Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни дефекти Galaxy S8/S8+

Не се самозаблуждавайте, и не заблуждавайте другите.
Случи ли ти се розов дисплей, със софтуерната корекция можеш да го направиш лилав. Ако е лилав можеш евентулано да го направиш зеленикав. Бял и нормален няма да стане посмъртно.
Купих 2бр С8 първият дойде с розовеещ десен ъгъл - няма оправяне, как ли не го въртях и рестартирах . Вторият не съм го пипал никъде по настроиките, даже и не съм ги отварял в тази си част - еднакъв равномерен цвят както по средата така и по извитата част.

Навремето като продаваха от виваком galaxy nexus, един страхотен иначе телефон, произвеждан от самсунг с навлизащият тогава супер амолед дисплей взех 5бр и нямше един с един еднакъв, като цветови отенък
Амоледа си е руска рулетка- вадиш от кутията и каквото излезе, ако не ти хареса и имаш възможност отваряш другата. И така докато ти хареса,
Цитирай
Аксесоари

Хах, щом казваш да не се заблуждаваме, че и другите да ги объркваме прав ще да си! Хубаво би било да видиш такъв дисплей след корекцията как лилавеее, ама ти си виждал де, два даже....

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-09-11, 22:47:13)rumo написа:  Не се самозаблуждавайте, и не заблуждавайте другите.
Случи ли ти се розов дисплей, със софтуерната корекция можеш да го направиш лилав. Ако е лилав можеш евентулано да го направиш зеленикав. Бял и нормален няма да стане посмъртно.
Купих 2бр С8 първият дойде с розовеещ десен ъгъл - няма оправяне, как ли не го въртях и рестартирах . Вторият не съм го пипал никъде по настроиките, даже и не съм ги отварял в тази си част - еднакъв равномерен цвят както по средата така и по извитата част.

Навремето като продаваха от виваком galaxy nexus, един страхотен иначе телефон, произвеждан от самсунг с навлизащият тогава супер амолед дисплей взех 5бр и нямше един с един еднакъв, като цветови отенък
Амоледа си е руска рулетка- вадиш от кутията и каквото излезе, ако не ти хареса и имаш възможност отваряш другата. И така докато ти хареса,
Тва казвам за корекциите. Не съм пипал и няма нищо.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-09-11, 22:47:13)rumo написа:  Не се самозаблуждавайте, и не заблуждавайте другите.
Случи ли ти се розов дисплей, със софтуерната корекция можеш да го направиш лилав.....

Писал съм го и друг път. Ако дисплея има равномерно оцветяване по краищата, тогава се оправя от настройките.
Отделно петно само в единия ъгъл забрави да оправиш без замяна на дисплея.
Но, в масовият случай розовеенето е равномерно по краищата и с една степен дърпане на плъзгача към студена температура го коригира.
Ти не знам какво си настройвал, ама цветовата температура на краищата на дисплея не го прави целия лилав. В центъра си остава същия цвят след процедурата. Да не би да си се мъчил да настройваш изцяло дисплея, още преди да ти е дошъл ъпдейта за точно този проблем с краищата?
Цитирай

Той казва че с тия корекции не става баш работата. Защото колегата горе се опитва явно да ме убеди че е нормално всички да розовеят и явно това да е чист дисплея не е нормално. Щом има бройки дето не розовеят и червенеят това си е дефект. Корекции става, но сигурно е за закърпване на повечето.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Колегата "горе" се опитва да ти каже, че не е проблем ако след корекция се оправя по краищата ама хайде Smile

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Какво пак се вкарахте в размисли за розов дисплей?
От Самсунг си видяха грешката на първите бройки и им пуснаха ъпдейт. Доколкото чета из форумите въпросните настройки оправят отенъците.
Моя телефон го взех през юни. На дата на производство му пише края на май и никога не е имал каквото и да е розовеене. Не съм местил плъзгачите въобще.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

И аз не съм имал проблеми с розови, лилави или каквито и да било оттенъци по екрана. Явно е проблем на първите бройки.

Enviado desde mi SM-G955F mediante Tapatalk
Цитирай

Моя е 29и Юли и си е розов.
Цитирай

Къде да видя кога е произведен
Цитирай

@hitman047 https://play.google.com/store/apps/detai...info&hl=bg

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Мерси .26.05.17
Цитирай

(2017-09-12, 15:30:55)rbobev написа:  И аз не съм имал проблеми с розови, лилави или каквито и да било оттенъци по екрана. Явно е проблем на първите бройки.

Enviado desde mi SM-G955F mediante Tapatalk
Моят е от 17.05.2017

Enviado desde mi SM-G955F mediante Tapatalk
Цитирай

Моят е от 30.03.2017 и нищо му няма. Явно е до късмет.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Май много омазахте темата Smile

Samsung Galaxy S22 ultra

Цитирай

Май темата наистина отива на омазване. Моля придържайте се към темата! Благодаря ви предварително.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Здравейте, изпуснах телефона на балатума и станаха няколко драскотини по екрана, дали има някакъв начин да се оправят?
Цитирай

Според мен, най-добре е да му сложиш оригиналния протектор - продават се 2 бр. в комплект за 16,90 лв.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Купувах и по 20 и по 30лв и не работи хубаво тъча... Може ли да дадеш линк и да кажеш доволна ли си?
Цитирай

Купих ги от магазина на Самсунг в Дъ Мол - на ниво 1. Поставиха ми първия от комплекта на един щанд за аксесоари на ниво (-)2, където беше Карфур. Много съм доволна - за няколко месеца протекторът не е мръднал и чувствителността е перфектна. Но аз съм с Clear View Case и той пази също. Така, че това до някъде обяснява - защо при мен животът на протектора е дълъг. Освен това  аз много пазя и съм внимателна. Имам допълнителен калъф, в който прибирам телефона, когато го нося в чантата, макар и в нея да няма нищо остро. Обичам винаги нещата да са ми, като чисто нови, и такова ми е отношението към вещите, които ползвам изобщо.

Съветвам те, ако купуваш протектор и имаш възможност - да го вземеш от магазин на Самсунг, защото от коментари тук оставам с впечатление, че има и ментета. 

Ето тук съм писала след купуването, има и снимки. Ако с нещо друго мога да съм ти полезна - не се притеснявай да питаш Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Здравейте, от 4 месеца ползвам С8+ и съм много доволен, но наскоро забелязах един проблем, който започва да ме дразни. Има разминаване в GPS-а, местоположението много често се различава от реалното и това понякога води до объркване. Не е от приложението, нито в Maps, нито в Waze излиза точно. Голямата изненада дойде когато свалих GPS Status и чаках повече от 10 минути и нр успя да намери GPS сигнал. Някой от вас имал ли е подобен проблем и имате ли представа как може да се разреши?

Iphone 3g --> Samsung Galaxy Note - Ice Cream Sandwich(4.0.4)
Цитирай

Аз не съм имала такъв проблем до сега. GPS сигнала - навън на открито ли не можа да го намери?
Почти ежедневно ползвам приложението "Карти" (Google maps) сутрин, като излизам за работа - за да видя къде има трафик и откъде да мина. Както и като ходим някъде, обичам да ровичкам и да гледам обстановката на карта.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Провери в настройките на GPS-а. Може да се настройва прецизността, да е на най-висока - GPS, wi-fi и мобилни данни.

Enviado desde mi SM-G955F mediante Tapatalk
Цитирай

И навън, и вътре, прецизността е висока, да. Преди бях със С6 и не съм имал никакви подобни проблеми, май е дефект на самия телефон, четох в английски форум, че имат същия проблем. Благодаря ви за бързите отговори!

Iphone 3g --> Samsung Galaxy Note - Ice Cream Sandwich(4.0.4)
Цитирай

Интересен казус забелязах аз преди месец и нещо. Бях на една среща на група от фейсбук (приятели сме с общи интереси), няма да казвам коя, че да не се счита за реклама. Телефоните на двама от колегите бяха S8 и и двата проявиха един и същи симптом. Спукани дисплеи без удари. Единият изрева още на първата вечер от срещата. Рамките и на двата телефона са перфектни. Снимах ги да ви ги покажа.
https://photos.app.goo.gl/9JqNd3BO2co3RTe02
Цепката тръгва от горната страна и продължава надолу. На единият в ляво, на другият в дясно на сходни места.

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)