуснали ромове за голяма аудиория на различни марки. Те не са единствени разбира се.
Но за да си сигурен кое ще е най-доброто решение за твоя модел прочети в XDA  като напишеш марката модела и custom rom.

Така или иначе телефонът ми е рутнат вече и все още не разбирам напълно преимуществата от това защото не съм навлязъл в детайли. Но въпросът ми беше има ли начин да си върна оригиналният РОМ ако не ми хареса някой или нещо се оплеска?
Цитирай
#22

има програми които работят само на рутнати телефони, ти пак може да си имаш стоков ром и рут, ама при всеки ъпдейт ще ти се губи рута.... иначе напиши в нета що е туй рут и за какво е и ще разбереш

Sent from my Redmi+4 using Tapatalk
Цитирай
#23

Някой знае ли дали мога да намеря Supersu Pro cracked apk. zip защото тази няма опция за деинсталиране на системни приложения. Ако има такава пак ли трябва да я флашна? В момента съм със стандартното Supersu, заредих Root деинсталатор на който дадох права от Supersu. Показва че деинсталира но в същност нищо не прави. Телефона е рутнат със сигурност!
Цитирай
#24

Съветвам те да вземеш да почетеш малко що е Андроид и как работи!И виж кои са ключовите системни модули на андроид при различните дистро,при премахването им,системата умира!После не помага и ресет.За деинсталация не ти е нужен SU,щом имаш рут,сваляш си от магазина Рут Унинсталер и си готов.
Цитирай
#25

(2017-04-14, 18:45:39)vertexe написа:  Съветвам те да вземеш да почетеш малко що е Андроид и как работи!И виж кои са ключовите системни модули на андроид при различните дистро,при премахването им,системата умира!После не помага и ресет.За деинсталация не ти е нужен SU,щом имаш рут,сваляш си от магазина Рут Унинсталер и си готов.

Свалих си Su Pro също и Root Unistaler. Приложенията се деинсталират и когато  примерно  деинсталира Twiter се рестартира  и после всички  изтрити приложения  си ги има пак!  Доста четох тези дни  по темата но такова нещо  не прочетох никъде! Нали смисълът  на Su Pro е да даде  ROOT права  за деинсталиране  на  Root  Unistaler?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)