Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo P70 - Заслужава ли си ДНЕС?
#1

Понеже си търся апарат с две сим карти в разговор с един приятел модела ми беше горещо препоръчан.Та въпросът е простичък-заслужава ли си тази покупка за приблизителна цена 150-170 лв.,за да си събера двете сим карти на едно място?
Цитирай
Аксесоари
#2

Не са активни и двете,иначе върши работа!

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#3

В какъв смисъл не са активни? При мен работят и двете. Говоря по едната и ме търсят по другата, дава им заето, но ми се отбелязва като неприето обаждане. И ако искам, звъня наобратно, ако не - на отсрещния му дало сигнал заето, а не свободно и не си мисли, че не искам да му вдигна.

Иначе го имам почти две години, много съм доволен и за тия пари е повече от добра сделка.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#4

Еми ако са активни,няма да дава заето,а можеш да приемеш обаждането! Wink
Ето малко инфо:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=70756

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#5

Добро телефонче,имаше проблем с ЗG но,китайците го оправиха.За тези пари си е супер,батерията е много добра


Отправлено с моего iPad используя Tapatalk

Samsug Galaxi S2;Acer Iconia Tab A100
Цитирай
#6

Имам го и аз май 2 години вече и супер яка сделка, намират се запазени за по 150-170 лева както казваш, яка батерия, 2 сим карти (като говориш по едната на другата карта казва, че телефона е изключен, но получаваш смс че са те търсили на другата сим карта), бърз е все още! Само внимавай да вземеш такъв с кит кат 4.4.4 че на лолипопа му липсват доста от екстрите на телефона! Единствено камерата е малко претенциозна, но пълно щастие няма, аз лично дадох 450 лева като го взимах и не съжалявам за нито една стотинка Wink Особено пък сега като ги има за без пари изобщо не се чуди!

Lenovo P70 stock 4.4.4 (for now) / Xiaomi Redmi 8 3GB/32GB / Realme 9 6GB/128GB Heart / Nokia G42 5G 6GB/128GB / Motorola Moto G32 8GB/256GB
Цитирай
#7

Потвърждавам че за тези пари - 150 - 170 лева , ако го намериш в добро състояние , дори с няколко месечна гаранция си е много добра оферта! Телефона изглежда добре , има добра голяма батерия , две СИМ карти , все още е доста бърз! Но избора си е твой.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#8

Нямам опит с две сим карти. Ползвам само една, но телефона според мен си заслужава. Ползвам го от година и три месеца, закупен на изплащане от виваком, разбира се с тарифен план. През това време, в което го ползвам - не съм имал никакви проблвми! Никога не ми е засичал или лагвал, работи се с лекота с него! Препоръчвам го с две ръце!
Цитирай
#9

(2017-04-16, 17:03:14)droid_sense написа:  Понеже си търся апарат с две сим карти в разговор с един приятел модела ми беше горещо препоръчан.Та въпросът е простичък-заслужава ли си тази покупка за приблизителна цена 150-170 лв.,за да си събера двете сим карти на едно място?

Освен с добра батерия с нищо друго не може да се похвали ... Проблемен от към звук ... Имал го за малко и съм щастливо разделен с него ... Бавен беше още при излизането си сравнен с читавите модели тогава ... Сега е трагично бавен и древен. Бърз е сравнен с А536 ...
Цитирай
#10

Ползвам телефона вече година и половина.С кит КАТ ос работеше перфектно,но след официален ъпдеит до 5,1 лилипоп телефона почна да създава проблеми.Камерата засичаше и беше почти не възможно да се ползва.От време на време телефона се бъгваше и само рестарт го оправяше.Модела е супер но ако се ползва с кит кат ос,ако си го купите не го ъпдеитваите до лилипоп и ще имате добър смартфон.Батерията е супер.

Изпратено от моят Lenovo P70-A с помощта на Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай
#11

(2017-04-17, 19:25:12)bodonance написа:  Освен с добра батерия с нищо друго не може да се похвали ... Проблемен от към звук ... Имал го за малко и съм щастливо разделен с него ... Бавен беше още при излизането си сравнен с читавите модели тогава ... Сега е трагично бавен и древен. Бърз е сравнен с А536 ...

Истина е че всеки си има право на собствено мнение, а моето лично е че това, което си написал, е пълна глупост!
Просто явно не си наясно как да употребяваш правилно което и да е андроидно устройство, от което и следват всичките ти проблеми.
Цитирай
#12

(2017-04-21, 21:19:30)gene написа:  Истина е че всеки си има право на собствено мнение, а моето лично е че това, което си написал, е пълна глупост!
Просто явно не си наясно как да употребяваш правилно което и да е андроидно устройство, от което и следват всичките ти проблеми.
Пробвай да напишеш в google думичката bodonance ... Виж резултатите и пак пиши ...
Иначе да мнението ми е такова понеже може би съм свикнал на един малко по висок клас ... Факт, че телефона (чувал съм няколко бройки) е ужасен за разговори и се налагат манипулации в сервизни менюта ... Всъщност кой как е свикнал ... За мен е недостатъчно ...
Работата му също не бе задоволителна ... Как да е писано има доста по въпроса ...

EDIT:В тази връзка сподели защо го ползваш с 4.4.4 + Root е не с 5.1 например? Употребата с 5.1 правилна или неправилна е?
Лека вечер ...
Цитирай
#13

Телефона е много добър, даже и за игри става, до сега не съм му намерил някакъв проблем

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#14

Апарата за парите, за които може да се намери сега, дори от магазин, чисто нов, си е просто отличен!
Има само две условия - да не го изпускате във вода и да не го ъпдейтвате до лолипопа. Tooth
След като абсолютно безпроплемно дъни 3 (три) часа непрекъснато "Real Racing 3" на 60 кадъра в секунда, без никакво лагване, а това е най-тежкото приложение за Android, създавано някога, и дори не загрява особеннно, за мен това е достатъчно показателен критерий за качествата му.
Аз тази игра я използвам за тест на андроидни устройства, щото съм си авто маниак, а и въпреки че вече съм на 50 и кусур, не мога да спра да играя авто симулатори.

П.П.Само да добавя - моя си е купен преди година и нещо от магазина, не е ъпдейтван, никога не съм имал никакви проблеми със звука при разговор или при други условия, дори и след заснемане на видеоклип!
Единствената ми намеса в андроида е да го рутна, за да мога с Titanium Backup-а да изключа гугълските простотии, коите изобщо не ползвам, а само гризкат от рама и намаляват ефективността и забавят работата на устройството.
Аз това си го правя на абсолютно всяко андроидно устройство, което ползвам, просто не мога иначе, лази ми по нервите.
Цитирай
#15

Телефона си е супер.
Цитирай
#16

Имах много проблеми с това "устройство". Не бях единствен, погледнете форумите около вас, четете и ще осъзнаете, че в момента, в който се оттървете от Lenovo P70 сте си спестили ненужните главоболия. Взех го нов и го продадох след четири месеца на едно дете да цъка Pokemon Go. И без това за друго не става.

П.С. За онези, които се канят да се заяждат ще кажа - недейте Smile
Споделям от личен опит, без капчица преувеличение, нямам симпатии към която и да е марка, но точно този модел според мен не си струва.
Цитирай
#17

"Мнението е като зад**ка, всеки си го има!"

С никого не се заяждам и никой не искам да обидя, само си позволих леко да перефразирам една велика реплика от невероятния филм "Взвод" на Оливър Стоун от 1986-та.
Там в оригинал репликата беше "Извинението е като ..."
Като и да е, просто ми се стори подходящо.
Сменил съм досега 6 или 7 телефона от този клас (все на по-известни и доказани производители), и за мен този апарат се оказа един от най-удачните.
Ама то ние нашенците сме си така, както беше казал един много добър наш публицист и писател:
"У нас ако хванеш 10 души, ще получиш поне 11 различни мнения, щото единия се колебае между 2 различни". Big Grin
Цитирай
#18

Така е, всеки има мнение. И се оказва, че за този модел, както споменах, се оплакват много хора. Не съм само аз.

http://m.gadgets.ndtv.com/lenovo-p70-2383/user-reviews

http://m.gsmarena.com/lenovo_p70-reviews-7063p90.php

И аз съм имал доста модели на смартфони вкъщи, от Nokia Lumia и LG, до Samsung и Huawei. Е, как пък нито един нямаше дефект или "бъг", никакви оплаквания, никакви проблеми, живота си тече. А Lenovo - първо ми се падна кофти сглобка, трябваше да го върна заради проблем с корпуса. После, с другата бройка, за която говоря по-горе, се налагаше Factory reset на всеки няколко седмици. Nexus 5X с 2700 mAh батерия - ден и половина, Lenovo P70 с 4000 mAh - пак ден и половина при абсолютно еднакво потребление и натоварване... Това ми е последното мнение във форума на P70, вече може да си отдъхнете

П.С. Как ми се е искало на няколко пъти да го зафуча към някоя стена, щях да съм най-щастливият човек на света, но разума надделя и го продадох, както ви казах...
Айде, със здраве.
Цитирай
#19

2 години почти го ползвам, никакви грижи. Можете да видите темите и въпросите ми тук. Да, не му слагам нещо над КитКат, не чу сменям ромове и др.п. Ползвам си го яко и телефончето пее. Само моят от тези в офиса не е вечно на зарядно. Единственият минус му е това, че не са му активни и двете карти едновременно, т.е. когато говоря по едната, на другата казва, че телефонът е изключен или извън обхват. Като минус също да не забравя камерата, но реално не ми трябва.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#20

(2017-04-16, 17:45:31)IoPetrov написа:  В какъв смисъл не са активни? При мен работят и двете...
Ще ти работят и двете само ако имаш два радиомодула в телефона си.

 
Цитирай
#21

Тук само се набляга на яката 4000 mAh - пълни глупости . Всеки може да сложи етикет на батерията със колкото си нули иска . Сега гледам че продават външни батерии по 20000 mAh  по 40000 mAh  Smile ........40000 mAh  ми е на колата акумулатора , сами може да прецените колко ампера може да се разположат в един такъв корпус - според мен , не повече от 1500 mAh    Ако го ползвам само като телефон , батерията издържа колкото Нокия на 15 год. - два дни . Ако цъкам във фейса може да изкара и 3/4 часа . Камерата - пълен боклук ...... също манящина на днешно време като батериите да се дават големи стойности . Служебния ми таблет Асус със 2 мегапиксела прави по добри снимки  Smile Апарата е на 1,5 год   и ако сега ми предстои купуване на телефон - то никога няма да се с бранд леново даже , камо ли пък Р70 Smile
Цитирай
#22

Всеки си има мнение.Важното е като се вземе телефон да се знае за какво ще се ползва.Аз го имам от над 2 години и само дето съм го рутнал.Никакви оплаквания.Камерата става на открито ,ама на светкавица не я бива.На 4G и с 2 часа разговори и пуснат интернет ,изкарва 2 дни.Не гледам филми и клипове.Доколкото за проблемите ,прочетете форумите на флагманите на всички марки сравнете.
Цитирай
#23

Телефона е перфектен. Имам го почти три години вече - никакъв проблем. Вярно с лолипопа от време на време забива, но това не е проблем за мен. Ползвам го с две сим карти и съм доволен. Дори за работа го ползвам, основно функцията, че може да закачаш флашки и съответно да приемаш и изпращаш файлове... Когато нямаш интернет в службата ....За цената си е идеален!
Цитирай
#24

Телефона е супер за годините си, вече над три години и половина върши работа. И на добра цена беше тогава.
Цитирай
#25

Имам по-нов и мощен модел на Samsung, а този остана за децата. Освен камерата и дисплея, всичко друго не отстъпва на по-новия. Заслужава си!

Android4e
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)