Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни дефекти Galaxy S8/S8+

Аз пък забелязвам, че там където седмицата ми стоеше на 4G на 1-2 чертички, сега осмицата стои на H+ на пълен обхват, явно модема по друг начин управлява честотите.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
Аксесоари

(2017-06-04, 06:54:23)felipe написа:  Аз пък забелязвам, че там където седмицата ми стоеше на 4G на 1-2 чертички, сега осмицата стои на H+ на пълен обхват, явно модема по друг начин управлява честотите.

Или е още по-кофти и от този на седмицата Sad
Дано греша, като си взема осмицата, ще сравня.

POCO F1
Цитирай

Че и аз май обмислям да си взема.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-06-04, 13:26:01)lavazza написа:  Или е още по-кофти и от този на седмицата Sad
Дано греша, като си взема осмицата, ще сравня.

Не е по- кофти! 
Марто, аз мислех, че вече си го взел.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

Smile С начините на отключване също е интересно, с ирисите не иска навън на много светло, с лице вътре на по-тъмно... с отпечатъците пък е криво, понеже сензора е отзад, но предполагам ще свикнем и ще намерим начина.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Здравейте,

в петък си взех S8+ от Теленор и забелязвам някакво "позеленяване" в горната част. Личи си само на чисто бял фон и се пада върху статус лентата общо взето. Вижда се само като го погледна фронтално, като го наклоня малко и изчезва. Това може ли да се поправи софтуерно или да го нося на Теленор? И ако го занеса някой има ли опит вече как процедират - веднага ли го сменят или оставам без телефона известно време...

Не знам дали би могло да се види на снимката, но ето:

[Изображение: Ump9gbL.jpg][Изображение: uTVVaZH.jpg][Изображение: hduTsbC.jpg]
Цитирай

Като влезнеш в Настройки---Дисплей---Адаптивен дисплей, там най-отдолу имаш опция за корекция на цветовете по краищата на дисплея. Мръдни плъзгача едно деление към Топло и след 10-тина минути, като мине процедурата с рестартирането ще видиш дали се е оправило.
С тази процедура обаче отстрани могат да ти порозовеят краищата. Направи го, тествай с бял екран и сподели тук какво се е получило при теб!
Принципно сменят дисплеите на телефони, при които тази специална настройка не помага.
Цитирай

Не се занимавай с глупости, нищо му няма на телефона, направи корекция щом те дразни и си готов. Ще го дадеш в сервиз да го отварят за нещо което забелязваш на идеално бял екран?!?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Понякога корекцията оправя едно, но разваля друго. Затова, човека е хубаво да си поиграе с настройките и, ако по никакъв начин не може да скрие дефекта, то просто да го даде да му сменят дисплея. 
Не може да изсипеш една торба за нещо и после да те е яд да го гледаш. Очите ти все в дефекта и то многократно на ден, не става. 
За това сме платили, като е с дефект, да ни го оправят.
Цитирай

Нормално ли е дисплея да става розов при поява на директна слънчева светлина и никакви фиксове не помагат?

Наистина много сложен въпрос зададох на който е почти невъзможно да се отговори
Цитирай

(2017-06-06, 08:40:19)sadfg написа:  Нормално ли е дисплея да става розов при поява на директна слънчева светлина и никакви фиксове не помагат?

Наистина много сложен въпрос зададох на който е почти невъзможно да се отговори
На директна слънчева светлина се радвай, че въобще нещо виждаш. В масовия случай на други телефони нищо не се вижда. При мен при такива условия бялото сивее, което е нормално. Да розовее не би трябвало.
Цитирай

Сензора като се освети на слънце и екрана от зеленикав става розов
Цитирай

Хич да не ги пука, за мен екрана на осмицата е най-добрия правен някога. 
Ползвам high contrast темата, вчера показвам на сина на шефа с айфон 7 екрана и той тика пръст в него, викам си какво му стана, а той мислел че съм залепил картинка в/у дисплея, толкова контрастни са иконките на уиджетите Smile, че стоят все едно са отгоре.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Няма лошо това е така но с тия зеленорозови нюанси едва ли ще го изтърпя затова питах дали е нормално защото е на 6 дена а е взиман онлайн към мтел да им правя рекламация
Цитирай

(2017-06-06, 14:06:19)sadfg написа:  Няма лошо това е така но с тия зеленорозови нюанси едва ли ще го изтърпя затова питах дали е нормално защото е на 6 дена а е взиман онлайн към мтел да им правя рекламация

Съвсем нормално е! Не розавее екрана, а стъклото. При директна слънчева светлина в края на дисплея... където са извивките, се получава пречупване на светлината, а и от там ефекта на розавеенето.
Прост физичен опит: вземете парче извито стъкло, прилепете от доло бял лист хартия... и поставете под пряка слънчева светлина.
Ще се изненадате от резултата... Погледнато под различен градус, стъклото променя цвета. Розавеенето се дължи на UV лъчите..
Явно доста хора не са били в час по физика!!!

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

^..айде бе, а на мен що не ми розовее на S7E ?!

                                                                    
Цитирай

(2017-06-06, 18:42:30)georgi4a написа:  ^..айде бе, а на мен що не ми розовее на S7E ?!

Застани на пряка слънчева светлина.. пусни накакъв бял фон, погледни го малко под-ъгъл и се загледай в крайшата.. където са извивките.
А ако ми кажеш, че не розавее... значи живееш на друга планета...
Прост физичен закон, пречупване на светлина.
Защо сапуненото мехурче има всички цветове на дъгата?
Защото е сфера, там пречупването на светлината е по-голямо.
И ако ти и твоя S7E, не сте подвластни на земните закони.... значи сте извънземни Wink

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

Само блести. Никога не съм забелязал да ми розовее. Възможно е и аз да не го до виждам.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-06-06, 18:58:51)Naidenoff написа:  Застани на пряка слънчева светлина.. пусни накакъв бял фон, погледни го малко под-ъгъл и се загледай в крайшата.. където са извивките.
А ако ми кажеш, че не розавее... значи живееш на друга планета...
Прост физичен закон, пречупване на светлина.
Защо сапуненото мехурче има всички цветове на дъгата?
Защото е сфера, там пречупването на светлината е по-голямо.
И ако ти и твоя S7E, не сте подвластни на земните закони.... значи сте извънземни Wink

Сега, слушай аз да ти обясня(набързо) нещо през призмата на моите 43 години..:
1. Дисплеят не ти е лист хартия
2. Има противодействия на това пречупване, които уважаемите физици също са измислили през годините
3. Защо се пуска софтуерен ъпдейт, след като проблема е "стъклен"(по твоята теория)
4. Това че са бързали и вместо да изчакат още месец - два(ем сензора за отпечатъци щеше да си е на дисплея, както най- вероятно на Iphone 8 и Самсунг S9) не ги оправдава за купищата първоначални дефекти на "Флагман 2017"

..това написах за 30 секунди(без първоначално мислене), но ако искаш продължаваме..

                                                                    
Цитирай

И предлагам да не продължавате , защото ще си починете за известно време!
Може спокойно да преминете на лични! Благодаря ви за разбирането!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

(2017-06-06, 19:40:04)ganchev написа:  И предлагам да не продължавате , защото ще си починете за известно време!
Може спокойно да преминете на лични! Благодаря ви за разбирането!

С извинение към @ganchev но съм длъжен да отдговоря публично, все пак това е форум и обсъждаме точно по темата: Проблеми и дефекти Galaxy S8/S8+
С какво ще помогнем на хората тук, ако не дебатираме и споделяме мнения и знания..
Обсъждаме проблем точно по-темата, в отдговор на запитване на @sadfg
Не виждам с какво нарушаваме правилата!

Ако е някак си избирателно или лично, няма проблем.... наказвай!

С риск да не накажат, ще ти отдговоря тук, не на ЛС.

(2017-06-06, 19:40:04)georgi4a написа:  ............
3. Защо се пуска софтуерен ъпдейт, след като проблема е "стъклен"(по твоята теория).........


Теорията не е моя... Имам удоволствието да общувам в доста международни IT форуми, и достатъчно е коментирано по този въпрос...
Говориме изцяло и само за проблем с розав отенък при пряка слънчева светлина!
Но явно ти нещо не си схванал или не си следял темата, и си изказваш неподготвен!

(2017-06-06, 19:40:04)sadfg написа:  ............
Сензора като се освети на слънце и екрана от зеленикав става розов
.........

Аз дадох разумен и достоверен отговор, споделен и коментиран многократно в всички форуми.
Проблема с розовеенето е само под слънчева светлина, на закрито, тъмно, градушки, снежно, виелици, вънка вие Вук го няма...
Според теб на какво се дължи това?... А да... Тука не влиаят никакви физични закони... просто съвпадение...ще си ползваме телефоните на закрито...
И какво общо има слънцето със софтуера? Виж с хардуера има... а именно стъклото!
Какъв софтуерен ъпдейт да пуснат..... да спрът слънцето ли?
От утре.. моя ще го мажа с крем за слънце, РЗ фактор 10 за да не хваща розав тен... че ще вземе много да се изГЕЙчи...
Апропо... знаеш ли какво става, когато се пречупи светлината: концентрирана слънчева енергия, спомни си ефекта на лупата..!
Нищо Софтуерно.... няма да оправи нещо тъй просто.... тоест хардуерно...
А през моите 45г. до сега не съм чул, какъвто и да е софттуер да оправи зле скалъпен хардуер.
Каквито и драйвъри да пишат.. каквито и кернели да бутат... все тоя шит.
В случая е просто едно стъкло.... Какъв софт трябва да напишат инжинерите от Самсунг.... Сигурно да изправи стъклото?
Да прав си в едно, прибързаха не само с „флагман 2017“, а с цялата илюзия за EDGE технологията....
Аре стига бе.... Още нещо... Знаеш ли че в случая дисплея е напълно прав, пълна тава... Илюзията EDGE е стъклото, което с извитата си форма създава впечатление за овал, а и от там и проблема с розовеенето под пряка слънчева светлина,. Сменявал съм екрани на S7 и S7 Е и те уверявам.... напълно еднакви са.
Ако желаеш, мога да ти дам кординати... заповядай и се увери сам...

(2017-06-06, 19:40:04)georgi4a написа:  ............
1. Дисплеят не ти е лист хартия.........

Дисплея е точно като лист хартия, но явно ти не ги разбираш така нещата

(2017-06-06, 19:40:04)georgi4a написа:  ............
2. Има противодействия на това пречупване, които уважаемите физици също са измислили през годините.........

И къде го видя това в сферата на IT технологията? Някак си Физика и IT не вървят ръка за ръка.... на два различни полюса са!
Едното е наука... а другото... просто бизнес и пари...
И за да са повече пари... конгломерати като Самсунг, Ейпъл, Сони и др. ще те убедят че квадрата, е просто триъгълник... но погледнато през друга призма....... си е чисто и просто окръжност...

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

(2017-06-06, 18:13:41)Naidenoff написа:  Съвсем нормално е! Не розавее екрана, а стъклото. При директна слънчева светлина в края на дисплея... където са извивките, се получава пречупване на светлината, а и от там ефекта на розавеенето.
Прост физичен опит: вземете парче извито стъкло, прилепете от доло бял лист хартия... и поставете под пряка слънчева светлина.
Ще се изненадате от резултата... Погледнато под различен градус, стъклото променя цвета. Розавеенето се дължи на UV лъчите..
Явно доста хора не са били в час по физика!!!
След това пробвах само сензора да е на слънце ефекта беше същия както и където имаше бяло по иконите и буквите на приложенията ставаха розови
Цитирай

(2017-06-06, 18:13:41)Naidenoff написа:  Съвсем нормално е! Не розавее екрана, а стъклото. При директна слънчева светлина в края на дисплея... където са извивките, се получава пречупване на светлината, а и от там ефекта на розавеенето.
Прост физичен опит: вземете парче извито стъкло, прилепете от доло бял лист хартия... и поставете под пряка слънчева светлина.
Ще се изненадате от резултата... Погледнато под различен градус, стъклото променя цвета. Розавеенето се дължи на UV лъчите..
Явно доста хора не са били в час по физика!!!
9
Здравейте,

не оспорвам това което сте написал, иискам само да кажа, че при мен не розовее само на слънчева светлина и розовеенето няма общо с физичните закони за които споменавате.
Незнам дали е съвпадение, но два от апаратите ми са черни и са от А1 Австрия и не розовеят. Другите три са от оператор Drei Austria  сиви и Розовеят.
Цитирай

Здравейте. От вчера и аз имам С8. Но се появи проблем. Току що за втори път ми се случи да кликна върху камерата и телефонът да се рестартира. На някого да му се е случвало?

PS: Сега пък се рестартира докато бях във фейсбук.

Samsung Galaxy S6 Edge
Цитирай

Добра вечер,
Някои открили решение за покритието с което се почиства по-лесно телефона ?
След почти два месеца използване започва да ми изчезва, а е толкова лесно когато го има ...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)