Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки, направени с Galaxy S8 / S8+
#76

Благодаря много, denko1  Stolt

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
Аксесоари
#77

Този изглежда хубав. В Али-то има и за левчета. Има и ето такива за по-големи ентусиасти:
YUNTENG 5208 Aluminum Tripod with 3-Way Head
http://s.aliexpress.com/fqqMbua6
(from AliExpress Android)
А в домашни условия може и с две книги да подпрете телефона. И използвайте таймера Wink

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#78

Снощи опитах това, което ни посъветва колегата arrogant и трябва да кажа, че на ръчен режим нещата се получават много по-добре от автоматичният. Но статив си трябва. Колкото и да подпирах, колкото и здраво да държах.... Не става без статив както трябва .
Автоматичен режим.
[Изображение: 17536254_m.jpg]


Ръчен...

[Изображение: 17536328_m.jpg]

А тук са бес зум снимките ...

Автоматичен...
[Изображение: 17536495_m.jpg]

Ръчен...
[Изображение: 17536522_m.jpg]

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#79

Така е - стативът е задължителен. При скорост под 1/30 от секундата аз лично размазвам снимката, какво остава за скорости от 15-30 секунди...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#80

nedelchev nikolai, браво на теб Smile

Аз вече не съм убедена до колко ми е нужен статив, а по-скоро трябва да започна с някакви базови познания по темата "Фотография/снимане"... Защото очевидно ми се запали искрата :Smile   И направо не знам от къде да започна. Тази сутрин докато снимах, реших да видя каво има, като базови опции по дисплея, без да ровя в менюта, и гледам някакво "HDR", което изобщо не съм чувала какво е. Huh  Изглежда положението е много зле ... но винаги от някъде се започва  Big Grin  Сега, че няма да ставам велик фотограф е ясно, но когато желанието го има и темата ме радва, трябва да има и някакви фундаментални позания. Та, ако се сещате за някъде, от където да започна - ще се радвам на препоръки :Smile   Иначе и аз ще поровя из нета Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#81

http://images.vfl.ru/ii/1497206737/2f9bb...538573.jpg

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

(2017-06-11, 20:46:43)denko1 написа:  http://images.vfl.ru/ii/1497206737/2f9bb...538573.jpg

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Дъгата от днес
[Изображение: 9c3474ab7f9727e5471f3b6d1038c4d7.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#82

(2017-06-11, 20:18:32)divna написа:  nedelchev nikolai, браво на теб Smile

Аз вече не съм убедена до колко ми е нужен статив, а по-скоро трябва да започна с някакви базови познания по темата "Фотография/снимане"... Защото очевидно ми се запали искрата :Smile   И направо не знам от къде да започна. Тази сутрин докато снимах, реших да видя каво има, като базови опции по дисплея, без да ровя в менюта, и гледам някакво "HDR", което изобщо не съм чувала какво е. Huh  Изглежда положението е много зле ... но винаги от някъде се започва  Big Grin  Сега, че няма да ставам велик фотограф е ясно, но когато желанието го има и темата ме радва, трябва да има и някакви фундаментални позания. Та, ако се сещате за някъде, от където да започна - ще се радвам на препоръки :Smile   Иначе и аз ще поровя из нета Smile

Преди няколко години бях полудял по снимането. Снимах всичко и четях всичко, което можех да намеря.
После разбрах, че колкото повече научавам, толкова повече се вманиячавам ... Разбрах, че това е сериозна професия и преминах на авто режим :Smile
Но все нещичко ми остана в главата. 

Тук научих колко много трябва да прочета за да мога поне малко да виждам :
https://photo-forum.net/

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#83

Аааа, значи ме разбираш сега какво ми е  Big Grin  Мерси за линка.

Снимките на слончето - на ръчен режим, според указанията на  arrogant ли са?

Аз от рождения ден в събота - почти съм без снимки. Нещо не ми харесаха слънцето, светлината и т.н. Има няколко, но не беше добър случай за снимане (с моите възможности  Tongue )

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#84

Колеги, някой може ли да ме светне какава е разликата между камерите на S7 и S8... Като гледам спецификациите са сходни, но малко ме съмнява да ползват същия сензор като при 7цата, някой може ли да вкара повече яснота?
Цитирай
#85

Аз не съм имала S7, но когато ходих в Samsung Ent. Store и попитах за разликите - конкретно за камерите, започнаха да изреждат. Това, което запомних е, че прави няколко снимки и ги наслагва за острота и наситеност на цветовете. А предната камера е с по-добра резолюция. Аз снимам много грим и на мен ми трябват детайли - да се виждат миглите, например, косъмчетата на веждите, реални цветове, финиши ...

Веднъж на морето, нещо бях натиснала и от един кадър беше направил 53 снимки, които можех да виждам или насложени, като една или да разгледам всеки един от 53-те кадъра. Още не съм гледала какво съм направила, че стана така. То трябва да седнеш и да четеш, не само да щракаш, както аз правя за момента  Big Grin Но тя, детската радост - ще отмине Smile

От преди малко:

[Изображение: 17546796.jpg]

[Изображение: 17546795.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай
#86

Когато натиснеш и задържиш бутона за снимане и се получава така - серия снимки до 100(мисля бяха)...
Ето една снимчица и от мен. Малко цветове и шарения Smile

[Изображение: 17548397_m.jpg]

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#87

Разкошна снимка. Въздейства, като онази, която беше качил по-рано от планината.

Аз тъкмо гледам едни снимки с предна камера. Направо вратът ми е прерязан от омекотяването. Няма нужда чак толкова  Big Grin  Сега ще видя от къде се намаля. Cool

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#88

Благодаря! И на мен ми харесва. Но за разлика от другата, тази е правена с S8+ на автоматичен режим.
Пиша това в връзка с един по горен мои пост. Там споменавам най-добрата снимка на Еверест, направена с черно-бял, лентов фотоапарат. Но просто в идеалният момент.
И така преди 6-7 години, четях, гледах, снимах, сравнявах и за себеси стигнах до извода, че фото техниката е достигнала такова ниво, че ако хванеш момента автоматичните режими се справят отлично.
Разбира се при липса на такава възможност....ръчните настройки се опитват да доближат условията до този Момент.... Smile

Пс: При теб селфи снимка няма как да се получи лоша Smile довери се на авто режимите Smile

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#89

(2017-06-12, 22:28:39)nedelchev nikolai написа:   

Пс: При теб селфи снимка няма как да се получи лоша Smile довери се на авто режимите Smile

+1! Напълно съм съгласен с горното! Някой хора камерата просто ги обича. Пък и си има един куп поговорки от типа "Хубавият кон и под скъсан чул се познава". Смятам, че за хубава снимка най-важен е обекта на снимката, после са техническите характеристики.

п.п. - надявам се, че не обиждам никого - напротив, опитвам се да направя комплимент на divna, но пък ако е нескопосан - моля за извинение.

HTC EVO 3D, ROM: стоковия , Андроид версия: официалната 4.0.3.
Asus Fonepad JB 4.1.2, Samsung Galaxy S4; Samsung Galaxy S8 Samsung Galaxy S10
Цитирай
#90

А, мерси много, ама ето сега за какво говоря. На първите две снимки съм с отрязания врат. Аз имам хубава кожа и го зная, и тенът ми е изравнен с лек тониран продукт - но само до ръба на челюстта - по шията и деколтето няма нищо. Обаче лицето - до средата на шията е един цвят, като осветено, а надолу - долната част на шията, деколте и ръце са по-сиви. Не е от грима това. Предполагам, че като омекотява - го прави на кръгче и там, където хване кръгчето става така. На долната снимка е хванало малко по-голяма част от врата - отрязаното е в основата на шията.

Третата снимка е от днес, намалих това омекотяване и няма такава граница. Но дали е от това или от светлината - не съм сигурна. Ще продължавам да пробвам при различни условия, когато имам време Smile

[Изображение: 17553934.jpg]

[Изображение: 17553935.jpg]

[Изображение: 17553936.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай
#91

Хм, от светлината ще да е... На трите снимки на различно място е границата...
Но пук коити гледа тези дреболий... Wink

Ето нещо и от мен... Хляб се пече в този сезон Smile

[Изображение: 17555330_m.jpg]

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#92

Да се разпиша и аз днес.[Изображение: aae8ec7fdb7cec581a136e40fdb2772e.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#93

(2017-06-13, 12:36:37)divna написа:  ...
[Изображение: 17553934.jpg]

[Изображение: 17553935.jpg]

[Изображение: 17553936.jpg]

 .. погледни и в обектива де, няма страшно Smile


P. S. А истината е само една-> до 1- 2 метра няма S7, S8 - снимките са перфектни...надалече вече е Хмм и малко "как дойде"..

                                                                    
Цитирай
#94

Първият ми саморъчно направен коктейл  Angel И малко без да искам, с помощта на телефона се нартесоха едни украси, но реших да не ги трия  Lol

[Изображение: 17574930.jpg]


Това според телефона е "звезден прах"

[Изображение: 17574929.jpg]

И това не помня как беше кръстено:

[Изображение: 17574931.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай
#95

При Чудните мостове [Изображение: 5177636dd8d519aca06ceb9f0e7a6c42.jpg][Изображение: 9062884b22f7f97aba61024662bb6152.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на brabus за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай
#96

Чудно е, първата снимка много ми харесва Smile

Аз днес снмах едни много малки цветенца и се учудих как са им се хванали власинките Smile

[Изображение: 17586027.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай
#97

Цветенцата са супер ...
Аз снимах угарки ...
[Изображение: 17586975_m.jpg]
[Изображение: 17586992_m.jpg]

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#98

Wow ... Tummenupp

Между другото, като се оплаквах от отрязания врат - същият ефект беше още по-видим при снимка на цяла фигура навън. Цялата работа се оправи, като изключих HDR.  Big Grin

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#99

[Изображение: Ygei1mU.jpg]
Цитирай

Не са шедьоври, но малко да събудя темата Smile

[Изображение: 17635060.jpg]

[Изображение: 17635061.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)