Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни дефекти Galaxy S8/S8+

(2017-11-03, 21:35:14)pockobg написа:  Имаш няколко режима в настройки и опция да до настройваш адаптивния + филтър за синя светлина. На всеки му харесва различна настройка, но са ти дали възможност за да си я направиш по твой вкус. Не всеки харесва калибрирани точно цветове. А и при различен тип осветление и сила на осветление всичко се променя. Не е толкова просто колкото си мислиш. Потърси из нет-а за калибрация на екран и ще ти се изясни.

А наистина какво стана с ужасното насичане?

Благодаря ти , че се включи в темата...Не се сетих да ти пиша на лично   Bu  .  Писах на съпорта и гледах разни клипчета из нета как уж да се фиксне тоя  проблем. Просто бялото, до другия SG8 въобще не изглежда бяло а бледо жълто а нищо не е пипано по настройките. Утре пак ще направя пак сравнение. За насичането, то като поработиш с телефона се свиква, не е болка   за умиране  Tooth  за него също писах на съпорта, но до днес все още нямам отговор. Въпроса май им дойде по сложен... Според мен след ореото може да се оправят нещата, пък и нали ъпдейтват и TouchWiz-а, би трябвало да работи по-добре.
Цитирай
Аксесоари

(2017-11-03, 21:52:40)mefistoreyon написа:  Благодаря ти , че се включи в темата...Не се сетих да ти пиша на лично   Bu  .  Писах на съпорта и гледах разни клипчета из нета как уж да се фиксне тоя  проблем. Просто бялото, до другия SG8 въобще не изглежда бяло а бледо жълто а нищо не е пипано по настройките. Утре пак ще направя пак сравнение. За насичането, то като поработиш с телефона се свиква, не е болка   за умиране  Tooth  за него също писах на съпорта, но до днес все още нямам отговор. Въпроса май им дойде по сложен... Според мен след ореото може да се оправят нещата, пък и нали ъпдейтват и TouchWiz-а, би трябвало да работи по-добре.
И все пак не разчитай твърде много на това.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Абе казвам ви нема идеален екран на тия телефони.
Едно за сметка на друго.
Интересно ми е на iPhone X ще има ли проблеми екранът.
И наистина според светлината, ъгълът на светлината и вида на източника екранът доста си променя white balance-а.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай

(2017-11-04, 14:24:41)arrogant написа:  Абе казвам ви нема идеален екран на тия телефони.
Едно за сметка на друго.
Интересно ми е на iPhone X ще има ли проблеми екранът.
И наистина според светлината, ъгълът на светлината и вида на източника екранът доста си променя white balance-а.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  Промяна на цветовете и прогаряне на дисплея на iPhone X са нормални според Apple
Цитирай

Аха, ясно Smile

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай

От това което изчетох и гледах в Интернет разбрах, че няма такова нещо като два еднакви AMOLED дисплея. Всеки е с различен оттенък на жълто, червено, синьо и зелено. Все на нещо ще бие, но няма как да е бяло - бяло. Също и да получиш " burn in" ако гледаш много клипове.
Цитирай

burn in едва ли ще получиш ако гледаш клипове или гледаш филми. В тези режими изображенията се сменят всяка секунда и това е полезно за дисплея. burn in ще се получи ако оставиш дисплея на макс осветеност на снимка и излъчването и с часове на дисплея, но едва ли има такива мазохисти.
Цитирай

(2017-11-05, 20:04:08)mefistoreyon написа:  От това което изчетох и гледах в Интернет разбрах, че няма такова нещо като два еднакви AMOLED дисплея...

Това е вярно, що се отнася до различните размери. Лично сравнявайки S8+ с Note 8 мога да те уверя, че в цветовете разлика няма. Бялото е бяло, черното е черно. Няма оттенъци, няма сенки, няма глупости. По хардуера на съкровищата няма проблеми и недостатъци.

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

Теоретично два еднакви амолед дисплея няма, но разликите са толкова малки в повечето случай, че само специализираната апаратура може да е хване.
Цитирай

Бе и с просто око се хващат. Зависи от окото пак казвам.
Има ли някой да ползва няколко месеца AOD и дали има наченки на прегаряне?
И да знам, че се мести, но се мести в ограничено пространство. На една s3-ка ми се беше отпечатала бялата лента за въвеждане на текст на вайбър.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай

Ползвам АОД откакто съм взел телефона, което са към 6 месеца.
Няма никакви проблеми. Не се филмирай излишно.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

Не бе не се филмирам, интересно ми е.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай

Аз съм с AoD от 5 май и също нямам проблеми Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Нещо тази тема или трябва да се прекръсти или да се раздели на "Софтуерни проблеми" и въпроси и "Хардуерни проблеми". Виждайки броя на страниците в темата и заглавието и всеки човек ще си помисли, че това е телефона с най-много проблеми, а това категорично не е така.
Цитирай

Здравейте

Имам проблем със задната камера. Не иска да фокусира. Преди като я включа и не фокусира просто включвам и изключвам но вече не се оправя. От съпорта ме съветват да възтановя до заводски настройки но не съм сигурен някой имал ли е този проблем ?
Цитирай

Пробва ли да разклатиш телефона по-рязко?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Здравей, с първият апарат имах този проблем и ми смениха камерата.

Sent from my S8

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай

(2017-11-13, 20:06:59)divna написа:  Пробва ли да разклатиш телефона по-рязко?

Да точно след като написах запитването прочетох че с разклащане се оправя и наистина се оправи. Но все пак не мисля че трябв да е така :Smile
Имам още доста от гаранцията и ако продължи така ще го занеса в сервиз.
Благодаря за отговора !
Цитирай

Чукни телефона с ръката до камерата и се оправя Smile

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

(2017-11-14, 00:38:31)dicknoiser написа:  Да точно след като написах запитването прочетох че с разклащане се оправя и наистина се оправи. Но все пак не мисля че трябв да е така :Smile
Имам още доста от гаранцията и ако продължи така ще го занеса в сервиз.
Благодаря за отговора !

Ако се случва често - вероятно има проблем. Аз снимам много и всеки ден - при мен се е случвало само веднъж.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Камерата е финна изработка, особено стабилизацията. Не ги друсайте много че може да им е за последно.
Марак че не е много на добре да го правите.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

Тва е масов дефект при с8 като гледам Smile И при мен се получава от време на време...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

Чак пък масов, около мен има 5 апарата с моя и на никой не се е случвало Wink

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Дефектна партида на част държач леща. Сервиза го отстранява като смени камерата. Решено!

Sent from my S8

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай

Два броя вкъщи (плюс) не сме имали проблем досега.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)