Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни дефекти Galaxy S8/S8+
#76

При различните бройки е различно изразено. Ъпдейта до колкото разбрах "оправя" нещата и ако все още личи от настройките допълнително може да се пипне. Също има функция и за ъглите отделно да се коригира....айде при тях е по разбираемо защото под различен ъгъл е нормално да се променя цветността малко. Но на плоската част се случват големи отклоненията в различните бройки.

То няма пълна радост ....на вече не знам си коя бройка iPhone пък на скоро видях пожълтял екран по краищата около 5мм (не целия екран!). Там си е чист дефект и обикновено се проявява поне след 1г. използване. Те уж са по скъпи и би следвало да са върха на качеството, но ....

Явно вече всичко се прави колкото да издържи около 2г., че да може икономиката да се върти ..... Ето и тук пак подобно се случва с друг модел:
http://osxdaily.com/2016/09/16/yellow-sc...one-7-fix/

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
Аксесоари
#77

(2017-05-16, 09:52:52)pockobg написа:  При различните бройки е различно изразено. Ъпдейта до колкото разбрах "оправя" нещата и ако все още личи от настройките допълнително може да се пипне. Също има функция и за ъглите отделно да се коригира....айде при тях е по разбираемо защото под различен ъгъл е нормално да се променя цветността малко. Но на плоската част се случват големи отклоненията в различните бройки.

То няма пълна радост ....на вече не знам си коя бройка iPhone пък на скоро видях пожълтял екран по краищата около 5мм (не целия екран!). Там си е чист дефект и обикновено се проявява поне след 1г. използване. Те уж са по скъпи и би следвало да са върха на качеството, но ....

Явно вече всичко се прави колкото да издържи около 2г., че да може икономиката да се върти ..... Ето и тук пак подобно се случва с друг модел:
http://osxdaily.com/2016/09/16/yellow-sc...one-7-fix/

Самсунг изпратиха софтуерна актуализация за хардуерен проблем! Да, знам че няма перфектни телефони, но при корейските винаги има някакъв проблем. Винаги. Тази година дилемата ми беше между Айфон 7 и S8 +. Не съм имала Ябълка досега и не се престраших да си взема. Имам познати, които си купуват само Айфони и са много доволни. Като си взема телефона ще разполагам с повече информация.

The world will be saved and remade by the dreamers.
Цитирай
#78

Като говорим за Айфон и Андроид устройство то разликите са от земята до небето. Първо трябва да си изясним коя ОС искаме, иначе никой нищо не може да каже за качествата на Айфон, но лично аз никога няма да свикна с дървеният ОС пък макар работещ по-гладко от Андройда. За Самсунга С8, ами изчакайте 3 месеца телефона да е на пазара и ще му се видят всички болежки и тогава преценката ще е по-правилна. Аз лично по редица причини никога не бих се хвърлил на покупка на устройство преди да е направило 3 месеца на пазара.
Цитирай
#79

(2017-05-16, 11:04:41)ivanov_km написа:  Като говорим за Айфон и Андроид устройство то разликите са от земята до небето. Първо трябва да си изясним коя ОС искаме, иначе никой нищо не може да каже за качествата на Айфон, но лично аз никога няма да свикна с дървеният ОС пък макар работещ по-гладко от Андройда. За Самсунга С8, ами изчакайте 3 месеца телефона да е на пазара и ще му се видят всички болежки и тогава преценката ще е по-правилна. Аз лично по редица причини никога не бих се хвърлил на покупка на устройство преди да е направило 3 месеца на пазара.

Именно. Харесвам си Андроид ОС и не ми се разделя с нея. Засега. Взех си S8 + веднага след пускането му на пазара, защото исках да си направя подарък за рождения ден. Не е сигурно, че другите партиди няма да имат същите проблеми. Моят S7 Edge го взех 8 месеца след официалната премиера и има достатъчно проблеми... Всичко е до късмет.

The world will be saved and remade by the dreamers.
Цитирай
#80

(2017-05-16, 11:04:41)ivanov_km написа:  .........ами изчакайте 3 месеца телефона да е на пазара и ще му се видят всички болежки ..... Аз лично по редица причини никога не бих се хвърлил на покупка на устройство преди да е направило 3 месеца на пазара.

Това за "детските болести" е абсолютна глупост според мен....Че и три месеца да се чака ??? Ами да изчакаме направо S9,a ? Какво са някакви си 8-9 месеца още ?
Тук става въпрос за Самсунг,а не за някоя компания,която е от вчера на пазара...Какви "детски болести",какво изчакване ?

https://us.community.samsung.com/t5/foru...059/page/1

44-5 страници с един и същи проблем и никаква реакция от Самсунг ?
Ако изпратете всички мнения,ще видите,че някои поставят рекорди със 7 рестарта за 10 часа !?!?! Други пък вече са с 3сменени телефона и проблемът с непрестанното рестартиране продължава...Какво изобщо се случва с този телефон ?

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай
#81

(2017-05-11, 13:49:33)stoyandim написа:  Моята LED лампичка не светеше вече седмица и днес го закарах в един от оторизираните сервизи на Самсунг. Казаха ми, че до три дни ще има становище. Надявам се направо да сменят телефона, че не ми се иска да са го отваряли и затваряли след това.

Сега им звъннах да ги питам какво се случва. Казаха, че са им доставили части вчера и днес работели по телефона, като можело да си го взема евентуално днес вечерта или утре. Т.е. наистина има проблем с LED лампичката при някои броики и не ги заменят, ами си ги поправят.

Само се надявам да го сглобят както си трябва.
Цитирай
#82

Един въпрос имам...?
Кой от черните модели е със черна рамка...Интересува ме по точно S8+ има ли със черна рамка защото в Технополис беше със сива а S8 със черна и определено с черна ме грабва повече...

Samsung Galaxy S10+/ Prism White


Цитирай
#83

(2017-05-16, 10:23:58)Rock_Lady написа:  Самсунг изпратиха софтуерна актуализация за хардуерен проблем! Да, знам че няма перфектни телефони, но при корейските винаги има някакъв проблем. Винаги. Тази година дилемата ми беше между Айфон 7 и S8 +. Не съм имала Ябълка досега и не се престраших да си взема. Имам познати, които си купуват само Айфони и са много доволни. Като си взема телефона ще разполагам с повече информация.

Брат ми е с ябълка. Те също страдат от доста проблеми, само че си траят и някои се фиксват в последващите версии на операционната система. Просто като има проблеми с Android се тръби навсякъде, но за ябълката всички си траят.

В момента в офиса, в който работя, двама от колегите ми имат айфони, които в момента са в сервиз, защото им отказа камерата. Черен екран и това е. Така че е въпрос на късмет. Имайки предвид, че се произвеждат милиони бройки за отрицателно време, няма как всяка една бройка да е перфектна.
Цитирай
#84

Самсунг, Самсунг но явно при глобалните тестове на устройства все пак изпускат някой дребни проблеми, които са лесни за отстранение, а др. не. Къде са 3 месеца къде са 9 и защо е нужна тази ирония? Изчакването е свързано с цел взимане на по-точно решение, защото през тези 3 месеца ще се установят повече от дефектите. Като не Ви се чака купувайте веднага и си гледайте през розовите дисплей и не мрънкайте толкова. Като допълнение и в подкрепа на казаното ще дам за пример Нот 7, как проблема със запалванията не се е проявил при теста в заводски условия преди пускането на пазара на устройството.
Цитирай
#85

Не че ги защитавам, но за това се дава гаранция все пак. Никой не е застрахован на 100%. Както каза колегата по горе за iPhon-ите например ....проблеми много, но след като си дал толкова пари за нещо и то дефектира си мълчиш защото те е яд ....не го разбирам това мислене - набутал си се и си мълчиш и другия да се набута след теб, че да не си сам. Добре, че има форуми като този!

Иначе не ги оправдавам и е трябвало да се направят повече тестове явно или да се калибрира всеки уред по отделно знам ли, но уви ситуацията не е такава. Важното е сервизите тук да откликват веднага, а не само да служат за украса ....или да ги има защото са задължителни. Щом нещо не се харесва веднага на сервиз, че да си знае и производителя после, че явно нещо не работи коректно.

С много други техники също се случва това за съжаление....лаптопи за по 2к свистят високо честотно, на ресийвери им горят платки(знае се от 4ри поколения на зад и още не е отстранено напълно), матрици на ТВ стават на облаци(имах късмет че стана 7дни преди да изтече гаранцията) и т.н.. Това са едни от малкото неща, които са ми се случили лично с моя техника за съжаление Smile.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#86

Аз пък си поръчах S8+ Black за утре и ми пратиха снимки,че нямал розово по екрана и,че проблема бил по масов при Grey модела та ще видим ,ако не казаха ще го сменят.
Цитирай
#87

(2017-05-16, 12:07:36)! Алекс написа:  Един въпрос имам...?
Кой от черните модели е със черна рамка...Интересува ме по точно S8+ има ли със черна рамка защото в Технополис беше със сива а S8 със черна и определено с черна ме грабва повече...

На всички С8/С8+ без значение от цвета рамката от пред вече е черна.

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s...s-8161.php

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#88

За страничната лайсна ли рамка ли каквото е там става въпрос....

Samsung Galaxy S10+/ Prism White


Цитирай
#89

(2017-05-16, 13:21:42)TrabantaBG написа:  Аз пък си поръчах S8+ Black за утре и ми пратиха снимки,че нямал розово по екрана и,че проблема бил по масов при Grey модела та ще видим ,ако не казаха ще го сменят.

Това за Grey модела на каква база го твърдят ?

POCO F1
Цитирай
#90

(2017-05-16, 14:31:59)lavazza написа:  Това за Grey модела на каква база го твърдят ?

Явно на лична база с моделите който са продали .
Цитирай
#91

(2017-05-16, 09:52:52)pockobg написа:  При различните бройки е различно изразено. Ъпдейта до колкото разбрах "оправя" нещата и ако все още личи от настройките допълнително може да се пипне. Също има функция и за ъглите отделно да се коригира....айде при тях е по разбираемо защото под различен ъгъл е нормално да се променя цветността малко. Но на плоската част се случват големи отклоненията в различните бройки.

То няма пълна радост ....на вече не знам си коя бройка iPhone пък на скоро видях пожълтял екран по краищата около 5мм (не целия екран!). Там си е чист дефект и обикновено се проявява поне след 1г. използване. Те уж са по скъпи и би следвало да са върха на качеството, но ....

Явно вече всичко се прави колкото да издържи около 2г., че да може икономиката да се върти ..... Ето и тук пак подобно се случва с друг модел:
http://osxdaily.com/2016/09/16/yellow-sc...one-7-fix/


Ето малко информация за ъпдейта, който е напълно безполезен. В самата статия за May Security Patch: https://www.sammobile.com/2017/05/16/gal...ity-patch/
Sammobile: Our units still have a slight pink/green hue around the top and bottom edges of the display, even after attempting to correct edge color balance, so it’s clear Samsung still hasn’t perfected display calibration on its new flagships. Perhaps it never will, as it’s looking more and more like a hardware issue despite Samsung’s unwillingness to call it so.

The world will be saved and remade by the dreamers.
Цитирай
#92

(2017-05-16, 15:01:34)Rock_Lady написа:  Ето малко информация за ъпдейта, който е напълно безполезен. В самата статия за May Security Patch: https://www.sammobile.com/2017/05/16/gal...ity-patch/
Sammobile: Our units still have a slight pink/green hue around the top and bottom edges of the display, even after attempting to correct edge color balance, so it’s clear Samsung still hasn’t perfected display calibration on its new flagships. Perhaps it never will, as it’s looking more and more like a hardware issue despite Samsung’s unwillingness to call it so.

Сега, ако и преведеш, няма да е зле!

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#93

(2017-05-16, 15:20:36)gogon написа:  Сега, ако и преведеш, няма да е зле!

Ами то се разбира. След ъпдейта, потребителите не са успели да премахнат розовото/зеленото по краищата. И от Sammobile, смятат че това е хардуерен проблем, "въпреки нежеланието на Самсунг да го признаят." Не само не си признават, но и не реагират по никакъв начин. :/

The world will be saved and remade by the dreamers.
Цитирай
#94

(2017-05-16, 15:25:38)Rock_Lady написа:  Ами то се разбира. След ъпдейта, потребителите не са успели да премахнат розовото/зеленото по краищата. И от Sammobile, смятат че това е хардуерен проблем, "въпреки нежеланието на Самсунг да го признаят." Не само не си признават, но и не реагират по никакъв начин. :/

Важна е и частта в която се говори дали някога ще успеят и дали въобще се мъчат да оправят калибрацията ...

POCO F1
Цитирай
#95

Дали изобщо се касае за калибрация? Може да е производствен дефект, който не позволява дисплея да се калибрира повече. Самсунг имат не малко телефони с амолед дисплей и този проблем не го е имало. Според мен се дължи на този извит дисплей.
Цитирай
#96

(2017-05-16, 15:01:34)Rock_Lady написа:  Ето малко информация за ъпдейта, който е напълно безполезен. В самата статия за May Security Patch: https://www.sammobile.com/2017/05/16/gal...ity-patch/
Sammobile: Our units still have a slight pink/green hue around the top and bottom edges of the display, even after attempting to correct edge color balance, so it’s clear Samsung still hasn’t perfected display calibration on its new flagships. Perhaps it never will, as it’s looking more and more like a hardware issue despite Samsung’s unwillingness to call it so.

Знам я тази информация. След обновяването щом не те удовлетворява резултата връщаш по гаранция. Иначе Самсунг са отговорили, че е следствие на производството на AMOLED екрани. Т.е. неизбежно е, но е въпрос на преценка дали да пуснат в продажба и тези с по червенеещ нюанс. По принцип подредбата на пикселите е такава, че червените са повече от сини/зелени на брой. Това е то Pentile.

https://www.youtube.com/watch?v=WTQr6VwMfBI&t=348s

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#97

Всъщност зелените са два пъти повече.
По принцип съм фен на Амоледа голям. Но не мога да приема да нямам бял цвят. Дори и лек розов отенък ще ми вади очите. Като за 1500 лева...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#98

Това пък другия проблем - аудиото спира по неизвестни за сега причини:
https://us.community.samsung.com/t5/Gene...td-p/97842

Самсунг заявиха,че това е софтуерен проблем и ще пуснат ъпдейти за да го фикснат,но дали ще е само до софтуер ?





Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Цитирай
#99

моя е от виваком... също розовей но при наклон синее... не ми е проблем... проблема ми е в зелената лампичка че свети слабо защото използвам калъф Clear View Standing Cover... има ли начин да свети по силно...

Xiaomi Mi 11
Цитирай

На ноут 7 сигурно пак е бил софтуерен проблема Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)