Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни дефекти Galaxy S8/S8+

Кога ще разберете, че няма още такъв телефон, дето да не му се драска дисплея.
Тия протектори затова се продават.
Сигурно за стотен път ще го напиша: всеки протектор от 50 стотинки пази по-добре дисплея от която и да е горила 5,6,7...чак като почнат да слагат сапфир, тогава няма да им слагам протектори

Някои го носил 6 месеца без защита, бил му в джобовете, падал, изтървал го и нямал грам драскотина на дисплея. Няма дръжки, просто не ги виждат.
Цитирай
Аксесоари

Всички телефони се драскат, без значение коя генерация защита и каква маймуна... шимпанзе, горила ...дрън дрън търговски глупости му е стъклото.

Така, че който планира да го носи с ключове и стотинки на едно място да си го облича отвсякъде и това е. Иначе рано или късно ще изреве на умряло.

(2017-05-22, 15:35:33)alex.mitev написа:  Съгласен съм за рекламациите! Телефонът беше в Сръчко сервиз (официален)

Дай им го пак на сръчковците на поправителен изпит и с гневен тон. Ако се отварят повикай мениджъра. То е ясно, че отвътре драскотините не си ги ти направил. Криво залепения панел пак така. Трябва да се научим в нашата мила държавица да си търсим правата. Стига са ни правили на маймуни. Ти си замълчиш, друг си замълчи, трети...и си стоим в кочината и промяна няма. Само на книга ни пишат Европа. 
Докато си траем ще ни газят, затова давайте по европейски. Ще досаждаме и натискаме, докато не ни угодят. Като си плащахме наскоро скъпите телефони въртели правихме ли?-НЕ!
А защо сега те ни правят въртели?
Цитирай

Пичове, реших да пробвам как е горила глас 5. Все пак се навих да плащам 200 кинта засраховка, като се е надраскал, ще се надере още малко и отива във Виваком на отстраняване на щетите.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-05-22, 10:48:25)hollyshit написа:  Alex.Mitev, аз при такъв проблем бих го върнал да си го презалепят наново. Казвам, че е на криво и да си го оправят. Системата не е нищо друго, освен пълна обиколка с двойно залепваща лента. Нагряват го с топлодух и с макетен нож го разделят, после пада толям зор да си остърже от остатъците от лепилото.
После се слага нова лента на абсолютно чиста повърхност и се прилепва капака. При теб явно са бързали и не са почистили изрядно повърхноста, затова не е прилепнало плътно. А може и на пишман майстор да си попаднал. Във всеки случай подмяната на капака е бърза и лесна процедура и няма да ти бавят телефона много. По-добре три дни без телефон, отколкото да се ядосваш ежедневно. Платил си за гаранция, редно е да я ползваш докато телефона не придобие заводски вид. Докато не си търсим правата все ще ни обслужват мърльовци. Рекламациите са коректив и отсяват плявата. Срещу даден майстор, като има повече сигнали за некачествената му работа следват наказания и накрая уволнение. Идва нов, който е по-старателен и съответно по-доволни клиенти.

Голяма глупост си написал! Стъргане с макетен нож! Все едно е пластмасовата дръжка на шкафа ти. Или пък лепилото е килограм! Действително се нагрява в камера където температурата и времето са прецизно зададени до 2 знака след десетичната запетая , в общи линии до степен да се размекне лепилото без да пострада от нагряването самото устройство. След това се закрепят на гърба и дисплея нещо като вакуумчета и се премахва дисплея , като веднага се поставя новия предварително също загрят (за да се размекне лепилото което е нанесено върху него фабрично) Сглобява се по същия начин и процедурата е няколко минути.

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай

Поне такива клипове съм гледал в нета. С топлодух настроен на определени градуси го обикалят регулярно, режат с макетния нож и пак нагряват и така до пълно разделяне.
После не съм казал, че остъргват лепилото с нож, а е някаква пласмасова шпакличка. Не знам защо ми слагаш думи в устата, които не съм казал. След това се трие със спирт до идеално изчистване на лепилото.
Чак тогава се слепва новият дисплей.
Цитирай

Е ти си гледал teardown от ifixit вероятно. Това не е професионално отваряне.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

Гледал съм много клипчета, къде ли не. Правя го, защото понякога сменям на навигации, таблети и телефони дисплеите и батериите най-вече. Имам няколко сполучливи опита и нито един неуспешен. Smile
Преди дни брат ми, който ми няма доверие занесе телефона на жена си в нефирмен, но много оборотен сервиз за смяна на челното стъкло на смартфон Самсунг. Беше разговарял с единия техник и онзи му казал, че практикува точно същия начин на монтаж и демонтаж, който описах по-горе. 
В официалния сервиз на Самсунг не знам колко по-различни приоми използват, но ето, че човека се оплаква от не до там качествения монтаж на дисплея.
Цитирай

Koлеги , добро утро Smile
Имам малък проблем и той се изразява в това ,че имам батерия преносима на TP-LINK TL-PB10400 10400MAH , иии за първи път го сложих да се зарежда на батерията и след 30 минути спря да се зарежда. Батерията не е празна , зарежда си други устройства , но точно Samsunga не иска.Дали Samsunga има някаква защита , която следва да се изключи или да търся оригинална преносима на Samsung ? Поздрави и мерси

Samsung Note 8 Midnight Black ... 
Цитирай

Колко А ти потдържа батерията?

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

1A И 2А . Пробрах и на двата порта , но неще ...

Samsung Note 8 Midnight Black ... 
Цитирай

Самсунга при зареждане има колебания в ампеража в зависимост от натоварването. В смисъл не заковава на 2А. Може електрониката на защитата на батерията да сработва и да прекъсва зареждането. Пробвай на изключен тел. Аз съм canion 16000mah нямам проблем

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

Моя телефон се върна от сервиза. Казаха, че съм имал софтуерен проблем и затова не ми е светил ЛЕД-а. Сега изглежда да е наред.
Цитирай

Как да хакнем ирис скенера на Самсунг - видео урок !

https://9to5google.com/2017/05/23/samsun...e-contact/

Не знам дали е дефект,но го поствам тук.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай

Ако на някой продължава да червенее и след ъпдейта да върне всички корекции в средно положение да набере *#15987# избира най-подходящ фон за него от 0 1 2 и 3 след което ако има нужда може да приложи допълнителни корекции от настройките на дисплея в менюто и нещата си идват на място. Smile

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Някой забелязъл ли е наченки на burn-in?
Попаднах на статия, че клиенти се оплаквали вече.
Според мен on screen бутоните са неизбежни в дългосрочен план. Макар и да се местят с по 1-2 пиксела на някакъв период от време.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Само и това остава да стане след всичкото розовеене досега...
Между другото аз съм имал такъв проблем на s6 edge plus. Цялата клавиатура след няколко месеца беше прегоряла и се виждаше постоянно на дисплея.
Смениха ми го гаранционно ( дисплеят) ама е много кофти
Цитирай

Колега и какво общо има дисплея на S6 edge plus с S8/S8 plus ? Ми аз в шкафа имам един S5 с изгорял пиксел, вие на вашите С8 има те ли изгоряли пиксели?........безсмислени постове. От 8 страници поне 4 са обърнати само на лаф .
Цитирай

@martoo ,не знам ти ли трябва да си човека ,за да казваш какво безмислено има или не в темата?
Аз лично нищо нередно не виждам в мнението на колегата .Споделил е подобен проблем при С6.
Хайде оставете на нас ние да преценяваме кое е лаф и кое не .

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

(2017-05-26, 22:17:21)arrogant написа:  Някой забелязъл ли е наченки на burn-in?
Попаднах на статия, че клиенти се оплаквали вече.
Според мен on screen бутоните са неизбежни в дългосрочен план. Макар  и да се местят с по 1-2 пиксела на някакъв период от време.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

На мен ми е интересно home button, който е в дисплея  и остава да свети, след като бъде заключен телефона, дали се отбелязва. На няколко клипа се загледах, че остава включен.
Цитирай

Хоум бутона може да се маха от Always-on дисплея, точно за да не прегорят пикселите.
Часовника и другите се движат, ама хоум бутона май си стои само долу и доколкото помня хич не се движеше, което е предпоставка за прегаряне на пиксели.
Цитирай

Движи се, движи се.
[Изображение: ac7b8cb27179a1b8.jpg]

POCO F1
Цитирай

Ако се движи няма причини за притеснения.
Цитирай

Има причини и още как. Движи се в ограничен диапазон. Ефектът бърн-ин всъщност не е прегаряне, както при плазмите едно време.
Тук синият цвят просто се износва по-бързо от останалите. Местенето ще забави резултата, но той е неизбежен. Въпросът е не дали, а кога.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

(2017-05-27, 11:37:27)arrogant написа:  Има причини и още как. Движи се в ограничен диапазон. Ефектът бърн-ин всъщност не е прегаряне, както при плазмите едно време.
Тук синият цвят просто се износва по-бързо от останалите. Местенето ще забави резултата, но той е неизбежен. Въпросът е не дали, а кога.

Точно, при амоледа пикселите се износват и използването на тази ограничена област непрекъснато, със сигурност ще даде ефект рано или късно. Този бутон, розовеенето както и неудобния четец за пръстови отпечатъци показват колко са бързали от Самсунг да изкарат 8-ците на пазара. Не се научиха, че така само губят клиенти и доверие.

All we are is dust in the wind...
Цитирай

Уфффф......четеца за отпечатъци ми е удобен, нямам розовеене и т.н.. Телефона е повече от перфектен - ай стига глупости вече, избързали били

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)