Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвет относно закупуването на електронен четец
#1

Здравейте колеги!

Насочил съм се към закупуването на Kindle Paperwhite 3. Забелязах, че в базара цените започват от 210 лв, като в описанието търговците заявяват, че моделите са нови неразпечатани и не са refurbished. След като порових малко установих, че в английския Амазон четеца е 109 паунда, а в нашите магазини е към 300-310 лв.  Като цяло гаранцията не е проблем, защото Амазон дават една година международна гаранция, която важи и за България. Все пак цената ми изглежда твърде ниска(немога да повярвам, че пиша тези думи). Въпросът ми е дали си струва риска да купувам от базара?
Цитирай
Аксесоари
#2

Понякога в немския Amazon го има на промоция за 80Е. Вероятно тогава са закупени въпросните бройки и затова са на тази цена. Аз имам този четец. За да си сигурен, че модела е "Kindle Paperwhite 3" софтуерния номер трябва да започва с G090 (DSM: G090........).

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#3

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00QJDO...perwhite+3
Цитирай
#4

Благодаря ви за мненията Smile
Цитирай
#5

За да не отварям нова тема ще ползвам тази. Та искам да купя за подарък електроннен четец на книги. Четеца ще се използва придимно вечер, така че трябва да има и подсветка. За сега съм се спрял на kindle paperwhite 3 и на pocketbook touch lux 3. Важно ми е четеца да има бг меню. Touch lux-a , закупен от България ще има бг меню, но сега е на промоция в немския амазон (190 лв) и се чудя от там дали ще има български. Книгите ще се теглят предимно от читанката, така че ако може да чете форматите от там ще е ПЛЮС, защото иначе ще трябва аз да ги конвертиръм. Иначе бюджета е до 250+- няколко лева, предлагайте и други модели ако има нещо по-добро за тази пари. Ааа и ще е добре да има wifi и да може направо на него да се теглят книгите.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#6

Така, както си задал условието на задачата - Pocketbook Touch Lux 3 - е решението, за да се тегли директно от Читанка, и да не се конвертира. Ползвала съм Pocketbook Touch Lux и след това взех Kindle Paperwhite. И двата с интерфейса на английски. Но ако Pocketbook Touch Lux 3 има интерфейс на български, би следвало това да се отнася за всички четци, не само за продаваните тук. Кой ще си играе тук за мижавите ни продажби, да слага специален интерфейс на местен език. Така си мисля. Ако е така - амазонският ще ти свърши работа. Мога да попитам тук-там, ако не се включи някой със сигурна информация.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#7

(2018-07-12, 21:09:59)dada_ написа:  Touch lux-a , закупен от България ще има бг меню, но сега е на промоция в немския амазон (190 лв) и се чудя от там дали ще има български.

Най-логичното е да има език. Все пак не пречи да пишеш на продавача, за да ти потвърди.
Цитирай
#8

Тя цената стана 200лв. и го поръчах днес от бг сайт. Малко по-скъпо (50лв), но утре ще е при мен и със сигурност има бг меню. Благодаря все пак за помоща.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)