Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации P10

Току що дойде и при мене чрез hicare !  Smile
Цитирай
Аксесоари

Здравейте! След ъпдейта забелязвам значително по-бързо източване на батерията. Има ли някой друг с подобен проблем?

HUAWEI Mate 20 Pro Midnight blue
HUAWEI P 30 PRO
HUAWEI MATE 20 LITE
HUAWEI P10 
Цитирай

Аз съм ок, нямам никаква промяна от към батерия. Има шанс някое приложение да не е оптимизирано за андро 9

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

(2019-04-03, 06:57:19)askomar написа:  Здравейте! След ъпдейта забелязвам значително по-бързо източване на батерията. Има ли някой друг с подобен проблем?
Проблемът не е от ъпдейта. След обновяването до 9.0 телефонът се държи много добре, включително и като работа на батерията. Нещо друго не е както трябва, да речем приложение, което не е оптимизирано.


Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай

(2019-04-03, 06:57:19)askomar написа:  Здравейте! След ъпдейта забелязвам значително по-бързо източване на батерията. Има ли някой друг с подобен проблем?

Здравейте, и аз забелязвам значително по-бързо падане на батерията.
Цитирай

(2019-04-03, 06:57:19)askomar написа:  Здравейте! След ъпдейта забелязвам значително по-бързо източване на батерията. Има ли някой друг с подобен проблем?

Здравей,имам същия проблем, дойде след като гугъл карти поиска да активира gps на висока точност за по-точно позициониране при навигиране (както бях писал по-горе после няма как да му зададеш да използва само  мобилни мрежи и wifi)

HTC Touch Diamond, HTC HD2, HTC Sensation, HTC One X, LG G2 16GB, LG G4 Leather, HUAWEI P10 Black -> HUAWEI Mate 20 Pro Midnight blue -> MI 10 PRO -> galaxy s22 ultra 256GB -> GALAXY S24 ULTRA 512 GB
Цитирай

(2019-04-03, 18:28:00)kario88 написа:  Здравей,имам същия проблем, дойде след като гугъл карти поиска да активира gps на висока точност за по-точно позициониране при навигиране (както бях писал по-горе после няма как да му зададеш да използва само  мобилни мрежи и wifi)
Същият проблем притесняваше и мен, когато си купих Mate 20 Pro. Живея в Норвегия, но реших да позвъня до Huawei България и да ги попитам има ли начин да се зададе настройката за точност ръчно. Дали някой ми даде адекватен отговор??? Не! След това се обърнах със същия въпрос към тукашното представителство на марката и хората ми обясниха, че Андроид 9 сам оптимизира тази настройка и високата точност се включва автоматично, когато имате нужда от навигация или използвате Гугъл карти по някаква причина.След като излезете от даденото приложение, което изисква висока точност системата сама изключва функцията и преминава в режим wifi и мобилни клетки. И ако се загледате ще забележите, че символа за позициониране се активира само при нужда  когато работите с приложение, изискващо местоположение на устройството. Затова спокойно. Няма да има повишена консумация на енергия заради постоянно включен GPS.

HUAWEI Mate 20 Pro Midnight blue
HUAWEI P 30 PRO
HUAWEI MATE 20 LITE
HUAWEI P10 
[-] 1 потребител изказва благодарност на askomar за това мнение:
  • kario88
Цитирай

GPS, Bluetooth, wi-fi и мобилни данни са включени постоянно, връзката със смарт-часовника е постоянна и въпреки всичко това батерията на п10 се държи по-добре след ъпдейта до 9.0 ! Така че според мен при хората, които се оплакват от живота на батерията имат проблем с нещо друго..

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай

Номера с иконката на гпс го има и от предни версии, даденото горе обяснение ми се струва user friendly, което интерпретирам като замазване на положението. Общо взето всички тези неприятности с картинки при обаждане, липса на настройки в гпс, разбутани сигнал икони, и други неща, които не ни се нравят, идват от гугъл. Последните години гугъл работи да ни ограничи системата, да спре инсталирането на "вредни" приложения, маха неща. Скоро ще имаме леки разлики между андро и Иос. Единствено подигравката с потребителя от ябълката- висока цена, еднакъв дизайн, липса на разнообразие, спират доста хора да притежават техен продукт.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

Някой откри ли как може да се промени цвета на падащото меню, тъмно повече ми допадаше.
Цитирай

На мен ми излезе да кандидатствам за актуализацията ,но ми излиза някаква грешка :
НЕУСПЕШНО ПОДАВАНЕ . ОПИТАЙТЕ ОТНОВО ПО-КЪСНО .
Цитирай

(2019-04-09, 17:00:28)grek написа:  На мен ми излезе да кандидатствам за  актуализацията ,но ми излиза някаква грешка :
НЕУСПЕШНО ПОДАВАНЕ . ОПИТАЙТЕ ОТНОВО ПО-КЪСНО .

Как точно ти даде да кандидатстваш ? 

Аз още си чакам на мойтп п10+

OpEn YoUr MiNd , OpEn YoUr SoUrCe CoDe!!!
Цитирай

(2019-04-09, 19:40:29)Al написа:  Как точно ти даде да кандидатстваш ? 

Аз още си чакам на мойтп п10+

Актуализира ми се HiCare и от приложението си пише актуализация
Цитирай

(2019-04-09, 22:31:00)grek написа:  Актуализира ми се HiCare и от приложението си пише актуализация

Би ли написал версията на HiCare

OpEn YoUr MiNd , OpEn YoUr SoUrCe CoDe!!!
Цитирай

(2019-04-09, 23:51:42)Al написа:  Би ли написал версията на HiCare

А ти би ли написал точната версия на твоя телефон, да не е за друг регион?

SONY XPERIA Z2+Z3,Huawei P9+P10Plus+Mate30Pro
Цитирай

(2019-04-09, 23:51:42)Al написа:  Би ли написал версията на HiCare

9.1.2.309
Цитирай

И аз съм със същата версия, но уви няма ъпдейт.
Вече има много разлика от получилите ъпдейт преди мен.
И никъде не може да се получи читава информация за тази разлика.

OpEn YoUr MiNd , OpEn YoUr SoUrCe CoDe!!!
Цитирай

(2019-04-10, 08:40:49)Al написа:  И аз съм със същата версия, но уви няма ъпдейт.
Вече има много разлика от получилите ъпдейт преди мен.
И никъде не може да се получи читава информация за тази разлика.

Моятт тел. е VKY-L29C432, към момента не си написал в нито един пост коя версия е твоя тел. за да ти се помогне.
Всяко второ питане е кога ще пристигне и при мен актуализацията! Прилича ми повече на трупане на постове(спам). 
ПП: Без лоши чувства. Smile

SONY XPERIA Z2+Z3,Huawei P9+P10Plus+Mate30Pro
Цитирай

Аз съм с p10 plus едносимов вариант и още нямам актуализация за 9ката

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk

LG G3 32GB
Цитирай

(2019-04-10, 11:05:07)androns написа:  Моятт тел. е VKY-L29C432, към момента не си написал в нито един пост коя версия е твоя тел. за да ти се помогне.
Всяко второ питане е кога ще пристигне и при мен актуализацията! Прилича ми повече на трупане на постове(спам). 
ПП: Без лоши чувства. Smile
Здрасти,
Мне, целта не мие да трупам постове от тях нищо не почеля.
Това е версията на моя телефон(VKY-L09C432), но и макар и да го знаеш едва ли ще можеш да ми дадеш адекватен отговор на въпроса който ме касае.

P.S не целя да се заяждам, но просто забелязвам, че някой потребители със п10 също нямат ъпдейт.

OpEn YoUr MiNd , OpEn YoUr SoUrCe CoDe!!!
Цитирай

Здравейте, с p10 съм едносимовата версия наскоро инсталирах андроид 9.0.1. Не трябваше ли с пая да дойде и функцията always on display.Доста се порових но не я намирам.
Цитирай

(2019-04-10, 14:44:07)Al написа:  Здрасти,
Мне, целта не мие да трупам постове от тях нищо не почеля.
Това е версията на моя телефон(VKY-L09C432), но и макар и да го знаеш едва ли ще можеш да ми дадеш адекватен отговор на въпроса който ме касае.

P.S не целя да се заяждам, но просто забелязвам, че някой потребители със п10 също нямат ъпдейт.
Питах те за да видя дали е C432. 
Oт къде е купуван?
Ако е пребрандиран от китайски има проблеми с официалните актуализации, а също ако е рутнат.
Пробвал ли си през компютъра със HiSuite?
Аз имах в началото проблем с първата актуализация и докато не му върнах заводски настройки не се актуализира.
Изчакай още малко и ако не дойде акт. пробвай с заводски настройки.

ПП: Променял ли си региона(държава/локация) от настройките на телефона? 
Деактивирал ли си заводски приложения?  Storstark

SONY XPERIA Z2+Z3,Huawei P9+P10Plus+Mate30Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на androns за това мнение:
  • Al
Цитирай

Здравей, 

Купуван е от Теленор, и не не руутван, като цяло съм деактивирал/променял само YouTube за ползвам Vanced версията.

Нищо не съм променял, и до сега актуализации всичко съм получавал както е редно макс 1 седмица закъснение.


Последната актуализация която ми дойде е 386.

OpEn YoUr MiNd , OpEn YoUr SoUrCe CoDe!!!
Цитирай

През компютъра пробва ли със HiSuite.
Пробвай да изтриеш кешовете на телефона
От изключен тел. едновременно натисни Power бутона и Volume Up и държиш около 20-30 сек. докато не стане черен екрана, след това можеш да пуснеш бутоните и ще се появи меню, там избираш Wipe cashe partition и потвърждаваш действието. Следва избиране на Reboot System и се страртира тел. автоматично.
При това не се трият никакви данни!
!!!!!
Цитат:Important!!! Please do not accidentally click on "Wipe Cache Factory Reset" 

Source: https://www.solvemix.com/index.php/andro...the-system
Android Smartphones
ПП: При мен се забави 386 много, но Pie пристигна бързо след 5 дни.
И нека се върнeм в темата за P10 Plus.

SONY XPERIA Z2+Z3,Huawei P9+P10Plus+Mate30Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на androns за това мнение:
  • Al
Цитирай

Направих го днес, но няма резултата.

Ще чакам!

OpEn YoUr MiNd , OpEn YoUr SoUrCe CoDe!!!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)