Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни дефекти Galaxy S8/S8+
#26

(2017-05-07, 11:12:32)potiron написа:  Опита ли да набереш *#0*# на телефона и да видиш чистите цветове как са?

Като си взимам нов Самсунг винаги така го тествам

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
Аксесоари
#27

(2017-05-07, 11:12:32)potiron написа:  Опита ли да набереш *#0*# на телефона и да видиш чистите цветове как са?
От теста всички цветове са идеални но иначе заоблените страни на дисплея леко розовеят така че с тест нищо не се хваща.  Току що инсталирах последния ъпдейт.  Преди него моите краища бяха бледо розови.  Сега вече всичко си е на място.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#28

Някой със S8/+ няма ли да пусне една снимка(не скриншот) на дефекта, да видим за какво става въпрос.
Като на този клип ли е ?

                                                                    
Цитирай
#29

Няма с какво и какво да снимам вече защото проблемът ми изчезна.  А по темата със проблемите.  Някой беше споменал че ирис скенерът не работил на тъмно.  Абсолютно опровергавам това.  Скенерът работи на 100%мрак като даже крия светлината от дисплея.  Просто си има инфрачервен LED чиито спектър на светлината е невидим за нас но много ясно осветява очите и позволява на ирис сензора да свали перфектно изображение на ириса. Недостатъци бих казал че не може да го използваш безопасно докато шофираш например понеже трябва да погледнеш в устройството дори и за малко...и не работи коректно ако има движение.  Пръстовия отпечатък е алтернативата в случая но за мен е една идея по неудобен защото боравя с лява ръка. Лицето разпознаване даже не съм го активирал

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#30

Това е след "ФИКСА" - с червено намалено на минимум, а edge white balance възможно най-намалено.

И за това им трява становище, защото изглежда е трудно да се диагностицира...

       
Цитирай
#31

Това е много розово....сега няма как снимките да изкарат цвят едно към едно за това ти ще кажеш така ли е както на снимките. Ако е да....то телефона трябва да го върнеш

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#32

(2017-05-07, 14:51:31)alex.mitev написа:  Това е след "ФИКСА" - с червено намалено на минимум, а edge white balance възможно най-намалено.

И за това им трява становище, защото изглежда е трудно да се диагностицира...

И според мен трябва да го даваш по гаранция, доста е при теб.
 Физическите магазини сменят рядко, особено ако вече си излязъл от тях.

                                                                    
Цитирай
#33

Ами аз това исках, ама чакам да отворят сервиза. Надявам се утре да работят.
Цитирай
#34

Ти като го купува, не го ли пусна да го видиш ?

POCO F1
Цитирай
#35

Здравейте,
днес отидох до Технополис Плевен, за да закупя S8 на 10 равни вноски.
Имаха само една бройка. Одобриха ме за покупката.
Взех S8 да го тествам и краищата бяха бледо розови. Трябва да се гледа под лек наклон, иначе не се вижда розовеенето.
Не го взех. Сега чакам да заредят с нови бройки.
Кажете друг начин за тест. Да се дадат толкова пари и да розовее, не върви.
Цитирай
#36

Колега трябваше да го пуснеш преди да плащаш....Служителя ми излезна с лафа, че самсунг не дават да се отварят кутиите без да е платено. И като му казах добре тръгвам си тогава и да видиш как го отвори веднага .
Цитирай
#37

^ По принцип така процедират. В Плесио ме накараха първо да платя и след това да отваряме кутията(S7)...аз им казах, че ако има дефект при отварянето няма да излезна от магазина, докато не ми го заменят на място! За тяхно и мое щастие нямаше дефекти..

п.с Бях се замислил за S8 , но с оглед големият % първоначални дефекти си оставам с S7 edge(Coral blue)

                                                                    
Цитирай
#38

Аз не съм го плащал. Отворих го и видях, че розовее по краищата.
Но много трудно се забелязва.
Възможно е да не се види първоначално в магазина.
Цитирай
#39

То щото S7 ама изобщо няма проблеми с дисплея и до ден днешен .
Цитирай
#40

Е да, ама edge главно.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#41

(2017-05-07, 23:48:17)martoo написа:  То щото S7 ама изобщо няма проблеми с дисплея и до ден днешен .

На фона на общите продадени бройки, бих казал пренебрежително като % в сравнение с S8/+.
Иначе супер- дупер амоледите си страдат от дефекти много повече(процентно) спрямо старият, добър LCD дисплей.

                                                                    
Цитирай
#42

Зависи кой точно дисплей, защото G2 и в частност всички след него имат проблеми с ипса. Сигурно на G2 половината продадени бройки имат жълти петна. При всички марки има модели с огромен процент дефектни директно от завода. Ще се види след още време дали ще изчистят на S8/ + проблемите или ще си остане така. При първите партиди по принцип винаги има повече дефектни устройства. Въпросът е след известно време да бъдат сведени до минимум.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#43

Ама и тези от Самсунг са едни б*клуци...Може ли още от S6 да имат този смотан проблем и всяка година да се бият в гърдите, че притежавали най-добрия дисплей...Големия Infinity дисплей, няма що...Вече просто се излагат! А да не говорим, че е лудост да се бърза с предварителните заявки за телефон, след като ВИНАГИ в първите месеци имат някакъв проблем с най-ранните бройки!

Forza Milan!
Цитирай
#44

Срам и позор за телефон струващ 1700+ лв. и то от най-големите производители на дисплей в света. Тук в това число не визирам само Самсунг но и ЛГ. На мой приятел пък дисплея на С8+ му зеленее, не е никаква болка но дразни поне мен.
Цитирай
#45

Последните 5 години когато самсунг представят нов флагман се говори за проблем в дисплея....Проверяваш в магазина преди да платиш и това е . Аз съм превърженик на IPS-a , но от както светна дисплея на Plus-а повече никога няма да си взема LCD Smile
Цитирай
#46

Аз също съм голям фен на ам(олед) и 5-6 години ползвах само Самсунг. Но сега много ме дразни като видя неравномерно бяло. Жена ми ползва S5 още и бялото е перфектно. Просто при техните екрани една с една бройка няма еднаква и трябва да се гледа много. Аз компромис с телефон за 1500 лв. не мога да направя. Ще го взема почти сигурно, но голямо гледане ще падне.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#47

Според мен тези извивки на дисплея по някакъв начин се отразяват на това как ние виждаме цветовете на двсплея. Според мен изивките пречупват и се получава нещо, като интерференция на светлината и от там всеки вижда светлината в някакъв спектър различен от бялото. Иначе два еднакви амоледа не може да има, но разликата е толкова много малка, че в повечето случай човешкото око не може да е забележи. На моят приятел точно в долната 1/3 част от дисплея точно в зоните на извивките като се загледа човек на бял фон ясно се вижда зеленене на бялото. Мисля, че това не е дефект, а просто съвкупността на амоледа и извивките на стъклото на дисплея. Това си е лично мое мнение и виждане по въпроса, мога и да греша много разбира се.
Цитирай
#48

Абе щом два телефона един до друг единият е розов, другият не, значи не е въпрос на извивки. А и не са розови само там, а и по средата някои.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#49

Здравейте , искам да се обърна към по знаещите , по опитните относно розовеенето на екрана , защо и от какво може да е това , също така как мога да разбера като отида и искам да си взема галахи с8 каде да гледам и как дали има отенак

Samsung Galaxy S.5
Цитирай
#50

(2017-05-09, 18:03:39)arrogant написа:  Абе щом два телефона един до друг единият е розов, другият не, значи не е въпрос на извивки. А и не са розови само там, а и по средата някои.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Аз не случайно говор не за розови петна а за един съвсем лек зеленикав отенък в долната част на дисплея в зоните на овалите на дисплея. Знам, че всеки един човек е с различна цветочувствителност и за това показах и на др. хора виждат ли тези зони на бял фон в зеленикав отенък и всичките единодушно потвърдиха това, което виждам и аз. За розовият отенък не съм виждал на живо и не мога да твърдя и коментирам нищо. Аз съм с Нот 4 и цветовете по целият дисплей са му перфектни.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)