Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации P10

Пет човека с пет различни телефона с неизяснен дефект са масов "Бъг" и "софтуерен проблем"!? Ти да видиш! Просто трябва да се въздържа от коментар по въпроса с всезнайковците! От близо седмица с Oreo такъв проблем с Messenger също нямам, така че отново не мисля, че е "при всички"!

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
Аксесоари

Здравейте,
мога да кажа същото за така наречениете бъгове ипроблеми. Имам телефона от август миналата година, като за различно време съм минал през всчики налични версии. При никоя не съм имал каквито и да са бъгове ипроблеми. Теефона работи мазно, не лагва и батерията ми издържа подва дни, при постоянно включени данни, ползване на фейсбук, браузер разговори и чатове. Мога да кажа, че всичко изброено по- горе като проблеми са потребителско естество. @ Митко Стефанов - добре е да е преди да се хейти да се попрочете малко. Те документациите и Интернет са за това. Има теми във форумите за максимално добри настройки на телефона, така, че да нямаш грижи. А ако не ти се чете а, чакаш някой да ти каже какво да правиш с машинката, поръчкай малко, пипни тук там и виж как ще ти фитне най- добре. Аман от "всезнайковци" и разбирачи.
Цитирай

Митко, това с автоматичното затъмняване и аз го имам. 
Аз за себе си съм решил вече де. 
Така или иначе щерката му е хвърлила око, ще взема да си прибера от нея стария Хонор 8, който беше на светлинни години пред това. Ама пак ще трябва да свиквам със задния пръстов. Ама па поне той работеше безотказно за разлика от този.
Най-забавното е когато му задам двата палеца и двата показалеца. И след 2 дена хваща само палеца на лявата ми ръка. Другите все едно никога не съм ги настройвал.
Цитирай

(2018-03-14, 08:00:51)mitko.stefanov написа:  Вие май не правите разлика между софтуерен и хардуерен проблем а ? Лилавеещите екрани и скапаните дъна се поемат от гаранцията а софтуерният проблем се поема от Бай Пешо в гаража ... Няма смисъл да пиша повече . Във фейсбик - Huawei Bulgaria Fan Club има над 5 човека които съобщават , че го имат и на хонор 8 ,  на п9 и на мейт 10 про даже този бъг . Всезнайковци колкото искаш !

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

Не се ли измори да провъзгласяваш колко е гаден тоя телефон. Бате, не съм заклет фен на никоя марка, напротив. Обичам често да си сменям телефоните. Обаааче твоето мрънкане е пословично вече. Когато нещо на мен не ми харесва, или ми пречи, гледам по възможно най-бързия начин да го сменя с такова, което удовлетворява нуждите ми. Защо, по дяволите, не го смениш за един цамцунг и да се свърши сагата ? Сериозно питам ?
Ако пък ти доставя удоволствие да пишеш и да ни просветляваш колко сме заблудени, това говори за едни други проблеми, изискващи професионална помощ Smile
Цитирай

(2018-03-14, 08:00:51)mitko.stefanov написа:  Вие май не правите разлика между софтуерен и хардуерен проблем а ? Лилавеещите екрани и скапаните дъна се поемат от гаранцията а софтуерният проблем се поема от Бай Пешо в гаража ... Няма смисъл да пиша повече . Във фейсбик - Huawei Bulgaria Fan Club има над 5 човека които съобщават , че го имат и на хонор 8 ,  на п9 и на мейт 10 про даже този бъг . Всезнайковци колкото искаш !

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

По тази логика хардуерния проблем трябва да е по-добре от софтуерния ли? Само защото се покрива гаранционно? 

Аз пък противно на "мнозинството" (дали наистина са мнозинство е друг въпрос) нямам проблеми със затъмняване, или проблеми с батерията, или пък проблема на @_VicTor4o_ и на тебе с Messenger-a, също и за скенера (имам 4 отпечатъци зададени, като 1 от тях даже не е мой). Затова пък забелязах, както се вижда и от първите ми впечатления от Ореото, че когато ъпдейтнах имах ~2.20-2.50GB RAM, сега след няколко дена пак си паднах на 1.9-2.00 GB. Проблем ли ми е всъщност? - Не, телефонът все още си работи без проблем. Ето това е, че с последния ъпдейт в някои менюта из телефона (например Settings) телефонът реагира една идея по-бавно, но се свиква. Апък на който не го устройва телефона няма никакъв проблем да го смени. За всеки човек си има телефон, явно този не е твоя. Успех със следващия.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай

Ех тези български корени не се изкореняват ... Надали в xda са 5 човека . В Youtube има клипчета също . Като не ти изнася моето гадно и честно мнение за телефона може без проблем да ме блокираш и да не виждаш постовете ми . Аз съм си направил също моят извод и ще го сменям . Все пак ще мрънкам , защото телефона е 800-900 а не някакъв от 200-300 а такива проблеми са смешни . Айде лек ден . Няма смисъл да пиша с такива хора като вас .

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

Освободи ни от прекрасното си присъствие, моля те Big Grin
И ако 800-900 ти се виждат много за телефон от този клас, с нетърпение чакам да ми дадеш линк на такъв за по-малко пари. За Xiaomi mi6 (който също е над 800, ако го вземеш от магазин) знам, изненадай ме с нещо друго Smile
Цитирай

(2018-03-14, 11:18:58)mitko.stefanov написа:  Ех тези български корени не се изкореняват ... Надали в xda са 5 човека . В Youtube има клипчета също . Като не ти изнася моето гадно и честно мнение за телефона може без проблем да ме блокираш и да не виждаш постовете ми . Аз съм си направил също моят извод и ще го сменям . Все пак ще мрънкам , защото телефона е 800-900 а не някакъв от 200-300 а такива проблеми са смешни . Айде лек ден . Няма смисъл да пиша с такива хора като вас .

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk
Последно във форума на Huawei , във фейсбук-страницата ли са петимата с проблеми или в XDA? Защото при последните не намерих толкова хора с подобни оплаквания! И да, трудно ще се изкорени прословутия негативизъм у българина. Все от нещо да е недоволен и винаги да си намира причина да мърмори!


Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай

И аз нямам никакви проблеми с телефончето. Не съм ъпдейтвал до андроид 8 все още. Единствено от батерията може да се оплача, но нищо няма перфектно. Не търсете кусурите, а си гледайте кефа с телефона ?

 Huawei P10, Graphite Black!
Цитирай

(2018-03-14, 11:18:58)mitko.stefanov написа:  Ех тези български корени не се изкореняват ... Надали в xda са 5 човека . В Youtube има клипчета също . Като не ти изнася моето гадно и честно мнение за телефона може без проблем да ме блокираш и да не виждаш постовете ми . Аз съм си направил също моят извод и ще го сменям . Все пак ще мрънкам , защото телефона е 800-900 а не някакъв от 200-300 а такива проблеми са смешни . Айде лек ден . Няма смисъл да пиша с такива хора като вас .

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk
Ходи в чужбина, там български корени няма. Не ти давам повече от 15-16 години с подобно мислене.

Gesendet von meinem VTR-L29 mit Tapatalk

Huawei P10
Цитирай

brnt грешиш, има навсякъде български корени Smile Какво се карате за глупости не мога да разбера? Нито някой ще разубеди някой че е калпав телефона, нито пък обратното. А я ми кажете перфектен човек, телефон, кола или каквото и да е било? Аз имам Ситроен, Пежо и Хуауей, а най-добрия ми приятел Ауди и Айфон - да се избием ли че всеки си харесва неговото? Дайте го по-спокойно.
П.С. Приятелката ми е от ЦСКА(ама това дето го закриха, не хибрида) а аз съм заклет Левскар ама сме заедно от 4 години.
Цитирай

Аз ъпдейтнах понеделник вечерта, като исках да видя как ще работи без да върна фабрични настройки- мии беше зле. После върнах фабрични( както смятах месеци преди да дойде андро 8) и проблемите не се оправиха, приложенията се упдейтнаха, но все още имах насичане в инстаграм при отваряне на меню съобщения, както и клавиатурата насичаше. EMUI Tweaker не ми работеше, което ме издразни, фейсбук насичаше леко. Обмислях как ще връщам андро 7, но рестартирах телефона и нещата се подобриха , като почти намаля насичането из приложенията. На сутринта получих ъпдейт на инстаграм- оправи се, емуи туикър заработи и си активирах hidden apps menu (важно за мен). Понастроих някои неща за пестене на батерия- много базови и на бързо. Влизах в ютуб за по 4-5 мин няколко пъти, както и в хром и отново нямам проблеми със затъмняване, и аз ползвам ръчна яркост. В крайна сметка телефона ми работи по-добре(вече), а батерията изкарва повече, но ползвам половината на предишните приложения. Само не харесвам промяната в меню настройки, като цяло е удобно, но искам бърз достъп до wi-fi, dual sim, bluetooth.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

Хора пуснах си няколко "елементарни" игри и много здраво насича. Май ще е необходимо да се направи ресет!
Бекъпа от тела ли да го направя или от лаптопа ?
Има ли някакво значение ?
Цитирай

Според мен е по-добре от телефона да си направиш възстановяване! Поне когато се наложи аз правя така, може би навик!

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай

За който не бърза да ъпдейтва през FF, започнал е поетапният ъпдейт до Орео за Р10 и Р10+.
https://www.gsmarena.com/beta_testing_en...-30105.php

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Aз се радвам, че не бързам. Не ми пречи да изчакам, като гледам противоречивите мнения тук, както и факта, че нямам никакви проблеми с телефонът ми в момента и не мисля, че ми е необходим андроид 8 на този етап. Ще си изчакам спокойно до лятото, пък ако тогава не дойде чрез ОТА, ще си го тегля ръчно.

 Huawei P10, Graphite Black!
Цитирай

По-рано от лятото ще дойде, може би другия месец. И да, не е болка за умиране като цяло. Smile

Huawei P30 Pro - Aurora
Цитирай

Има ли някой следния проблем - при рестарт пищи яко за нотификейшъни, но няма такива.
Цитирай

Установих, че при пускане на bluetooth, телефонът забива и се рестартира Big Grin чудесно
Цитирай

Нямам такъв проблем с BT, използвам го постоянно.
Цитирай

Направете ресет, аз направих веднага след като го качих и за сега нямам никакви проблеми
Цитирай

Каквото и да правя, което и да използвам, телефона работи не по-зле от преди, а дори в игрите е по-добре. Батерията се справя с около час повече на екран според моето ползване, има нови възможности за пестене на енергия. Менюто е удобно в някои направления, а в други не. Само дразнещо е изкаченето на съобщение , че месинджър пише в/у др. приложения, но то излиза само като плъзнеш менюто с нотификацийте.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

(2018-03-20, 15:05:38)goshevv написа:  Установих, че при пускане на bluetooth, телефонът забива и се рестартира Big Grin чудесно

Аз имам подобен проблем ама с NFC пускам го пробвам нрщо да пратя и телефона забива и се рестартира на мейт 10

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай

Здравейте,
Наскоро преминах на P10/P10 lite машинките и след ползване от няколко месеца виждам следната драма,a именно с Facebook Messenger. Проблема е че не се виждат никакви My Day. Правени са factory reset, чистене на кеш, преинсталация с последни версии и по-стари такива на приложенията. Без промяна....
Андроид 7.0 са двете щайги....
Някой да е наблюдавал нещо подобно.

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай

и аз сложих ореото, и наблюдавам лаг на места. До сега винаги телефонът е бил страшно бърз, сега обаче наистина има някакъв проблем. И резет направих, но не помогна.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)