Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки, направени с Galaxy S8 / S8+
#26

Камерата на телефончето е доста добра. Напълно е възможно да е и най-добрата в момента при всички смартфони, но е трудно да бъде сигурен човек ако няма всички телефони под ръка за да ги сравни.
Аз лично очаквам до няколко години)не повече от 5) смартфоните да заменят почти всички фотоапарати. Дори имам чувството, че производителите умишлено забавят развитието на микро камерите за да им се продават и  фотоапаратите Smile
[Изображение: 17464412_m.jpg]

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
Аксесоари
#27

Сапунерките отдавна са ги заменили. Но иначе чисто физичните закони няма да позволят замяната. Голямата матрица си е голяма.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#28

Снимките навън се получават.

А ето и две снимки на закрито. При първата, нещо светлината не е много ОК, под прозореца, леко пада в сянка. Втората е вечер на осветлението в стаята и без светкавица.
[Изображение: 17466425.jpg]

[Изображение: 17466426.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай
#29

Шипченският манастир откъм Шейново(малко пейзажи)
[Изображение: 17468370_m.jpg]

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#30

(2017-06-05, 07:33:28)arrogant написа:  Сапунерките отдавна са ги заменили. Но иначе чисто физичните закони няма да позволят замяната. Голямата матрица си е голяма.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

От гледна точка на съвремието си съм съгласен с теб. Но като си спмня приказката за вълшебното огледало Smile

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#31

Аз тази сутрин пробвах да сравня сапунерка Сони от 2011г. и предната камера, и резултатът е в полза на предната камера. Двете снимки са на закрито, на втората снимка съм очевидно по-близо, отколкото трябва до прозореца  (с щори леко отворени), но като цяло предната камера надмина очакванията ми. А те бяха доста скромни.

[Изображение: 17480290.jpg]

[Изображение: 17480291.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • seemore, SeVdilin
Цитирай
#32

На мен лично, първата повече ми харесва....
(с по- светъл нюанс на синьото и по- мъничко, ще е още по- добре)
Хубавица си Tongue

                                                                    
Цитирай
#33

Малко Вишни от мен ... Черешките преминаха Smile
   
   
   

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#34

Съгласен съм с колегата felipe, и на мен първата ми харесва повече, хубавата снимка според мен зависи от три неща: апарата, фотографа и не на последно място пейзажаSmile

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#35

.. с кой, с кой казваш Wink

п.с От скромен опит твърдя, че дяснaта ръка със свежият маникюр също не е попаднала случайно в кадър

                                                                    
Цитирай
#36

...с мен Smile ...аз пък искам да кажа,че профилната снимка ми харесва най-много.
Ето и от мен една 
[Изображение: 17487215_m.jpg]

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#37

..изпревари ме , но това ще да е от годините   Storstark

                                                                    
Цитирай
#38

Смешно Ви е на Вас, но като си вдигна ръката, за да снима, не се сещам да я сваля Smile А другите начини не помня какви бяха Cool  С предния телефон не съм правила селфита ... Сега и стик си взех, но ще стане месец и още си е в кутията .... Някакъв уж хубав ...

Днес взимам децата от градината, хайде да се снимаме - вдигам ръката аз - хайде и баткото, че и двете .... реши, че е "поза"  Big Grin

Едни кученца от мен да не са само приказки:

[Изображение: 18921864_10211242284426931_3262288446234...e=59A49D9B]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай
#39

..ама моля ти се, такива хубави снимки..продължавай все така, не ни обръщай внимание
п.с Като бях малък, тия "кученца"(цветята) ги късах и като ги стиснех странично и все едно си отварят устата..от там може би идва и "кученца", знам ли(или се бъркам)

п.с 2.. телефона снима уникално, когато е в подходящите ръце

                                                                    
Цитирай
#40

(2017-06-06, 20:48:19)georgi4a написа:  .. с кой, с кой казваш Wink

п.с От скромен опит твърдя, че дяснaта ръка със свежият маникюр също не е попаднала случайно в кадър
Това не го разбрах...

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#41

^ помислих, че си цитирал мой пост, но си объркал автора на поста Smile

                                                                    
Цитирай
#42

(2017-06-06, 21:32:15)georgi4a написа:  ..ама моля ти се, такива хубави снимки..продължавай все така, не ни обръщай внимание
п.с Като бях малък, тия "кученца"(цветята) ги късах и като ги стиснех странично и все едно си отварят устата..от там може би идва и "кученца", знам ли(или се бъркам)

п.с 2.. телефона снима уникално, когато е в подходящите ръце

Точно така, правилно си спомняш Smile

Баткото в градината има гадже, едното момиченце от близначета. И реши, че с малкия иска да са близанци! Lol И днес за първи път склоних да ги облека еднакво. Та по този повод бяха снимките. Фонът е доста разкъртен, но снимката стана. Стойността й е друга за мен Smile

[Изображение: 18920665_10211239560158826_5083514705964...e=59AAD4B2]

А това е снимката с две ръце, не е с хубаво качество, по-мътна е, но приклекнала зад тях не ми беше до повторения и така - Ролинг Стоунс се прибират от градина. Тези две снимки ме разсмиват с глас ... Има време, ще направим по-хубави, но тук остава емоцията Smile

Ето с тези очила - коментирах в другата тема, че не ми разпознава ирисите, понеже се коментираше, че и през очила отключва. При мен с очила - не иска.

[Изображение: 18882073_10211241504687438_2459144359711...e=59A8A555]

И последно - пробвах да видя как снима дете, което подтичва - дали ще се поразмаже от движението. Не бягаше бързо, но реши да ни избяга и да се скрие. Доста далеч съм, поизрязала съм, но като за такова разстояние и движение - доволна съм Smile
[Изображение: 18920361_10211241589929569_5629984399651...e=59DAC8FA]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай
#43

А някой може ли да предположи с какво е правена тази снимка?
   

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#44

Аз не мога (и не разбирам), но е направо триизмерна Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#45

(2017-06-06, 23:01:38)divna написа:  Аз не мога (и не разбирам), но е направо триизмерна Smile

Да, снимката е сполучлива. Тук е в доста орязан формат. Оригинала е много по качествен. Което само доказва, че телефоните вече могат да заснемат много красиви картинки. Достатъчное е да се хване момента и резултата е на лице.
Не случайно най-добрата снимка на Еверест е черно-бяла ...
Тази снимка спецялно е направена с SAMSUNG S7 в северна Италия. 
Не попитах в какъв режим е заснета. Но авторът и има сериозен опит с фотографска техника, въпреки, че не е професионалист в сферат...
И лично на мен резултата ми харесва Smile

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#46

Резултатът е великолепен :Smile   А опитът и познанията са действително важни. Виждам аз колко съм зависима от светлината, например и си избирам определена "осветеност", но съм още във фаза проба и наблюдение. А знания ми липсват, но никой не се ражда научен Smile

Сигурно е временно, но ... снимането с новата играчка става пристрастяващо за мен, а за околните заразно  Tongue Днес беше гадно и мокро, не мога да изляза за малко преди обед, нито на обед и ... малко по-късно - една приятелка ме информира, че вече не вали, за поизлезем за малко. Сменихме малко района  и извенъж виждам една страхотна градинка. Направо загубих говор и картина вадя телефона, снимам ... и чувам: "Какво ги снимаш тези треви, дай теб да снимам, а после и ти мене..."  Big Grin Big Grin Big Grin Това да го чуя от нея - просто феноменално. И в този момент небето отново полудя, но избягахме със снимките  Tongue

И така - дръвчета, мое дело:

[Изображение: 17496410.jpg]

Поизведенията на колежката:

[Изображение: 17496411.jpg]

[Изображение: 17496412.jpg]

И от преди малко, след дъжда Smile

[Изображение: 17497265.jpg]

[Изображение: 17497266.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай
#47

И сам воинът е воин  Big Grin Продължавам с две нощни снимки от терасата. Едната е с бял фон - стената. На другата фон е тъмницата навън. Тя много ми хареса, като ефект. Иначе - цветята са поутрепани от дъжда, но откритието на "черния фон" ме зарадваSmile


[Изображение: 9137757l.jpg]

[Изображение: 9137765A.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай
#48

Divna, снимките, които си направила са качествени и красиви, направо са за изложба.  Smile
Цитирай
#49

Ззравейте, ползвате ли някакви допълнителни програмки за снимане или само с основната камера?
Цитирай
#50

^ не ти трябва допълнителен софтуер, вграденият върши чудесна работа.

                                                                    
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)